Diemžēl arī pagājusi nedēļas nogale laupījusi vairāku cilvēku dzīvības…

Aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no šī gada 7. novembra plkst. 6.30 līdz 9.novembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 96 izsaukumus, no kuriem 45 bija uz ugunsgrēku dzēšanu un 32 uz glābšanas darbiem, savukārt 16 no izsaukumiem bija maldinājumi. Brīvdienās ugunsgrēkos gāja bojā trīs cilvēki, bet cieta divi.

 

VUGD palīdzība bija nepieciešama 7 gadījumos, lai likvidētu spēcīgā vēja radītos postījumus.. Pieci no gadījumiem reģistrēti Kurzemē, bet divi – Rīgā. Liepājā Klaipēdas ielā vējš norāva dzīvojamās ēkas balkona dekoratīvo apšuvumu, bet Priekules ielā koks bija uzkritis uz automašīnas. Rīgā Baltāsbaznīcas ielā apgaismes stabs bija nokritis uz automašīnas, bet Maskavas ielā koks bija nokritis uz automašīnas. Pārējos gadījumos koks bija nokritis uz ceļa braucamās daļas.

 

Sestdien plkst. 21.15 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Rēzeknes novada Čornajas pagastu, kur dega dzīvojamā māja. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties notikuma vietā, vienstāvu koka dzīvojamā māja dega 63m2 platībā un tai bija iebrucis jumts. Ugunsgrēkā gāja bojā divi apmēram 50 un 70 gadus veci vīrieši. Plkst. 1.22 ugunsgrēks tika likvidēts.

 

Sestdienas naktī plkst. 23.24 VUGD saņēma izsaukumu uz Buru ielu Jūrmalā, kur dzīvojamā mājā bija jūtams sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka vienstāvu dzīvojamā mājā bija degusi mikroviļņu krāsns 0,06m2 platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts pirms VUGD ierašanās un ugunsgrēkā cieta 70 gadus vecs vīrietis, kurš tika hospitalizēts.

 

Plkst. 3.32 tika saņemts izsaukums uz Ozolciema ielu Rīgā, kur dega dārza māja. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties notikuma vietā, ar atklātu liesmu dega trīs dārza mājas 70m2 platībā. Ugunsgrēka vietā ugunsdzēsēji glābēji atrada bojā gājušu 50 gadus vecu sievieti. Plkst. 5.43 ugunsgrēks tika likvidēts un tā izcelsmes iemeslus skaidros Valsts policija.

 

Svētdien plkst. 13.54 VUGD saņēma izsaukumu uz Jurģu ielu Jūrmalā, kur dzīvojamā mājā bija jūtams sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka piecstāvu dzīvojamās mājas ceturtā stāva dzīvoklī bija piededzis ēdiens 0,1m2 platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts pirms VUGD ierašanās. Ugunsgrēkā cieta apmēram 40 gadus vecs vīrietis, kurš saindējās ar degšanas produktiem un tika hospitalizēts.

 

Svētdien plkst. 22.18 tika saņemts izsaukums uz Daugavpils novada Laucesas pagastu, kur dega neapdzīvota māja. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg neapsaimniekota vienstāvu koka ēka 100m2 platībā un tai ir iebrucis jumts. Plkst. 2.08 ugunsgrēks tika likvidēts.

 

Šorīt plkst. 5.56 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Saules ielu Līvānos, kur ugunsgrēks bija izcēlies saimniecības ēkā. Ierodoties ugunsdzēsējiem glābējiem, saimniecības ēka dega 80m2 platībā. Plkst. 6.33 ugunsgrēks tika lokalizēts, bet plkst. 8.00 tā likvidācijas darbi turpinās.

 

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji arī devās uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, niedres, kūdra, elektrības rozete, televizors, koki, elektrības stabs, meža zemsedze, tualete, ēkas grīda, motocikls, divas vieglās automašīnas, sodrēji dūmvadā, dārza māja, trīs pirtis un sešos gadījumos bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

 

Brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji palīdzēja arī nelaimē nokļuvušiem dzīvniekiem – Jūrmalā no koka tika nocelts kaķis, Rēzeknes novadā no purvainas pļavas izvilkta iestigusi govs, savukārt Rīgā no ventilācijas šahtas atbrīvots putns.

Sabiedrība

Izskan brīdinājums par laiku naktī un rītdien

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par laiku naktī uz pirmdienu un dienas...

Parādās pavisam jaunas ziņas par laiku nākamnedēļ – prognoze 7 dienām!

  Pirmdien Latvijai no dienvidaustrumiem pietuvosies plašs ciklons, kura rietumu mala arī noteiks laikapstākļu nedēļas sākumā...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 3. oktobris

  Šī var izrādīties diezgan saspringta diena. Tu vari izdarīt nepareizus secinājumus un, visticamāk, ļausi viegli...

Izrādās, princis Harijs par karalienes nāvi uzzinājis pavisam nelāgā veidā

Parādījušās ziņas, ka princis Harijs par karalienes Elizabetes II nāvi uzzinājis no medijiem. Tiesa, pils...

Magone piedzīvojusi lielu sarūgtinājumu – kas īsti notika?

  Tikusi pie jauna uzvārda, STV šova "Slavenības. Bez filtra" zvaigzne Magone vēlas beidzot šo jautājumu...

Saeimas vēlēšanu vakarā risinājušies traģiski notikumi

  Kā vēsta Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD), 1.oktobra vakarā, kad daudzi vēl steidza nobalsot...

Horoskopi un Testi

pixabay.com

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 3.-9. oktobris

  Esam pavadījuši septembri un sagaidīsim rudens otro mēnesi – oktobri! Darīsim to ar patiesu prieku...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 2. oktobris

  Šodien sāksi just enerģijas pieplūdumu. Mēģini saprast un apzināties savas pamatvērtības. Mēģini savas šīs dienas...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 1. oktobris

  Šodien ir īstais brīdis, lai strādātu un attīstītu savu pašdisciplīnu. Atceries lietas, ko iepriekš nācies...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 30. septembris

Šī diena var izrādīties diezgan saspringta. Pirmajā tās pusē vajadzētu atturēties no dažādu lietu iegādes,...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 29. septembris

  Šodien pamanīsi, ka apkārtējie tādā vai citādā veidā, bet pakļaujas Tavai ietekmei un aktīvajai rīcībai....

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 28. septembris

Šodien veiksmīgi solās būt dažādi izbraukumi, jo īpaši, ja pats esi to iniciators. Daudz kas...

Mājai un Dārzam

Izskan brīdinājums par laiku naktī un rītdien

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par laiku naktī uz pirmdienu un dienas...

Parādās pavisam jaunas ziņas par laiku nākamnedēļ – prognoze 7 dienām!

  Pirmdien Latvijai no dienvidaustrumiem pietuvosies plašs ciklons, kura rietumu mala arī noteiks laikapstākļu nedēļas sākumā...

Brīdina par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par laiku svētdienas rītā. 02.10.2022. nakts vidū vietām...