Diemžēl arī pagājusi nedēļas nogale laupījusi vairāku cilvēku dzīvības…

Aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no šī gada 7. novembra plkst. 6.30 līdz 9.novembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 96 izsaukumus, no kuriem 45 bija uz ugunsgrēku dzēšanu un 32 uz glābšanas darbiem, savukārt 16 no izsaukumiem bija maldinājumi. Brīvdienās ugunsgrēkos gāja bojā trīs cilvēki, bet cieta divi.

 

VUGD palīdzība bija nepieciešama 7 gadījumos, lai likvidētu spēcīgā vēja radītos postījumus.. Pieci no gadījumiem reģistrēti Kurzemē, bet divi – Rīgā. Liepājā Klaipēdas ielā vējš norāva dzīvojamās ēkas balkona dekoratīvo apšuvumu, bet Priekules ielā koks bija uzkritis uz automašīnas. Rīgā Baltāsbaznīcas ielā apgaismes stabs bija nokritis uz automašīnas, bet Maskavas ielā koks bija nokritis uz automašīnas. Pārējos gadījumos koks bija nokritis uz ceļa braucamās daļas.

 

Sestdien plkst. 21.15 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Rēzeknes novada Čornajas pagastu, kur dega dzīvojamā māja. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties notikuma vietā, vienstāvu koka dzīvojamā māja dega 63m2 platībā un tai bija iebrucis jumts. Ugunsgrēkā gāja bojā divi apmēram 50 un 70 gadus veci vīrieši. Plkst. 1.22 ugunsgrēks tika likvidēts.

 

Sestdienas naktī plkst. 23.24 VUGD saņēma izsaukumu uz Buru ielu Jūrmalā, kur dzīvojamā mājā bija jūtams sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka vienstāvu dzīvojamā mājā bija degusi mikroviļņu krāsns 0,06m2 platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts pirms VUGD ierašanās un ugunsgrēkā cieta 70 gadus vecs vīrietis, kurš tika hospitalizēts.

 

Plkst. 3.32 tika saņemts izsaukums uz Ozolciema ielu Rīgā, kur dega dārza māja. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties notikuma vietā, ar atklātu liesmu dega trīs dārza mājas 70m2 platībā. Ugunsgrēka vietā ugunsdzēsēji glābēji atrada bojā gājušu 50 gadus vecu sievieti. Plkst. 5.43 ugunsgrēks tika likvidēts un tā izcelsmes iemeslus skaidros Valsts policija.

 

Svētdien plkst. 13.54 VUGD saņēma izsaukumu uz Jurģu ielu Jūrmalā, kur dzīvojamā mājā bija jūtams sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka piecstāvu dzīvojamās mājas ceturtā stāva dzīvoklī bija piededzis ēdiens 0,1m2 platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts pirms VUGD ierašanās. Ugunsgrēkā cieta apmēram 40 gadus vecs vīrietis, kurš saindējās ar degšanas produktiem un tika hospitalizēts.

 

Svētdien plkst. 22.18 tika saņemts izsaukums uz Daugavpils novada Laucesas pagastu, kur dega neapdzīvota māja. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg neapsaimniekota vienstāvu koka ēka 100m2 platībā un tai ir iebrucis jumts. Plkst. 2.08 ugunsgrēks tika likvidēts.

 

Šorīt plkst. 5.56 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Saules ielu Līvānos, kur ugunsgrēks bija izcēlies saimniecības ēkā. Ierodoties ugunsdzēsējiem glābējiem, saimniecības ēka dega 80m2 platībā. Plkst. 6.33 ugunsgrēks tika lokalizēts, bet plkst. 8.00 tā likvidācijas darbi turpinās.

 

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji arī devās uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, niedres, kūdra, elektrības rozete, televizors, koki, elektrības stabs, meža zemsedze, tualete, ēkas grīda, motocikls, divas vieglās automašīnas, sodrēji dūmvadā, dārza māja, trīs pirtis un sešos gadījumos bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

 

Brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji palīdzēja arī nelaimē nokļuvušiem dzīvniekiem – Jūrmalā no koka tika nocelts kaķis, Rēzeknes novadā no purvainas pļavas izvilkta iestigusi govs, savukārt Rīgā no ventilācijas šahtas atbrīvots putns.

Sabiedrība

Šausmīgi notikumi risinājušies daudzdzīvokļu namā Siguldā – VIDEO

  Kāda sirmgalve no Siguldas savā kāpņu telpā pie pašas dzīvokļa durvīm atradusi dēlu guļam uz...

Pēdējā laika smagākajā negadījumā Kurzemē letāls iznākums

  Piektdienas pēcpusdienā uz ceļa Tukums - Kuldīga noticis smags negadījums, kas prasījis cilvēka dzīvību. Starp Zemīti...

Infektologs Dumpis nāk klajā ar nepatīkamām ziņām

  “Mums priekšā ir ļoti sarežģīts marts. Iespējams, ir vairāk jādomā par ierobežojumiem,” – tā intervijā...

Tiešsaistes stundā Latvijā rupji pazemo skolotāju; vainīgajam draud lielas nepatikšanas

Par huligāniskām darbībām un mācību stundas norises traucēšanu Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jelgavas iecirknī...
Foto:Flickr.com/Midori H/CC

Atrasts pazudušā Eduarda līķis

PAPILDINĀTS (05.03.2021. pulksten 14:29): Šodien, 5.martā, persona  tika atrasta bez dzīvības pazīmēm. Paldies visiem, kuri...
Foto:Pexels.com/CC

Kurzemē šausmīgos apstākļos atrod trīsgadnieku; sākts kriminālprocess

  Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Saldus iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā par...

Horoskopi un Testi

Foto:Flickr.com/FHKE/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 6. marts

  Šī būs labvēlīga diena visa veida jūtu izpausmēm. Vajadzētu pievērsties arī iesāktu projektu pabeigšanai, jo...
Foto:Unsplash.com/Gabor Juhasz/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 5. marts

  Šajā laikā visām horoskopa zīmēm vairāk jāmēģina iekļauties savos plānos, lai produktīvi apmierinātu savas vajadzības....

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 4. marts

Zīmēm, kurām pēdējā laikā bijušas grūtības ar stūrgalvību un ieslīgšanu rutīnā, šodien varētu izdoties no...
Pexels.com/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 3. marts

  Šodien vairāk laika vajadzētu pavadīt savās mājās un veltīt laiku tam, lai vairotu prieku un...

Horoskopa zīmes, kurām MARTS būs īpaši veiksmīgs

  Uzzini, kuras dienas šomēnes zvaigznēs tev ir ierakstītas pozitīvās krāsās, bet kuras iezīmē, ka jābūt...
Foto:Flickr.com/Eric Lynch/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 2. marts

  Šodien daudziem cilvēkiem tā vien būs gaisā jūtama mīlestība. Iespējams, šodien daudzi cilvēki spēs savienoties...

Mājai un Dārzam

Vilis Bukšs

Parādās pavisam jaunas ziņas par laiku brīvdienās un nākamnedēļ

  Piektdien, kā arī nedēļas nogalē daudzviet gaidāms sniegs, slapjš sniegs, brīžiem snigs stipri. Gaidāms arī...

Trešdien un ceturtdien rūpīgi jāvēro laiks – varēs pateikt, kāds būs rudens un nākamā ziema

  Pazīstamais dabas laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs no Viļakas puses savā "Twitter" kontā stāsta, kādēļ...

Sinoptiķi brīdina par apstākļiem tuvākajās dienās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši brīdinājumu par paaugstinātu ūdens līmeni daudzviet Latvijā. Februāra...