Aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no šī gada 7.maija plkst. 6.30 līdz 9.maija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 200 izsaukumus – 155 uz ugunsgrēku dzēšanu un 24 uz glābšanas darbiem, savukārt 21 no izsaukumiem bija maldinājumi.

 

 

Sestdien vakarpusē glābēji saņēmuši divus samērā neparastus un neikdienišķus izsaukumus. Vispirms plkst. 19.53 saņemts izsaukums uz  Druvienas pagastu Gulbenes novadā, kur, vīrietis braucot ar mopēdu, iebraucis grāvī. Ugunsdzēsēji glābēji cietušo izvilka no grāvja un nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Gandrīz vienlaikus glābēji devās uz Daugavpili, kur palīdzība bija nepieciešama betona tvertnē ar naftas produktu atliekām iestigušām divām pīlēm. Abas pīles tika atbrīvotas un nogādātas dzīvnieku patversmē.

 

 

Sestdien plkst. 19.07 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Poruka prospektu Jūrmalā, kur dega neapdzīvota māja. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg divstāvu neapdzīvota ēka 500m2 platībā. Uguns bija pārmeties arī uz blakus esošo žogu, kas dega 20m2 platībā. Šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 4.57 svētdienas naktī. Notikuma apstākļus noskaidros Valsts policija.

 

 

Svētdien plkst. 1.26 naktī ugunsdzēsēji glābēji devās uz Sergeja Eizenšteina ielu Rīgā, kur dega sporta trases aizsargbarjera. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg no automašīnu riepām izveidotā sporta trases aizsargbarjera 140m2 platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 5.14.

 

 

Savukārt plkst.18.32 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Dobeles pagastu Dobeles novadā, kur dega salmu ruļļi. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg vairāk kā 260 salmu ruļļi sakrauti stirpās 250m2 platībā. Ņemot vērā to, ka šāda veida ugunsgrēku var nodzēst tikai izjaucot un salaistot katru salmu rulli, ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 5.37.

 

 

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji devās dzēst 64 kūlas ugunsgrēku. Platības ziņā lielākie kūlas ugunsgrēki bija – 13 hektāri – Mežotnes pagastā Bauskas novadā, 3 hektāri – Dunduru ielā Daugavpilī, Naujenes pagastā Daugavpils novadā un Variešu pagastā Krustpils novadā, un 1,5 hektāri – Zentenes pagastā Tukuma novadā.

 

 

VUGD atkārtoti atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta un par to var tikt piemērots administratīvais sods! Kūlas dedzināšana ne tikai apdraud cilvēku īpašumu, veselību un dzīvību, bet arī rada būtisku kaitējumu dabai!

 

 

Brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji arī devās uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, niedres, salmu ruļļi, riepas, celmi, kūdra, koka stumbrs, elektrolīnijas balsts, meža zemsedze, deviņas vieglās automašīnas, traktors, ēkas katlu telpa, neapsaimniekota ēka, saimniecības ēka, seši šķūņi, trīs dārza mājas, sodrēji ēkas dūmvadā un bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

 

 

Sabiedrība

Nopietnas veselības likstas piemeklējušas dziedātāju Marku Rivu

Dziedātājs Markus Riva izdevumam “Privātā Dzīve” atklājis, ka pēdējā laikā jutis izteiktāku sagurumu un sāpes...

Policija Rīgā sastop bērnu un piedzērušos vecākus; sākas negaidīts jandāliņš

  Otrdien, 9. augustā, neilgi pēc pulksten 21.30, patrulējot Čiekurkalna apkaimē, Rīgas pašvaldības policijas Ziemeļu pārvaldes...

Ar emocionālu ziņu klajā nākusi dziedātāja Aija Andrejeva

Aizvadītajā nedēļas nogalē, 6. augustā, Ogres novada Lielvārdes parkā – blakus vēsturiskajām pilsdrupām Daugavas krastā...

Tikšanās ar bijušo Magonei neizvēršas gluži kā plānots – VIDEO

  STV šova "Slavenības. Bez filtra"zvaigzne Magone kopā ar dēlu Raimondu ieradusies pie Venta Vītola, lai...

Sēru vēsts: Mūžībā devies bijušais Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis

  2022. gada 9. augustā pēc cīņas ar smagu slimību mūžībā devies bijušais Valsts policijas priekšnieks...

Zināms, kur ceturtdien par baltu velti varēs apmeklēt leģendārās grupas EOLIKA koncertu

  Augusta turpinājumā rīdziniekiem un pilsētas viesiem sarūpētas bezmaksas kultūras norises dažādās apkaimēs, prieka mirkļu parkos...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 11. augusts

Šī nudien būs saspringta diena. Attiecībās šajā dienā kļūs dziļākas, stabilākas un nopietnākas. Jutīsi enerģijas...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 10. augusts

Šī diena būs piepildīta ar dažādiem negaidītiem notikumiem. Iespējams, viss attīstīsies pretēji tam, kā biji...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 9. augusts

Laba diena, lai izvēlētos sabiedrotos. Šodien tev būs paaugstinātas analītiskās spējas un intuīcija būs īpaši...
pixabay.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 8. augusts

  Labs laiks problēmu risināšanai un lēmumu pieņemšanai, kas saistīti ar nekustamo īpašumu. Centieni un darbības...

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 8.-14. augusts

  Augusts sācies pilnā sparā, arī jauna darba nedēļa klāt - aplūko, ko šonedēļ gaidīt, bet...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 7. augusts

  Šodien ievērojami palielināsies tava intuīcija. Tava iekšējā balss šodien būs skaļāka un precīzāka nekā pēdējā...

Mājai un Dārzam

Foto:Flickr.com/Jani Halinen/CC

Brīdina par laiku šorīt Rīgā

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs otrdienas rītā izplatījis brīdinājumu par stipru lietu Rīgā. 09.08.2022. no...

Sinoptiķim Bricim ir ziņa kārtīgas vasaras faniem – pavisam jauna prognoze šai nedēļai

  Eiropas rietumos daudzviet ilgstoši valda karstums, Francijā un Lielbritānijā ierobežo ūdens izmantošanu, izsīkst upes un...

Parādās pilnīgi jaunas ziņas par laiku šonedēļ

Nedēļas nogalē Latviju no rietumiem šķērsoja aukstā atmosfēras fronte, kas atnesa nokrišņus un aukstāku gaisu....