Gandrīz ikvienam, kuram ir bērni šķiet, ka viņu atvase ir visgudrākā, prasmīgākā un apdāvinātākā. Tomēr ir tādi jaunieši, kuru prāta un intelekta spējas ir neaptveramas! Ģēniji! Iepazīsties ar reiz titulētajiem 10 brīnumbērniem.

 

Pasaules jaunākais ārsts – AKRITS PRANS JASWALS

AkritJaswal

Foto: Worldsmustbecrazy.blogspot.com

 

Dzimis: 1993. gada 23. aprīlī. 

Akrits sāka staigāt un runāt jau 10 mēnešu vecumā, savukārt, piecu gadu vecumā jau lasījā Viljama Šekspīra darbus. Viņš jau no mazotnes aizrāvās ar zinātni, īpaši anatomiju, tā tik ļoti interesēja puisi, ka vietējās slimnīcas ārsti atzinīgi novērtēja viņa centienus un ļāva pat asistēt un novērot operāciju laikā. Iedvesmojoties no redzētā, Aktrits kāri izlasīja ikvienu pieejamo grāmatu par ķirurģiju. Kad puisim bija 7 gadi pie viņa pēc palīdzības ieradās kāda nabadzīga ģimenes, kuru meitai pēc smagiem apdegumiem bija nepieciešama roku operācija, lai atjaunotu pirkstu kustības, taču viņi nespēja samaksāt par regulāro veselības aprūpi, tāpēc lūdza šo operāciju veikt jaunajam ķirurgam. Ķirurģiskās manipulācijas bija veiksmīgas un Akrits ieguva kolēģuatzinību, tā viņš iegājis pasaules vēsturē kā jaunākais ārsts – ķirurgs, tikai 7 gadus vecs. 11 gadu vecumā viņš kļuva arī par jaunāko cilvēku, kurš uzņemts medicīnas universitātē Punjab University Indijā. Zēna IQ ir 146.

 

 

Jaunākais Nobela prēmijas nominants – Gregorijs Smits

gu2

Foto:Starwheels.com

 

Dzimis: 1990. gadā. 

Mazliet vecāks par 12 mēnešiem, Smits bez pūlēm jau risināja matemātiskos vienādojumus, 2 gadu vecumā prata tekoši lasīt, 5 gados bija tik attīstīts un erudīts, ka spēja saviem bērnu dārza biedriem izskaidrot fotosintēzes procesu. Viņš ir īpašs ar to, ka 9 gadu vecumā ar izcilību pabeidza vidusskolu (10 klašu mācību programmu apgūstot no 6 – 9 gadiem ), savukārt, 10 gados iestājās koledžā un dibināja Starptautisko jaunatnes aizstāvju asociāciju. Par savu nesavtīgo darbu jaunatnes labā, Smits – tikai 12 gadus vecs, tika nominēts Nobela miera prēmijai arī gadu vēlāk. Kad viņam bija 13 gadu, puisis absolvēja universitāti, iegūstot bakalaura grādu matemātikā, kā arī vēstures un bioloģijas skolotāja profesiju. Šobrīd viņš ir labas gribas vēstnieks un bērnu aizstāvis, kurš ir uzsvēris, ka mums ir tikai viena izvēle –ir jāsadzird bērnu raudas un jāatbild uz viņu lūgšanām.

 

 

Zēns, kuram 4 gadu vecumā bija augstākais IQ – KIMS UNGS – JONGS

gu3

Foto:Modulo000.blogspot.com

Dzimis: 1962. gadā, Korejā. 

Kad Jongs bija mazs, viņu kronēja par visgudrāko cilvēku plašajā pasaulē, jo puisis sāka runāt neticami agri – tikai 6 mēnešos, savukārt, jau 3 gadu vecumā brīvi pārvaldīja japāņu, korejiešu, vācu, angļu un daudzas citas valodas. Divus gadus vēlak Jongs kļuva par matemātikas meistaru. Mazotnē viņš rakstīja arī dzeju un esejas. Būvinženieris ir ierakstīts Ginesa pasaules rekordu grāmatā kā zēns, kuram 4 gadu vecumā ir augstākais IQ līmenis – 210 (bērnu skalā – atbilst septiņgadīgam).

 

 

Pasaules jaunākā radio padomdevēja – ELAINA SMITA

elaina-smith-517690370

Foto:Mirror.co.uk

Šobrīd, iespējams, 14 gadus veca – nav plašākas informācijas par viņu.

Tikai septiņu gadu vecumā angliete Eleina strādāja radio un deva padomus par viņu daudz vecākiem cilvēkiem. Mazā bija tik kompetenta, ka spēja palīdzēt risināt romantiskus jautājumus, piemēram, kā izvēlēties puisi un veidot harmoniskas attiecības. Skan pārsteidzoši, taču tā nu tas bija! Eleinai tas izdevās ļoti dabiski, viņa vienkārši stāstīja visu, kas ienāca prātā! Reiz kāda sieviete jautāja meitenītei , kā atgūt mīļoto, uz ko viņa nešauboties atbildēja, ka viņš nav dāmas sirdssāpju vērts, dzīve ir pārak īsa, lai to izniekotu viņa dēļ! Cik prātīgi vārdi no tik maza bērna mutes!

 

 

Pasaules komerciāli veiksmīgākā solodziedātāja – KLEOPATRA STRATANA

Cleopatra-Stratan-02

Dzimusi: 2002. gadā, Kišiņevā, Moldovā. 

Kleopatra ir ierakstīta pasaules vēsturē kā bērns, kurš dziedot visātrāk guvis komerciālus panākumu. Viņas 2006. gadā debijas albuma La vârsta de trei ani (Trīs gadu vecumā) panākumi ļāva kļūt par vislabāk atalgoto jauno mākslinieci, visjaunāko MTV balvas ieguvēju, kā arī gados jaunāko dziedātāju, kura ierindota 1. vietā Rumāņu dziesmu čārtā. Kleopatrai ir tūkstošiem fanu un priekšā daudzsološa mūziķes karjera.

 

 

Jaunākā profesionālā gleznotāja – AELITA ANDRE

gu

 

Dzimusi: 2007. gadā, Austrālijā.

Meitenīte tiek uzskatīta par ģēniju, jo profesionāli glezno abstrakcijas manierē, pārstāvot sirreālismu. Viņa sāka gleznot tikai 9 mēnešu vecumā, vēl pirms iemācījās staigāt. Likumsakarīgi, ka arī abi meitenes vecāki ir mākslinieki. Sākumā par mazās darbiem ieinteresējas Melburnas Brunswick Street Gallery direktors Marks Džamiesons, kurš vēlējās, lai viņa galerijā tiktu izvietoti šie gleznojumi, uzskatot to autoru par ļoti apdāvinātu. Džamiesons bija patiesi pārsteigts uzzinot, ka tos radījusi tikai nepilnus 2 gadus vecā Aelita. Pēc izstādes Melburnas galerijā, meitene kopā ar vecākiem devās uz Honkongu, kur par 24 tūkstošiem dolāru (~ 17 tūkstošiem Eur) pārdeva vienu no saviem šedevriem. Pirmā personālistāde ar 24 mākslas darbiem, kuri pēc tās tika izpārdoti, tika atklāta 2011. gada jūnijā Ņujorkā, kad mazajai bija 4 gadi.

 

 

Matemātikas un filozofijas ģēnijs – SAULS AARONS KRIPKE

gu4

 

Dzimis: 1940. gadā, Ņujorkā. 

Kripke tiek uzskatīts par ģēniju, jo 4. klasē jau bija pilnība apguvis algebru, ģeometriju, filozofiju un citas zinātnes. Vidusskolas laikā viņš saņēma vēstuli no Hārvardas universitātes, ar aicinājumu pievienotos tās mācībspēkiem – lasīt lekcijas šajā prestižajā augstskolā. Taču viņa māte nepiekrita, uzskatot, ka dēlam vispirms ir jāpabeidz skola. Kripkem ir piešķirta Nobela prēmija filozofijā, kā arī citi prestiži apbalvojumi, ierindojot viņu dižāko šīs zinātnes grandu sarakstā.

 

 

Jaunākais cilvēks ar pedagoga grādu – MAIKLS KEVINS KEAULUS

gu5

 

Dzimis: 1984. gadā. 

Puisis absolvēja koledžu 10 gadu vecumā, kļūstot par jaunāko cilvēku ar pedagoga grādu. Taču viņa vārds ieguvis slavu pateicoties faktam, kad Keaulus 2006. gadā laimēja 1 miljonu $ (~ vairāk nekā 700 tūkstošus Eur) Gold Rush TV viktorīnā, kļūstot par pirmo šādas summas laimētāju online realitātes spēlē.

 

 

Jaunākais šaha lielmeistars – FABRIANO LUIDŽI KARUANA

caruana

Foto:Usanpolgar.blogspot.com

Dzimis: 1992. gada 30. jūlijā, Miami, Floridā. 

Karuana ir Amerikā dzimis – itāliešu izcelsmes puisis, kurš ievērību guvis ar savu šaha spēles talantu. 2007. gada 15. jūlijā – 14 gadu, 11 mēnešu un 20 dienu vecumā viņš ieguva šaha lielmeistara nosaukumu, kļūstot par jaunāko šī titula ieguvēju Itālijas un Amerikas vēsturē. Tāpat pirms 18 gadu sasniegšanas, iegūstot visaugstāko punktu skaitu, iekļūstot augstākajā rangā. 2012. gada decembrī starptautiskā šaha federācija (FIDE), pēc iegūto punktu skaita atzina Karuanu par 5. spēcīgāko Pasaules junioru spēlētāju.

 

 

Skolniece ar augstāku intelektu nekā Einšteinam – OLĪVIJA MENINGA

manning

Foto:Aquasdecauri.blogspot.com

Dzimusi: 2000. gadā, Liverpūle, Anglijā. 

Pasaule šo skolnieci iepazina pateicoties viņas intelekta testa rezultātiem, kas par 2 punktiem pārspēj dižā ģēnija Alberta Einšteina rādītājus – 162! Meninga šobrīd tiek uzskatīta par pasaules gudrāko bērnu, ierindojot pasaules gudrāko prātu elitē. Meitene it uzaicināta Mensa biedrībā, kas apvieno cilvēkus ar ģenialitātes pazīmēm – pēc IQ testa rezultātiem.

 

 

Vai tu zini vēl kādu brīnumbērnu?

Sabiedrība

Piektdien 544 Covid-19 gadījumi, miruši vēl 9 cilvēki

  Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) sestdien vēsta, ka aizvadītajā diennaktī konstatēti vēl 544 jauni...

Parādās negaidītas un nepatīkamas runas par “Balss maskā” pirmās sezonas uzvarētāju – VIDEO

  Diskusiju vētru sociālajos tīklos sacēlis kādas jaunas sievietes – divu mazu bērnu mammas lūgums pēc...
Foto:Flickr.com/Gael Varoquaux/CC

Izplatīts brīdinājums par laiku sestdienas rītā

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par laika apstākļiem sestdienas rītā. 15.05.2021. no rīta...

Sinoptiķis Bricis komentē izskanējušo nepatīkamo prognozi vasarai – kā būs patiesībā? – VIDEO

  Brīvdienas būs siltas, bet cik ticamas izskanējušās prognozes par vēsu un mitru vasaru? Stāsta LTV...

Pēc otrā Eirovīzijas mēģinājuma Samanta Tīna neklusē – VIDEO

  Gatavojoties 65. starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa pusfinālam, Latvijas pārstāve Samanta Tīna veiksmīgi  aizvadījusi jau otro...

“Ne visi sapņi piepildās uzreiz…” Dziedātāja Aija Andrejeva izplatījusi skumju vēsti

  Aijas Andrejevas koncertu “Es iešu tālāk”, kas jau iepriekš Covid-19 pandēmijas dēļ tika pārcelts uz...

Horoskopi un Testi

Pexels.com/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 15. maijs

  Ikviens šajā dienā jutīsies sevišķi darbīgs un mērķtiecīgs. Izmanto šīs dienas zvaigžņu stāvokli, pavadot dienu...

Horoskops: Atklāj, kas biji pagātnē un to, kas būsi nākamajā dzīvē

Vadoties pēc dzimšanas gada ir iespējams saprast, kas esi – kādas ir tavas rakstura īpašības,...
Foto:Pexels.com/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 14. maijs

  Ko zvaigznes sola piektdienai, 14. maijam?   Auns Auna zīmē dzimušie ir ļoti enerģiski cilvēki un, lai gan...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 13. maijs

Laba diena dažādu, gan ar darbu, gan personīgajām interesēm saistītu pētījumu veikšanai. Auns Auna zīmē dzimušajiem ieteicams...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 12. maijs

  Auns Auna zīmē dzimušie ir tendēti ļoti strauji uzsākt dažādus projektus un aizrautīgi arī turpināt pie...

Horoskops: Katras horoskopa zīmes SIEVIETES PATIESĀ seja

Astrologi apgalvo, ka zina patiesību. To, ka katrai horoskopa zīmei ir gan labās, gan sliktās...

Mājai un Dārzam

Foto:Flickr.com/Gael Varoquaux/CC

Izplatīts brīdinājums par laiku sestdienas rītā

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par laika apstākļiem sestdienas rītā. 15.05.2021. no rīta...

Sinoptiķis Bricis komentē izskanējušo nepatīkamo prognozi vasarai – kā būs patiesībā? – VIDEO

  Brīvdienas būs siltas, bet cik ticamas izskanējušās prognozes par vēsu un mitru vasaru? Stāsta LTV...

Izskan jaunas ziņas par šovasar gaidāmo laiku

  Pazīstamais sinoptiķis Jānis Trallis, kura veidotās prognozes izmanto ziņu aģentūra LETA un līdz ar to...