Swedbank apkopojusi datus par lielākajām apdrošināšanas atlīdzībām, kuras par dažāda veida ķibelēm 2017. gadā saņēmuši Latvijas iedzīvotāji. Tāpat dati liecina, ka apdrošināšanas polises tiek noslēgtas arvien plānveidīgāk, tām kļūstot par finanšu instrumentu budžeta plānošanā.

 

“Mūsu apkopotie dati par aizvadītajā gadā pieteiktajiem apdrošināšanas gadījumiem apliecina – neviens no mums nav pasargāts no dažādām dzīves likstām, un teiciens “ar mani jau tā nenotiks” nebūt neatbrīvo no atbildīgas rīcības jeb risku apzināšanas un apdrošināšanas. Dati rāda, ka zādzības, lai arī zaudējumu apmēra ziņā iespaidīgas, tomēr nav biežākās nelaimes, kas var mūs piemeklēt. Visbiežāk tie ir cauruļvadu plīsumi daudzdzīvokļu mājās, automašīnu bojājumi, piemēram, lielveikalu stāvvietās, vai traumas, kas gūtas ģimenes atpūtas brauciena laikā. Pozitīvi, ka iedzīvotāji arvien vairāk sāk apzināties šos riskus un izvēlas apdrošināšanu kā finanšu instrumentu budžeta plānošanā,” norāda Dzintars Kalniņš, Swedbank Riska apdrošināšanas atbalsta daļas vadītājs.

 

Biežākie riski mājoklī – cauruļvadu plīsumi kā bieds pašiem un kaimiņiem

 

Mājokļu apdrošināšanas jomā gandrīz puse no 2017. gadā pieteiktajiem negadījumiem (47%) bija saistīti ar cauruļvadu bojājumiem, kas izraisīja noplūdi – par bojājumiem, kas radušies šādā veidā, mājokļa īpašniekam vidēji tika izmaksāti 645 eiro. Tāpat salīdzinoši bieži atlīdzībai ir pieteiktas nejauši bojātas sadzīves ierīces (15%), piemēram, plīsusi plīts keramiskā virsma vai kritiena rezultātā bojāta mazā elektrotehnika. Lielākās atlīdzības, kas izmaksātas par nelaimē cietušu mājokli, ir saistītas ar ugunsgrēka radītiem bojājumiem privātmājai (44 000 eiro), ugunsnelaimē cietušu dzīvokli (23 000 eiro) un apzagtu dzīvokli, zaglim iekļūstot caur pirmā stāva balkonu (38 000 eiro).

 

No krītoša koka līdz nozagtam BMW

 

KASKO polišu īpašnieku vidū visbiežāk pieteiktie negadījumi bija saistīti ar automašīnas bojājumiem (48%), kas gūti ne vien ceļu satiksmes negadījumu rezultātā, bet arī uzkrītot nolūzušam kokam, sniegam no mājas jumta u.tml. Vidējā izmaksātā atlīdzība šādos gadījumos bija 1272 eiro. Bieži atlīdzība ir pieprasīta arī par diennakts tehniskās palīdzības sniegšanu (27%) un salona logu bojājumiem (17%). Šogad lielākās KASKO atlīdzības ir izmaksātas par nozagtu BMW automašīnu (38 800 eiro), ceļu satiksmes negadījumā bojātu Nissan markas automašīnu (22 600 eiro), kā arī par Audi markas automašīnu (22 000 eiro), kas nobrauca no ceļa pēc sadursmes ar dzīvnieku.

 

Ķibeles, kas uzklūp ceļojot

 

Ceļojumu apdrošināšanas jomā visbiežākie riski saistīti ar ceļojuma atcelšanu vai tā piespiedu pārtraukšanu (34%), par ko vidējā atlīdzība bija 322 eiro. Tāpat bijusi nepieciešama medicīniskā palīdzība (29%) ar vidējo atlīdzību 731 eiro, savukārt vidēji 409 eiro izmaksāti par bagāžas nozaudēšanu, bojājumu vai zādzību (24%). Lielākās izmaksātās summas ceļojumu apdrošināšanas gadījumos bijušas par muguras traumu, kas gūta slēpojot (9400 eiro), nozagtu somu ar vērtīgām personiskajām mantām (4000 eiro), kā arī ceļgala traumu (2100 eiro).

 

Traumas visbiežāk gūst sadzīviskās situācijās

 

Apdrošināšanas atlīdzība visbiežāk tikusi izmaksāta par salīdzinoši vieglām traumām – muskuļu un saišu bojājumiem (29%), šūtām brūcēm (14%) un smadzeņu satricinājumiem (6%) – vidējā atlīdzība šajos gadījumos sastādīja 107 eiro. Visbiežāk traumas tika gūtas sadzīves negadījumu rezultātā (69%), sporta aktivitāšu laikā (13%) un transporta negadījumu rezultātā (7%). Lielākā izmaksātā atlīdzība – 5000 eiro par traumu, kas gūta ceļu satiksmes negadījumā.

 

Savukārt dzīvības apdrošināšanas atlīdzību izmaksu visbiežākie iemesli bija asinsrites slimību (33%) un audzēju izraisīta nāve (33%). Šajos gadījumos lielākās atlīdzības bija 115 000 eiro un 75 000 eiro.

 

Sabiedrība

Šausmīgi notikumi risinājušies autobusa pieturā Liepājā: aizstāvot invalīdu, saņem nāvējošu dūrienu no cietumnieka

  11.jūnijā Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirknī tika uzsākts kriminālprocess par slepkavību. Policija turpina...

Bricis neiepriecina – Latvijai tuvojas lielākais karstuma vilnis pēdējos gados

  Nedēļas nogalē sāksies lielākais karstuma vilnis pēdējos divos gados, sarunā ar raidījumu "Rīta Panorāma" pastāstīja...

Svarīga ziņa pensiju un pabalstu saņēmējiem, kā arī citiem “Latvijas pasta” klientiem

  Vasaras saulgriežos strādās pasta nodaļas lielākajās pilsētās; 19.jūnijs Latvijas Pastam darbdiena, 24.jūnijs – brīvdiena, informē...

Diemžēl arī jaunā nedēļa sākusies ar sēru vēsti

  Aizvadītajā diennaktī valstī reģistrēts 71 ceļu satiksmes negadījums, tajos cietuši 10 cilvēki un viens gājis...

Raidījums: Lembergam nav cerību astoto reizi kļūt par Ventspils mēru

  Ja Ventspils domē ievēlētās partijas rīkosies tā, kā saka, tad Ventspils mēram Aivaram Lembergam pietrūks...

Raidījums: Apsver iespēju iedzīvotājiem maksāt par vakcinēšanos

  Pusgadu kopš vakcinācijas sākuma, Latvijā beidzot vakcīnu netrūkst, un pie savējās tikt var visi, kas...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 15. jūnijs

  Dienas pirmā puse nesīs daudz prieka un optimisma. Būsi emocionāls un labprāt citiem atklāsi savas...
Foto:Flickr.com/Tommy Clark/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 14. jūnijs

  Pretēji vakardienai, kad vēlējies uzbrukt jebkuram atšķirīga viedokļa paudējam, šodien vairāk vēlēsies vienkārši dalīties ar...
Foto:De-mmim.blogspot.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 13. jūnijs

  Pirms uzsāc oponēt kāda izteiktajam viedoklim, padomā divreiz, vai tiešām tas ir nepieciešams un būs...
pixshark.com

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 14.-20. jūnijs

  Jūnijs rit pilnā sparā! Daba jau teju sasniegusi savu pilnbriedu - viss zied un zaļo!...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 12. jūnijs

  Visai lielu iespaidu šī brīža zvaigžņu stāvoklis atstās uz tiem, kuri paši par sevi jau...
Foto:Flickr.com/Susanne Nilsson/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 11. jūnijs

  Vadies pēc līdz šim gūtās dzīves pieredzes, lai atrastu sev piemērotāko veidu, kā izmantot šī...

Mājai un Dārzam

Bricis neiepriecina – Latvijai tuvojas lielākais karstuma vilnis pēdējos gados

  Nedēļas nogalē sāksies lielākais karstuma vilnis pēdējos divos gados, sarunā ar raidījumu "Rīta Panorāma" pastāstīja...

Parādās jaunas ziņas par laiku šonedēļ

  Tuvākajā nedēļā laika apstākļus galvenokārt noteiks anticiklonu darbība - laiks būs lielākoties sauss un saulains,...
Publicitātes foto

Latvijai tuvojas karstuma vilnis – vai tveice saglabāsies arī Jāņos?

  Sinoptiķis Jānis Trallis savā "Twitter" kontā aplūkojis prognozes nākamajai nedēļai. "Nākamās nedēļas otrajā pusē Latvijā sāksies...