Krāšņi un skanīgi sācies Latvijas X-Faktora 3. Sezonas fināls. Kā jau katrā spēlē, arī šajā ir noteikumi, kas paredz, ka katru nedēļu kāds dalībnieks šovu pametīs. Pēc pirmās fināla tiešraides mājup tika sūtīts Pāvels Fomkins, tāpēc šoreiz BrīvBrīdis.lv saruna tieši ar viņu.

 

Pāvels ir 30 gadu jauns rīdzinieks, kurš savu muzikālo karjeru uzsācis ar dziedāšanu restorānos. Dziedātājs ne vien parādīja savu labo dziedātprasmi un skaisto balss tembru, bet atklāja arī to, ka sākotnēji neviens no viņa ģimenes nav vēlējies, lai Pāvels kļūtu par mūziķi. Kā par sevi Pāvels saka pats: “Bez mūzikas es esmu ģitārspēles skolotājs, programmētājs, drusciņ fizioterapeits un ļoti daudz laika pavadu ar savu meitu. Sākumā mūzika bija tikai man, manai dvēselei, bet tagad tā jau ir gan hobijs, gan darbs.”  X-Faktora 3. sezonas atlašu sēriju viņš atklāja ar Džastina Timberleika dziesmu “Cry Me a River”, pašam spēlējot arī pavadījumu ar ģitāru. Klausoties priekšnesumu, žūrijas pārstāvji atplauka smaidos un bija manāms, ka viņi to tiešām izbauda. Žūrijas locekļi Intars Busulis un Reinis Sējāns pat aplaudējot piecēlās kājās. Sējāns pēc priekšnesuma atzina, ka ir manāms, ka Pāvels uz skatuves nav pirmo reizi, ka ir redzama viņa pieredze. Žūrija deva dziedātājam četrus pārliecinošus “JĀ”.

Krēslu izaicinājuma pārbaudījumā Pāvels startēja kā pēdējais savā kategorijā, un tobrīd visi trīs krēsli jau bija aizņemti. Viņa uzdevums bija pārliecināt žūriju un īpaši kategorijas “25+” mentoru Reini Sējānu, ka tieši Pāvels ir dziedātājs, kurš ir pelnījis nokļūt X-Faktora finālā. Šajā reizē mūziķis piedāvāja noklausīties Gnarls Barkley dziesmu “Crazy”. Jau pēc pirmajām nodziedātajām notīm Pāvels izpelnījās skatītāju ovācijas. Pēc priekšnesuma Intars Busulis teica, ka krēsls Pāvelam pienāktos 100% un Reiņa komandai tāds dziedātājs būtu vajadzīgs, un arī pārējie žūrijas locekļi atzina savas simpātijas, klausoties Pāvelā. Reinis pieņēma lēmumu, dodot Pāvelam krēslu un ļaujot viņam iekļūt finālā.

Finālā – pirmajā tiešraidē Pāvels izpildīja Eda Šīrana dziesmu “Thinkong Out Loud”. Lai gan Reinis Sējāns atzina, ka Pāvels ir viens no spēcīgākajiem šī gada X-Faktor dalībniekiem un Aija Auškāpa atzina, ka dziesmas izvēle ir “diezgan drošs trāpījums”, žūrijas pārstāvji nedaudz nokritizēja Pāvelu par viņa angļu valodas izrunu.


Savas glābējdziesmas arī šajā reizē nācās izpildīt diviem dalībniekiem, kuri saņēmuši mazākos skatītāju balsojumus. Šoreiz tie bija Pāvels Fomkins un Reinis Liepa – abi mentora Reiņa Sējāna kategorijas “25+” pārstāvji. Pāvelam, izpildot Rag’n’Bone Man dziesmu “Human”, beigu beigās pēc smaga Sējāna lēmuma nācās šovu pamest, ļaujot to turpināt Reinim Liepam.


Kā Tu izlēmi pieteikties X-faktoram? Kas pamudināja?

Man gribējās kaut kādu aktivitāti, kas ir saistīta ar mūziku. Tā kā es vēl neesmu piedalījies nevienā X-Faktorā, izdomāju ka varētu pamēģināt.

 

Pirms vairākiem gadiem iepazinām Tevi šovā “Jaunā talantu fabrika” – vai šis laiks Tev ir palīdzējis arī, tā teikt, ceļā uz X-Faktoru?

Manuprāt, viss kas ar mani noticis, kur es dziedāju un guvu pieredzi, noteikti palīdzēja.

 

Ja paskaties atpakaļ uz atlasēm, uz pirmo tiešraidi – kā Tu pats varētu sevi vērtēt? Vai esi apmierināts ar paveikto?

Es vienmēr skatos uz sevi un redzu kā varētu labāk. Bet godīgi sakot es esmu apmierināts uz 90%.

Lai gan pavisam īsa, tomēr sadarbība ar mentoru Reini Sējānu – kā vari novērtēt to? Vai paguvi ko vērtīgu iemācīties no viņa?

Es nepaspēju neko vērtīgu iemācīties tieši no viņa, bet viņš ir interesants cilvēks, un man bija patīkami ar viņu iepazīties.

 

Kas ir tas, kas visvairāk paliks atmiņā no dalības X-faktorā?

Atbalsts no visiem. Skatītāji, radinieki un X-Faktora komanda.

 

Vai ir kāds kuriozs, kas pa šo laiku X-Faktorā atgadījies, kas liks Tev vienmēr pasmaidīt, kad vien to atcerēsies?

Komentāri par manu nepareizo vārdu izrunu angļu valodā.

 

Kuram no dalībniekiem Tu novēlētu uzvaru un kāpēc tieši šim?

Ir ļoti grūti novēlēt uzvaru vienam dalībniekam. Bet šobrīd mani favorīti ir Diāna Paško un duets “The Gardens”.

Cik bija iespējams nojaust no video rullīšiem, Tava ikdiena ir ļoti aizņemta. Vai vari pastāstīt, kāda izskatās, piemēram, viena Tava diena?

Darbadiena sākas ar to, ka jāved meita [Pāvela meitiņai šobrīd ir 9 gadi – red.piez.] uz skolu. Dzīvojām Jūrmalā, bet viņa mācās Rīgā, tāpēc jāmostas diezgan agri. Ceļā ir laiks atkārtot mājas darbus vai apspriest kādu viņai interesējošu tēmu. Piemēram, nesen mēs apspriedām, kā radās valodas un kāpēc cilvēki saka, ka pienāks pasaules gals. Pēc tādiem jautājumiem uz brīdi apstulbu, bet ir ātri jādomā, lai atrastu pareizu un bērnam saprotamu atbildi, kas no rīta dažreiz ir ļoti grūti. Kamēr meita ir skolā, man ir laiks savām lietām un darbam. Dažreiz braucu atpakaļ mājās, lai sagatavotos ģitāras stundām un atbildētu visiem pasūtītājiem, gadās arī ka gribu vienkārši atpūsties. Pēc tam atpakaļ uz Rīgu, jo meitai ir divi pulciņi, viņa mācās Jāzepa Mediņa mūzikas skolā un Rihtera deju skolā. Pēc tam dodamies mājās pildīt mājasdarbus un gatavoties miegam. Bet kā dziedātajam man darba vakars sākas 19:00, tāpēc ļoti palīdz, ka ir atbalsts, un es zinu, ka mājās nebūs nekādu problēmu, ja vajadzēs strādāt līdz vēlam vakaram. Gandrīz katrās brīvdienās man ir darbs, tā ir ļoti laba iespēja meitai atpūsties un pavadīt laiku ar savu māti un vecvecākiem, un man veltīt visu savu laiku darbam.

 

Kāds ir tavs lielākais sapnis mūzikas lauciņā?

Lielākais sapnis noteikti ir ierakstīt savu albumu, kas patiks gan manai auditorijai, gan citiem cilvēkiem.

 

Kādu un ko darot iztēlojies sevi pēc 10 gadiem?

Uz šo jautājumu ir ļoti grūti atbildēt, bet es domāju ka es tik un tā nodarbošos ar mūziku. Cerams ka muzicēšu Latvijā.

 

Ko Tu varētu novēlēt mūsu lasītājiem, ko ņemt vērā brīdī, kad šķiet, ka nekas neizdodas tā, kā iecerēts?

Nekad neaizmirstiet par to, kas ir dārgs jūsu sirdij. Ja ir dzīvē lietas, kas tik ļoti patīk, bet ir bail kaut ko mainīt, mēģiniet! Jo ir labāk iegūt pieredzi, nekā vispār nezināt par rezultātu.

 

Novēlam Pāvelam turpināt iesākto un izdošanos sava sapņa piepildīšanā! 

Sabiedrība

Valsts policija

Policija noskaidrojusi Madonas pusē pazudušās Līgas likteni

  Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Madonas iecirknis pārtrauc meklēt 1979. gadā dzimušo Līgu Stepanovu. Sestdien...
meteo.lv

Izskan jaunas prognozes par laiku janvāra izskaņā un februāra sākumā

  Nākamajā nedēļā laika apstākļus noteiks vairāku ciklonu darbība, līdz ar to debesis klās mākoņi un...

Izskan skarbas detaļas par šausmīgo ugunsgrēku Rēzeknes pusē – VIDEO

  Ugunsgrēkos bojāgājušo skaits šonedēļ veido drūmu statistiku. Rēzeknes novada Rikavā uguns laupījusi trīs cilvēku dzīvību....

Horoskopi un Testi

Foto:Flickr.com/Mike/CC

Tavs horoskops veiksmīgam FEBRUĀRIM

  Pirmais šī gada mēnesis jau galā, nu ir kārta nākamajam. Kā zvaigznes izkārtojušās un, ko...
Foto:Syndicate74.blogspot.com

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 27. janvāris – 2. februāris

  Šajā nedēļā mēs aizvadīsim janvāra pēdējās dienas un sagaidīsim februāri! Uzzināsim, ko zvaigznes mums sarūpējušas...
Foto:Flickr.com/Beat Meier/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 26. janvāris

  Rīts un agra pēcpusdiena būs notikumiem bagāta, tomēr prasīs aktīvu rīcību. Zvaigznes sola, ka būsim...

Mājai un Dārzam

meteo.lv

Izskan jaunas prognozes par laiku janvāra izskaņā un februāra sākumā

  Nākamajā nedēļā laika apstākļus noteiks vairāku ciklonu darbība, līdz ar to debesis klās mākoņi un...
Foto:E.standard.net

Nepatīkamas ziņas par nākamnedēļ gaidāmo laiku

  Sinoptiķis Jānis Trallis savā "Twitter" kontā nedaudz ielūkojies nākamās nedēļas laika prognozēs. "Turpmāk gandrīz katru dienu...
coolwallpapers.org

Turpmākajā nedēļā sagaidīsim nelielu salu un sniegu, tomēr ir arī nepatīkama ziņa

  Brīvdienās Latvijas teritorijā pastiprināsies anticiklona ziemeļu daļas ietekme, līdz ar to laiks būs nedaudz vēsāks...