Šogad Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes policisti ir aizturējuši vīrieti, kurš tiek turēts aizdomās par 23 dzīvokļu apzagšanu Rīgas mikrorajonos. Vīrietis bija rīkojies pēc vienotas shēmas, iekļūstot mājokļos pa balkoniem. 11. decembrī policija pabeidza šajā lietā izmeklēšanu un to nodeva prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai. Valsts policija atgādina par izplatītākajām kļūdām, ko pieļauj apzagto mājokļu saimnieki.

Valsts policija bija saņēmusi informāciju par virkni zādzību no dzīvokļiem, kas izdarītas laika posmā no 2018. gada jūnija līdz augustam pēc līdzīgas shēmas. Kamēr mājokļu saimnieki nebija mājās, vīrietis ierāpās balkonos, ar speciālu stikla griezēju izgrieza caurumu balkona durvīs, tās attaisīja un iekļuva dzīvokļos. Vīrietis paņēma vērtīgas un viegli aiznesamas mantas, galvenokārt naudu un elektronikas preces, un caur balkonu dzīvokļus atstāja.  Noziegumi bija izdarīti Juglā, Teikā un Rīgas centra tuvumā.

Izmeklēšanas laikā tika iegūta operatīvā informācija par personu, kura varētu būt izdarījusi šos noziegumus.

Uzsākto kriminālprocesu izmeklēšanu pārņēma Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes (VP RRP KrPP) 2. biroja 2. nodaļa. Par zādzībām no dzīvokļiem un mantas bojāšanu uzsāktie procesi tika apvienoti vienā lietvedībā.

Noskaidrojuši aizdomās turētā 1983. gadā dzimušā vīrieša atrašanās vietu, VP RRP KrPP 2. biroja 2. nodaļas policisti sadarbībā ar VP RRP KrPP 2. biroja 4. nodaļas policistiem viņu aizturēja. Jāpiemin, ka aizturētais vīrietis jau iepriekš bija sodīts par zādzībām no mājokļiem un noziegumiem, kas saistīti ar narkotisko vielu nelikumīgu apriti.

Noskaidrots, ka nozagtās mantas vīrietis galvenokārt pārdevis individuāliem uzpircējiem un lombardiem. Daļu no nozagtajām mantām policisti ir atguvuši.

11. decembrī policija pabeidza izmeklēšanu šajā lietā un nodeva kriminālprocesu prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai. Aizturētais vīrietis šobrīd atrodas apcietinājumā, ko viņam kā drošības līdzekli ir piemērojusi tiesa.

Lai pasargātu sevi no mājokļa apzagšanas, Valsts policija aicina uzstādīt signalizāciju un dodoties prom, to vienmēr ieslēgt. Neatsakiet apsardzes darbinieku ierašanos gadījumos, kad sākusi strādāt signalizācija! Dažkārt mājokļu saimnieki domā, ka tā ir viltus trauksme un mājoklī, piemēram, atstāts vaļā logs. Tikai vēlāk izrādījies, ka pa to laiku mājoklī ir paviesojušies zagļi.

Ja mājoklī ierīkota videonovērošana, jārūpējas, lai tās būtu tehniskā kārtībā un vienmēr darbotos. Savukārt seifs ir jāpieskrūvē pie sienas vai grīdas. Ar speciālo līmi piestiprinātu seifu, kas nav pieskrūvēts, garnadži ātri noraus. Arī ikdienā glabājiet seifā vērtīgās mantas!

Vienmēr aizslēdziet durvis un neturiet vērtīgās mantas priekšnamā! Garnadži mēdz pārbaudīt, kuras durvis nav aizslēgtas un šos mājokļus “apciemot”, kamēr saimnieki guļ.

Pamanot aizdomīgas personas ložņājot gar savu vai kaimiņa mājokli, nekavējoties jāzvana Valsts policijai pa tālruņa numuru 110!

 

Sabiedrība

Liels notikums Līgatnes Dabas takās

  Ģimenes pieaugumu sagaidījusi Līgatnes dabas taku aļņu saime – aļņu mātei Mirgai piedzimis mazulis. Alnēns...

Kivičs pie Magones ierauga ko tādu, ka nespēj noticēt savām acīm

  STV šova "Slavenības. Bez filtra" zvaigžņu satikšanās reizē Magone šokē Andri Kiviču ar savu kartupeļu...

Diemžēl ir nepatīkamas ziņas par laiku turpmāk – prognoze 7 dienām!

Šīs nedēļas vidū atmosfēras spiediens pakāpeniski pazeminājās un valsti sasniedza mākoņu un lietus zona, gaiss...

Brīdina par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par ceturtdienas pēcpusdienā gaidāmo laiku. 26.05.2022.pēcpusdienā vietām centrālajos...

Ar sen gaidītu ziņu klajā nācis veikalu tīkls “Lidl”

  Veiksmīgi pabeidzot Latvijā vēl nebijušu gruntsūdeņu sanācijas projektu, šonedēļ tiek uzsākta “Lidl” veikala būvniecība Rīgā,...

Meža masīvā uziets bezvēsts pazudušais Alvis

  Policisti 25. maijā veiksmīgi atrada bezvēsts prombūtnē bijušo Alvi Zīdermani meža masīvā. Vīrietis nogādāts ārstniecības...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 28. maijs

  Auns Šodien gaidāma sarežģīta saruna ar kādu darba kolēģi. Vispirms tev nāksies sev atzīt, ka strādāšana...
Foto:Pexels.com/Tim Gouw/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 27. maijs

  Auns Privātajā dzīvē tavi apgriezieni šajā dienā būs visai lēni. Daļēji atbrīvosi sevi no atbildības, nolemjot,...
Foto:Hdwallpapersin.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 26. maijs

  Auns Šo dienu pavadīsi savu vecāku mājās. No tuviniekiem saņemtais morālais atbalsts un vērtīgie ieteikumi būs...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 25. maijs

  Auns Šodien savā īpašumā iegūsi ko ļoti vērtīgu. Tiesa gan, par konkrēto lietu nāksies samaksāt nedaudz...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 24. maijs

  Auns Šodien nodosies savas personības izaugsmei un attīstībai – gan iekšēji, gan ārēji. Atbrīvosies no kādas...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 23. maijs

  Auns Šī diena lielas izmaiņas tavā dzīvē neatnesīs. Vienīgais svarīgais notikums norisināsies vēlā vakarā. Kādā no...

Mājai un Dārzam

Diemžēl ir nepatīkamas ziņas par laiku turpmāk – prognoze 7 dienām!

Šīs nedēļas vidū atmosfēras spiediens pakāpeniski pazeminājās un valsti sasniedza mākoņu un lietus zona, gaiss...

Brīdina par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par ceturtdienas pēcpusdienā gaidāmo laiku. 26.05.2022.pēcpusdienā vietām centrālajos...

Diemžēl sinoptiķiem nav patīkamu ziņu par laiku turpmāk

  Jaunās darba nedēļas sākumā laiks būs sauss un saulains. Sākot no trešdienas, pietuvojoties ciklonam no...