Pēc motocikla avārijas sieviete nokļūst smaga lēmuma priekšā – viņai jāizlemj vai glābt savu kāju no amputācijas, vai saglabāt gaidāmo mazuli, vēsta ārzemju mediji.

Keitlīna Konere (29) nonāca slimnīcā pēc satiksmes negadījuma, kur nonāca pēc tam, kad kopā ar savu draugu Džeilonu bija devusies izbraucienā ar motociklu. Slimnīcā jaunā sieviete uzzināja arī to, ka jau četras nedēļas ir stāvoklī. Tajā pašā laikā viņu informēja, ka būs nepieciešamas vairākas sarežģītas operācijas, lai glābtu negadījumā traumēto kāju no amputācijas, taču vairākas no procedūrām ir paaugstināta riska un var apdraudēt gaidāmā mazuļa dzīvību.

Cenšoties atrast zelta vidusceļu, Konere pārcieta sešas rekonstruktīvās operācijas ar minimālu anestēzijas devu, kā arī īpaši mazu pretsāpju medikamentu dozu. Taču vēlāk viņa nolēma, ka ļaus amputēt kāju, nevis pakļaus sevi un bērnu vēl lielākam riskam turpmākajās operācijās.

Pēc kājas amputācijas visu grūtniecības laiku Keitlīna mācījās no jauna staigāt, aprast ar esošo situāciju. Viņa mācījās staigāt ar kājas protēzi, turklāt viņas apņēmība un degsme bija tik liela, ka ar laiku viņa aizrāvās ar parasportu, piemēram, para-riteņbraukšanu, skriešanu un peldēšanu.

Pēc negadījuma nu pagājuši pieci gadi un Keitlīna ir dzīvespriecīga, laimīga un sportiska sieviete, kura ne mirkli nenožēlo savu izdarīto izvēli, jo ir kļuvusi par mammu brīnišķīgai meitiņai. Viņa cenšas ar savu stāstu iedvesmot citus un aicina nepadoties pat tad, kad šķiet, ka izejas nav.

Par negadījumu, kas notika 2014. gada 12. jūnijā Keitlīna stāsta: “Bija jauks vakars, labi laikapstākļi, tāpēc mēs ar Džeilonu izdomājām ar motociklu aizbraukt ciemos pie viņa vecākiem. Liktenīgi tajā pašā laikā ar auto brauca jauna sieviete, kura mūs nepamanīja. Kā vēlāk uzzinājām – viņa pie stūres rakstīja telefonā ziņu. Viņa no kreisās puses uztriecās mums virsū. Es aizlidoju no motocikla aizmugures, bet Džeilons aizšļūca uz priekšu kopā ar motociklu. Atceros, ka piecēlos sēdus un paskatījos uz savu kāju – mana kreisā potīte bija pilnīgi otrādi.” Keitlīna tika nogādāta slimnīcā, kur tika jautāts vai viņa ir gaidībās, uz ko viņa atbildēja, ka nav stāvoklī, bet ar draugu jau ilgāku laiku cenšas ieņemt mazuli, taču pēc analīžu veikšanas noskaidrojās, ka viņa jau mēnesi ir stāvoklī.

Keitlīnai bija salauzti kauli kreisajā kājā, pārrauta artērija un sadragāts ceļgals. Tā rezultātā viņa pārcieta sešas smagas rekonstrukcijas operācijas. “Pēc divām nedēļām un sešām operācijām es nolēmu, ka neturpināšu cīņu par savu kāju un lieliski atceros mirkli kā tobrīd uz to paraudzījos un nākamo, kad skatījos, bet kājas vairs nebija. Es to visu pārcietu ar minimālām pretsāpju zāļu, anestēzijas un antibiotiku devām, lai būtu droša, ka mazulim viss būs labi. Tas bija mokoši un ilgi, bet es apzinājos, ka man jābūt tik mierīgai, cik vien iespējams, lai nepakļautu gaidāmo mazuli stresam un liekam riskam. Tiklīdz es uzzināju, ka esmu stāvoklī, es sapratu, ka man ir jārūpējas par kādu citu un pārstāju tik ļoti koncentrēties tikai uz sevi. Viss bija tā, lai būtu labi mazulim. Mana kāja neraksturoja mani kā personu, bet mazulis to darītu,” atceras Keitlīna.

Iemācīties staigāt, turklāt darīt to ar protēzi, nebija viegli. Grūtniecības laikā mainījās ķermenis, svars, līdz arto arī atbalsts kājai, mugurkaula slodze ietekmēja līdzsvaru, taču Keitlīna bija apņēmības pilna iemācīties staigāt līdz bērna piedzimšanai. Meita Tinlija piedzima 2015. gada 13. februārī. “Es tikai vēlējos, lai varētu skriet un spēlēties ar savu meitu, lai varu viņu noķert, ja viņa skrien, lai varu pieskatīt. Kamēr vien spēju, līdz pat pēdējiem grūtniecības mirkļiem es aktīvi pievērsos savai fizioterapijai, devos pastaigās, kā arī sāku pievērsties parasportiem – riteņbraukšanai, skriešanai un peldēšanai,” stāsta Keitlīna.

Kopš kļūšanas par konkurētspējīgu parasportisti, Keitlīna ir dibinājusi bezpeļņas organizāciju “Be More Adaptive”, kas nodrošina resursus adaptīvajam sportam, ļaujot iesaistīties vairāk cilvēku, kā arī nodrošina finansējumu un brīvprātīgos pasākumiem, lai izveidotu pieejamāku šo kopienu. “Atveseļošanās bija ļoti garš ceļš, jo kopumā man bija jāiemācās staigāt četras reizes. Pirmo reizi pēc amputācijas, otro reizi tad, kad mugurkauls grūtniecības laikā sāka mainīties,trešo reizi pēc tam, kad kritiena rezultātā salauzu kāju un ceturto reizi pēc grūtniecības,” atceras Keitlīna. Pēc tam es sāku aktīvi staigāt, vienlaicīgi stumjot ratiņos savu bērnu. Es ienīdu to, kā izskatījos un jutos vāja, taču centos tikt tam pāri. Sāku nodarboties ar CrossFit, lai veidotu muskuļu masu. Sāku nodarboties ar pēc iespējas vairāk sporta veidiem, lai tikai redzētu, uz ko es esmu spējīga un iemīlēju triatlonu, peldēšanu, riteņbraukšanu, slēpošanu, daiļslidošanu un boksu. Labākais, ko cilvēks var izdarīt savā dzīvē, ir izmēģināt! Iepriekš es biju tik pašapmierināta ar visu, taču patiesībā, lai tu īsti sāktu dzīvot, nav vajadzīgs piedzīvot milzīgu zaudējumu – tev tikai jāapzinās, ka tu dzīvo!” atklāj Keitlīna.

Šobrīd Keitlīnas lielais mērķis ir pārstāvēt ASV vasaras paralimpiskajās spēlēs, kas notiks 2020. gadā Tokijā.

Sabiedrība

Kas noticis ar kādreiz tik populāro dziedātāju Martu Ritovu?

  Nu jau pirms vairākiem gadiem šovā “Okartes skatuve” iepazītā talantīgā dziedātāja Marta Ritova pēdējā laikā...
Foto:Flickr.com/Borough Lights Imagery/CC

Tiesāts vīrietis gaišā dienas laikā Krāslavas centrā pastrādā asiņainu noziegumu

  Pagājušajā svētdienā, 20.oktobrī, ap pulksten 14.30 Valsts policijas Krāslavas iecirknī tika saņemta informācija, ka Krāslavas...
Foto:Pixaby.com/CC

Šausmīgs gadījums Pāvilostas pusē – meita nežēlīgi atņem dzīvību mammai

  Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Sevišķi smagu un sērijveida noziegumu apkarošanas nodaļas amatpersonas...

Horoskopi un Testi

Foto:Flickr.com/Flower's.Lover/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 22. oktobris

Šodien vajadzētu vairāk uzmanības pievērst savai uzvedībai un attieksmei pret apkārtējiem cilvēkiem. Ja iespējams, izvairies...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 21. oktobris

  Šodien īpaši rūpīgi jāpievērš uzmanība tam, lai tu savus vārdus saskaņotu ar savu rīcību. Neizrunājies...
Foto:Flickr.com/LASZLO ILYES/CC

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 21. – 27. oktobris

  Klāt pēdējās oktobra dienas, teju jau sagaidīsim sagaidīsim rudens pēdējo mēnesi – novembri. Ielūkosimies astroloģiskajā...

Mājai un Dārzam

Foto: Jaro Larnos/Flickr.com/cc

Jauna prognoze: Nākamnedēļ mūs pārsteigs īsta ziema

  Sinoptiķis Jānis Trallis savā "Twitter" kontā dalījies ar jaunākajām "Global Forecast System" prognozēm nākamajia nedēļai. "GFS...
Foto:Wallpaperbeta.com

Sinoptiķi atklāj, kad gaidāmi mīnusi – prognoze oktobra beigām

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi stāsta par oktobra pēdējā pilnajā nedēļā gaidāmo laiku. Nedēļas...
bhmpics.com

Izskan jauna prognoze, kad gaidāms sals un sniegs

  Sinoptiķis Jānis Trallis savā "Twitter" kontā pastāstījis par jaunākajām prognozēm, kas saistītas ar sniegu un...