Klāt Lieldienas! Uzzini, ko šie svētki nozīmē un kā tos svin trīs daiļā dzimuma pārstāves… Un, kas ir Annas Rozītes lielākā Lieldienu motivācija?

 ALISE GRIŠINA, šova Pelnrušķīte 2. vietas ieguvēja:

 

 

 

alise

„Ar Lieldienām ir tā, ka ar katru gadu šo svētku svinēšana ir kļuvusi neaktīvāka, vismaz manā ģimenē. Varbūt tā tikai šķiet, jo bērnībā visi svētki likās interesantāki nekā tagad, bet tieši šogad man gribētos Lieldienām sagatavoties kārtīgi. Vienīgi tā kārtīgā svinēšana manā ģimenē nav īsti sasaistīta ar šo svētku patieso būtību, jo pamatos šī ir diena kurā tiek svinēta Jēzus Kristus augšāmcelšanās trešajā dienā pēc krustā sišanas. Es vienmēr šos svētkus esmu uztvērusi kā lielisku iespēju pavadīt laiku kopā ar ģimeni un draugiem, krāsot olas, sacensties to ripināšanā, uz ugunskura cept gaļu, atpūsties un vienkārši labi pavadīt dienu! Gaļas cepšana šogad varētu arī izpalikt, jo, diemžēl, ziema joprojām neatkāpjas. Lieldienās jābūt siltam un saulainam laikam, bez sniega. Tā būtu mana ideālā Lieldienu laika prognoze. Ja runājam par īpašu un specifisku tradīciju ģimenē, tad tādas laikam īsti nav. Parasti no rīta ar draugu braucam uz mežu vai pļavu salasīt olu krāsošanai nepieciešamos augus (puķes, lapiņas, zāles stiebriņus). Nākamais solis ir veikals, jo man patīk pāris olas nokrāsot arī košās krāsās un vienmēr iegādājos arī dekoratīvās pērlītes, akmentiņus ar kuriem olas aplīmēt, lai tās būtu maksimāli personalizētas un īpašas. Tad dodamies mājās tās krāsot un kad tās ir gatavas apbraukājam mūsu ģimenes un draugus, izkaujamies un samaināmies ar olām. Tālākie plāni katru gadu ir atšķirīgi, bet mans ideālais dienas turpinājums noteikti būtu pikniks. Mans ieteikums, lai kāds arī būtu šo svētku patiesais iemesls, šo dienu kārtīgi izbaudīt – ģimenes un draugu lokā. Ļauties visām tradīcijām, no sirds censties aizripināt savu olu viss tālāk, nokrāsot visraibākajās un košākajās krāsās, atrast visvairāk Lieldienu zaķa paslēptos gardumus un uzšūpoties viss augstāk!”

 

 ILZE RŪSIŅA, skolotāja:

ilze

„Lieldienas ir brīnišķīgi augšāmcelšanās svētki, kurus svinēt kopā ar bērniem. Šis ir lielisks laiks, lai vēlreiz aizietu uz baznīcu, atgādinātu, ko mūsu Kungs ir izdarījis. Šajos svētkos noteikti ir jādzied un jādejo Tam Kungam par godu. Augšāmcelšanās svētki –  tie ir svarīgākie svētki kristiešu dzīvē, jo augšāmcelšanās – tā ir Kristus un tātad mūsu uzvara. Pirms Lieldienām lasām šo stātu Bērnu Bībelē (tā kā bērni man ir vēl maziņi), mazie skatās multiplikācijas filmu. Šo stāstu var stāstīt arī vizualizējot, paņem plastmasas oliņas, katrā no tām ieliek kādu priekšmetu, piemēram, pūpolus, maizes gabalu, metamos kauliņus, ērkšķi u.tml. Atverot katru oliņu pēc kārtas, bērni var minēt, kā šis priekšmets attiecas uz stāstu par Jēzu. Kopā ar bērniem var veidot apsveikuma kartiņas. Var apspēlēt šo stāstu ar dabas materiāliem, veidojot ainas, kapa vietu, krustu. Maniem bērniem patīk pašiem uzzīmēt stāsta figūriņas, izkrāsot tās un izgriezt. Un, protams, neiztrūkst svētku mielasts!”

 

 

ANNA ROZĪTE, raidījumu vadītāja:

AnnaRoziiteAutograafs

„Pēdējos gados man Lieldienas ir mīļākie svētki, kaut arī es pati īsti nezinu kāpēc. Jo bērnībā mēs tādus īsti neesam svinējuši. Es to varu izskaidrot laikam tikai ar to, ka Lieldienas man asociējas ar pavasari, kuru tik ļoti vienmēr gaidu! Bērnībā īsti nekad neesmu svinējusi Lieldienas, nebija tādas tradīcijas. Iespējams, tieši tāpēc es tagad gribu atgūt pazaudēto. Ļoti gribu, lai nākotnē mana ģimene svinētu Lieldienas tā kārtīgi, lai šobrīd manis iesāktās tradīcijas aug katru gadu aizvien stiprākas. Tā, protams, ir vislielākā motivācija. Jo arī vienai pašai man vienmēr ir prieks par pavasara saulgriežiem, bet tagad, kad manā dzīvē ir Emīlija, gribu, lai viņai tie ir mīļi un prieka pilni svētki. Gribas viņai nodot to sajūtu, kas dzīvo manī. To sauli, kas mājo manī ap Lieldienām. Es vēl esmu salīdzinoši jauna Lieldienu svinētāja, tāpēc neesmu tradīcijām bagāta. Bet es dievinu pūpolus, ap Lieldienām tie noteikti ir atrodami manās mājās. Lieldienās cepu pankūkas, tās man ir kā Saules simbols. Protams, krāsoju olas, katru gadu izmēģinu kādu jaunu tehnoloģiju, obligāti atrodu kādas šūpoles, lai pašūpotos. Šogad domāju paslēpt kaut kur olas, lai mana meitiņa iepazīstas ar Lieldienu zaķi un tā sagatavotajiem pārsteigumiem. Šogad Lieldienās man būs jāstrādā, bet kopā pavadījām Lielo Piektdienu un pavadīsim arī Otrās Lieldienas. Cepsim pankūkas, iesim meklēt paslēptās olas, šūposimies, iespējams, ka aizbrauksim uz Brīvdabas muzeju, ja nebūs pārāk auksts laiks. Jo man Lieldienas asociējas tieši ar laika pavadīšanu pie dabas! Svinot tās varenību, bagātību un skaistumu!”

 

Kādas ir tavas šo svētku īpašās tradīcijas?

Sabiedrība

“Harijs ir ticis šausmīgi izmantots” – Tramps nespēj klusēt par Meganu Mārklu

Donalds Tramps ir apsūdzējis Saseksas hercogieni par “necieņu” pret karalieni un karalisko ģimeni. Plašā intervijā...

Vēl 712 jauni Covid-19 gadījumi un 19 mirušie, tostarp četrdesmitgadnieks

  Ceturtdien saņemtas ziņas, ka aizvadītajā diennaktī atklāti 712 jauni Covid-19 inficēšanās gadījumi, bet miruši vēl...

“Es nebiju iedomājusies, ka tā būs…” Olgas izgājiens Kasparu padara traku

  Sportista un uzņēmēja Kaspara Kambalas sieva Olga šā gada noslēgumā pirmo reizi pilnībā kaila stājās...

Diemžēl ceturtdienas rīts pienācis ar skumjām ziņām

  Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 1. decembra plkst. 06.30 līdz 2. decembra plkst. 06.30, Valsts ugunsdzēsības un...

Žanis Magonei sagādājis jaunas nedienas, sieviete vēršas pēc palīdzības

  "STV" šova "Slavenības. Bez filtra" lielākas zvaigznes Magones vīram Žanim Šutovam ir aizliegums tuvoties gan...

Ko darīt, ja bērnu neielaiž veikalā bez pases vai ID-kartes? Skaidro tirgotāji!

  Arvien biežāk tiek saņemti satraukto bērnu vecāku zvani par to, ka tirdzniecības vietās, kas darbojas...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 3. decembris

  Lielāka iespēja saņemt un izteikt dažādus spēcīgus vārdus un komentārus, tāpēc pēc iespējas centies vairot...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 2. decembris

  Šī diena izrādīsies diezgan labvēlīga, lai komunicētu ar draugiem. Tuvības sajūta ar cilvēkiem kļūs aizvien...
Foto:Flickr.com/Lesley Wilson/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 1. decembris

   Ko zvaigznes tieši tev vēsta par decembra pirmo dienu?   Auns Ar visu sparu metīsies jaunos darbos un...
Foto:Pexels.com/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 30. novembris

  Pirmā dienas  puse solās būt saspringta. Paaugstināsies neiecietība, katrs sīkums var izsist no līdzsvara. Otrajā...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 29. novembris

  Šai dienai nekal Napoleona plānus, bet uzstādi realizējamus mērķus. Ja kaut kas neizdodas, pie vainas...
Foto:Wallapapermani.eu

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 28. novembris

    Planētu mijiedarbība ir labvēlīga, lai demonstrētu savu šarmu un prasmes publiski. Sociālā saskarsme paies bez...

Mājai un Dārzam

Foto: Vilis Bukšs

Zināms, kāds laiks mūs sagaida DECEMBRĪ

  Latvijā pazīstamais dabas laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs savā interneta blogā prognozē decembra mēnesī gaidāmos...

LATVIJA PUTEŅA VARĀ: Notikuši vairāki negadījumi, valsti pārklāj sniega sega – VIDEO, FOTO

  Apkopojam video un foto materiālus, kas tapuši puteņa laikā pirmdien un naktī uz otrdienu -...

Sinoptiķis Bricis nopietni brīdina: Šis būs spēcīgākais sniegputenis pēdējo gadu laikā

  Šonedēļ gaidāmi divi lieli puteņi - vieni no spēcīgākajiem pēdējo četru gadu laikā, pirmdienas rītā...