Klāt Lieldienas! Uzzini, ko šie svētki nozīmē un kā tos svin trīs daiļā dzimuma pārstāves… Un, kas ir Annas Rozītes lielākā Lieldienu motivācija?

 ALISE GRIŠINA, šova Pelnrušķīte 2. vietas ieguvēja:

 

 

 

alise

„Ar Lieldienām ir tā, ka ar katru gadu šo svētku svinēšana ir kļuvusi neaktīvāka, vismaz manā ģimenē. Varbūt tā tikai šķiet, jo bērnībā visi svētki likās interesantāki nekā tagad, bet tieši šogad man gribētos Lieldienām sagatavoties kārtīgi. Vienīgi tā kārtīgā svinēšana manā ģimenē nav īsti sasaistīta ar šo svētku patieso būtību, jo pamatos šī ir diena kurā tiek svinēta Jēzus Kristus augšāmcelšanās trešajā dienā pēc krustā sišanas. Es vienmēr šos svētkus esmu uztvērusi kā lielisku iespēju pavadīt laiku kopā ar ģimeni un draugiem, krāsot olas, sacensties to ripināšanā, uz ugunskura cept gaļu, atpūsties un vienkārši labi pavadīt dienu! Gaļas cepšana šogad varētu arī izpalikt, jo, diemžēl, ziema joprojām neatkāpjas. Lieldienās jābūt siltam un saulainam laikam, bez sniega. Tā būtu mana ideālā Lieldienu laika prognoze. Ja runājam par īpašu un specifisku tradīciju ģimenē, tad tādas laikam īsti nav. Parasti no rīta ar draugu braucam uz mežu vai pļavu salasīt olu krāsošanai nepieciešamos augus (puķes, lapiņas, zāles stiebriņus). Nākamais solis ir veikals, jo man patīk pāris olas nokrāsot arī košās krāsās un vienmēr iegādājos arī dekoratīvās pērlītes, akmentiņus ar kuriem olas aplīmēt, lai tās būtu maksimāli personalizētas un īpašas. Tad dodamies mājās tās krāsot un kad tās ir gatavas apbraukājam mūsu ģimenes un draugus, izkaujamies un samaināmies ar olām. Tālākie plāni katru gadu ir atšķirīgi, bet mans ideālais dienas turpinājums noteikti būtu pikniks. Mans ieteikums, lai kāds arī būtu šo svētku patiesais iemesls, šo dienu kārtīgi izbaudīt – ģimenes un draugu lokā. Ļauties visām tradīcijām, no sirds censties aizripināt savu olu viss tālāk, nokrāsot visraibākajās un košākajās krāsās, atrast visvairāk Lieldienu zaķa paslēptos gardumus un uzšūpoties viss augstāk!”

 

 ILZE RŪSIŅA, skolotāja:

ilze

„Lieldienas ir brīnišķīgi augšāmcelšanās svētki, kurus svinēt kopā ar bērniem. Šis ir lielisks laiks, lai vēlreiz aizietu uz baznīcu, atgādinātu, ko mūsu Kungs ir izdarījis. Šajos svētkos noteikti ir jādzied un jādejo Tam Kungam par godu. Augšāmcelšanās svētki –  tie ir svarīgākie svētki kristiešu dzīvē, jo augšāmcelšanās – tā ir Kristus un tātad mūsu uzvara. Pirms Lieldienām lasām šo stātu Bērnu Bībelē (tā kā bērni man ir vēl maziņi), mazie skatās multiplikācijas filmu. Šo stāstu var stāstīt arī vizualizējot, paņem plastmasas oliņas, katrā no tām ieliek kādu priekšmetu, piemēram, pūpolus, maizes gabalu, metamos kauliņus, ērkšķi u.tml. Atverot katru oliņu pēc kārtas, bērni var minēt, kā šis priekšmets attiecas uz stāstu par Jēzu. Kopā ar bērniem var veidot apsveikuma kartiņas. Var apspēlēt šo stāstu ar dabas materiāliem, veidojot ainas, kapa vietu, krustu. Maniem bērniem patīk pašiem uzzīmēt stāsta figūriņas, izkrāsot tās un izgriezt. Un, protams, neiztrūkst svētku mielasts!”

 

 

ANNA ROZĪTE, raidījumu vadītāja:

AnnaRoziiteAutograafs

„Pēdējos gados man Lieldienas ir mīļākie svētki, kaut arī es pati īsti nezinu kāpēc. Jo bērnībā mēs tādus īsti neesam svinējuši. Es to varu izskaidrot laikam tikai ar to, ka Lieldienas man asociējas ar pavasari, kuru tik ļoti vienmēr gaidu! Bērnībā īsti nekad neesmu svinējusi Lieldienas, nebija tādas tradīcijas. Iespējams, tieši tāpēc es tagad gribu atgūt pazaudēto. Ļoti gribu, lai nākotnē mana ģimene svinētu Lieldienas tā kārtīgi, lai šobrīd manis iesāktās tradīcijas aug katru gadu aizvien stiprākas. Tā, protams, ir vislielākā motivācija. Jo arī vienai pašai man vienmēr ir prieks par pavasara saulgriežiem, bet tagad, kad manā dzīvē ir Emīlija, gribu, lai viņai tie ir mīļi un prieka pilni svētki. Gribas viņai nodot to sajūtu, kas dzīvo manī. To sauli, kas mājo manī ap Lieldienām. Es vēl esmu salīdzinoši jauna Lieldienu svinētāja, tāpēc neesmu tradīcijām bagāta. Bet es dievinu pūpolus, ap Lieldienām tie noteikti ir atrodami manās mājās. Lieldienās cepu pankūkas, tās man ir kā Saules simbols. Protams, krāsoju olas, katru gadu izmēģinu kādu jaunu tehnoloģiju, obligāti atrodu kādas šūpoles, lai pašūpotos. Šogad domāju paslēpt kaut kur olas, lai mana meitiņa iepazīstas ar Lieldienu zaķi un tā sagatavotajiem pārsteigumiem. Šogad Lieldienās man būs jāstrādā, bet kopā pavadījām Lielo Piektdienu un pavadīsim arī Otrās Lieldienas. Cepsim pankūkas, iesim meklēt paslēptās olas, šūposimies, iespējams, ka aizbrauksim uz Brīvdabas muzeju, ja nebūs pārāk auksts laiks. Jo man Lieldienas asociējas tieši ar laika pavadīšanu pie dabas! Svinot tās varenību, bagātību un skaistumu!”

 

Kādas ir tavas šo svētku īpašās tradīcijas?

Sabiedrība

Vietā, kur pie CSDD apskates stacijas mira bērns, jau atkal pulcējas šoferi- VIDEO

  Vai ir droši atrasties pie Ceļu satiksmes drošības direkcijas tehniskās apskates ēkas Rīgā? Šo jautājumu...

“Man pat nav miljons!” Kivičs intervijai “pielauzis” vienu no Latvijas pazīstamākajiem cilvēkiem – VIDEO

  Jau šo ceturtdien plkst. 20 mūziķa Andra Kiviča nesen izveidotajā "YouTube" kanālā "No Bullshit Experience...
photocase.com

Tiesa neapcietina sievieti, kura sestdien smagā dzērumā uz pārejas sabrauca gājēju

  Jau vēstīts par traģisko nedēļas nogali uz ceļiem, kad bojā gāja četri cilvēki. Vienā no...

Horoskopi un Testi

Foto:Wallpaperhi.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 4. augusts

Šodien būsi motivēts tiekties pēc saviem ideāliem, kā arī pacelt pats savu latiņu augstāk, lai...
Foto:Babymagz.com

Horoskopa zīmes, kurām AUGUSTS būs īpaši veiksmīgs

Uzzini, kuras dienas šomēnes zvaigznēs tev ir ierakstītas pozitīvās krāsās, bet kuras iezīmē, ka jābūt...
Foto:Flickr.com/Fun Mag/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 3. augusts

Nozīmīga diena karjeras jomā. Nāksies tikt galā ar vairākiem izaicinājumiem. Var gadīties, ka būsi visai...

Mājai un Dārzam

Kāds laiks mūs sagaida atlikušajā vasarā? Stāsta sinoptiķis Toms Bricis – VIDEO

  Lielu karstuma viļņu nebūs, bet vasara nav beigusies! No trešdienas sāksies silta un saulaina laika...
Foto:Pexels.com/Adam Kontor/CC

Nedēļas vidū laiks būtiski mainīsies: Prognoze 7 dienām!

  Šonedēļ pāri Latvijai uz ziemeļiem virzīsies ciklons, kas nedēļas pirmajā pusē nesīs intensīvu lietu un...

Brīdina par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par laiku piektdienas rītā. 31.07.2020. no rīta vietām...