Šķiet, ka 2.klases skolniekus vēl nemaz neinteresē intīmas attiecības, tomēr kādā nelielā Latvijas skoliņā notikušais liek domāt pretējo, vēsta TV3 raidījums Bez Tabu.
Tur kāda astoņgadīga 2.klases skolniece vismaz divās epizodēs – vasarā kādā šķūnī un šoruden turpat skolā pēc stundām – tikusi seksuāli pazemota no klasesbiedra un kāda gadu vecāka puiša puses. Sīkāk epizodēs neiedziļināsimies, par tām sižetā pastāsta cietušās meitenes mammas draudzene. Saprotamu iemeslu dēļ netiek publiskota nekāda informācija par to, kur tas noticis.
Informācija par šo gadījumu nodota bērnu tiesību aizstāvjiem un Valsts policijai, kas ierosinājusi kriminālprocesu. Kamēr atbildīgie dienesti vēl tikai plāno kā rīkoties, meitene spiesta ik dienas skolā tikties ar saviem pāridarītājiem.
Par sodu lems policija, bet meitenes mamma vēlas būt droša, ka nekas tāds skolā vairs neatkārtosies. Bērnu tiesību aizstāvji stāsta, ka viens no lielākajiem riskiem, kādēļ tik mazi bērni šādi rīkojas, ir iespējamība, ka kāds no viņiem pašiem cietis no seksuālas vardarbības.