Kā tas ir iespējams? Nāc, uzzini!
Gaidot ziņu par pasaulē nākušo Kembridžas hercogpāra – Keitas Midltones un prinča Viljama otro atvasi, karaliene Elizabete II saņēmusi kādu ne tik jauku vēsti, ziņos ārvalstu plašsaziņas līdzekļi.
Proti, viņa ir ‘izkritusi’ no britu laikraksta The Sunday Times kopš 1989. gada veidotā Lielbritānijas 300 bagātāko cilvēku saraksta! 1926. gadā dzimusī pašreizējā Apvienotās Karalistes un britu aizjūras domīniju karaliene, kura nesen nosvinēja savu 89 dzimšanas dienu, ir bijusi šajā sarakstā visus iepriekšējos 26. gadus, taču nu vairs nav spējusi ielauzties 300 turīgāko Lielbritānijas cilvēku topā, ieņemot tajā 302. vietu.
Neraugoties uz to, ka Elizabetes II Vindzoras turība The Sunday Times veidotāju apkopotajā topā ir kritusies par veselām 17 vietām, viņas pērnā gada ienākumi tāpat ir palielinājušies par 10 miljoniem Lielbritānijas mārciņu (gandrīz 14 miljoniem EUR).
Lielākā daļa no viņas peļņas sastāda valdības piešķirtie materiālie līdzekļi valdniekam, kas paredzēti, lai atbalstītu karalienes oficiālos pienākumus, tostarp segtu uzturēšanos britu monarhijas rezidencēs. Elizabete II saņem arī 15% no organizācijas Crown Estate ienākumiem.
Izvērtējot Lielbritānijas turīgāko cilvēku topu, nav ņemtas vērā karaliskās kolekcijas – nenovērtējamie britu monarhijai piederošie mākslas darbi, kas ietver, piemēram, tādu pasaules dižgaru kā – Rembranta, Monē, Landsīra, Dīrera un citu darbus.
Ir zināms, ka šī kolekcija sastāv no vairāk nekā 7 tūkstošiem gleznu, 40 tūkstošiem akvareļu un rasējumu, kopā aptuveni 150 tūkstošus dažādu vecmeistaru darbus.
Vēsturiskās fotogrāfijas, gobelēni, mēbeles, keramika un grāmatas arī ir iekļautas šajās krājumā, kas tiek sadalītas vairākās karaliskā nama rezidencēs, tostarp: Vindzoras, Sandringhamas, Hemptonas, Bekingemas, Holirūdas pilī un citviet.
Kas tad ieņem TOP 300 Apvienotās Karalistes turīgāko cilvēku saraksta augšgalu, ja tā nav šīs valsts galva?
Lielbritānijas visbagātākais iedzīvotājs ir neviens cits kā ukraiņu – amerikāņu uzņēmējs Warner Music īpašnieks Lens Blavatniks, kurš vispirms savu veiksmi meklēja nevis mūzikas ierakstu, bet gan naftas industrijā. Tiek lēsts, ka Blavatnika īpašumā ir – 13,16 miljardi Lielbritānijas mārciņu (vairāk nekā 18,4 miljardi EUR).
Vēl britu laikraksta veidotajā topā ir atrodami tādi vārdi kā mazumtirdzniecības tīklu Primark un Selfridges īpašnieki Galens un Džordžs Vestoni – ar 11 miljardiem Lielbritānijas mārciņu (aptuveni 15,4 miljardi EUR).
Desmitajā vietā – ebreju izcelsmes Krievijas uzņēmējs un politiskais darbonis Romāns Abramovičs, Anglijas futbola Premjerlīgas kluba Londonas Chelsea īpašnieks. Viņa bagātība mērāma teju 6 miljardos Lielbritānijas mārciņu (vairāk nekā 8 miljardos EUR).
Kā arī Virgin Group magnāts – angļu izcelsmes uzņēmējs sers Ričards Brensons – vairāk nekā 400 kompāniju izveidotājs un īpašnieks. Viņš uzņēmējdarbību uzsāka ar žurnāla Student izveidi 16 gadu vecumā, pamazām un mērķtiecīgi spējot sasniegt 20. bagātākā Lielbritānijas iedzīvotāja statusu ar 4,1 miljardiem Lielbritānijas mārciņām (gandrīz 6 miljardiem EUR).
Savādi, vai ne?