Stefans (39) vairāk nekā divas stundas pavadīja ar teroristiem. Tie viņam draudēja ar ieroci, solot nenogalināt, ja vien vīrietis viņiem sekos un pakļausies, ziņo ārvalstu mediji.

Hand-accessories-watch-bracelet_1280x1024

Viens no ķīlniekiem, kurš tika ieslodzīts koncertzālē “Bataklan” ISIS teroristu kompānijā, atklājis, ka tās bijušas visbriesmīgākās divarpus stundas viņa dzīvē. Stefans kopā ar vismaz duci grupas “Eagles of Death Metal” apkalpojošā personāla cilvēkiem un teroristiem šo laiku pavadīja mazā istabiņā “Bataklanā”. Teroristi bija vairākkārt atkārtojuši, ka nevienu nenogalinās, ja viņiem sekos un nepretosies. Vairāk nekā 180 minūtes teroristi stāstīja ķīlniekiem, ka šis uzbrukums ir atriebība Francijai par Sīrijā nodarītajiem postījumiem.

 

“Viņi mūs visus saveda vienā telpā un teica: “Jūs varat pateikties prezidentam Olandam, jo tieši pateicoties viņam, jums šis viss ir jāizcieš! Mēs esam zaudējuši savas sievas un bērnus Sīrijā zem bumbām. Mēs esam daļa no islāma valsts, un mēs esam šeit, lai atriebtu savas ģimenes un tuviniekus, kurus zaudējām Francijas uzbrukumu dēļ!”, atceras Stefans, stāstot franču izdevumam “L’Humanité”

 

Stefans atradās uz balkona, kad iebruka teroristi. Tāpat kā citi, viņš domāja, ka tā ir daļa no izrādes, līdz brīdim, kad izdzirdēja cilvēku kliedzienus un ieraudzīja vispārējo paniku. Pirmā doma, protams, bija par labu bēgšanai – viņš devās uz durvīm, kas veda uz trepēm, lai nokļūtu pirmajā stāvā. Taču tobrīd viņš saprata – ja dosies turp – mirs. Pirmo reizi viņš teroristus ieraudzīja no balkona – briesmīgus vīrus, kas turēja rokās iežņaugtus kalašņikovus. Stefans šausmās klausījās kā kādas četras vai piecas minūtes viņi vienkārši šāva, vairākkārt uzlādējot savus ieročus. Tad teroristi nāca augšā un Stefans ar vēl četriem pieciem citiem cilvēkiem mēģināja paslēpties zem krēsliem, taču viņus pamanīja. Divi no uzbrucējiem tuvojās viņiem, taču tā vietā, lai raidītu atklātu uguni, teica: “Mēs jūs nenogalināsim, nāciet mums līdzi!”

PAY--The-group-Eagles-of-Death-Metal-in-concert-at-the-Bataclan-in-Paris-minutes-before-the-attack-by-terrorists-in
Foto:Vantagenews
EODMBataclan-14
Foto:Manuwino.com

Stefans un vēl aptuveni ducis cilvēku tika ievesti šaurā koridorā aiz aizvērtām durvīm. Trīs ķīlniekus nostādināja priekšā durvīm un Stefanu kā vairogu priekšā logam. Viņa uzdevums bija raudzīties laukā pa logu un ziņot teroristiem vai un kur viņš redz policistus. Šādi Stefans stāvēja visas divarpus stundas. Viņš raudzījās taisni pretī kāda dzīvokļa logos, kur varēja redzēt, ka ir ieslēgts televizors. Vienā mirklī vīrietis ieraudzīja divus īpaši spēcīgi bruņotus policistus, kuri pamanīja arī Stefanu – pamāja viņam un devās palīgā.

 

Teroristi nolēma izmantot Stefanu un vēl citus ķīlniekus – no kuriem divas bija sievietes – lai nodotu ziņojumus policijai. “Pastāstiet viņiem, ka mums ir ķīlnieki, un mēs vēlamies apspriesties, ka gribam rācijas, lai varam sazināties paši ar policistiem,” teikuši teroristi. Tajā brīdī Stefans īsti nav sapratis, kā viņi grasās šo rāciju saņemt, bet tad atbilde uz šo jautājumu sekoja teroristu darbībās. Viņi bija noskaidrojuši, ka divi no ķīlniekiem bija pāris, tāpēc teica, ka vienu no viņiem sūtīs runāt ar policiju, taču, ja viņš neatgriezīsies – nogalinās otru. Viens ķīlnieks tika izsūtīts pateikt policijai tekstu: “Viņi ir bruņoti, viņiem ir sprādzienbīstamas jostas, jums ir jāatkāpjas!”

 

Stefans atceras, ka teroristi ar ķīlniekiem runāja franciski, taču mirkļos, kad vēlējās palikt nesaprasti, sazinājās arābu valodā. “Viņi bija ļoti uzstājīgi, konkrēti un pat pacilāti. Vienā mirklī viens no teroristiem notēmēja uz ielu un uzšāva, tad skaļi teica: “Jā, es viņu dabūju, viņš runāja pa telefonu!” Viņi izskatījās ļoti apmierināti ar to, ko dara. Tad viņi paprasīja tiem cilvēkiem, kuri bija nostādināti pie durvīm, ;ai apraksta to, ko dzird ārpusē. Viņi paklausījās un teica: “Varam dzirdēt cilvēku vaidus, tas arī viss. Daži sauc pēc palīdzības.” Tad teroristi teju vai smejoties atbildēja: “Tas ir labi, tieši tāpat kā mūsu sievas un bērni Sīrijā!”,” atceras Stefans.

 

Stefans aprakstīja, ka teroristi bijuši jauni – vecumā no 25 – 35 gadiem un, cik varējis saprast, viens ir bijis varenāks par citiem, droši vien līderis. “Lai arī nobijies, tomēr biju pārsteigts, jo daudzas lietas arī viņiem pašiem risinājās kā haosā, viņi daudz improvizēja, īpaši tajā, kas attiecās uz saziņu ar policiju. Aptuveni 15 minūtes teroristi mēģināja sūtīt pie policijas sarunu vedēju, un nespēja saprast kā nodot telefona numuru, pa kuru sazināties. Tad viens no ķīlniekiem to uzrakstīja uz papīra, cits pa durvīm laukā sauca ciparus, policists otrpus nevarēja īsti saklausīt pareizos, pārjautāja,” atceras Stefans.

 

Ik pa laikam teroristi lika kliegt laukā pa logu: “Mēs esam ķīlnieki, viņiem ir ieroči un sprādzienbīstamas jostas! Atkāpieties!” Stefans stāsta, ka viņi gribējuši arī, lai tiktu veikta saziņa ar Francijas TV ziņu reportieriem, taču tas neizdevās. “Viņi šķita diezgan amatieriski. Acīmredzot bija paredzēts, ka viņi tur ierodas nogalināt, taču tad sagrāba ķīlniekus, kas pašiem visu sarežģīja. Man bija sajūta, ka viņi liks lietā savas jostas un uzspridzināsies, beigās jau pat necerēju, ka tikšu izglābts, ka mēs, ķīlnieki, izdzīvosim,” stāsta vīrietis.

 

Stefans centās izlikties, ka to nepamana, ka nepievērš uzmanību, bet viņa telefons visu laiku zvanīja. Teroristi lika tam noslēgt skaņu, un pamest telefonu nostāk, taču telefons turpināja vibrēt – tie bija norūpējušies radi un draugi, kuri zvanīja un sūtīja īsziņas, jo bija dzirdējuši, kas notiek un pamanījuši Stefana Facebook profilā publicētas koncerta biļešu bildes.

 

Ap 12:30 naktī viss sāka notikt. Policija bija aiz durvīm un teroristi savāca mūs visus vienuviet, izveidojot no mums tādu kā vairogu. Policisti iebruka, bruņojušies ar ložu necaurlaidīgiem vairogiem, pēkšņi pazuda gaisma un viņi izmeta apdullinošas gāzes pildītas granātas. Stefans pie kājām sajuta sprādzienu un nokrita zemē. Guļot uz zemes Stefans redzēja, ka aptuveni metru no viņa zemā guļ terorists, vienā rokā turot savu kalašņikovu un otru roku uz detonatora, taču teicis Stefanam, ka to nespiedīs. “Aizvien nesaprotu, kāpēc nē?” brīnās šausmas piedzīvojušais vīrietis. Stefans palika guļam uz grīdas gāzes, šāvienu un kliedzienu apdullināts.

French-police-commandos
Foto:Getty
Police-shield-with-bullet-holes-from-the-Bataclan-terrorist-attack
Foto:Twitter/20minutes

 

“Pēkšņi viens no policistiem nostājās pie manis, notēmēja ar ieroci un kliedza, lai es ātri ceļos augšā. Piecēlos, bet viņš saprata, ka man nav pašnāvnieka vestes un teica, lai ātri dodos uz balkonu, bet neskatos ne lejā, ne atpakaļ. Taču es paskatījos un ieraudzīju daudz līķu, kuri gulēja viens uz otra un izmētāti pa koncertzāli kā malkas pagales, visur bija asinis. Tas bija briesmīgi! Taču tajā pašā laikā es nejutos pārlieku izbrīnīts, jo visas šīs stundas, ko atrados gūstā, nemitīgi dzirdēju skaļus vaidus un saucienus pēc palīdzības,” šausmās atceras Stefans.

Victims-of-Bataclan-theatre-after-terrorists-opened-fire-in-Paris-France-14-November-2015
Foto:Mirrorpix.com

 

Kad vīrietis beidzot izkļuva laukā, viņš stāvēja uz ielas, nespēdams aptvert, ka tas viss patiešām noticis realitātē. Pēc sešiem rītā, kad bija izturētas vēl vairākas stundas dažāda veida nopratināšanās policijā, viņam beidzot tika ļauts doties mājās. “Telefona man nebija, kādam citam to palūgt tobrīd neiedomājos, tāpēc nevienam piezvanīt nevarēju. Savās netīrajās, saplēstajās drēbēs, segā satinies devos uz metro, lai brauktu mājās. Atceros vien to, ka cilvēki uz mani skatījās un daudzi bažīgi jautāja vai ar mani viss ir kārtībā, uz ko atbildēju: “Jā, laikam…”,” ar šausmām atceras Stefans.

 

Jau ziņojām, ka piektdien 13. novembrī, septiņos dažādos uzbrukumos Parīzes teroraktos nogalināti tika 129 cilvēki un no gūtajām traumām slimnīcās miruši vēl vairāki upuri. Ievainoti tika vēl vairāk nekā 300, no kuriem nepilni 100 aizvien atrodas kritiskā stāvoklī.

 

LASI ARĪ SAISTĪTOS RAKSTUS:

 1 2 3 4 5

Sabiedrība

“Likās, ka gals klāt un nožēloju, ka nevakcinējos” – jauns vīrietis un visa viņa ģimene nopietni saslimst – VIDEO

  Tuvinieka nonākšana slimnīcā visai radu saimei strauji lika atmest šaubas un bailes par vakcinēšanos. Tā...

Lieli jaunumi dziedošā policista Puzikova dzīvē

  Dziedātājs un policists Nikolajs Puzikovs, kurš joprojām dien Valsts policijā, beidzot saņēmies publicēt paša sarakstītu...

Kariņš ierosina noteikt obligātu vakcināciju visiem iedzīvotājiem virs 50 gadu vecuma

  Ar paziņojumu vietnē "Twitter" otrdien klajā nācis premjers Krišjānis Kariņš. "Mājsēde bez plašas vakcinācijas tikai īslaicīgi...

Valsts policija brīdina Covid-19 krīzes laikā saradušos agresorus

  Covid-19 pandēmija un iedzīvotāju masveida saslimstība šobrīd ir gan pārslogojusi veselības sistēmu, gan arī uzliek...

Traģēdija ģimenē: Covid-19 padara piecus bērnus par bāreņiem

Divi cilvēki vecuma grupā no 40 – 50 gadiem gājuši bojā, jo atteikušies vakcinēties. Abi...

Pirmdien miruši 23 Covid-19 slimnieki, tostarp divi četrdesmitgadnieki; teju 2000 jaunu gadījumu un 1134 slimnīcās

  Otrdien saņemtas ziņas, ka aizvadītajā diennaktī atklāti 1853 jauni Covid-19 inficēšanās gadījumi, bet miruši vēl...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 20. oktobris

  Pašreizējais planētu stāvoklis palielina jūsu optimismu, intuīciju, ļauj saskatīt jaunas iespējas. Taču nerīkojieties ātri un...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 19. oktobris

  Dienas pirmajā pusē gatavojies jaukam pārsteigumam. Radošā darbā sekmes un pašizpausmes iespējas būs teicamas. Tu...
Foto:Australiaentertains.com.au

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 18. oktobris

  Planētu stāvokļa dēļ palielināsies enerģijas krājumi, taču reizē kļūsim emocionālāki, būs grūti savaldīt jūtas. Un...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 17. oktobris

Šī diena izvērtīsies labvēlīga mērķtiecīgam darbam. Viegli spēsi kontrolēt savas emocijas, nebūs viegli novirzīt tevi...

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 18. – 24. oktobris

  Jau oktobris aizsoļojis pāri pusei un zelta rudeni sola nomainīt kailie koki, lielāks drēgnums un,...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 16. oktobris

Šodien būs iespējams uz dažādām lietām un problēmām paraudzīties no cita skata punkta. Iespējams, varēsi...

Mājai un Dārzam

Sinoptiķim Bricim visai dažādas ziņas par šonedēļ gaidāmo laiku – VIDEO

  Iepriekšējās dienās ziņās jau izskanējušas prognozes, ka šonedēļ Latvijā gaidāms pirmais sniegs, tāpat iespējamas rudens...

Sinoptiķi nāk klajā ar pavisam jaunām ziņām par laiku turpmākajās dienās

Šajā nedēļā laika apstākļi būs mainīgi - gaidāmas gan pāris siltas dienas, kad termometra stabiņš...
Foto:Flickr.com/Robert Couse-Baker/CC

Šonedēļ laiks būtiski mainīsies, brīdina par nakti uz otrdienu

  Sinoptiķis Jānis Trallis savā "Twitter" kontā ieskicējis to, kāds laiks būs šonedēļ, īpaši izceļot nakti...