fly-me-away

BrīvBrīdis.lv sadarbībā ar ceļotājiem draudzīgo tūroperatoru FlyMeAway.lv piedāvā tev iespēju doties uz ceturto lielāko Vidusjūras salu – Korsiku. Liec somā fotoaparātu, ērtus apavus un peldkostīmu, lai dotos izbaudīt šo saules apmīļoto vietu un visu aplūkotu savām acīm.  

 

Korsika ir Francijai piederoša sala Vidusjūrā, kas pēc platības ir ceturtā lielākā šajos ūdeņos, uzreiz aiz Sicīlijas, Sardīnijas un Kipras. Aptuveni divas trešdaļas no salas platības veido kalni, stiepjoties garā, vienotā virknē. Lai gan Francijai sala pieder kopš 1769. gada, Korsikai ir sava kultūra. Ēzeļi un cūkas, kuras brīvi klīst pa lauku nostūriem, unikāla mūzika un virtuve ar īpašiem šedevriem, piemēram, mežacūku desām un kastaņu cepumiem.

 

Senos laikos grieķi šo vietu sauca par “Mūžīgā skaistuma salu”, savukārt mūsdienās tā ir atzīta par vienu no TOP 10 romantiskākajām vietām pasaulē. Teju 3 miljoni cilvēku ik gadu to apmeklē,  izbauda salas neizmērojamo pievilcību un ļaujas skaistumam, mīlestībai, kas tur valda. Korsika tiek uzskatīta par dārgakmeni, kas gozējas pie Francijas un Itālijas krastiem. Apbrīnojama ar savām balto smilšu pludmalēm, akmeņainajām klintīm, skaistajām ostas pilsētām un diženajām villā. Ir neiespējami itin visu aplūkot vienā vienīgā salas apmeklējuma laikā, taču, ja dodies turp pirmo reizi, sāc ar šīm desmit lietām!

1-jautajums-korsika

 
Krasta līnija vairāk nekā 1000 kilometru garumā, ēkas klinšu virsotnēs, skaista daba un iespaidīga arhitektūra – tas viss un vēl daudz kas cits. Uzzini vairāk par to, ko vēl iespējams aplūkot Korsikā un izmanto tūroperatora FlyMeAway sarūpēto piedāvājumu, lai dotos turp jau maija brīvdienās! Turklāt, rezervējot šo braucienu līdz šī gada 15. decembrim, tev tiks sarūpēta lieliska dāvana – ekskursija BEZ MAKSAS! Plašāk par to:

2-piedavajums

 

Bastija

4-bastija-old-town

Pilsēta atrodas Korsikas ziemeļaustrumos un ir aptuveni 90 km attālumā no Itālijas kontinentālās daļas. Tā ir Augškorsikas departamenta administratīvais centrs un otrā lielākā pilsēta visa salā (Ažaksjo ir lielākā). Bastijā atrodas arī salas galvenā osta, un tā ir arī galvenā komerciālā pilsēta, kas ir īpaši slavena ar saviem vīniem. Bastija tiek saukta par mākslas un vēstures pilsētu. Parasti tūristi visvairāk apmeklēt izvēlas trīs pilsētas daļas – vecpilsētu, citadeli un veco ostu.

 

 

Bastijas vecpilsēta

Foto:Flickr.com/Florent Le Gall/CC
Foto:Flickr.com/Florent Le Gall/CC

Vecpilsēta tevi apburs ar savu senatnīgo šarmu, šaurajām ieliņām un alejām. Ēkas tajā lielākoties lielākoties ir no 18.gadsimta. Šeit tev vajadzētu veltīt laiku nesteidzīgām pastaigām, lai patiesi ļautos šīs vietas šarmam un sava veida eksotikai. Vecpilsēta beidzas pie pašas vecās ostas. Viens no vecpilsētas galvenajiem laukumiem ir “Place du Marche”, kas kalpo arī par mājvietu rīta tirgum un lielajai Svētā Jāņa Kristītāja katedrālei, kas celta 16. gadsimtā, un tās interjers tika atjaunots 18. gadsimtā. Ja turpināsi pastaigu ap šo katedrāli – nonāksi pie ostas, ko ieskauj neskaitāmi daudz ūdens transportlīdzekļu, sākot no maziem zvejas kuģīšiem līdz pat mirdzošām un eksluzīvām izklaides jahtām.

5-korsika-bastija-osta-stoch-pgotosVecā osta ir lieliskākā vieta, kur pavadīt vakarus Bastijā, jo tur ir daudz dažādu restorānu un bāru, kā arī promenāde gar ūdens malu, kur doties brīnišķīgās pastaigās. Skats, kas paveras uz ostu un no tās – tas apburs ikvienu kā dienā, kad varēsi pārredzēt tuvākas un tālākas vietas, gan vakaros un naktīs, kad sadegtās gaismas apspīdēs ostmalu un to atspulgi mirdzēs ūdenī. Tāpat arī no ostas paveras brīnišķīgs skats uz vecpilsētu un Svētā Jāņa Kristītāja katedrāli, kas stalti slejas virs visām pilsētas celtnēm.

 

 

Bastijas citadele

6-bastijas-citadele

Cietoksnis ieguvis nosaukumu “Terra nova”, kas tulkojumā nozīmē “Jaunā zeme”, jo tika uzcelts, lai aizsargātu pirmo urbanizāciju, kas raisījās ap vecpilsētu un veco ostu – “Terra Vecchia” (Vecā zeme). Citadele uzcelta 15. Gadsimtā un ietver sevī daudzas šauras un līkumotas alejveida ieliņas, kas ir kā atsevišķa un ļoti romantiska pasaule, kurp doties pastaigāties, atpūsties un tvert jaunus iespaidus. Nocietināta ar aizsargvaļņiem, citadele pieejama un tās iekšiene aplūkojama caur Luisa XVI vārtiem, kā arī caur Romieu dārziem. Iekšienē aplūkojama arī Gubernatora pils un pašā citadeles centrā arī Svētās Marijas katedrāle, kas uzcelta 1495. gadā un atjaunota 17. gadsimta sākumā.

 

 

Kapkorsas pussala

Foto:Flickr.com/DaddyStarsky/CC
Foto:Flickr.com/DaddyStarsky/CC

Salas ziemeļu daļā esošā Kapkorsas pussala ir viena no skaistākajām vietām Korsikā. Tajā ir skaista, kalnaina ainava un daudz auglīgu ieleju, kur aug vīnogulāji, dažādi augļi un olīvas. Viens no visapmeklētākajiem objektiem ir “Plage de Farinole”. Šī krāšņā, smilšainā pludmale var lepoties ar savu, aptuveni 100 metru plašo, pludmali. Tā ir populāra ne tikai tiem, kuri turp dodas sauļoties, bet arī sērfotājiem, jo te ir lieli viļņi. Te plašā klāstā pieejama vējadēļu īre kā arī iespējams piedalīties apmācības kursos, lai iegūtu vai vairotu savas prasmes šajā nozarē. Vēl kas interesanti – tieši šajā pludmalē ir atrodams arī restorāns, kas sniegs vēl īpašākas un neaizmirstamākas emocijas. Neparastais vēsturiskais centrs un neskartās ostas kombinācija padara to par populāru un interesantu galamērķi Korsikā.

 

 

Erbalunga un tās vēsturiskais centrs

Foto:Locationbrando.free.fr
Foto:Locationbrando.free.fr

Erbalunga ir neliels zvejnieku ciemats Kapkorsas pussalā, aptuveni 10 kilometrus uz ziemeļiem no Bastijas. Tas sasniedzams braucot cauri piejūras kūrortiem un nelielām, krāšņām pludmalēm. Mūsdienās šī vieta tās apmeklētājiem atspoguļo nelielu ainu no tā, kāda reiz bija lielākā ostas pilsēta Korsikas ziemeļaustrumos. Ciemats sastāv no mazām, šķietami nejauši izkaisītām mājiņām, kas paver burvīgu, ainavisku skatu uz pussalas klintīm. Šauras alejas ved cauri ēnas pielietiem pagalmiem uz romantisko, 16. gadsimtā celto, taču daļēji nopostīto Dženovas torni, kas iekļauts vēstures pieminekļu sarakstā. Tas aizvien stāv sardzē ciemata galā, ļaujot Vidusjūrai apskalot tā pakāji. Erbalunga vēsturiskajā centrā un piestātnē ieraudzīsi aizvien izmantotas zvejas laivas, kā arī vilinošus restorānus ar terasēm, kas ļaus priecāties par brīnišķīgo skatu. Aplūko dekoratīvās, bruģētās ielas, kas pilnas ar kaktusiem, sukulentiem un piepildītas garšīgajiem jasmīna aromātiem. Tas viss veido Erbalungas īpašo auru!

 

 

Nonza

Foto:Flickr.com/cremona daniel/CC
Foto:Flickr.com/cremona daniel/CC

Senais viduslaiku nocietinājums Nonza ir neliels ciemats, kas atrodas Kapkorsas pussalas rietumu krastā, aptuveni 15 km uz ziemeļiem no Sanflorēnas. To 1760. gadā iedzīvināja korsikāņu nacionālais varonis un neatkarības pasludinātājs Paskāls Paoli. Nonza vislabāk pazīstama ar savu iespaidīgo atrašanās vietu. Šeit tavam skatam pavērsies senatnīgas mājas, kas teju uzsēdinātas uz milzīgo klinšu galotnēm, paceļoties vairāk nekā 100 metru augstumā virs jūras līmeņa.

Foto:Flickr.com/Fr Maxim Massalitin/CC
Foto:Flickr.com/Fr Maxim Massalitin/CC

Ciemata sirdī uzmeklē košo, 16. gadsimtā celto Svētās Džūlijas jeb Korsikas aizbildnes baznīcu. Tā ir sākumpunkts lieliskām pastaigām pa klusajām ciemata ielām, kas pilnas ar tradicionālajām piekrastes mājām un nelielām kapelām. Klasiskā stila baznīca ar pirmsromānikas iezīmēm ir  spilgti rozā un oranžā tonī, un tā atrodas vietā, kur reiz bija 14. gadsimtā celts dievnams. Tev noteikti ir jāieiet šajā baznīcā, lai izbaudītu  tās pārsteidzoši spožo interjeru. Aplūko  sienu apdari un īpašās gleznas, kas datētas ar 17. – 18. gadsimtu.

Foto:Flickr.com/Dany Tolenga/CC
Foto:Flickr.com/Dany Tolenga/CC

Dodies uz Nonzas pilsdrupām, vietu, kur tev būs iespēja ne tikai aplūkot vēsturiski nozīmīgās celtnes liecības, bet arī baudīt burvīgu skatu uz abās zemesraga daļām. Pilsdrupas ir piedzīvojušas dramatiskas cīņas starp franču karaspēku un korsikāņiem, kuru garnizons pameta kaujas lauku, taču viņu kapteinis, smagi sakropļotais Žaks Kasella viens pats turpināja cīņu. Viņš nostiprināja musketes tā, lai spētu dot prettriecienu viens pats. Kauja bija sīva un  francūži pieprasīja pamieru. Liels bija viņu pārsteigums, kad no slēpņa iznāca vientuļš,  vecs vīrs uz kruķiem!

Nonzas ziemeļu daļas ieejā uzmeklē Svētās Džūlijas strūklaku. Leģenda vēsta, ka pēc tam, kad svētā mocekle 4. gadsimtā nogalināta un sista krustā,  viņai nogrieztas krūtis un tās mestas pret klinti. Ieži pēkšņi un neticami ieplīsuši, radot šo dabisko avotu. Tiek uzskatīts, ka šim ūdenim piemīt brīnumainas īpašības.

Līdzās strūklakai atrodas tāda paša nosaukuma kapella, kas ir  nozīmīgs svētceļotāju galamērķis. Tāpat lielas kāpnes, kas ved uz izpostīto jūras ostu, kas reiz bija ciemata pārpilnības un pagātības klēpis.

 

 

Paoline tornis

Foto:Flickr.com/Paul Arps/CC
Foto:Flickr.com/Paul Arps/CC

Nonza ciemats Korsikā pastāv kopš 12. gadsimta, taču šis Paoline tornis  tika uzcelts četras simtsgades vēlāk. Tas paceļas vietā, kur tika iznīcināta senā viduslaiku pils. Kvadrātveida skatu tornis veidots no zaļa slānekļa, kas lieliski dominē uz koši zilās Vidusjūras fona, paceļoties klints smailē. Pēc dženoviešu torņu parauga veidotajai ēkai ir trīs stāvi un izrobota terase. 1926. gada jūlijā tā tika iekļauta vēsturisko pieminekļu sarakstā. 167 m augstajā celtnē šobrīd izveidots dāvanu veikaliņš, kur varēsi iegādāties vietējo darinātas krelles un šalles.

 

 

Sanflorēna un tās centrs Place des Portes

Foto:Flickr.com/cremona daniel/CC
Foto:Flickr.com/cremona daniel/CC

Sanflorēna ir neliela pilsēta un sākotnējā zvejas osta, kas atrodas tāda paša nosaukuma līcī, Korsikas ziemeļos. Līdz 1848. gadam šo pilsētu pazina kā San Fiorenzo.  Arheoloģiskie izrakumi pierāda cilvēku eksistenci šajā vietā jau neolīta periodā. Sanflorēna atrodas uz neliela zemesraga, dabiskā Vidusjūras līcī ar kalniem fonā. Mūsdienās ierasto zvejas kuģu vietā šeit piestāj neskaitāmas ekskluzīvas izpriecu laivas, jo pilsēta ir daudzu tūristu populārs galamērķis, kas īpaši vilina ar tuvumā esošajiem Patrimonio vīna dārziem un krāšņajām pludmalēm. Sanflorēnu izveidoja dženovieši 16. gadsimtā kā bāzi, lai veiktu represīvas darbības pret Korsikas patriotiem apkārt esošajos ciematos. Vēlāk Francija to 1764. gadā izmantoja kā vietu, kur uz sauzemes izkāpt algotņu  un kolonistu pulkiem, lai pakļautu neatkarīgos Korsikas ļaudis. Pēc iebrucēju sakāves pie Ponte Novu tilta, Paskāla Paoli jeb kā viņu dēvēja – Korsikas tēva vadītie spēki, kuriem palīdzēja arī angļu admirāļa Horācija Nelsona komandētās flotes, atbrīvoja Sanflorēnu no īsā Anglo-korsikāņu valdīšanas jūga.

^54479E60BC4AE135058127AAEAEC0E66660B9191BF0A826AA3^pimgpsh_fullsize_distr

Šeit atrodas ievērojamā romāņu stila Sanflorēnas jeb Nebbio katedrāle, tagad zināma kā Santa Maria Assunta baznīca. Tas ir ir nozīmīgs vēstures piemineklis, ko 12. gadsimtā uzcēla vietā, netālu no kuras sākotnēji atradās romiešu pilsēta. Iespējams, būsi pārsteigts, jo Nebbio katedrāle neizskatās līdzīgi citām slavenajām, iespaidīgajām Francijas svētvietām. Tā ir visai maza, pieticīga kaļķakmens ēka, kas šeit tomēr lieliski iederas.

Nebbio katedrālē glabājas daudzas ļoti neparastas relikvijas, piemēram, romiešu karavīra mirstīgās atliekas koka kastē, kas datētas ar 3. gadsimtu. Tās 18. gadsimtā katedrālei piešķīra pāvests Klements XIV.

 ^97636833761391DC90A5A54E43B0E9AD08D8A0CC0F0BF08D2E^pimgpsh_fullsize_distr

Sanflorēnas centrā – Place des Portes tavam skatam pavērsies pievilcīgā osta ar neskaitāmajām kafejnīcām, kas vilināt vilinās nobaudīt kādu vietējo gardumiem. Pilsētas sirdī un tās laukumā aplūko Svētās Annes draudzes baznīcu, kas celta 18. gadsimtā.

 

 

Dženoviešu citadele

^CC4162D5063A68DCE8B232204EF1110D662607F072BCD57A54^pimgpsh_fullsize_distr

Tāpat kā daudzās Korsikas pilsētās, arī Sanflorēnā ir Dženoviešu citadele jeb cietoksnis, kas celts 15. gadsimtā (1440. gadā) un kalpoja, lai aizsargātu Bastiju. Pilsēta ļoti strauji sāka attīstīties ap to. Cietoksnis ir izturīgs, pamatīgs un apaļš piemineklis, no kā paveras skats pāri skaistajam, zilajam Sanflorēnas līcim un klinšainajiem pauguriem. Pašlaik šeit norisinās dažādi mākslas pasākumi.

 

 

Bonifacio

Foto:Flickr.com/Pascal POGGI/CC
Foto:Flickr.com/Pascal POGGI/CC

Kamēr esi Korsikā, noteikti nepalaid garām iespēju doties uz Bonifacio, lai pastaigātos pa šaurajām, bruģētajām ieliņām, palūkotos uz viduslaiku namiem un neparastajām kapelām. Turpat aplūkojami nami, kas atrodas pašā klints  virspusē un masīvais cietoksnis, kas stiepjas augšup pa klinti, paceļoties aptuveni 60 metru augstumā. Iespaidīgais 9. gadsimta monolīts Otrā pasaules kara laikā tika izmantots kā cietums. Cietokšņa vārtiem aizvien ir antīks paceļamais tilts, kas saglabājis savu cēlumu no viduslaikiem. No forta paveras lielisks skats uz Bonifacio šaurumu un visapkārt redzamas stāvās, krīta baltās klintis, kas slejas augšup tieši no jūras. Bonifacio vecpilsētu veido neregulārs šauru ieliņu un viduslaiku piecu un sešu stāvu dzīvojamo māju, kas nereti ir tikai vienas istabas platumā, režģis. Un, protams, neiztrūkstoši arī tai apjoztā citadele. Te pavisam nesteidzīgi vari pavadīt pat visu dienu, jo aplūkot visu šeit tieši vislabāk tad, ja dodies visur ar kājām.

 

 

Kalve

Calvi

Arī šī ir ostas pilsēta. Tā atrodas ziemeļaustrumo Korsikā un lepojas ar savām tradīcijām un korsikāņu kultūru, vienlaikus saglabājot arī mūsdienīgas ērtības skaistā kurortā. Gleznainu piekrastes skatu apburts, varēsi patīkami pavadīt laiku gan pašā Kalvē, gan tās apkārtnē. Pludmaļu kopums, kūrorts un vēsturiskais centrs – ik vietai šeit ir sava dvēsele un savs šarms. Skaistais skats uz ostu un no tās pār visu pilsētu, kalniem, priežu mežiem un citadeli.

Calvi

Te noteikti vērts izbaudīt arī skaistās pludmales ar baltajām smiltiņām un dzirdo ūdeni, kas vilināt vilina pat tos, kuriem zvilnēšana saulītē nav tā iemīļotākā izklaide. Līdz ar labvēlīgajiem Vidusjūras laikapstākļiem – karstajām vasarām un maigajām ziemām, garā piekrastes līnija vien var kļūt par lielisku vilinājumu ceļotājiem. Vai ir iespējams pretoties silta un dzidra ūdens vilinājumam? Turklāt tas piedāvā ļoti plašas izklaides iespējas, atliek vien izvēlēties savējo – peldēšana, smaiļošana, vindsērfings, laivu braucieni, makšķerēšana, snorkelēšana, niršana. Turklāt niršanas vietas Korsikā ir vienas no labākajām visā Eiropā. Un, protams, tas viss notiek ne vien Kalvē, bet visapkārt salai, piemēram, tās rietumu krastā vari iznomāt buru laivu, lai dotos aplūkot 900 metru garo sarkano klinšu stāvu – “Reserve Naturelle de Scandola”. Tas iekļauts Unesco Pasaules mantojuma sarakstā. Turklāt šī brauciena laikā, iespējams, varēsi aplūkot vēl ko neaizmirstamu – delfīnu rotaļas šajos dzidri zilajos ūdeņos. Savukārt salas dienvidos noteikti vērts redzēt aizsargājamo, neapdzīvoto saliņu grupu “Iles Lavezzi” ar visiem to dabīgajiem baseiniem un šķietami nebeidzamajiem balto smilšu krastiem. Nepieradinātais skaistums.

 

 

Kalves citadele

Foto:Flickr.com/daniel Cremona/CC
Foto:Flickr.com/daniel Cremona/CC

Genoese Citadele Kalvē ir pilsētas galvenā daļa un arī tās galvenais piemineklis. 15. gadsimtā tas pildīja militārā priekšposteņa funkciju, kas palīdzēja sarāt pilsētu no starptautiskiem uzbrukumiem. Citadele atrodas augstu virs Kalves ostas, un no tās torņiem labi var pārredzēt ne tikai pilsētu, bet arī apkārt esošos ūdeņus. Citadeles ietvaros vecpilsētā atrodas daudz tuneļu, kāpņu, šauru celiņu, kas eju iespiesti starp vecām mājām un to interesantajām fasādēm. Ievērojamākie pskates objekti, ko ietver citadele – atjaunotā Dženovas gubernatora pils un Kristofera Kolumba dzimto māju drupas. Sākotnēji māja tika Napoleona karaspēka iznīcināta 1794. gadā. Tāpat noteikti vērts aplūkot arī šeit esošo Svētā Jāņa Kristītāja katedrāli un baroka stilā celto rozā Svētās Marijas baznīcu.  

Ja tev ir pietiekami daudz laika, ko pavadīt šajā brīnumskaistajā salā, noteikti dodies ar auto braucienā pa piekrastes ceļu, kas ved pa krasta līniju augšup un lejup pa kalniem. Varēsi aplūkot un iepazīt vietējo ostas ciemu dzīvi un kultūru. Aplūko Porto līci, dženoviešu torni un noteikti nepalaid garām “Les Calanques de Piana” jeb latviski tā dēvētos Kalankus. Šīs krāšņās granīta klintis atkarībā no leņķa, kurā tās apspīd saule, mainās no sarkanās uz rozā un pat zelta nokrāsām. Turklāt šo skatu vēl gleznaināku padara tas, ka klintis teju izaug no tirkīzzilās jūras.

10-filitosa-Paul-Arps
Foto:Flickr.com/Paul Arps/CC

Dodies un gūsti iespaidus arī aizvēsturiskajā Filitosas nogāzē, kur redzamas tā saucamās akmens galvas – dolmeni un menhiri. Šī vieta tiek uzskatīta par slaveno Lieldienu salu Eiropas versiju. Šie akmeņu stāvi rēgojas laukā no zemes. Arheologi, kuri šo vietu ir pētījuši, uzskata, ka tās aizsākums meklējums tālajā neolīta laikmetā, norādot, ka šīs akmens figūras attēlo pirmatnējos karotājus, kuri cīnījās ar senajiem ēģiptiešiem.

 

Iztērētās kalorijas pārgājienos atgūsti ar kulinārijas priekiem šajā burvīgajā salā. To tu vienkārši nedrīksti ignorēt! Saplūstot franču un itāliešu virtuvēm, Korsikā gastronomiju caurvij svaigu garšaugu, desu, dažādu gaļas izstrādājumu, Brocciu – kazas siera, medus, vīna un kastaņu aromāti. Esi saldummīlis? Nepaej garām Boulangerie Galeani jeb dažādiem konditorejas veikaliņiem, kur tu, visticamāk, nevarēsi pretoties canestrelli – cepumiem, kas  izgatavoti no  valriekstiem, mandelēm, citrona un anīsa, kā arī Beignet de Brocciu jeb kazas siera fritētām pankūkām, kas kārdina dažādu gardumu mīļotājus jau daudzus gadu desmitus. Protams, tas ne tuvu nav viss, pārējo atstāsim tev – uzzināt un nobaudīt klātienē! 

 

Tik daudz, kas aprakstīts, taču tik daudz vēl palicis, ko aplūkot, atklāt un izzināt. Tieši tāpēc – aplūko, kādu piedāvājumu ceļojumam uz Korsiku tev sarūpējis tūroperators FlyMeAway.lv.

Lai uzzinātu precīzus izlidošanas laikus un arī šī pasaku ceļojuma izmaksas – ielūkojies ŠEIT!

 

Tiekamies Korsikā!

Sabiedrība

Parādās jaunas ziņas par laiku septembra izskaņā – prognoze 7 dienām!

  Pēdējā septembra nedēļa tiks aizvadīta ar lietainu laiku - nedēļas sākumā nokrišņi būs lokāli, bet...

Olga Kambala laimējusi loterijā

  STV šova "Slavenības. Bez filtra" zvaigzne Olga Kambala ir to slavenību vidū, kuri mēdz izmēģināt...

Liene Kiviča kļuvusi par Latvijas sieviešu skaistuma etalonu

  Liene Kiviča jūtas glaimota, jo ekstravagantākā Latvijas tetovētāja Sofija Valtere atklāj, ka daudzas sievietes vēlas...

Bekingemas pils nāk klajā ar paziņojumu

Viņas pēdējā atdusas vieta: Bekingemas pils publicē oficiālu attēlu ar karalienes Elizabetes II kapakmeni Vindzoras...

Godam izpildīta karalienes Elizabetes II pēdējā vēlēšanās

"Viņa nevēlējās, lai viņai būtu īpaša statuja vai pat izveidota atsevišķa piemiņas kapela Sv. Džordža...

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 26. septembris – 2. oktobris

  Vēl viena nedēļa pagājusi teju nemanot. Lapas sāk pamest koku zarus, un pie durvīm jau...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 26. septembris

  Šī būs ļoti emocionāla diena. Tās laikā var palielināties vēlme izteikt savas jūtas un emocijas....
Foto:Flickr.com/Bernard Spragg. NZ/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 25. septembris

  Šī izrādīsies emocionāli grūta diena. Tavs stresa līmenis aizvien pieaugs dienas laikā. Neplāno jebkādus svarīgus...

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 26. septembris – 2. oktobris

  Vēl viena nedēļa pagājusi teju nemanot. Lapas sāk pamest koku zarus, un pie durvīm jau...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 24. septembris

  Dienas pirmā puse būs sarūpējusi veiksmīgas izdevības. Radoši, netradicionāli risinājumi šobrīd var izrādīties visefektīvākie un...

Horoskopa zīmes, kurām OKTOBRIS būs īpaši labvēlīgs

Uzzini, kuras dienas rudens otrajā mēnesī zvaigznēs tev ir ierakstītas pozitīvās krāsās, bet kuras iezīmē,...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 23. septembris

  Šī diena var veicināt pārmērības, kā arī nepamatoti augstu apetīti un prasības pret sevi un...

Mājai un Dārzam

Parādās jaunas ziņas par laiku septembra izskaņā – prognoze 7 dienām!

  Pēdējā septembra nedēļa tiks aizvadīta ar lietainu laiku - nedēļas sākumā nokrišņi būs lokāli, bet...

Diemžēl nav patīkamu ziņu par laiku arī brīvdienās un nākamnedēļ – prognoze 7 dienām!

Piektdienas naktī notiks rudens ekvinokcija - brīdis, kad abas Zemes puslodes saņem vienādu daudzumu Saules...

Diemžēl nav patīkamu ziņu arī par turpmāk gaidāmo laiku

  Kā savā "Twitter" kontā vēsta sinoptiķis Jānis Trallis, šis rudens paies bez ierastās atvasaras jeb...