Uzzini ko vairāk par kulta seriāla Sex And The City galvenajām varonēm!

ĪSUMĀ PAR SERIĀLU

g1

Sex and the City ir amerikāņu TV – ironisks un juteklisks seriāls, ko uzņēma no 1998. – 2004. gadam, kopā 94 sērijas. Tā galvenās varones – četras nešķiramas draudzenes, Ņujorkas iedzīvotājas seriāla laikā dalījās ar savām mulsinošajās un atšķirīgajām seksuālajām dzīvēm. Seriāla pamatā ir Kendaisas Bušnelas tāda paša nosaukuma grāmata, stāstot par 4 atšķirīgu sieviešu dzīvi, kuras neraugoties uz saviem dažādajiem dzīves uzskatiem, seksuālajām vēlmēm ir nešķiramas. Visas seriāla sērijas ir savstarpēji saistītas, lai gan katrā no tām ir izspēlēta sava tēma – nobeidzot ar pārdomām un domu graudiem. Seriāls māca paskatīties uz mūsu dzīvi no malas, kā mēs dzīvojam, kas mums ir svarīgs un nozīmīgs, liekot mums uzdot jautājumu pašiem sev – ko mēs gribam un vai zinām vai tas mums tiešām ir nepieciešams?! Seriāls, neraugoties uz to kliedzošo nosaukumu nav vulgārs vai neķītrs, tas ir gaumīgs un ietver ne tikai seksa tēmu, bet arī dažādus mūsdienās būtiskus sociālos jautājumus.

Sex and the City saņēmis gan uzslavas, gan devu kritikas, tomēr neraugoties uz to ir iekarojis miljonu TV skatītāju sirdis visā pasaulē. Pēc seriāla slēgšanas tam sekoja 2 kinofilmas: Sex and the City – 2008. gadā un Sex and the City 2 – 2010. gadā, saņemot dažādas kino jomas balvas.

 

 

SERIĀLA VARONES DZĪVĒ

SĀRA DŽESIKA PĀRKERE, seriālā: Kerija Bredšova

g2

Dzimusi: 1965. gada 25. martā

Nodarbošanās: amerikāņu kino, TV un teātra aktrise un producente

Dzimusi Nelsonvillē, Ohaijo – bērnudārza un sākumskolas skolotājas un uzņēmējs, žurnālista 8 bērnu ģimenē. Viņas vecāki izšķīrās.

Aktrisē no tēva puses rit ebreju, savukārt, no mātes– angļu un vāciešu asinis. Pārkere ir identificējusies ar tēva reliģiju – jūdaismu.

Mazotnē viņa apguva baletu un dziedātprasmi, piedalījās Brodvejas uzvedumos. Ar ģimene pārcēlās uz Ņujorku, kur meitene jau no mazotnes veidoja un attīstīja aktrises karjeru. Pārkere apmeklēja Ņujorkas baleta skolu, kā arī citas – ar aktiermeistarību saistītas mācību iestādes.

Pārkerei piešķīra nelielu lomu 1977. – 1981. gada Brodvejas mūziklā Annie, taču jau pēc laika viņa atveidoja galveno sieviešu tēlu. Aktrise vislabāk pazīstama tieši ar Kerijas Bredšovas lomu, tomēr neraugoties uz šīs lomas zīmogu ir viena no vislabāk apmaksātajām un pieprasītajām Holivudas aktrisēm, regulāri filmējoties dažādos kino projektos.

1982. gadā Pārkere filmējās CBS situāciju komēdijseriālā Square Pegs, lai gan tas noturējās uz ekrāniem tikai vienu gadu, viņas aktiermeistarība bija tik pārliecinoša, ka pavēra ceļu uz citām lomām, īpaši 90to gadu sākumā viņas karjera strauji attīstījās, līdz viņai nosūtīja Sex and the City scenāriju. Tā veidotājs Dārens Stārs vēlējās redzēt tieši Pārkeri šajā projektā! Sākotnēji aktrisi māca šaubas vai piekrist šādam ilgtermiņa TV projektam, taču galu galā viņa piekrita un par savu veikumu 2004. gadā saņēmaEmmy balvu. Tomēr 2006. gadā kādā intervijā Pārkere atzina, ka nekad vairs nepiedalīsies līdzīgā TV projektā.

Aktrisei no 1984. – 1991. gadam bija romantiskas attiecības ar aktieri Robertu Dauniju junioru, tomēr viņa atkarība no narkotikām neglābjami sabojāja šo savienību. Pārkere kādā intervijā atklāja, ka uzskata, ka bija cilvēks, kas saturēja Dauniju kopā.

1997. gada 19. maijā Pārkere apprecējās ar aktieri Metjū Broderiku. Abus iepazīstināja aktrises brālis. Pāra pirmdzimtais – dēls Džeims Vilkijs Broderiks piedzima 2002. gadā, mazais nosaukts par godu Broderika tēvam un rakstniekam Vilkijam Kolinsam.

2009. gadā surogātmāte pasaulē laida pāra dvīnītes – Marionu Loretu Elvelu un Tabitu Hodžu.

APTOPIX People Parker Broderick Sarah Jessica Parker Walks Her Girls To School

 

Ģimene dzīvo Ņujorkā, taču ik pa laikam arī Īrijā, vietā, kur Broderiks pavadīja savas bērnu dienu vasaras.

Aktrise nodarbojas ar uzņēmējdarbību un turpina aktīvi filmēties.

 

KERIJAS TĒLS SERIĀLĀ: slaida, īsa auguma rakstniece, kura ir ķerta uz modi, īpaši kurpēm – par pāri Monolo Blanich apavu viņa būtu gatava atdot pēdējo naudu! Smēķē un vairakkārt centusies atmest šo netikumu. Seriālā viņa iemīlējas Lieliskajā (Mr. Big) un ne Eidens, ne krievu mākslinieks Petrovskis (izcilais Latvijā dzimušais baletdejotājs Mihails Barišņikovs) nespēja ieņemt viņa vietu.

g5 g6 g7

 

 

SINTIJA NIKSONE, seriālā: Miranda Hobsa

g8

Dzimusi: 1966. gada 9. aprīlī

Nodarbošanās: amerikāņu aktrise

Niksone piedzima Ņujorkā, aktrises un radio žurnālista ģimenē. Mācījusies Hunteras vidusskolā un Bernardas koledžā.

Paralēli dalībai seriālā Niksone ir filmējies dažādos citos TV un kino projektos. Par lomu Sex and the City ir saņēmusi trīs Emmybalvas – 2002., 2003., un 2004. gadā.

No 1988. – 2003. gadam aktrisei bija attiecības ar skolotāju un fotogrāfu Deniju Mozesu, abiem ir divi bērni – 1996. gadā dzimusī meita un 2002. gadā dzimušais dēls. Taču 2004. gadā pasauli pāršalca ziņa, ka Niksone sākusi tikties ar sievieti – izglītības aktīvisti Kristīni Marinoni, kas vainagojās ar saderināšanos 2009. gadā. 2011. gadā Marinoni laida pasaulē dēlu. Savukārt, 2012. gada 27. maijā sievietes salaulājās. Intervijās jautājot par seksuālās orientācijas maiņu, aktrise vienmēr atzīst, ka nekas viņas dzīvē nav mainījies, ka visu savu mūžu ir bijusi kopā ar vīrieti, taču nekad nebija iemīlējusies sievietē, taču, kad tas notika – lika par kaut ko aizdomāties. 2012. gadā viņa paziņoja, ka ir biseksuāla.

g10 g11

 

2006. gadā aktrisei, veicot rutīnisku mammogrāfijas pārbaudi diagnosticēja krūts vēzi. Sākotnēji viņa nolēma nestāstīt sabiedrībai par savu slimību, taču 2008. gadā Good Morning America atklātā intervijā dalījās savās izjūtās par piedzīvoto, vēloties palīdzēt citām sievietēm, kļūstot par krūts vēža informatīvās kampaņas aktīvisti.

g122018. gadā Niksone atklājusi, ka viņas atvase, kura pasaulē nāca kā meitenīte Samanta, nu kļuvusi par vīrieti Semjuelu.

MIRANDAS TĒLS SERIĀLĀ: sarkanmatainā, gudrā, taču šerpā advokāte seriālā vīlās daudzos vīriešos, te viens seksa laikā kaitinoši sarunājās, cits bija pārlieku kūtrs un kautrīgs, taču galu galā viņa satika savu īsto – Stīvenu, kļuva par māmiņu dēlam Bredijam. Kopā ar ģimeni no Manhetenas pārcēlās uz dzīvi nomaļajā Bruklinā.

g13 g14

 

 

KRISTĪNA DEIVISA, seriālā: Šarlote Jorka

g15

Dzimusi: 1965. gada 24. februārī

Nodarbošanās: amerikāņu aktrise

Aktrise dzimusi Boulderā, Kolorado štatā un ir vienīgais bērns ģimenē. Viņas vecāki izšķīrās, kad Deivisa bija zīdainis. Kad viņas māte salaulājas ar – Kolorado universitātes profesori, patēvs adoptēja meiteni.

Deivisa jau kopš 9 gadu vecuma vēlējās kļūt par aktrisi, kopš uzsāka darboties teātra studijā. Aktrise dzīvoja Dienvidkalifornijā, līdz absolvēja vidusskolu un pārcēlās uz Ņūdžeriju, lai tur studētu universitātē, iegūstot bakalaura grādu aktiermeistarībā.

Mēs viņu varējām iepazīt kā Brūkas Ārmstrongas atveidotāju populārajā seriālā Melrose Place, taču Deivisa visplašāko atpazīstamību ieguvusi tieši ar Šarlotes Jorkas lomu Sex and the City, par savu veikumu saņemot dažādus apbalvojumus. Pēc seriāla un abām tā kinofilmām, turpina veiksmīgu karjeru.

2011. gadā Deivisa adoptēja meitenīti – Džemmu Rouzu, taču, lai gan viņai ir bijuši romāni ar tādiem populāriem aktieriem kā Aleks Boldvins, Līvs Šraibers un Džefs Goldblūms – aktrise ne reizi nav bijusi precējusies.

g16

 

Daudziem var būt pārsteigums, ka Deivisa ir ārstējusies no alkoholisma. Kā pati ir atzinusi, viņa sāka dzert ļoti agrā vecumā, sakot, ka tā bijusi daļa no dienvidu audzināšanas un dzīvesveida. Deivisa atzina, ka alkohols atbrīvoja viņu, jo aktrise bija pārāk kautrīga un nezināja kā izkļūt no savas intravertās čaulas, tāpēc lietojusi alkoholu, jo neraugoties uz savām rakstura īpašībām ļoti vēlējusies kļūt par aktrisi. Alkohols atbrīvoja, lai viņa varētu piepildīt savu sapni. Kopš 22 gadu vecuma viņa ir skaidrā.

g17

 

ŠARLOTES TĒLS SERIĀLĀ: mākslas galerijas saimniece, sieviete no prestižas – bagātas ģimenes ar vecmodīgiem morāles standartiem. Seriāla gaitā viņa pārgāja jūdaismā, apprecējās ar advokātu, kas šķīra viņas pirmo laulību un zīmīgi, līdzīgi kā dzīvē – adoptēja meitenīti.

 

Aktrisei ļoti patīk ziloņi, tāpēc viņa devās uz Āfriku, kur safari izbraukumā ievēroja kādu pamestu zilonēnu, kura māti bija nogalinājuši malumednieki. Tā viņa adoptēja ziloņu meiteni – Čaimu, kura šobrīd dzīvo Deivida Šeldrika The David Sheldrick Wildlife Trust savvaļas parkā. Par savu līdzcietību pret dzīvniekiem 2010. gadā aktrise ieguva Wyler balvu.

g18 g19

 

 

KIMA KETRELA, seriālā: Samanta Džounsa

g20

Dzimusi: 1956. gada 21. augustā

Nodarbošanās: angļu – kanādiešu aktrise

Ketrela piedzima Liverpūlē, Anglijā – sekretāres un inženiera ģimenē. Kad aktrisei bija trīs gadi, ģimene emigrēja uz Kanādu, kur viņa absolvēja vidusskolu.

Bērnībā un pusaudžu gados Ketrela apmeklēja dažādas aktiermeistarības skolas.

Viņa uzsāka savu karjeru uzreiz pēc vidusskolas absolvēšanas 1972. gadā, kad pameta Kanādu, lai pārceltos uz Ņujorku. Iestājās Amerikas dramatiskās mākslas akadēmijā un 1975. gadā debitēja filmā Rosebud, savukārt, gadu vēlāk Universal Studiospiedāvāja jaunajai aktrisei līgumu, tā aizsākot veiksmīgu kinokarjeru.

Paralēli kino lomām Ketrela ir arī teātra aktrise.

1997. gadā viņa sāka filmēties Sex and the City un ar Samantas Džounsas lomu ieguva starptautisku atzinību. Pēc dalības seriālā un abās šīs sērijas kinofilmās turpina veiksmīgu aktrises karjeru.

Samantas lomas atveidotāja, kura seriālā mainīja vīriešus acis nepamirkšķinot, dzīvē ir 3 reizes precējusies. Laulība, kas ilga no 1977. – 1979. gadam ar Leriju Deivisu tika anulēta. Tai sekoja laulības no 1982. – 1989. gadam ar Andrē Dž. Laisonu, ar kuru Ketrela dzīvoja Frankfurtē, kur labā līmenī apguva vācu valodu. Trešās aktrises laulības ilga no 1998. – 2004. gadam ar dizaineri un džeza basģitāristu, ar kuru abi sarakstīja grāmatu: Apmierinātība: Sievietes orgasma māksla.

Tāpat aktrisei ir bijušas romantiskas attiecības ar Kanādas bijušo premjerministru Pjēru Trudo, aktieri Danielu Benzali – bija pat saderinājusies un citiem.

Daudzus seriāla Sex and the City fanus sarūgtināja kino jomas pārstāvju baumas, ka tieši Ketrelas saspīlētās attiecības ar kolēģi – Sāru Džesiku Pārkeri, kā arī viņas augstās finansiālās prasības bija iemesls seriāla filmēšanas pārtraukšanai.

 

SAMANTAS TĒLS SERIĀLĀ: allaž jaunu seksuālo emociju alkstošā sabiedrisko attiecību eksperte seriāla gaitā pirmo reizi mūžā patiesi iemīlējās, par viņu daudz jaunākajā Smitā. Viņai diagnosticēja krūts vēzi un abi ar Smitu nogrieza matus uz nullīti.

g21 g22 g23

 

 

Kura ir tava favorīte?

g24

 

 

Sabiedrība

Foto:Ekrānšāviņš

Maza rīdziniece dzīvo pie kaimiņiem un nevēlas atgriezties mājās – kāds skats policistiem pavērās dzīvoklī?

  Pirmdien, 1. augustā, neilgi pēc 23.00, patrulējot Vecmīlgrāvja apkaimē, Rīgas pašvaldības policijas Ziemeļu pārvaldes darbiniekus...

Kivičs šova jaunās sezonas ievadā pārsteidz ar savu atklāsmi – VIDEO

  Nesen Andris un Liene Kiviči bija devušies savā sapņu ceļojumā uz Ameriku, kas sagādājis patiesi...

Zināms, kā šo vasaru pavadījis slavenākais Dailes teātra aktieru pāris

  Kā vēsta 2.-8. augusta izdevums "Privātā dzīve", Dailes teātra aktrise Ilze Ķuzule-Skrastiņa kopā ar vīru...
Publicitātes foto

“UgunsGrēka” Zentiņu – aktrisi Regīnu Devīti – teju vairs nevar atpazīt!

  Jau vēstīts, ka aktieri un filmēšanas komanda aktīvi turpina darbu pie leģendārā seriāla "UgunsGrēks" turpinājuma...

Būtisks pavērsiens tautā iemīļotās “UgunsGrēka” Mildiņas – aktrises Ilzes Vazdikas dzīvē

  Vairākus gadus gaidīts notikums ir klāt - kādreizējie seriāla "UgunsGrēks" aktieri un filmēšanas komanda šobrīd...

Maestro Paula Baltezera mājā ierodas, iespējams, visu laiku slavenākie viesi

  Kā otrdien savos 2.-8. augusta numuros vēsta abi populārākie valsts bulvārpreses izdevumi "Privātā dzīve" un...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 2. augusts

  Iespējams, pirmajā dienas pusē tu mazliet pārvērtēsi savas spējas. Var gadīties, ka būsi pārlieku optimistisks...

Horoskopa zīmes, kurām AUGUSTS būs īpaši labvēlīgs

  Aplūko, kuras šī gada augusta dienas tev solās būt veiksmīgas, bet kuras ne tik ļoti.   Ja...
Foto:Pexels.com/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 1. augusts

  Lielākā aktivitāte būs dienas pirmajā pusē. Tev būs pietiekami daudz enerģijas, lai strādātu pie savu...

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 1.-7. augusts

  Šajā nedēļā nemanot pienācis augusts! Ielūkosimies, ko zvaigznes mums paredzējušas vasaras pēdējā mēneša pirmajās dienās!   Auns Cik...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 31. jūlijs

  Kopumā šī solās būt pozitīva diena, pat nav īsti svarīgi, kam šodien pievērsīsies. Tava sirds...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 30. jūlijs

  Šis būs veiksmīgs periods labi pārdomātām darbībām. Tavi lēmumi un rīcība lielākoties būs balstīti uz...

Mājai un Dārzam

Parādās jaunas ziņas par laiku, kāds mūs varētu sagaidīt augusta turpinājumā

  Pazīstamais dabas laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs no Viļakas puses savā interneta blogā stāsta par...
www.splitshire.com

Izskan nopietns brīdinājums par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši dzelteno brīdinājumu par laika apstākļiem pirmdien. Tas...

Augusts sāksies ar nepatīkamu laiku; zināms, kad gaidāms karstums

  Pirmdien Latviju no dienvidiem šķērsos ciklons, kas nesīs apmākušos un lietainu laiku, centrālajos un austrumu...