Pazīstamais dabas laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs no Viļakas puses savā interneta blogā nācis klajā ar jaunākajiem vērojumiem par šovasar gaidāmo laiku.

“Mokeja dienas (23. maijs) nakts vēji rāda, kāds vējš pūtīs Līgo vakarā un Jāņu naktī. Līgo dienas un vakara mākoņu un lietus iespējamība visbiežāk atkarīga tieši no Mokeja nakts un nereti arī no Sidora (27. maijs) vēju virzieniem un nokrišņiem,” raksta Bukšs.

“Ja vakars pirms Mokeja dienas (23. maijs) skaidrs un dūmaka, bet Mokeja nakts skaidra un vēsa, tad arī Līgo vakars, iespējams, būs vēss, bez nokrišņiem, bet Jāņi saulaini un sausi. Arī vasara vairāk sausa kā slapja. Turpretim ja debesis apmākušās un turklāt vēl līst, tad ļoti iespējams, ka Jāņu nakts būs slapja un vasarā draņķa laiks.

Pagājušā nakts austrumu pierobežā (Viļakas novads) bija skaidra un dzestra. Naktī neliels ziemeļu puses vējiņš. 23. maija diena saulaina, sausa, pavasarīgi silta. Ziemeļu, ziemeļaustrumu vējiņš. Šādi laika apstākļi Mokeja dienā pareģo līdzīgus laika apstākļus arī laikā ap Jāņiem un it īpaši Jāņu naktī. Atbilstoši Mokeja dienai (23. maijs) vasara rādās būt silta, bet ne karsta. Vairāk sausa, nekā slapja. Līdz Jāņiem (24. jūnijs) salnu vietās vēl iespējamas vasaras nakts salnas, it īpaši pie valdošajiem ziemeļu puses vējiem.

Bez Mokeja (23. maijs) maija nogalē ir vēl trīs nozīmīgas dienas, kas pareģo vasaru. 25. maijā ir Urbāns. Parasti laikā ap Urbānu (25. maijs) zied pīlādži. Šogad zied. Ja pīlādži bagātīgi zied, tad vasaras otrajā pusē un rudenī daudz nokrišņu. Ja 25. maija saullēkts zeltaini sarkanā krāsā, tad vasara būs sausa un karsta.

27. maijā ir Sidors, bet 28. maijā – Pahoms. Ja 27. maijā auksts ziemeļvējš, tad vasara lielākoties vēsa. Ja 28. maijs silts, vasara būs silta. Ja Pahoma dienas (28. maijs) rītausma rožsārta, vasara būs pērkoņaina.

Šodien satiku veco dārznieku, kurš „ūsās” smaidīdams vēroja savu ziedošo ābeļdārzu. Arī viņš ir līdzīgās domās par vasaru. Saka, bites agresīvas, bet tas neko labu nesola un tūliņ piebilst, šogad bites maijā spieto un tā savukārt ir laba zīme…” norāda dabas laika zīmju vērotājs.

Ticējumi.

  • Ja Mokeja dienā slapjš – visu vasaru būs slapjš.
  • Ja Mokeja dienā migla, sarkans saullēkts un lietus – būs slapja, nemīlīga vasara.
  • Ja Mokeja diena skaidra un saulaina – siena laiks būs sauss un saulains.

Sabiedrība

Foto:Flickr.com/Gerald Wiley/CC

Izskan jaunas prognozes par laiku brīvdienās un nākamnedēļ

  Darba nedēļas izskaņā un brīvdienās laika apstākļus vēl turpinās noteikt augsta spiediena apgabals - nokrišņi...
Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvalde

Jau vairākas dienas mājās nav atgriezusies jauna liepājniece – aizdomas, ka devusies uz Rīgu

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirknis meklē 2005. gadā dzimušo Jekaterinu Ņiļinu, kura šā...

Smaga avārija Mālpils pusē, kravas auto norauta kabīne – VIDEO

  "Mālpils novadā, Upmalās notikusi divu kravas automašīnu sadursme. Vienai no automašīnām norauta kabīne," ceturtdien vietnē...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 16. jūlijs

  Planētu pozīcija pirmajā dienas pusē būs diezgan labvēlīga izbraucieniem un neilgiem ceļojumiem. Tie sniegs pozitīvas...
Foto:Hdwallpapers.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 15. jūlijs

  Dienas pirmā puse izrādīsies labvēlīga atpūtai un relaksācijai. Ja iespējams, tev vajadzētu mēģināt izgulēties. Tas...
Foto:Flickr.com/Juanedc.com/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 14. jūlijs

  Dienas pirmajā pusē vajadzētu mēģināt ierobežot savu sociālo mijiedarbību. Tā var būt pārāk emocionāla, kas...

Mājai un Dārzam

Foto:Flickr.com/Gerald Wiley/CC

Izskan jaunas prognozes par laiku brīvdienās un nākamnedēļ

  Darba nedēļas izskaņā un brīvdienās laika apstākļus vēl turpinās noteikt augsta spiediena apgabals - nokrišņi...

Jau nākamnedēļ laiks varētu jūtami mainīties

  Sinoptiķis Jānis Trallis savā "Twitter" kontā atklājis pašreizējās prognozes par laiku nākamnedēļ. "Gan GFS, gan ECMWF...
pixabay.com

Saņemtas iepriecinošas ziņas par turpmāk gaidāmo laiku

  Šajā nedēļā laika apstākļus Latvijā lielākoties noteiks anticiklonu darbība, tāpēc ievērojami nokrišņi un pērkona negaisi...