Pazīstamais dabas laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs no Viļakas puses savā interneta blogā nācis klajā ar jaunākajiem vērojumiem par šovasar gaidāmo laiku.

“Mokeja dienas (23. maijs) nakts vēji rāda, kāds vējš pūtīs Līgo vakarā un Jāņu naktī. Līgo dienas un vakara mākoņu un lietus iespējamība visbiežāk atkarīga tieši no Mokeja nakts un nereti arī no Sidora (27. maijs) vēju virzieniem un nokrišņiem,” raksta Bukšs.

“Ja vakars pirms Mokeja dienas (23. maijs) skaidrs un dūmaka, bet Mokeja nakts skaidra un vēsa, tad arī Līgo vakars, iespējams, būs vēss, bez nokrišņiem, bet Jāņi saulaini un sausi. Arī vasara vairāk sausa kā slapja. Turpretim ja debesis apmākušās un turklāt vēl līst, tad ļoti iespējams, ka Jāņu nakts būs slapja un vasarā draņķa laiks.

Pagājušā nakts austrumu pierobežā (Viļakas novads) bija skaidra un dzestra. Naktī neliels ziemeļu puses vējiņš. 23. maija diena saulaina, sausa, pavasarīgi silta. Ziemeļu, ziemeļaustrumu vējiņš. Šādi laika apstākļi Mokeja dienā pareģo līdzīgus laika apstākļus arī laikā ap Jāņiem un it īpaši Jāņu naktī. Atbilstoši Mokeja dienai (23. maijs) vasara rādās būt silta, bet ne karsta. Vairāk sausa, nekā slapja. Līdz Jāņiem (24. jūnijs) salnu vietās vēl iespējamas vasaras nakts salnas, it īpaši pie valdošajiem ziemeļu puses vējiem.

Bez Mokeja (23. maijs) maija nogalē ir vēl trīs nozīmīgas dienas, kas pareģo vasaru. 25. maijā ir Urbāns. Parasti laikā ap Urbānu (25. maijs) zied pīlādži. Šogad zied. Ja pīlādži bagātīgi zied, tad vasaras otrajā pusē un rudenī daudz nokrišņu. Ja 25. maija saullēkts zeltaini sarkanā krāsā, tad vasara būs sausa un karsta.

27. maijā ir Sidors, bet 28. maijā – Pahoms. Ja 27. maijā auksts ziemeļvējš, tad vasara lielākoties vēsa. Ja 28. maijs silts, vasara būs silta. Ja Pahoma dienas (28. maijs) rītausma rožsārta, vasara būs pērkoņaina.

Šodien satiku veco dārznieku, kurš „ūsās” smaidīdams vēroja savu ziedošo ābeļdārzu. Arī viņš ir līdzīgās domās par vasaru. Saka, bites agresīvas, bet tas neko labu nesola un tūliņ piebilst, šogad bites maijā spieto un tā savukārt ir laba zīme…” norāda dabas laika zīmju vērotājs.

Ticējumi.

  • Ja Mokeja dienā slapjš – visu vasaru būs slapjš.
  • Ja Mokeja dienā migla, sarkans saullēkts un lietus – būs slapja, nemīlīga vasara.
  • Ja Mokeja diena skaidra un saulaina – siena laiks būs sauss un saulains.

Sabiedrība

Foto:Pixabay.com/metadog/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 10. augusts

  Šodien, 10. augustā, kļūsi nedaudz sapņaināks un romantiskāks kā ierasts. Zvaigznesieviesīs zināmas izmaiņas sirdslietās, ļaujot...

Pilnīgs vājprāts! Pie Ķekavas apļa nofilmē neprātīgu autobraucēju – VIDEO

  Pie Ķekavas apļa uz Rīgas apvedceļa kāds autovadītājs nofilmējis neprātīgi braucošu šoferi, kurš apdraudējis gan...
spiritualjourneyguide.com

Zināms, kad beigsies karstuma vilnis – prognoze 7 dienām!

  Arī turpmākajās dienās gaidāms silts un lielākoties saulains laiks. Nedēļas vidū lēns līdz mērens ziemeļu...

Horoskopi un Testi

Foto:Pixabay.com/metadog/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 10. augusts

  Šodien, 10. augustā, kļūsi nedaudz sapņaināks un romantiskāks kā ierasts. Zvaigznesieviesīs zināmas izmaiņas sirdslietās, ļaujot...

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 10. – 16. augusts

  Vasaras pēdējais mēnesis augusts drošiem soļiem uzņem apgriezienus. Tik daudz vēl jāizpauda, jāpiedzīvo, kamēr Latvijā...
nbcnews.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 9. augusts

  Pirmo dienas pusi būtu vēlams veltīt savai ģimenei un draugiem. Draudzīgu un mīļu attiecību stils...

Mājai un Dārzam

spiritualjourneyguide.com

Zināms, kad beigsies karstuma vilnis – prognoze 7 dienām!

  Arī turpmākajās dienās gaidāms silts un lielākoties saulains laiks. Nedēļas vidū lēns līdz mērens ziemeļu...

Brīdina par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs izplatījis brīdinājumu par laika apstākļiem svētdien un pirmdien. 09.-10.08.2020. dienas...

Sinoptiķis Bricis nāk klajā ar atvainošanos – VIDEO

  "Prognoze, ka augustā karstuma viļņu iespējamība ir niecīga un valdīs bieži mainīgi laika apstākļi, izrādījās...