Lielbritānijā aizdomās par cilvēku tirdzniecību aizturēto Latvijas valstspiederīgo skaits varētu pieaugt.

 

 

Lielbritānijas tiesas priekšā aizdomās par cilvēku paverdzināšanu un ļaunprātīgu ekspluatēšanu stājies vēl viens Latvijas valstspiederīgais. Līdz ar jaunāko arestu jau sešiem mūsu valstspiederīgajiem Anglijas pilsētā Dārbijā uzrādītas apsūdzības par cilvēku tirdzniecību, paverdzināšanu un ļaunprātīgu izmantošanu. Netiek izslēgts, ka aizturēto paverdzinātāju skaits varētu pieaugt, pirmdien vēstīja raidījums „LNT Ziņas”.

 

 

„Izmeklēšana ar to nav apstājusies. Mēs ar Lielbritānijas pusi apmaināmies gan ar informāciju, gan palīdzam pārbaudīt dažādu personu datus un noskaidrot personu atrašanās vietas. Domājam, ka tas nebūs arī pēdējais aizturētais. Būs vēl iesaistītas puses, jo minētais noziedzīgais grupējums darbojās vairāku gadu garumā Lielbritānijā,” norādīja Valsts policijas Cilvēktirdzniecības un sutenerisma apkarošanas nodaļas priekšnieks Armands Lubarts. Lielbritānijas policija šo lietu nebūtu spējusi sākt bez Latvijas Valsts policijas aktīvas palīdzības un uz Dārbiju Anglijā devušies arī Latvijas policisti.

 

 

Zīmīgi, ka arī visi desmit upuri ir no Latvijas. Turklāt arī paverdzināto un cietušo Latvijas valstspiederīgo varētu būt daudz vairāk nekā sākotnējie desmit. Tā uzskata britu policija, tāpēc aicina pievērst uzmanību apsūdzēto vārdiem un atsaukties imigrantus no Latvijas, kuri Dārbijā ir iepriekš cietuši no viņu apkrāpšanas un paverdzināšanas: (Ainars Pelcis (53); Ilgvars Pelcis (32); Kārlis Aleksandrovs (41); Magdalena Kleina (54); Jolanta Pelce (35); Mareks Kaira (24)). Grupas atklāšanā iesaistītā Latvijas policija skaidro, ka cietušie latvieši strādājuši oficiālu darbu Anglijā, bet tautieši paverdzinātāji uzdevušies par vidutājiem un apzināti ieveduši cilvēkus parādos. “Bija atņēmuši banku kartes, uz kurām tika pārskaitīta alga, atņēmuši dokumentus. Personas bija zināmā atkarībā no šiem paverdzinātajiem, viņiem nebija iztikas līdzekļu, viņiem nebija valodas zināšanu, līdz ar to viņi negāja sūdzēties policijā,” sacīja Valsts policijas pārstāvis Lubarts.

 

 

Lielbritānijas Darbā iekārtotāju licencēšanas un darbinieku ļaunprātīgas izmantošanas novēršanas birojā LNT Ziņām stāstīja, ka arvien izteiktāk nostiprinās jaunā tendence, ka latvieši Lielbritānijā veido noziedzīgus paverdzināšanās grupējumus, lai paverdzinātu citus savus tautiešus no Latvijas. “Tiek atrasti cilvēki, kuriem nav daudz zināšanu par Lielbritāniju, un tiek izmantota viņu lētticība. Visbiežāk tiek paverdzināti tie tautieši, kuri dzīvojuši tajās pašās pilsētās un ciemos Latvijā, kuros mēdza dzīvot shēmotāji. Tā tiek iegūta uzticība,” stāstīja biroja stratēģijas direktors Derils Diksons.

 

 

Paverdzināšana ar apzinātu ievešanu parādos nebūt nesākas ar pases atņemšanu. Darbinieku ļaunprātīgas izmantošanas novēršanas birojā brīdina vēl tik topošos imigrantus no Latvijas, ka pirmais riska signāls ir, ja darba devējs sola atrast mājokli. “Strādāšana kā ķīlniekam – izliek uz ielas, ja nestrādā konkrēti noteiktajā vietā. Turklāt kontrolētājs pieprasa nesamērīgas obligātās maksas par vešanu uz darbu. Lielbritānijā ar likumu ir aizliegts darba sarunātājam prasīt naudu no strādniekiem par vešanu uz darbu. Un ir aizliegts no algas novilkt samaksu par izmitināšanu. Turklāt aizliegts no algas novilkt samaksu par darba atrašanu vai došanu. Kad shēmotāji sagādā strādniekus, viņi iegūst naudu no uzņēmējiem un maksā arī strādnieki,” saka Diksons.

 

 

Ja Lielbritānijā strādājošie jūt, ka darba devējs vai vidutājs ievedis parādu jūgā, bet nav spējīgs angļu valodā par notikušo ziņot britu policijai, var zvanīt arī Latvijas vēstniecībai Londonā.

 

Sabiedrība

“Tāda bezkaunība vēl nav pieredzēta!” Magones īpašumā paveras īsta postaža – VIDEO

  STV šova "Slavenības. Bez filtra" zvaigznes Magones dārzā paveras īsta postaža, kas saimniecei liek domāt...
Foto:Flickr.com/Michel Filion/CC

Saņemtas ļoti skumjas vēstis par kopš Jāņiem pazudušo rīdzinieku

  Diemžēl bezvēsts prombūtnē bijušais 1970. gadā dzimušais Vladimirs Muļevs tika atrasts gājis bojā. Policijas rīcībā esošā...

Vai lielākais karstums šovasar jau ir bijis? Stāsta sinoptiķis Toms Bricis!

  Vai šīs bija vasaras karstākās dienas? Karstuma vilnis pamazām noslēdzas - tie ir galvenie jautājumi,...
Foto:Flickr.com/ernests/CC

Dienu pēc valzirga parādīšanās liepājniekus pārsteidz vēl kāds notikums

  Dienu pēc tam, kad Liepājas pludmalē manīts mūsu platuma grādiem netipisks dzīvnieks - valzirgs, liepājniekus...

Pieaugot Covid-19 saslimstībai, SPKC nāk klajā ar paziņojumu

  Slimību profilakses un kontroles centra speciālisti atgādina, ka joprojām jāievēro Covid -19 profilakses pasākumi, piemēram:      izvairīties no...

Policisti uz ceļa Rīgā sastopas ar pagalam dīvainu kungu – VIDEO

  "Šodien uz Daugavgrīvas šosejas policija sastapusi kādu vīrieti kurš nolēma pašā ceļa vidū izpausties vicinot...

Horoskopi un Testi

Foto:Pexels.com/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 6. jūlijs

  Diezgan veiksmīga un piemērota diena dažādiem īsiem izbraucieniem. Ļoti svarīga būs pozitīva domāšana. Negatīva attieksme...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 5. jūlijs

  Šī ir laba diena, lai rūpētos par citiem. Neatkarīgi no tavām iespējām, palīdzība bieži vien...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 4. jūlijs

  Dienas pirmajā pusē iespējams pārvērtēt savas spējas un prasmes. Kontrolē savas emocijas, lai nedotu solījumus,...

Horoskopa zīmes, kurām JŪLIJS būs īpaši labvēlīgs

Aplūko, kuras šī gada jūlija dienas solās būt veiksmīgas, bet kuras ne tik ļoti.   Ja tu...

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 4. – 10. jūlijs

  Vasaras vidus teju klāt. Nāc, aplūko, kā izkārtojušās zvaigznes un planētas, uzzini, ko tās šai...
Pexels.com/Tobi Dami/CC0 License

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 2. jūlijs

  Vērs uzmanību uz apkārt notiekošo un to, kā tas ietekmē arī tavu dzīvi! Ko zvaigznes...

Mājai un Dārzam

Vai lielākais karstums šovasar jau ir bijis? Stāsta sinoptiķis Toms Bricis!

  Vai šīs bija vasaras karstākās dienas? Karstuma vilnis pamazām noslēdzas - tie ir galvenie jautājumi,...

Zināms, kāds laiks mūs sagaidīs JŪLIJĀ

  Jūlijs ir vasaras galvenais mēnesis. Tas ir siena un liepzieda mēnesis. Ja jūlija sākumā vēl...

Izplatīts brīdinājums par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par laiku pirmdienas pievakarē. Brīdinājums ir spēkā...