Latvieši – mēs esam sena un stipra tauta. Zināšanas un tradīcijas, ko šūpulī mums ielikuši senči, mēs nododam tālāk mūsu bērniem. Galvenais – nezaudēt mīlestību pret šo zemi. Ir daudz tautiešu, kas liek vēl vairāk lepoties ar to, ka dzīvojam Latvijā.

Ir neizsakāmi liels prieks par to, ka Latvijas vārds tiek nests pasaulē un līdz ar latviešu panākumiem – vienalga, vai tas būtu sports, mūzika vai cita joma – priecājamies arī mēs, pārējie. Uzvaru hokejā saucam par mūsējo, līdz saviļņojuma asarām priecājamies par skatītāju rindās redzamo Latvijas karogu, jūtam līdzi kaut neesam blakus un gavilējam tā, it kā paši būtu uzvarējuši. Tā ir jābūt! Un jāvēl veiksme visiem, kuri nes Latvijas vārdu pasaulē, kā arī jāpalīdz viņiem tas realizēt – jātur īkšķi un jājūt līdzi! BrīvBrīdis.lv piedāvā atskatīties uz septiņiem cilvēkiem, kuri krietni papūlējušies, lai nestu Latvijas vārdu pasaulē, un daudziem liktu uzzināt, kur uz zemeslodes Latvija atrodas. Kāpēc tieši septiņi? Tāpēc, ka tas ir laimīgs skaitlis!

 

Skeletonists Martins Dukurs dzimis 1984. gada 31. martā.

Martins Dukurs_publicitates foto

Publicitātes foto

Kopš 1998.gada viņš aktīvi nodarbojas ar skeletonu, taču pēdējos gados jo īpaši pierāda pasaulei savu spēku un meistarību ledus trasēs. Latvijas vārdu pasaulē Dukurs īpaši cildina, kļūstot par četrkārtēju Pasaules kausa kopvērtējuma uzvarētāju, iegūstot 4 zelta medaļas Eiropas čempionātos, 2 zelta  un 1 sudraba medaļas Pasaules čempionātos, kā arī izcīnot sudraba medaļu 2010. gada ziemas Olimpiskajās spēlēs Vankūverā. Par sasniegumiem Olimpiskajās spēlēs, Martinam tika piešķirts Triju zvaigžņu ordenis. Latvijā 2010. un 2011. gadā viņš ticis godināts, iegūstot apbalvojumus kā gada sportists un gada populārākais sportists. Daudz no Martina tiek gaidīts 2014.gada februārī Sočos..

 

Mecosoprāns Elīna Garanča dzimusi 1976. gada 16. septembrī.

Elina Garanca_publicittes foto

Publicitātes foto

Profesionālo operdziedātājas karjeru Elīna sāka 1999./2000. gada sezonā kā viesmāksliniece Vācijā – Südthüringisches Staatstheater Meiningen (Mainigenas Dienvidtīringenes teātris). Visi varam lepoties un kopā ar Elīnu priecātes par viņas sasniegumiem Latvijā un pasaulē. 2010. gadā Garanča ieguva Latvijas Lielo mūzikas balvu par starpautiskajiem panākumiem, 2009. gadā ieguva gan Vācijas Fonoakadēmijas ECHO Klassik, gan pasaulē lielākās mūzikas industrijas izstādes MIDEM klasiskās mūzikas balvu kā labākā dziedātāja starp sievietēm, kā arī Musical America Award 2010 balvu kā gada vokāliste, 2007. gadā Latvijā saņēma Triju zvaigžņu ordeni, 2006. gadā Vācijā saņēma Eiropas Kultūras balvu.

 

Diriģents Mariss Jansons dzimis 1943. gada 14. janvārī.

Mariss Janson_publicitates foto (1)

Publicitātes foto

Bijis arī Amsterdamas karaliskā “Concertgebouw” orķestra virsdiriģents. Dzīves un karjeras laikā Jansons sadarbojies ar tādām slavenām ierakstu kompānijām kā EMI, “Chandos”, BMG, “Sony” un “Simax”, kā arī daudzi viņa ieraksti ļāvuši māksliniekam saņemt prestižas starptautiskas balvas. 2009. gada februārī diriģentam tika piešķirts Austrijas valsts apbalvojums – Goda krusts par nopelniem mākslā un zinātnē. 2004. gada maijā viņš saņēmis Londonas Karaliskās Filharmonijas “Gada diriģenta” titulu, bet 2005.gadā – MIDEM (lielākā mūzikas industrijas izstāde pasaulē) “Gada mākslinieka” titulu. 2006. gadā saņēmis prestižo mūzikas balvu “Grammy” par “Labāko orķestra uzstāšanos” un “Labāko klasikas albumu” ar Dmitrija Šostakoviča 13. simfonijas ierakstu Bavārijas radio simfoniskā orķestra un kora izpildījumā.

 

Vijolniece Baiba Skride dzimusi 1981. gada 18. martā.

Baiba Skride_publicitates foto

Publicitātes foto

 

Viņa ir pazīstama vijolniece kā Latvijā, tā arī ārzemēs. Plašāku atpazīstamību Skride ieguva 2001. gadā, kad piedalījās un uzvarēja prestižajā karalienes Elizabetes jauno mūziķu konkursā Briselē. 2005. gadā mūziķe saņēma “ECHO Klassik” balvu, ko pasniedz Vācijas Fono Akadēmija māksliniekiem, kuru sasniegumi tiek atzīti par īpaši izciliem. Baiba ir uzstājusies kopā ar lieliem orķestriem Eiropā, Japānā, Austrālijā un ASV, piemēram, Bavārijas Radio simfoniskais orķestris, Leipcigas Gewandahaus orķestris, Cīrihes tonhalles orķestris, Parīzes orķestris, Londonas orķestris Philarmonia, Melburnas simfoniskais orķestris, Hāgas Residentie orķestris, kā arī Filadelfijas, Hjūstonas un Sinsinati orķestri ASV.

 

Pianists Vestards Šimkus dzimis 1984. gada 21. augustā.

Vestards SImkus_publicitates foto

Publicitātes foto

2009. gadā ieguvis Lielo Mūzikas balvu nominācijā “Gada koncerts” (Pētera Vaska cikla “Gadalaiki” atskaņojums). Šimkus izdevis divus solo albumus – 2003. gadā “Fantāzijas” un 2011. gadā “Intervija ar Bēthovenu”. Starptautisku uzmanību viņš sev pievērsis, sadabojoties ar BBC filharmonisko orķestri, Francijas Nacionālo orķestri, Kremerata Baltica un citiem pasaules slaveniem orķestriem. Viņš uzstājies daudzās pasaules prestižajās koncertzālēs, piemēram, Vīnē, Tokijā, Stokholmā, Maskavā konservatorijas Lielajā zālē, Prāgā, Amsterdamā un citur. Šimkus ieguvis neskaitāmas pirmās vietas dažādos starptautiskos koncertos, to starpā, V.A.Mocarta Starptautiskajā jauno pianistu konkursā Rīgā, F. Lista Starptautiskajā pianistu konkursā Losandželosā, 1.vieta un Grand Prix F. Šopēna Starptautiskajā jauno pianistu konkursā Polijā un citos.

 

Hokeja vārtsargs Artūrs Irbe dzimis 1967. gada 2. februārī.

Arturs Irbe_iihf.com_foto

Foto:Iihf.com

Irbe savā vairāk kā 20 gadus (1986-2007) ilgajā profesionāļa karjerā sasniedza patiešām daudz, turklāt vienmēr gan vārdos, gan darbos bijis īsts Latvijas patriots. Spilgtākais viņa karjeras brīdis pienāca 2000.gada pasales čempionātā, kad pieticīgā Latvijas izlase ar 3:2 uzveica Nacionālās Hokeja līgas (NHL) zvaigznēm pārpilno Krievijas komandu. Pēc šīs spēles Irbe teica leģenāros vārdus: “Es esmu dzīvojis 33 gadus šai saulē. Es dzīvoju visus šos 33 gadus šai dienai, šai spēlei. Un es būtu gatavs atdot vienkārši pus dzīvi… Vienkārši, vienam šādam hokeja mačam. Tur vairāk man liekas nav ko piebilst. Paldies visiem, kuri ticēja.” Irbe 13 gadus spēlēja NHL, 2002.gada pavasarī kā Karolīnas Hurricanes vārtsargs aizkļūstot līdz Stenlija kausa finālam, kurā gan piekāpās spēcīgajiem Detroitas Red Wings. Vēl karjeras laikā Irbi attieksmes un milzīgo darbaspēju dēļ sauca par nākamo Latvijas prezidentu – iespējams, šis brīdis patiešām reiz pienāks. Irbe bija Latvijas hokeja izlases galvenā trenera Teda Nolana palīgs un strādāja ar vārtsargiem, bet nesaskaņu dēļ šo darbu šoruden pameta.

 

Hokejists Sandis Ozoliņš dzimis 1972. gada 3. augustā.

Sandis Ozolins_publicitates foto

Vienīgais latvietis, kura vārds iegravēts uz NHL galvenās trofejas – Stenlija kausa. Ozoliņš karjeru sāka Rīgas Dinamo komandā, bet 90.-to gadu sākumā devās iekarot Ziemeļamerikas hokeja laukumus. 1996.gada pavasarī Ozo, kā viņu dēvē hokeja aprindās, ar Kolorado Avalanche ieguva pasaules prestižāko hokeja balvu – Stenlija kausu. Viņš septiņas reizes piedalījies NHL Visu Zvaigžņu spēlē, turklāt savos ziedu laikos tika uzskatīts par vienu no labākajiem uzbrūkošajiem aizsargiem pasaulē. 2009.gadā Ozo atgriezās Latvijā, lai pievienotos Rīgas Dinamo. Trīs sezonas viņš pildīja komandas kapteiņa pienākumus, ar savām līdera dotībām un harizmu velkot aiz sevis visu komandu. 2012.gada rudenī Ozoliņš pievienojās Mitišču Atlant vienībai, kurā 40 gadus vecais aizsargs aizvadīja diezgan rezultatīvu sezonu. Pēc tās viņš atgriezās Rīgā un šobrīd, 41 gada vecumā, ir labākā sportiskā formā kopš atgriešnās no NHL – kaptenis burtiski velk aiz sevis visu Dinamo komandu, kas izcīna vienu uzvaru pēc otras.

 

Šie ir tikai daži no redzamākajiem cilvēkiem, kuri nesuši Latvijas vārdu pasaulē, taču patiesībā, to var izdarīt ikviens – galvenais ir mīlestība pret savu darbu un mērķtiecība, tad panākumi neizpaliks. Lai veicas!

Sabiedrība

Sēru vēsts: Pāragri mūžībā devies Latvijas Nacionālās operas solists Romāns Poļisadovs

  Mūžībā devies operas solists Romāns Poļisadovs (22.04.1964 – 06.05.2021). Latvijas Nacionālā opera un balets izsaka...

Tukuma traģēdija: Normunds, iespējams, novests līdz pašnāvībai

  Saistībā ar traģisko notikumu Tukumā, kas notika šī gada 23. aprīlī, kriminālprocess ir kvalificēts pēc...

Otrdien vēl 358 Covid-19 gadījumi un 7 mirušie, slimnīcās 689 cilvēki

  Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) trešdien vēsta, ka aizvadītajā diennaktī konstatēti vēl 358 jauni...

Skrienoties ar moci, “Audi” vadītājs Latgalē piedzīvo smagu avāriju – VIDEO

  Smagu avāriju Preiļos piedzīvojis kāds "Audi" vadītājs, kurš, cenšoties tikt līdzi motociklam, līkumā nesavaldīja spēkratu...

Ļoti smagā BMW avārijā Pierīgā nopietni cietusi jauna meitene – VIDEO

  Kā vēsta TV3 raidījums "Degpunktā", 2. maija naktī Ķekavā, Gaismas ielā, smagi avarējusi BMW markas...

Kanādas karavīrs 2,5 gadu laikā latviešu valodu apguvis perfekti – VIDEO

  LTV "Rīta Panorāma" piedāvā sarunu ar Kanādas karavīru Stīvu Rebeiro, kurš divarpus gadu laikā, kopš...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 6. maijs

  Auns Auni ir drosmīgi un enerģiski cilvēki, kuri no pašreizējā zvaigžņu stāvokļa ņems visu, ko var...
Foto:Flickr.com/Latvijas armija/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 5. maijs

  Lai arī lielākā daļa cilvēku jutīsies stipri iedvesmoti darbam (un arī lieliski paveiks savus plānus),...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 4. maijs

Dienas pirmā puse solās būt diezgan nelabvēlīga īsiem izbraucieniem. Biznesa komunikācija nenoritēs gludi. Tevi var...

Šīs ir piecas bīstamākās horoskopa zīmes

Lūk, šīs zodiaka zīmes nevajadzētu izprovocēt, jo tās dusmu lēkmē var kļūt nekontrolējamas un ticams,...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 3. maijs

Dari, ko uzskati par nepieciešamu darīt, lai pasaule kļūtu labāka, kā arī iedvesmo arī citus...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 2. maijs

  Auns Auna zīmē dzimušajiem dzīve rit lielā, noteiktā tempā un tiem šobrīd ir daudz kopīga ar...

Mājai un Dārzam

Parādās pilnīgi jauna prognoze par laiku nākamnedēļ

  Kā savā "Twitter" kontā vēsta sinoptiķis Jānis Trallis, nākamnedēļ Latvijā gaidāma ievērojama laika maiņa. "Nu jau...

Izskan nepatīkamas ziņas par laiku maija pirmajā nedēļā – prognoze 7 dienām

  Tuvākajā nedēļā laika apstākļus galvenokārt noteiks ciklonu darbība, tādēļ daudzviet, jo īpaši nedēļas sākumā, ir...

Ar brīdinājumu klajā nācis sinoptiķis Toms Bricis – VIDEO

  "Uzmanību! Pirmdien, 3. maijā, Latvijas centrālajā un austrumu daļā gaidāmi ilgstoši un brīžiem stipri nokrišņi...