Latvietis Guntars no Nicas stāsta par situāciju pilsētā pēc terorakta, kurā dzīvības zaudēja vismaz 84 cilvēki, tostarp pieminot savu varonīgo kolēģi, kurš izglāba ģimeni, bet pats gāja bojā.

 

Panika bija pārņēmusi visu pilsētu, tā situāciju Nicā pēc traģiskā terorakta “LNT Ziņām” raksturoja latvietis Guntars Lazdiņš, kurš slavenajā kūrortpilsēta mājvietu radis jau 12 gadus. Savukārt tagad iedzīvotāji esot nikni uz varasiestādēm, jo visi gaida rezultātu.

 

Guntars Lazdiņš strādā Nicas lidostā un liktenīgajā brīdī atradies savā darba vietā. No tās ļoti labi pārredzama promenāde, kur pēc salūta beigām notika asinspirts.

 

“To, ka notiek kaut kas nopietns un apmēri ir pietiekami lieli, mēs nopratām no lielā skaita policijas, ugunsdzēsēju mašīnām, ātrās palīdzības, riņķoja arī helikopters. Pēc tā mēs sapratām, ka noticis kas vairāk nekā viens mazs negadījums,” atstāstīja Guntars.

 

Informācijas sākumā bijis maz, pēc stundas jau parādījušās ziņas par teroraktu. Taču tas tāpat skaidrību nav ieviesis. Nav bijis skaidrs, vai tas ir viens konkrēts atgadījums, vai visā pilsētā, vai stratēģiskās vietās ir vēl kaut kas. “Jo mēs paši atrodamies lidostā, līdz ar to lidosta ir viena no stratēģiskajām vietām. Tā ir otra lielākā lidosta Francijā,” minēja Nicā dzīvojošais latvietis.

 

Šīs svinības, lai arī noris vēlu vakarā, ir tipisks ģimeņu pasākums, uz kuru ierodas pieaugušie ar visiem bērniem. Guntars tūdaļ sazinājies ar saviem draugiem par kuriem skaidri zinājis, ka viņi atrodas notikušā epicentrā.

 

“Viņi abi izglābās, pateicoties tam, ka viņi pamanīja: ir smagā mašīna, kas brauc zigzaga veidā iekšā pūlī lielā ātrumā. Lai piekļūtu pludmalei Nicas centrā, ir jānokāpj pa kāpnēm, jo siena ir aptuveni 2,5 metrus augsta. Tad varat iedomāties, pat normālos apstākļos, lai pārvietotos pūlī, ir grūtības. Bet te cilvēki, kas panikā bēg uz visām pusēm. Tas nozīmē, ka visvairāk cieš mazi bērni, kas ir pieaugušajiem starp kājām, kuri skrien uz visām pusēm, jo tiešām, pēc aculiecinieku stāstītā, manu draugu, kas tur bija uz vietas, bija milzīga panika. Mani draugi izglābās, pateicoties tam, ka viņi leca lejā pa šo 2,5 metrus augsto sienu un paglābās jūrā,” stāstīja Guntars.
Publisko pirmos foto no Nicas terorista dzīvokļa

 

Cilvēki esot slēpušies viesnīcās, restorānos, kafejnīcās, vienkārši zvanījuši pie svešām namdurvīm un lūguši iespēju patverties. Neziņa bijusi, uz kuru pusi bēgt – ja nu priekšā citi draudi.

 

Lai gan Guntara draugi izglābās, savu kolēģi viņš slaktiņā zaudēja.

 

“Viens no policijas komisāriem, kas šeit lidostā strādā – viņam bija 44 gadi -, viņš nomira. Viņam izdevās izglābt savu sievu un meitu, kuru viņš pagrūda malā, bet pats palika zem mašīnas,” stāstīja Guntars.

 

Šobrīd iedzīvotāji Francijā esot saniknoti. Noskaņojums ne tāds kā pēc Parīzes terorakta, kad cilvēki centušies no polemikas, neērtiem jautājumiem izvairīties aiz cieņas pret bojāgājušajiem.

 

“Tagad cilvēkos ir niknums, reāls niknums, jo pietiek. Cik tālu var iet, cik tālu visa šī situācija attīstīsies? Cilvēkiem ir naids gan uz valsts prezidentu, gan premjerministru, iekšlietu ministru. Vienkāršie iedzīvotāji jau ņirgājas par prezidentu, saka, ka pēc sava mandāta beigām varēs veiksmīgi kandidēt uz izvadītāja amatu kādā no apbedīšanas birojiem, jo viņi to tik vien dara kā izsaka līdzjūtību, bet cilvēkiem tas ir apnicis. Visi gaida rezultātu,” situāciju raksturoja Guntars.

 

VIDEO: Kā policija likvidēja Nicas teroristu

 

Nicā dzīvojošais latvietis nenoliedz, ka iedzīvotājiem jau bijušas bažas par iespējamiem teroraktiem, tikai jautājums – kad, kur un vai tajā brīdī atradīsies drošā vietā.

 

“Tagad tūristi masīvi sāk anulēt savas rezervācijas viesnīcās, jo cilvēkiem ir bail, jo visi apzinās, ka tas var notikt diezgan viegli, jo viņam nebija nepieciešami ne automāti, ne pistole. Vienkārši triecās 80-90 kilometru ātrumā,” norādīja Guntars.

 

Lasi arī: Zināms, kurš ir patiesais Nicas terorakta vaininieks

Sabiedrība

Foto:Flickr.com/TEDxRiga/CC

Vīķes-Freibergas ģimene izturējusi smagu likteņa triecienu

  Kā savā 23. februāra līdz 1. marta numurā vēsta izdevums "Kas jauns", smagu likteņa triecienu...

Komiķe Suvorova neslēpj – vairs nav prieka dzīvot

  Jau vairākkārt vēstīts par komiķes, skatuves mākslinieces Jolandas Suvorovas grūto likteni vecumdienās - sievietes pensija...

Zināms, kāds laiks gaidāms marta mēnesī

  Pazīstamais dabas laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs no Viļakas puses savā interneta blogā publiskojis laika...

Zināms, cik daudzi Covid-19 ierobežojumu pārkāpēji samaksājuši uzliktos sodus

  Trijos mēnešos par COVID 19 ierobežojumu pārkāpumiem Valsts policija piemērojusi sodus viena miljona apmērā. Iekasēti...

Sinoptiķim Bricim ir jaunas ziņas par laiku tuvākajās dienās – VIDEO

  Latviju lielais siltums skāra tikai mazliet, bet citviet Eiropā vairākas dienas vadījušas vasarai atbilstošas temperatūras....

Mīnusi un sniegs vēl nepazudīs… Izskan jaunas ziņas par laiku marta pirmajā nedēļā

  Aizvadītajā nedēļā uzstādīti 11 maksimālās gaisa temperatūras rekordi un teju visā Latvijas teritorijā ir nokususi...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 1. marts

  Par ļaunu nenāks piesardzība, jo īpaši, ja esi sācis domāt par jauniem projektiem. Ko vēl...
Foto:Unsplash.com/Jordan Whitt/CC

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 1.-7. marts

  Esam teikuši ardievas ziemas pēdējam mēnesim. Uzzini, ar kādām vēsmām un notikumu pavērsieniem sagaidīsim martu....

Tavs horoskops veiksmīgam MARTAM

  Pirmais pavasara vēstnesis – marts – ir klāt! Sveicināsim to ar smaidiem un labām domām!...
Foto:Wonderfulengineering.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 28. februāris

  Šī diena kopumā sola būt visai labvēlīga. Enerģijas būs daudz, līdz ar to varēsi aktīvi...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 27. februāris

  Šī būs interesanta diena, kad ikvienam cilvēkam vajadzētu mēģināt iepazīties ar apkārtējo pasauli.   Auns Tevi šodien neietekmēs...
Foto:Flickr.com/Snowshoe Photography/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 26. februāris

  Ikvienā horoskopa zīmē dzimušajiem šodien vajadzētu apsvērt reto iespēju – būt patiešām pašiem.   Auns Auni ir drosmīgi...

Mājai un Dārzam

Zināms, kāds laiks gaidāms marta mēnesī

  Pazīstamais dabas laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs no Viļakas puses savā interneta blogā publiskojis laika...

Sinoptiķim Bricim ir jaunas ziņas par laiku tuvākajās dienās – VIDEO

  Latviju lielais siltums skāra tikai mazliet, bet citviet Eiropā vairākas dienas vadījušas vasarai atbilstošas temperatūras....

Mīnusi un sniegs vēl nepazudīs… Izskan jaunas ziņas par laiku marta pirmajā nedēļā

  Aizvadītajā nedēļā uzstādīti 11 maksimālās gaisa temperatūras rekordi un teju visā Latvijas teritorijā ir nokususi...