fly-me-away

Spānija aicina tieši tevi! Nāc, aplūko, ko piedāvājam tev aplūkot šajā braucienā. Izmanto Lieldienas lieliskam ceļojumam, turklāt tūroperators FlyMeAway.lv ir parūpējies par visām ērtībām – tam ieplānoti ļoti izdevīgi datumi, lai nevajadzētu speciāli ņemt atvaļinājumu darbā!

 

Lai gan otrā lielākā valsts Eiropas Savienībā, tomēr pietiekami valdzinoša ar savām mazajām pilsētiņām un ciematiem. Valsts atrodas Eiropas dienvidrietumu daļā un aizņem lielāko Pireneju pussalas daļu. Stiepjoties cauri Pireneju kalniem, Spānija ziemeļrietumos robežojas ar Franciju un Andoru, bet rietumos ar Portugāli. Ziemeļu pusē Spāniju apskalo Biskajas līcis, ziemeļrietumos Atlantijas okeāns, bet dienvidu un austrumu pusē Vidusjūra un Baleāru jūra. Ar Gibraltāra šaurumu Spānija atdalīta no Marokas Āfrikā. Spānijai pieder arī Baleāru salas Vidusjūrā un autonomās Kanāriju salas, kur arī atrodas valsts augstākā virsotne – Teides vulkāns. Politiski Spānija iedalīta 17 autonomos apgabalos un šajā reizē tūroperators FlyMeAway.lv  tevi aicina līdzi uz vienu no tiem – Galisiju.

 

Tas ir galējais Spānijas apgabals ziemeļrietumos, kas robežojas ar vēl diviem Spānijas apgabaliem – Astūriju un Kastīliju un Leonu, dienvidos ar kaimiņvalsti – Portugāli, bet no rietumu puses to apskalo Atlantijas okeāns. Apgabala administratīvais centrs ir Santjago de Kompostela, bet lielākā pilsēta – Vigo. Ļaujies brīnišķīgajam piedāvājumam un dodies ceļā uz šo lielisko vietu, lai aplūkotu mūsdienu dzīvi caur senatnīgiem mirkļiem un gūtu neaizmirstamus iespaidus jau pavasarī! Un, jā – dodies ceļā oficiālajās valsts brīvdienās no 13. – 17. aprīlim, neņemot papildus atvaļinājumu! Vai neizklausās lieliski? Plašāk par piedāvājuma iespējām un cenām varēsi uzzināt ŠEIT

 jautajums-1

 

Tev ir pietiekami daudz laika, lai visu izpētītu, aplūkotu un sagatavotos šim ceļojumam. Atpūties no ikdienas, no visa ierastā un ļaujies relaksācijai, varētu teikt, senatnīgā tagadnē. BrīvBrīdis.lv piedāvā tev nelielu ieskatu tajā, ko jau Lieldienās varēsi vērot klātienē, ja dosies tūroperatora FlyMeAway.lv sagatavotajā ceļojumā. Aplūko biļešu cenas, lidojuma ilgumu, precīzus izlidošanas laikus, kā arī iegādājies ceļojuma ŠEIT!

 

 

Santjago de Kompostela

1-santjago-de-kompostela-pilseta

Šī slavenā svētceļojumu vieta kļuva par sava veida simbolu Spānijas kristiešu cīņā pret islāmu. Musulmaņi pilsētu 10. gadsimta beigās pilnībā iznīcināja, nākamajos gadsimtos tā tika būvēta no jauna. 9. gadsimta sākumā kāds vientuļnieks, kuru sauca Pelagius, ieraudzīja noslēpumainu gaismu spīdam pār kādu meža vidū esošu kapu. Drīz pēc tam šī neticamā ziņa izplatījās visā kristīgajā pasaulē – ir atrasts Jēzus Kristus apustuļa Svētā Jēkaba kaps. Jau pēc dažiem gadiem šī vieta kļuva par slavenu pieturas punktu svētceļojumiem. Tur tika uzbūvēta kapela, kas vairākkārt pārbūvēta, pat pilnībā iznīcināta, līdz tika no jauna uzcelta kā brīnumskaista katedrāle, kas aizvien ievērojama ar to, ka tieši tur atdusas Svētā Jēkaba pīšļi. Šobrīd Santjago de Kompostelas katedrāle ir svētceļojumu (Svētā Jēkaba ceļa) galamērķis.

 

Dodies pastaigā pa Nova, Vilar, San Pedro un Preguntoiro ieliņām, ieskaties Plaza Toural, ervantes un Praterias skvēros – tie visi ir bagātīgās vēstures liecinieki, kas mūsdienās kļuvuši par jaunu simbolu. Pateicoties Universitātei, te valda īsta studentu atmosfēra, kas devusi jaunas vēsmas ik solim šajā apkārtnē.

2-universitate

 

Ar savām romāņu, gotikas un baroka stilu ēkām Santjago de Kompostelas vecpilsēta ir viena no pasaulē skaistākajām. Ne tikai katedrāles, pilis un baznīcas, bet arī pati vecpilsēta slejas kā brīnišķīgs piemineklis, kas nebeigs pārsteigt pat tad, ja tu būsi nokļuvis tajā desmito reizi. Vislabāk šo vietu varēsi aplūkot tieši tad, ja dosies pastaigā pa vecpilsētu ar kājām. Skvēri un šaurās vecpilsētas ieliņas visā krāšņumā ļaus aplūkot romāņu, gotikas, renesanses, baroka un arī neoklasicisma liecības. Staigājot gar šiem vēsturiskajiem pieminekļiem, tu varēsi spilgti iztēloties šo ēku gadsimtiem ilgo “dzīvi”. Ja vien sienas prastu runāt… Šī ir ne tikai harmoniska un vēsturiski labi saglabājusies pilsēta, bet arī vieta, kas dziļi piesātināta ar ticību. 1985. gadā Santjago de Kompostelas vecpilsēta tika iekļauta UNESCO pasaules mantojuma sarakstā. Tiklīdz nokļūsi šajā vēsturiskajā vietā, uzreiz sajutīsi tās šarmu, kas tevi teju ieraus savā neaizmirstamajā eksotikā.

 

 

Santjago de Kompostelas katedrāle

3-katedrale-1

Celta galvenokārt romāņu arhitektūras stilā, taču gadu gaitā tajā manāms vairāku stilu sajaukums. Katedrāles būvniecība tika uzsākta 1075. gadā Alfonso VI valdīšanas laikā. Katedrāle tika uzcelta uz iepriekšējo baznīcu drupām. Katedrāle tika uzcelta ar trīs iespaidīgiem jomiem un grīdas plānojums, līdz ar to arī katedrāles kopējais veidols atgādināja krustu. 3-katedraleKopējā katedrāles platība bija aptuveni 8300 kvadrātmetru. Laika gaitā tā vairākkārt ir paplašināta, piebūvējot dažādu arhitektūras stilu ēkas. “La Gloria” portiks ir galvenā ieeja katedrālē, kas tika pabeigta 1188. gadā. Tajā aplūkojami 200 tēli, kas attiecināmi uz Apokalipsi un, protams, arī apustulis Svētais Jēkabs, kurš aicina un sargā svētceļniekus. Katedrāles galvenā fasāde ir Fernando de Casas y Novoa darbs, kas tiek uzskatīts par vienu no augstākajām Spānijas baroka izpausmēm. Arī galvenais altāris veidots baroka stilā un apustuļa Svētā Jēkaba pīšļi atrodas tieši zem tā.

 

 

Nāves krasts

4-naves-krasts-2

Tā ir daļa Galisijas piekrastes. Nāves krasts stiepjas no Muros līdz Malpica ciemam Atlantijas okeāna piekrastē. Droši vien, izlasot nosaukumu, arī tavā prātā jau raisījušās vairākas vīzijas par to, kā tas ieguvis savu nosaukumu. Jā, domājams, tu visai nekļūdies. Šeit avarējuši neskaitāmi daudz kuģu, jo šie akmeņainie krasti ir ļoti mānīgi. Līdz ar kuģu bojāeju, šī vieta daudz cietusi no naftas noplūdes.  Te iespējams sajust pavisam citu Galisijas atmosfēru – vējš un okeāna viļņi, kas spēcīgi sitas pret akmeņainajām klintīm. 4-naves-krasts-Paolo-MargariTurklāt nereti iespējams novērot pavisam baisu parādību – cilvēki staigā, skatās, mierīgi laikapstākļi, bet pēkšņi pret akmeņiem teju izšķīst milzīgs vilnis. Tas tiek dēvēts par “septīto vilni”. Izjūtas arī te būs īpašas un neaizmirstamas. Mežonīgums tepat, civilizācijā. Turklāt Nāves krasts apvīts arī ar daudzām leģendām un nostāstiem par raganām un velniem.

 

 

Finisteres rags

5-finisteres-rags-

Lai gan Santjago de Kompostela spēj aizraut tūristus ar savu šarmu, tomēr aizvien daļa cilvēku turp dodas galvenokārt tādēļ, lai nokļūtu uz Finisteres ragu un aplūkotu tā bāku.

5-finisteres-baka

Senie romieši to sauca par pasaules galu. Tomēr vēlāk, zemes robežām kļūstot oficiālām, izrādījās, Finisteres rags nav galējais rietumu punkts. Šis gods ir Portugālē esošajam Rokas ragam, kas iestiepjas vēl par 16 km dziļāk Atlantijas okeānā.

Netālu no bākas uz klints ir izvietota skulptūra – bronzas zābaks, pie kā daudzi svētceļnieki dodas, lai simboliski atzīmētu sava svētceļojuma beigas, jaunas dzīves sākumu, turpat, akmeņos, sadedzinot ceļā nonēsātās drēbes un apavus.

6-zabaks-rags

Dodoties pastaigā pa ragu, varēsi nodoties lielisku skatu baudījumam uz apkārējām pludmalēm, no kurām daudzas robežojas ar stāvām klintīm. tajās ir smalkas, baltas smiltis un kristāldzidrs ūdens – apburoši!

Tāpat interesanti būs aplūkot Ķeltu izcelsmes reģionu, par ko liecina lielie akmeņi, akmens grupējumi, kas tur atrodas. Tie saistīti ar dažādām reliģiskām leģendām un tiek saukti par svētajiem akmeņiem, par akmens krēsliem. Šeit esot atrodams arī ķeltu dievietes, sieviešu aizgādnes Orcabellas kaps. Tiek uzskatīts, ka apgulšanās vai apsēšanās uz šiem akmeņiem sniegs cilvēkam garīgo spēku.

7-keltu-akmeni

 

piedavajums-2

 

 

Melide

8-melide-Fernando Vázquez

Galisijas zaļā sirds. Arī šīs vietas dibināšana ap 10. gadsimtu cieši saistīta ar Santjago de Kompostelas svētceļojumiem. 1320. gadā, iegūstot Santjago arhibīskapa atļauju, tika uzsākta pils būvniecība, izveidots pilsētas nocietinājums un uzsākta nodokļu iekasēšana no vietējiem iedzīvotājiem. 1467. gadā notika sacelšanās pret arhibīskapu Alonso II Fonseku, kā rezultātā  tika iznīcinātas ciemata nocietinājuma sienas un nopostīta pils. Vēlāk katoļu monarhs aizliedza jebkāda veida cietokšņa būvniecību apdzīvotā vietā. Pēdējos gadsimtos tāpat kā daudzi citi ciemi Galisija, arī Melide ir cietusi no plašas iedzīvotāju emigrācijas. Līdz 1950. gadam notika aktīva pārcelšanās uz Kubu un Argentīnu, vēlāk uz Šveici, Lielbritāniju un lielākām Spānijas pilsētām, piemēram, Barselonu, Bilbao u.c. Šobrīd pilsētas ekonomika balstīta galvenokārt uz lauksaimniecību, gaļas pārstrādi un tūrismu.

 

 

Betanzosa

9-bentansos

Arī šī ir pilsēta, kam ir savs šarms. Tā valdzinās ar viduslaiku rajoniem, lielo baznīcu, pilsētas vārtiem. Pilsēta skaisti izvietota starp divām upēm – Mendo un Mandeo. Šajā pilsētā būs iespējams sajusties teju kā pavisam citā pasaulē, jo visapkārt esošās baltās ēkas ar neskaitāmajiem balkoniņiem un sarkanajiem dakstiņu jumtiem tevi burtiski ieskaus. Turklāt – tās neveido konkrētu simetriju vai regularitāti, kas dod pilsētai savu īpašo raksturu. Vislabāk vecajā rajonā ieiet caur sākotnējiem pilsētas vārtiem – Arco da Ponte Nova – tie ir Betanzosas oriģinālie vārti, kas kā velvēta eja ved cauri pilsētas sienai netālu no tilta. Ieejot pa šiem vārtiem tu nonāksi teju pavisam citā pasaulē – mazas, šauras ieliņas, kas bruģētas ar akmeņiem un senlaicīgu ēku ieskautas, šķiet, tā, ka kaimiņi viens ar otru var pat sačukstēties, veroties laukā pa logiem. Dodies pa šīm ieliņām, veroties it visā, kas atrodas apkārt.

10-vaarti

Betanzosa ir viena no spilgtākajām Galisijas vēsturiskajām pilsētām, un tu noteikti to redzēsi, sajutīsi, kad būsi tur. Lai gan vietām ir redzamas sabrukušas ēkas, tomēr lielākā daļa vecā rajona ir labā tehniskā stāvoklī, turklāt garantēs tev interesantu pastaigu.

 

Aplūko arī piedāvājumus, lai dotos uz citām valstīm! Kura tevi interesē visvairāk?

 malta-1rumanija-1portugale-1

 

 

Vigo

11-vigo

Galisijas lielākā pilsēta, taču neraugoties uz tās lielumu un ekonomisko spēku, tā nav apgabala administratīvais centrs. Liela un ļoti sakopta pilsēta. Vigo piesaista aizvien vairāk tūristu ar savu daudzveidīgo un dažādo vēsturi, skaistajām pludmalēm un modernajām kosmopolītiskajām perspektīvām. Līdzi ar masveida ostu darbību un ekonomisko nozīmi, Vigo ir viegli sasniedzama no jebkuras vietas Galisijā un pat no daļas lielāko Spānijas pilsētu. Galvenās automaģistrāles savieno to ar Santjago, La Korunu, Ponteverdi un Madridi. Satiksmes iespējas vairo dzelzceļš un strauji paplašinās arī starptautiskā Vigo – Peinadoras lidosta.

Vigo vecpilsēta nav tik ekspansīva kā lielākā daļa citu Galīsijas veco zonu, taču arī tai ir daudz interesanta, ko piedāvāt. Daudzējādās nogāzes, pa kurām vijas ieliņas, turpat aplūkojamas arī dažādu stilu ēkas, kas ir gan saglabājušās no viduslaikiem, gan celtas mūsdienās. Interesants ir viduslaiku un mūsdienu apvienojums. Vigo vecais rajons ir viens no pagaidām visnenovērtētākajiem visā Galisijā. Iespējams, tas skaidrojams ar to, ka tūrismu šeit sāka attīstīt salīdzinoši nesen, jo iepriekš pilsēta vairāk asociējās tieši ar tirdzniecību un plašām iespējām tieši šajā jomā.

Tāpat interesanti aplūkošanai būs pilsētā esošie parki un laukumi. Pieminēšanas vērst noteikti ir El Castro parks, kas atrodas pilsētas centrā. Tas ir kā miera oāze no pilsētas un ikdienas steigas. Tajā ir dažādi pieminekļi, statujas un liecības no kā pavisam senatnīga – seno romiešu apmetnes drupas. Tā kā parks atrodas uz kalna, tas izvietots vairākos līmeņos, kuros iespējams nokļūt pa masīvām akmens kāpnēm. Uzkāpjot pašā virsotnē paveras brīnišķīgs skats uz pilsētu, ostu un tuvējiem līčiem. Koki, krūmi, ziedi un citi augi, kas sastādīti parka teritorijā, pastaigu padarīs vēl neaizmirstamāku. Kur gan vēl labāk patverties no ikdienas steigas?

12-parks

Nedaudz ārpus pilsētas ir vēl viens ievērības cienīgs kalna parks – La Guia. Arī no tā paveras brīnišķīgs skats pār pilsētu. Pašā kalna galā atrodas kapela, kas šo skatu padara vēl iespaidīgāku un atrašanos tur – interesantāku. Šī baznīca ir redzama teju no jebkuras vietas Vigo.

13-kalns-la-guia

 

Vai arī tu jau iztēlojies sevi staigājam pa šīm vietām? Lai gan aprakstīts un attēlots fotogrāfijās, tomēr tas ir un paliek tikai virtuāls baudījums, tādēļ ņem mīļoto pie rokas un atliciniet piecas dienas laika, lai to visu un vēl daudz ko citu Galisijā aplūkotu savām acīm. Vienu varam solīt noteikti – tas viss radīs neaizmirstami skaistus iespaidus un veidos brīnišķīgas atmiņas par piedzīvoto. Tev vēl ir laiks padomāt, pasapņot un izdomāt, kas tevi vilina visvairāk, jo ceļā dodamies Lieldienās: no 13. – 17. aprīlim kopā ar tūropertatoru FlyMeAway.

 

Lūk, karte, lai visu vari aplūkot vēlreiz un pat izvēlētās vietas jau aplūkot dzīvākā izteiksmē, palielinot un izbaudot virtuālo tūri.

 

Esi gatavs ceļojumam? Ieskaties FlyMeAway piedāvātajā ekskursiju programmā un ceļojuma izmaksās! Tiekamies Santjago de Kompostelā! 

 

LASI ARĪ:

malta-4portugale-4_rumanija-4

Sabiedrība

Gatavojoties ballītei, rīdziniece pavisam negaidītā veidā tiek pie iespaidīgas naudas summas

  Gatavojoties ballītei, 47 gadīga sieviete no Rīgas iegādājās momentloterijas biļetes Rimi Latvia tirdzniecības vietā Kr. Valdemāra ielā 112, un...

Parādās jaunas ziņas par estrādes leģendām – grupu “Eolika”

  Latviešu estrādes leģenda – grupa “Eolika” 1. jūnijā 19:30 atklās vasaras koncertsezonu K. K. fon...
Foto:Flickr.com/ Roger Ahlbrand/CC

Diemžēl trešdienas rītā saņemta traģiska ziņa

  Aizvadītajā diennaktī valstī reģistrēti 143 ceļu satiksmes negadījums, tajos cietis 21 cilvēks un viens gājis...

Somiete Anmarija pārsteidz – kāda mūsu hokejista dēļ viņa jau 14 gadus fano par Latviju! – VIDEO

  Priecīgi gan par iespēju baudīt lielo hokeju klātienē, gan par Latvijas izlases sagādātājiem prieka mirkļiem,...

“Izejas nav!” Latvijā dzimušā ukraiņu puisēna mamma tomēr nolēmusi riskēt

  Viens no Latvijā dzimušajiem bēgļu bērniem ar mammu un māsu drīzumā dosies uz Ukrainu. Mēneša...

Izskan pilnīgi jaunas ziņas par populāro TV3 seriālu “Nemīlētie”

  Pašmāju seriāla “Nemīlētie” ceturtā sezona “Nolemtie 2” ir sasniegusi savu kulmināciju. Skaties, kā atrisināsies notikumi...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 25. maijs

  Auns Šodien savā īpašumā iegūsi ko ļoti vērtīgu. Tiesa gan, par konkrēto lietu nāksies samaksāt nedaudz...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 24. maijs

  Auns Šodien nodosies savas personības izaugsmei un attīstībai – gan iekšēji, gan ārēji. Atbrīvosies no kādas...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 23. maijs

  Auns Šī diena lielas izmaiņas tavā dzīvē neatnesīs. Vienīgais svarīgais notikums norisināsies vēlā vakarā. Kādā no...
Foto:Unsplash.com/Stefan Steinbauer/CC

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 23.-29. maijs

  Palūko, kā izkārtojušās zvaigznes un planētas, lai uzzinātu, ko tās maija pēdējai pilnajai nedēļai sola...
Foto:Pexels.com/Tarek Ansary/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 22. maijs

  Auns Šodien ieteicams atturēties no ģenerāltīrīšanas veikšanas. Pat, ja to iesāksi, dažādu iemeslu dēļ pabeigt to...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 21. maijs

  Auns Šajā dienā pastāv liels risks sasirgt ar angīnu vai citu respiratoro orgānu saslimšanu. Lai no...

Mājai un Dārzam

Diemžēl sinoptiķiem nav patīkamu ziņu par laiku turpmāk

  Jaunās darba nedēļas sākumā laiks būs sauss un saulains. Sākot no trešdienas, pietuvojoties ciklonam no...
Foto:Pexels.com/CC

Sinoptiķiem ir pilnīgi jaunas ziņas par laiku nogalē un nākamnedēļ – prognoze 7 dienām!

  Nedēļas izskaņā debesis būs apmākušās, lielā daļā valsts teritorijas ir gaidāmas lietusgāzes, vietām tās būs...

Pastāsta par laiku tuvākajās dienās; nepatīkamas ziņas par tālāko

  Sinoptiķis Jānis Trallis savā "Twitter" kontā īsi ieskicējis prognozes par laiku šajā nedēļas nogalē un...