Iedomājies, ka vienā dienā varētu paveikt visu. Pilnībā nomaksāt studiju vai hipotekāros kredītus, iegādāties zemes gabalu sapņu mājas celtniecībai un veikt pirmo iemaksu būvniekiem, nopirkt jaunu Porsche vai jebkuras citas markas auto, un… PILNĪGI VISU, ko iespējams iegādāties par naudu! Gandrīz ikviens ir sapņojis par šādu situāciju, taču loterijās paveicas tikai retajam, jo iespēja laimēt ir pavisam niecīga. Ja Latvijā iespaidīgākie laimesti ir dažu desmitu tūkstošu latu vērtībā, tad pasaulē tie ir simtiem miljonu dolāru. BrīvBrīdis.lv šoreiz aplūko pašus lielākos laimestus un to ieguvējus!

 

Saprotams, ka lielākos laimestus piedāvā  loterijas tajās valstīs, kas ir attīstītas un kur dzīvo liels iedzīvotāju skaits, jo iespaidīgam balvu fondam nepieciešams arī pamatīgs pārdoto biļešu daudzums. Uz citu valstu fona manāmi izceļas ASV, kur reģistrēti visi lielākie laimesti loteriju vēsturē. Šeit gan jāmaksā arī iespaidīgs nodoklis no laimesta – 25%, kamēr Eiropā loteriju laimesti pārsvarā ir atbrīvoti no nodokļiem, tos iekļaujot biļetes cenā vai iekasējot citos veidos.

 

10 iespaidīgākie laimesti loteriju vēsturē

 

10. vieta 

Šo topu sākam ar 340 miljoniem dolāru 2005. gadā, kas tika laimēti ASV. 164 skaidrā naudā izmaksātie miljoni (vairāk nekā 153 miljoni EUR) tika sadalīti divu ģimeņu starpā.

 

9. vieta

Senākais laimests TOP10. Pirms 13 gadiem divi uzvarētāji tika pie 363,3 miljoniem dolāru (gandrīz 170 miljoni EUR).

 

8. vieta 

2006. gada februārī pie 365 miljoniem dolāru tika astoņi Nebraskas štata (ASV) iedzīvotāji, kuri izvēlējās saņemt 177 miljonus (165 miljonus EUR) uzreiz, nevis visu laimestu pa daļām.

 

7. vieta

Vēl divi laimīgie 2011. gada janvārī tika pie 380 miljonus dolāru liela laimesta, bet savos kontos saņēma kopumā 240 miljonus (224 mlj. EUR).

 

6. vieta

390 miljoni dolāru 2007.gada martā ir sestais visu laiku iespaidīgākais laimests. Divi uzvarētāji kopumā tika pie 233,1 miljona dolāru (vairāk nekā 218 miljoniem EUR).

 

5. vieta

Pats jaunākais milzu laimests reģistrēts 18. septembrī, kad ASV kāds laimīgais tika pie 399,4 miljoniem dolāru (vairāk nekā 374 miljoniem EUR). Nav gan zināms, kādu izmaksas veidu uzvarētājs izvēlējies.

 

4. vieta

Nesen, proti 2013. gada augustā, par miljonāriem kļuva uzreiz vēl trīs ASV iedzīvotāji. Kopējais laimests – 448 miljoni, izmaksātais – 258 (241 miljoni EUR), kas gan bija jādala trijās daļās. Bet tāpat patīkami, vai ne?

 

3. vieta

Pagājušā gada 28. novembrī ASV divi uzvarētāji ieguva 587,5 miljonus dolāru, taču arī izvēlējas labāk uzreiz saņemt mazāk naudas. Kopumā laimesta ieguvējiem izmaksāja 384,7 miljonus (359 mlj. EUR), kas to padara par otro iespaidīgāko laimestu ASV vēsturē.

 

2. vieta

Glorija Makenzija no Zefirhilas šogad maijā laimēja 590,5 miljonus dolāru (553 miljoni EUR), taču 84 gadus vecā kundze saprotamu iemeslu dēļ izvēlējās saņemt uzreiz 370,9 miljonus dolāru (347 miljoni EUR), nevis visu summu pa daļām 30 gadu laikā. Tas ir lielākais viena cilvēka laimests pasaules vēsturē.

 

1. vieta

656 miljoni dolāru (614 miljoni latu) loterijā Mega Millions. 2012. gada 30. martā lielo laimestu ieguva uzreiz trīs laimīgie uzvarētāji, kuri izvēlējās saņemt uzreiz mazāk naudas, nevis pa daļām gadu desmitu laikā. Šāda izvēle samazināja izmaksu līdz 474 miljoniem (vairāk nekā 444 milj. EUR), kas vienalga ir lielākais loterijā izmaksātais laimests vēsturē.

 

Salīdzinājumam – visu laiku iespaidīgākais laimests Eiropā fiksēts 2011. gada jūlijā, kad kāds “EuroMillions” spēlētājs tika pie 161,7 miljoniem mārciņu (aptuveni 151 mlj. EUR). Tikmēr Latvijā lielākie laimesti vēsturē ir divreiz (2006, 2010) laimētie 240 tūkstoši latu (224 tūkstoši EUR) loterijā KENO. Kopumā mūsu valstī fiksēti septiņi laimesti, kas lielāki par 100 tūkstošiem latu (93 tūkstošiem EUR).

 

Ko viņi iesāka pēc tam?

Teju katru reizi, kad kāds no veiksminiekiem piekrīt dalīties ar savu stāstu, tie ir gandrīz identiski – braucu garām benzīntankam/mazam vietējam veikaliņam, iegāju, lai nopirktu kafiju/hotdogu/žurnālu, bet nejauši paķēru arī loterijas biļeti. Taču dzīvē, kā zināms, nejauši nenotiek nekas. Dzirdēti un lasīti neskaitāmi negatīvi piemēri, kā pēkšņi nākusī milzīgā nauda laimētājiem sagandē dzīvi, sākas dažādas atkarības, azartspēles, uzrodas daudz “draugu” utt. Šoreiz gan par pozitīvo!

 

Šeit apkopots tas, ko lielāko laimestu ieguvēji teikuši uzreiz pēc uzzināšanas par negaidīto ieguvumu (avots: Forbes.com):

Viena no trim ģimenēm, kas sadalīja augstāk redzamā topa 1. vietā minētos 656 miljonus bija Mērls un Patrīcija Batleri – vienīgie šīs loterijas uzvarētāji, kuri atklāja savu identitāti. Pēc naudas sadalīšanas viņi tika pie 157 miljoniem dolāru un izteicās, ka naudu tērēs un ieguldīs, uzklausot finanšu speciālistu padomus. Vēl Patrīcija atklāja, ka vismaz daļu summas tērēs “kam patiesi labam”. Pilsētiņā, no kuras nāk Batleru pāris, dzīvo tikai nepilni četri tūkstoši iedzīvotāju.

 

laim

Foto:Beaumontenterprise.com

 

Topa 6. vietā minēto laimestu ieguva divi uzvarētāji, viens no tiem bija 52 gadus vecais kravas auto šoferis Edijs Neibors. Viņš par savu daļu (aptuveni 116 miljoniem dolāru) grasījās nopirkt māju meitai, kura mitinājās treileru parkā, nomaksāt savas mātes, māsas un pārējo ģimenes locekļu parādus, kā arī iegādāties zvejas laivu savam dēlam. Ko pašam? “Došos makšķerēt,” smējās Edijs.

 

laim2

Foto:Forbes.com

 

Topa 7. vietas laimests arī tika sadalīts starp diviem uzvarētājiem. Viens no tiem bija Džims Makulars no Vašingtonas, kurš reportiem atklāja, ka plāno naudu (120 miljonus dolāru) noguldīt bankā, izrakstīt čekus saviem sešiem bērniem un kādu daļu ziedot labdarībai. “Es netaisos ceļot apkārt pasaulei vai iegādāties lidmašīnu,” toreiz preses konferencē teica Makulars.

 

laim3

Foto:Money.uk.msn.com

 

Savukārt, šī paša laimesta otra daļa tika vientuļajai mātei Holijai Lahti, kura nekavējoties pameta darbu bankā un pēc tam pazuda no reportieru redzesloka. Viņiem gan izdevās sazināties ar Holijas bijušo (un, kā vēlāk izrādījās, laulība nav oficiāli šķirta) vīru, kura pirmie vārdi par sievas laimestu bija: “Tas ir lieliski, man nebūs jāmaksā alimenti!”. Žurnālisti atklāja vēl ko interesantu – tā kā laulība nav šķirta, arī vīrs var pretendēt uz daļu no milzu laimesta.

 

Viens no topa 9. vietas milzu laimesta ieguvējiem atklājis, ka savu par savu daļu plāno nomaksāt parādus, ieguldīt naudu ģimenes alus darītavā un salabot mājas tekošo jumtu.

 

Topa 8. vietā minēto laimestu – 177 miljonus ieguva kopumā astoņi gaļas pārstrādes ceha Nebraskā darbinieki. Divi no viņiem bija imigranti no Vjetnamas, viens – no Kongo. Visi nekavējoties pameta darbu cehā. Alains Mabosu no Kongo reportieriem atklāja, ka vēlas iegūt augstāko izglītību uzņēmējdarbībā, savukārt, vienīgajai sievietei starp astoņiem laimīgajiem tika jautāts, vai viņa plāno precēties. “Nē, tas viss būs mans,” viņa atteica. Pēc naudas sadalīšanas katram tika aptuveni 17,4 miljoni EUR.

 

Šogad maijā pie visu laiku iespaidīgākā laimesta vienam cilvēkam – 590,5 miljoniem dolāru – tika 84 gadus vecā atraitne Glorija Makenzija. Viņa izvēlējas izmaksu uzreiz, kas samazināja laimestu līdz 370,9 miljoniem dolāru (347 miljoni EUR). Četru bērnu māte atklāja, ka loterijā laimējusi tikai viena iemesla dēļ – kāds veikalā rindā viņu palaidis pa priekšu, kad viņa vēlējusies iegādāties nedaudz vairāk kā divus dolārus vērto biļeti. Ja iepriekš Glorija dzīvoja pavisam pieticīgā un mazā mājiņā, tad jūlijā viņa iegādājās māju Džeksonvilā, kur dzīvo arī viņas dēls. Jaunais miteklis ar piecām guļamistabām izmaksāja nedaudz vairāk kā miljonu dolāru. Vēl zināms, ka viņa ziedojusi divus miljonus skolai, kurā kādreiz strādāja par skolotāju.

 

laim4

Foto:Philly.com

 

Un ko ar šādu milzu laimestu darītu Tu?

 

 

 

 

______

Informācija rakstā pēdējo reizi atjaunota: 17.11.2015.

Sabiedrība

Foto:Flickr.com/TEDxRiga/CC

Vīķes-Freibergas ģimene izturējusi smagu likteņa triecienu

  Kā savā 23. februāra līdz 1. marta numurā vēsta izdevums "Kas jauns", smagu likteņa triecienu...

Komiķe Suvorova neslēpj – vairs nav prieka dzīvot

  Jau vairākkārt vēstīts par komiķes, skatuves mākslinieces Jolandas Suvorovas grūto likteni vecumdienās - sievietes pensija...

Zināms, kāds laiks gaidāms marta mēnesī

  Pazīstamais dabas laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs no Viļakas puses savā interneta blogā publiskojis laika...

Zināms, cik daudzi Covid-19 ierobežojumu pārkāpēji samaksājuši uzliktos sodus

  Trijos mēnešos par COVID 19 ierobežojumu pārkāpumiem Valsts policija piemērojusi sodus viena miljona apmērā. Iekasēti...

Sinoptiķim Bricim ir jaunas ziņas par laiku tuvākajās dienās – VIDEO

  Latviju lielais siltums skāra tikai mazliet, bet citviet Eiropā vairākas dienas vadījušas vasarai atbilstošas temperatūras....

Mīnusi un sniegs vēl nepazudīs… Izskan jaunas ziņas par laiku marta pirmajā nedēļā

  Aizvadītajā nedēļā uzstādīti 11 maksimālās gaisa temperatūras rekordi un teju visā Latvijas teritorijā ir nokususi...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 1. marts

  Par ļaunu nenāks piesardzība, jo īpaši, ja esi sācis domāt par jauniem projektiem. Ko vēl...
Foto:Unsplash.com/Jordan Whitt/CC

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 1.-7. marts

  Esam teikuši ardievas ziemas pēdējam mēnesim. Uzzini, ar kādām vēsmām un notikumu pavērsieniem sagaidīsim martu....

Tavs horoskops veiksmīgam MARTAM

  Pirmais pavasara vēstnesis – marts – ir klāt! Sveicināsim to ar smaidiem un labām domām!...
Foto:Wonderfulengineering.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 28. februāris

  Šī diena kopumā sola būt visai labvēlīga. Enerģijas būs daudz, līdz ar to varēsi aktīvi...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 27. februāris

  Šī būs interesanta diena, kad ikvienam cilvēkam vajadzētu mēģināt iepazīties ar apkārtējo pasauli.   Auns Tevi šodien neietekmēs...
Foto:Flickr.com/Snowshoe Photography/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 26. februāris

  Ikvienā horoskopa zīmē dzimušajiem šodien vajadzētu apsvērt reto iespēju – būt patiešām pašiem.   Auns Auni ir drosmīgi...

Mājai un Dārzam

Zināms, kāds laiks gaidāms marta mēnesī

  Pazīstamais dabas laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs no Viļakas puses savā interneta blogā publiskojis laika...

Sinoptiķim Bricim ir jaunas ziņas par laiku tuvākajās dienās – VIDEO

  Latviju lielais siltums skāra tikai mazliet, bet citviet Eiropā vairākas dienas vadījušas vasarai atbilstošas temperatūras....

Mīnusi un sniegs vēl nepazudīs… Izskan jaunas ziņas par laiku marta pirmajā nedēļā

  Aizvadītajā nedēļā uzstādīti 11 maksimālās gaisa temperatūras rekordi un teju visā Latvijas teritorijā ir nokususi...