Kā jaunākajā numurā vēsta izdevums “Kas jauns”, Latvijas Nacionālā teātra aktrise Astrīda Kairiša (78), kura uz skatuves ir jau vairāk kā pusgadsimtu, smagu veselības problēmu dēļ bijusi spiesta noslēgt savu karjeru.

Pēdējie gadi aktrisei bijuši īpaši smagi. Pirms diviem gadiem nomira bijušais vīrs Kārlis Auškāps, bet vēl pēc nepilna gada sekoja abu kopīgā dēla Kārļa nāve vien 46 gadu vecumā. Lai gan aktrise centusies būt stipra, veselības stāvoklis nu jau vairāk nekā pusgadu neļauj vairs kāpt uz skatuves.

Izdevums vēsta, ka vedekla aktrisi iekārtojusi ļoti labā aprūpes namā. Viņas veselības stāvoklis neļāva doties arī uz labas draudzenes Helgas Dancbergas bērēm novembrī. Bijušie skatuves kolēģi, kuri lūdz savus vārdus neminēt, izdevumam atzinuši, ka ļoti pārdzīvo par stāvokli, kādā nonākusi aktrise. Viņas atgriešanās uz skatuves vairs neesot sagaidāma.

Atsevišķi teātra pārstāvji apciemo aktrisi aprūpes namā, kur katra šāda tikšanās viņa esot liels prieka un spēka avots. Gluži kā citiem skatuves māksliniekiem, kuri nonākuši grūtībās, visu iespējamo atbalstu sniedzot arī teātris, izdevumam anonīmi norādījuši vairāki aktieri.

Teātris gan turpina sargāt informāciju par aktrises veselības stāvokli, lakoniski norādot, ka aktirse nav nākusi klajā ar paziņojumu, ka pamestu skatuvi. Teātris vēlot viņai atveseļošanos un gaidot atpakaļ.

Kairiša bijusi Latvijas Nacionalā teātra aktrise kopš 1968.gada.

“Kaut arī ārēji trausla, Astrīda Kairiša ir aktrise un cilvēks ar milzīgu garīgu spēku un dzīvesgudrību. Tā vairs nav tikai sievišķīga intuīcija un neticams jūtīgums, ar kādu viņa savulaik radījusi izcilas lomas. Teātra ikdienā, kas, mākslas darbiem topot, ne vienmēr ir harmonijas mājvieta, Astrīda Kairiša svārstīgos brīžos un izkāpinātās emocijās allaž ir savveida atskaites punkts, kas ar sirdi sajūt un zina, kā saglabāt cilvēcību,” par viņu raksta teatris.lv

1987. un 1993. gadā aktrise saņēmusi Lilitas Bērziņas balva par izcilu darbu varoņlomās. 1996. gadā nominācija Gada aktrise otrā plāna lomā par Osienes lomu (“Zaļā zeme”). 2005. gadā “Spēlmaņu nakts” balva Gada aktrise otrā plāna lomā par Taņas tantes lomu (“Galka Matalka”) un Džulianas lomu (“Asperna vēstules”). 2012. gadā “Spēlmaņu nakts” balva par mūža ieguldījumu teātra mākslā. 2014. gadā nominācija Gada aktrise otrā plāna lomā par darbu izrādē “Ezeriņš”.

Sabiedrība

Izskan skarbas detaļas par šausmīgo ugunsgrēku Rēzeknes pusē – VIDEO

  Ugunsgrēkos bojāgājušo skaits šonedēļ veido drūmu statistiku. Rēzeknes novada Rikavā uguns laupījusi trīs cilvēku dzīvību....
Foto:Syndicate74.blogspot.com

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 27. janvāris – 2. februāris

  Šajā nedēļā mēs aizvadīsim janvāra pēdējās dienas un sagaidīsim februāri! Uzzināsim, ko zvaigznes mums sarūpējušas...
Foto:E.standard.net

Nepatīkamas ziņas par nākamnedēļ gaidāmo laiku

  Sinoptiķis Jānis Trallis savā "Twitter" kontā nedaudz ielūkojies nākamās nedēļas laika prognozēs. "Turpmāk gandrīz katru dienu...

Horoskopi un Testi

Foto:Flickr.com/Mike/CC

Tavs horoskops veiksmīgam FEBRUĀRIM

  Pirmais šī gada mēnesis jau galā, nu ir kārta nākamajam. Kā zvaigznes izkārtojušās un, ko...
Foto:Syndicate74.blogspot.com

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 27. janvāris – 2. februāris

  Šajā nedēļā mēs aizvadīsim janvāra pēdējās dienas un sagaidīsim februāri! Uzzināsim, ko zvaigznes mums sarūpējušas...
Foto:Flickr.com/Beat Meier/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 26. janvāris

  Rīts un agra pēcpusdiena būs notikumiem bagāta, tomēr prasīs aktīvu rīcību. Zvaigznes sola, ka būsim...

Mājai un Dārzam

Foto:E.standard.net

Nepatīkamas ziņas par nākamnedēļ gaidāmo laiku

  Sinoptiķis Jānis Trallis savā "Twitter" kontā nedaudz ielūkojies nākamās nedēļas laika prognozēs. "Turpmāk gandrīz katru dienu...
coolwallpapers.org

Turpmākajā nedēļā sagaidīsim nelielu salu un sniegu, tomēr ir arī nepatīkama ziņa

  Brīvdienās Latvijas teritorijā pastiprināsies anticiklona ziemeļu daļas ietekme, līdz ar to laiks būs nedaudz vēsāks...

Kāds laiks mūs sagaida februārī? Vai beidzot klāt ziema? Stāsta Toms Bricis

  Sinoptiķis Toms Bricis LTV raidījumā "Rīta Panorāma" stāsta par februārī gaidāmo laiku. Kā jau šoziem ierasts,...