fly-me-away

 

BrīvBrīdis.lv sadarbībā ar tūroperatoru FlyMeAway.lv piedāvā tev lielisku iespēju doties tur, kur nekas neliecinās un neatgādinās par tavu ierasto ikdienu. Ļauj sev atpūsties un baudīt ko nebijušu skaistajās Zaļā raga salās – Kaboverdē.

 

Oficiāli saukta Kaboverdes Republika ir salu valsts, kas ir 10 vulkāna salu arhipelāgs Atlantijas okeānā. Tā atrodas aptuveni 570 km no Rietumāfrikas krastiem, turklāt salu kopējā platība sniedzas vairāk nekā 4000 kvadrātkilometru plašumā. Arhipelāgs bija neapdzīvots līdz 15. gadsimtā portugāļu pētnieki to atklāja un kolonizēja, izveidojot pirmo eiropiešu apmetni tropu zemēs. 16. un 17. gadsimtā šī vieta plauka un zēla, jo salās norisinājās masveida Atlantijas vergu tirdzniecība līdz ar to piesaistot tirgotājus, korsārus un pat pirātus. 19. gadsimtā beidzoties verdzībai salās notika strauja ekonomiskā lejupslīde un masveida emigrācija, taču nu Kaboverde ir sākusi atgūties, kļūstot par nozīmīgi tirdzniecības centru, kuģotāju pieturvietu un tūristu iecienītu galamērķi. 1951. gadā Kaboverde tika pasludināta par Portugāles aizjūras apriņķi, taču turpināja cīnīties par neatkarību, ko beidzot ieguva 1975. gadā.

 

Kopš neatkarības atgūšanas Kaboverde ir stabils demokrātijas pārstāvis un joprojām viena no visattīstītākajām valstīm Āfrikā. Lai gan dabas resursu trūkums ir diezgan liels, tomēr valsts attīstās ekonomiski, galvenokārt orientējoties uz dažādiem pakalpojumiem ar uzsvaru uz tūrismu un ārvalstu investīcijām. Iedzīvotāju skaits Kaboverdē ir aptuveni 512 000 – tie ir galvenokārt jauktas rases – eiropieši un āfrikāņi.

 

Kaboverdes klimats ir vēsāks nekā pašā Āfrikas kontinentā, jo apkārt esošie ūdeņi maina temperatūru un tieši aukstā Atlantijas okeāna straume ir tā, kas rada diezgan neauglīgo atmosfēru ap arhipelāgu. Vidējā gaisa temperatūra svārstās no aptuveni 26° C februārī līdz 31° C septembrī.

jautajums-kaboverde

santu-antau                    fogu-smaile                       maio

 

Ceļojumam sagatavoties vēl ir laiks, tieši tāpēc vispirms aizvedīsim tevi turp virtuāli, lai tu saprastu, ka iespējams, tieši tev ir nepieciešama atpūta Kaboverdē. Aplūko plašāk, kādu piedāvājumu tev šim ceļojumam sarūpējis tūroperators FlyMeAway.lv! Un tagad – dodamies ceļā!

 

Sau Visentes sala un tās galvaspilsēta Mindelu

Foto:Flickr.com/Caroline Granycome/CC
Foto:Flickr.com/Caroline Granycome/CC

Sau Visente ir viena no ziemeļu salu grupas salām Kaboverdes arhipelāgā. Tā ir izvietota starp Santo Antão un Santa Luzia salām, kur to atdala Sau Vinsente kanāls. Tā ir otrā populārākā sala Kaboverdē ar dinamisku, autentisku naktsdzīvi un intensīvām kultūras aktivitātēm. Salas vēsture ir cieši saistīta ar tās ostas pilsētu Mindelo  –  salas ziemeļu daļā, kas ir mājvieta aptuveni 80 %  no 80000 salas iedzīvotāju  un visas Kaboverdes kultūras centrs. Ilgu laiku Mindelo esošā Porto Grande bija lielākā osta Atlantijas okeānā, attiecīgi arī ekonomikas dzinējspēks visai valstij. Arī mūsdienās tā joprojām ir ļoti nozīmīga, neraugoties uz to, ka daudzu starptautisko kuģu satiksme aizved šos transportlīdzekļus citviet. 

Mindelo ir daudzu pat starptautiski slavenu mūzikas stilu šūpulis, piemēram: mornas vai coladeras.  Mornu izpildīja par baskājaino dīvu dēvētā – Cesaria Evora, kura dzimusi un devusies aizsaulē tieši Mindelo, Sau Visentes salā.

 

Aplūko arī: Kur dzīvo mafijas bosi? To vērts redzēt savām acīm! Dodamies uz Sicīliju

 

Ko aplūkot šajā skaistajā vietā?

Monte Verde, kas portugāliešu valodā nozīmē –  zaļais kalns, tomēr neraugoties uz tā daudzsološo nosaukumu, tas nebūt nav šādā krāsā, kalnu veido sarkanīgi brūnas nogāzes.  Monte Verde ir salas augstākais kalns,  kas atrodas 8 km uz austrumiem no Mindelo un paceļas 750 m virs jūras līmeņa. Monte Verde ir daļa no dabas parka, mitrās ekosistēmas piemērs ar 93 dažādām floras sugām, 17 no tām ir iekļautas Sau Visentes apdraudēto sugu sarakstā.

Clipboard02

No šī kalna tu varēsi baudīt iespaidīgu skatu, tai skaitā saredzot Santa Luzia salu austrumos un Santo Antão – ziemeļrietumos un Mindelo visā tās krāšņumā.

Kaboverdiešu mūziķis un komponists Vasko Martins radījis 6. simfoniju, ko nodēvējis šī kalna vārdā.

 

Monte Cara – vēl viens kalns Sao Visente, kas paceļas 489 m augstumā un atrodas aptuveni 5 kilometrus no Mindelo un strauji krītas tieši Atlantijas okeānā pilsētas ziemeļos. Tā nosaukums nozīmē – sejas kalns, jo tas vizuāli līdzinās guļoša giganta sejas apveidam, kas dus šajā brīnumskaistajā vietā, lūkojoties debesīs.

 Clipboard05

 

Baia das Gatas – ciems Sau Visentes ziemeļaustrumu krasta līnijas daļā, apmēram 8 km uz austrumiem no Mindelo. Savu nosaukumu aizguvis no līča, kur tas atrodas. Ar ko īpaša šī vieta? Ar to, ka kopš 1984. gada šeit ik gadu augusta pilnmēness nedēļas nogalē, pludmalē norisinās Festival de Musica da Baía das Gatas, kur tiek izpildīti kā vietējie, tā starptautiskie mūzikas skaņdarbi. Tas ir vispopulārākais mūzikas festivāls Kaboverde un tā sākotnējos gados –  vienīgais šāds pasākums valstī, ko daudzi nodēvējuši par Āfrikas Vūdstoku. Mūzikas pasākumi tiek papildināti ar zirgu skriešanās, ūdens sporta un deju sacīkstēm un “Miss Baja” skaistumkonkursu.

 

Torre de Belem – torņa kopija, kas ar tādu pašu nosaukumu atrodama netālu no Lisabonas, Portugālē. Starp citu, par Lisabonu un tās skaistākajām vietām vari lasīt ŠEIT! To pazīst arī kā Capitania dos Portos. Tornis atrodas netālu no Marcado de Peixe  jeb zivju tirgus – nelielas, bet ļoti īpašas vietas, kur noteikti meklē vissvaigākos un īpašākos produktus. Torre de Belem celts 1937. gadā Antoniu de Oliveiras Salazara diktatūras laikā, lai šajā vietā ienestu Portugāles mantojuma ietekmi. Pirmajos trīs torņa stāvos, ko vari sasniegt pa spirālveida kāpnēm, aplūkot vietējos vēsturiskos  artifaktus. Uzej uz verandas, kas ieskauj viscaur torni un pa stāvām kāpnēm nokļūsti uz jumta, kur varēsi baudīt burvīgu dabas skatu uz pilsētu un ostu.

15. gadsimta portugāļu jūras braucēja Diogo Afonso bronzas statuja, kas godina Kaboverde Brava, São Nicolau, São Vicente, Santo Antao un nelielo saliņu – Branco un Raso atklājēju.

 

Foto:Panoramio.com
Foto:Panoramio.com

Ir patiesi grūti izcelt kādu no šīs salas pludmalēm, ik katra no tām sevī slēpj īpašu vilinājumu. Aplūko Laginha, kas atrodas netālu no Mindelo pilsētas centra, dodies arī uz São Pedro, Praia Grande, Calhau un citām. 

 

Aplūko arī: Dodies Lieldienās uz brīnumskaisto Maljorku kopā ar BrīvBrīdis.lv

 

Ja esi šajā brīnumskaistajā vietā, noteikti aplūko Palácio do Povo jeb kādreiz zināmu kā  Palácio do Governador jeb Gubernatora pili. Ēka atrodas netālu no neliela kalna Mindelo austrumos un tas ir viens no tās zināmākajiem apskates objektiem. To sāka celt 1858. gadā, taču pabeidza tikai 1975. gadā. Šī ir vieta ar nozīmīgu vēsturisko un arī arhitektūras vērtību, ko dēvē par Mindelo arhitektūras sirdi, kas sevī slēpj burvīgas kolonnas un indiešu stila ievirzi.

14954862_FCb2V

 

jautajums1

1-florence 1-korsika 1-lisabona 1-maljorka 1-piza  1-transilvanija 1-valensija kaboverde

 

 

Santu Antau sala

Foto:Flickr.com/Henning Leweke/CC
Foto:Flickr.com/Henning Leweke/CC

Santo Antão vai Sontonton ir  lielākā un vistālāk uz rietumiem esošā sala Kaboverdes arhipelāgā, ko dēvē par kalnu, vēja un ūdens salu! Vistuvāk tai uz dienvidaustrumiem atrodas Sau Visente, ko atdala kanāls – Canal de São Vicente. Subtropu klimats šajā vietā pārsteigs tevi ar savu bagāto veģetāciju. Egļu un priežu meži, kokosriekstu un dateļpalmas, mango un ceratoniju koki, kā arī citrusu, mandeļu, papaijas un apelsīnu audzes. Kalnos tiek kultivēta kukurūza, ananāsi, kafija un manioka. Te sajutīsi izteiktu eikalipta, lavandas un pat lotosa ziedu aromātu! Akācijas, savvaļas vīģes un pūķu koki iezīmēs ceļus daudzās vietās. Santu Antau ir pārsteidzoša, kontrastējoša sala – ar stāvām virsotnēm un zemām ielejām, kas padara to par vienu no ainaviskākajām un elpu aizraujošākajām vietām visā pasaulē! Tā ir viskalnainākā sala Kaboverdē un pilnībā sastāv no bazalta – vulkāniska ieža, kas satur vairāk nekā 65 % laukšpata, mazāk par 20 % kvarca un salīdzinoši daudz dzelzs un magnija.

 

Salas augstākais kalns ir Topo de Coroa vai Tope de Coroa, kas tā virsotnes smailē paceļas 1979 m augstumā, tas ir  otrais lielākais kalns Kaboverdē, kas atrodas 25 km uz rietumiem no salas galvaspilsētas Porto Novo. Topo de Coroa ir daļa no dabas parka, kas sevī glabā 61% no endēmiskajiem segsēkļu augiem Kaboverdē, no kuriem 25% iekļauti apdraudēto sugu sarakstā, kas skaidrojams ar pļavu pārmērīgumu. Nākamie Santo Antao augstākie kalni ir Gudo de Cavaleiro – 1811 m un ziemeļrietumos Pico da Cruz, kas paceļas 1585 m augstumā. Salu divās daļās sadala ziemeļu un dienvidu kalnu grēdas, ko kādreiz uzskatīja par necaurejamām, taču nu tās šķērso ceļš. Daudzi no salas vulkāniem ir jauni, jo īpaši vulkāniskie krāteri. Kopš 1999. gada pētnieki  novērojuši nepārtraukti pieaugošu ūdens temperatūra Ponta do Sol zonā, kas var norādīt uz drīzumā iespējamiem jauniem izvirdumiem.

Santo Antao  sala ir lieliski piemērota pārgājienu cienītājiem, ikvienam, kuram patīk baudīt pastaigas kalnos un ainaviskās vietās. Šeit lielisku izklaidi un atpūtu atradīs dažāda līmeņa fizisko aktivitāšu cienītāji, jo salas daudzveidīgā struktūra valdzinās ikvienu interesentu.

 

Aplūko arī: Izmanto izdevību: Dodies uz Spānijas pērli Valensiju jau Lieldienās

 

Ko vēl aplūkot un baudīt šajā vietā?

IMG_0605

Gandrīz 50000 salas iedzīvotāji galvenokārt dzīvo pilsētās Porto Novo, Ponta do Sol, Paul un Ribeira Grande. Tomēr Santu Antao iemītnieki ir kalnu cilvēki un,  neraugoties uz kaboverdiešu dzīvesprieku, viņiem piemīt, kas pirmatnējs un pamatīgs – kā neapstrādātiem dārgakmeņiem. Tāpēc satikšanās ar šiem ļaudīm visnotaļ būs neaizmirstama pieredze. Šeit tev noteikti ir jāizbauda arī vietējo mūzikas un deju stila colá bagātība.

Ribeira Grande ir sparīga, mutuļojoša pilsēta, kas ir lielākā Santo Antao salā. Tā atrodas tāda paša nosaukuma ielejā, kur tu kā īstenus brīnumus atradīsi Nossa Senhora do Rosario baznīcu, Mercado Municipal pārtikas tirgu un apģērbu tirgus uz ziemeļiem no pilsētas centra. Šajā vietā izbaudi vēstures auru un mazo veikaliņu un restorānu burvību!

Foto:Flickr.com/Henning Leweke/CC
Foto:Flickr.com/Henning Leweke/CC

Porto Novo – otra lielākā pilsēta, kas atrodas sausajos Santo Antao dienvidaustrumos. Šajā vietā nepārtraukti pūš putekļains vējš. Porto Novo noteikti velti laiku, lai izpētītu galveno ielu ar senajiem savrupnamiem, nelielajām baznīcām, tirgiem, kur iegādājies vietējās zivis, nobaudi grogue – kaboverdiešiem raksturīgo alkoholisko dzērienu, svaigo kazas sieru un daudzus citus īpašos gardumus. Noteikti aplūko arī ostu.

Foto:Caboverdesite.com
Foto:Caboverdesite.com
Foto:Flickr.com/F Mira/CC
Foto:Flickr.com/F Mira/CC

Lai izprastu Santu Antaos aizraujošo kontrastu, šajā skaistajā vietā ir iespējams izbaudīt braucienu no Porto Novo uz Ribeira Grande pa senu ceļu, kas sākas sausajos salas dienvidaustrumos un pamazām ved stāvajās klinšu virsotnēs – caur priežu mežiem netālu no Cova un Cords, pa šaurajām kalnu grēdām uz salas ziemeļu krastu. Sasniedzot nelielo Lombo de Figueira ciematu, drīz vien tavam skatam pavērsies Cova de Paúl vulkāns. Tā krāteris atrodas stāvas klints centrā, kas paceļas 1000 metrus virs jūras līmeņa. Tevi priecēs pasakains skats uz Ribeira do Paúl ieleju un salas ziemeļu piekrasti. Nelielajā Lagoa  ciematiņā ainava pamazām kļūst daudz neauglīgāka, taču pavērs ļoti skaistu skatu pār salu. Ja laiks lutinās,  varēsi pārlūkot visu ceļu uz Monte Verde kalnu kaimiņu – Sau Visente salā. Burvīgs, neaprakstāms skats pavērsies ap Corda, kur mājās šķiet pēkšņi izaugs tieši no kalniem. Tiklīdz Corda būs aiz muguras, sāksies ļoti aizraujošs brauciens, kas vedīs pāri kalnu korēm, kas teju vertikāli virzīsies pa labi un pa kreisi kalnu dzīlēs.

 

Vila das Pombas (Paúl), kas atrodas aizsargājamā līcī  Santo Antao ziemeļaustrumos, pavērs tavam skatiem pasteļtoņos krāsotus namus, piemēram, gaiši zilu rātsnamu. Noteikti dodies pastaigā pa pilsētas pludmales promenādi. Aiz tās tavam skatam pavērsies cukurniedru lauki un kokosriekstu palmas, kas, iespējams, nedaudz atgādinās Kubas āres, kopā padarot šo par sapņainu un nedaudz nereālu vietu. Ja no šejienes  pa piekrastes ceļu dosies ziemeļu virzienā, sasniegsi mazu pilsētiņu Sinagoga, bijušo ebreju imigrantu apmetni.

6-

Šīs un daudzas citas  vietas un aizraujoši piedzīvojumi tevi gaidīs šajā elpu aizraujošajā salā

 

 

Santjago sala un Kaboverdes galvaspilsēta Praija

Clipboard03

Lielākā no Kaboverdes salām – tās svarīgākais lauksaimniecības centrs un mājvieta aptuveni pusei valsts iedzīvotāju. Santjago – pirmā no 15. gadsimtā Kaboverdes arhipelāgā atklātajām salām –  atrodas starp divām mazākām – Maio (~40 km uz rietumiem) un Fogo (~50 km uz austrumiem). Te atrodas arī Kaboverdes galvaspilsēta Praija. Salas ekonomika tika izveidota galvenokārt izmantojot Āfrikas vergu darbu, kā rezultātā tā kļuva par tiešu komerciālo tirdzniecības ceļu vairāk nekā jebkura cita no Kaboverdes salām un ir “visāfrikāniskākā” no tām. Santjago salas aptuveni 990 kvadrāt kilometru lielajā platībā varēsi baudīt neaizmirstami skaistu dabas ainavu, kas ir visdaudzveidīgākā visā arhipelāgā. Būs iespējams aplūkot brīnišķīgas maigu smilšu pludmales, varenus kalnus un sausās stpeju zonas, kā arī auglīgas ielejas un plakankalnes. Salas tālākajos punktos tā stiepjas 55 km garumā virzienā no ziemeļiem uz dienvidiem un 29 km garumā virzienā no austrumiem uz rietumiem. Vulkāniskās izcelsmes augstākais punkts ir kalnu virsotne, ko sauc par Antonio – aptuveni 1392 metri. Dziļās un skaistās ielejas, simtiem gadu notikušās erozijas rezultāts, kas palīdzējis radīt un izkopt auglīgāko salas daļu ir patiesi krāšņs un acīm tīkams, ļoti gleznains skats – it īpaši, ja ir iespēja to izbaudīt no putna lidojuma. Ir liels kontrasts starp augu valsts veģetāciju maigajā un mitrajā klimatā augstākajos reģionos un sauso, neauglīgo vidi zemākajos.

 

Aplūko arī: Izdzīvo sapni realitātē: Lieldienās ļaujies Pizas un Florences valdzinājumam

 

Praija (tulkojumā nozīmē – pludmale) ir gan Kaboverdes galvaspilsēta, gan lielākā visā arhipelāgā. Līdz ar to arī galvenais tirdzniecības centrs un osta, no kuras kuģi visvairāk transportē kafiju, cukurniedres un tropu augļus. Pastaiga pa Praiju noteikti neatstās tevi vienaldzīgu!

Ielejā netālu no Assomadas pilsētas velti laiku tam, lai aplūkotu vienu no Kaboverdes lepnumiem – vecāko un lielāko koku, kas ir aptuveni 500 gadu vecs un 40 metru garš.

Assomada
Assomada

Cidade Velha (sākotnēji saukta par Ribeira Grande) bija pirmā Zaļā raga salu galvaspilsēta un Kaboverdes kultūras dzimtene. Šajā pilsētā aizvien aplūkojamas dažādas drupas, pēc kuru apskates pats varēsi spriest un fantazēt par tās grezno pagātni. Noteikti vērts aplūkot Svētā Filipa karalisko cietoksni, kas joprojām ir diezgan labi saglabājies.

FotorCreated

Noteikti ir vērts veltīt laiku, lai aplūkotu salas vidienē esošo São Jorge dos Órgãos ciematu, kurā atrodas vienīgais Kaboverdē esošais botāniskais dārzs. Tā kā salas daba pārsvarā ir diezgan tuksnešaina – būsi patīkami pārsteigs, ierodoties zaļajām oāzēm, kas ir šajā Viveiro botāniskajā dārzā. Patīkama pastaiga starp palmām, kaktusiem, tropu puķēm un kokiem (kopumā vairāk nekā 120 dažādas sugas) ļaus tev izdzīvot pavisam neierastu un atšķirīgu dabas esību. Turklāt te atrodas arī zooloģiskais dārzs, kur atļauts pašam pabarot dzīvniekus. Pa ceļam uz to varēsi baudīt lielisku ceļu, kas apburs tevi ar brīnumskaistām klinšu un ieleju ainavām un maziem tirdziņiem.

Clipboard04

 

 

Tik daudz jaunu iespaidu, vai ne? Domājams, noteikti vērts painteresēties, ko vēl piedāvā Kaboverde un ne tikai – vislabāk to visu aplūkot ar savām acīm. Ir laiks sagatavoties, iekrāt kabatas ceļojuma naudu un doties ceļā jau 2016. gada novembrī. Vairāk par šo ceļojumu, cenām , izbraukšanas laikiem un pārējo, kas nepieciešams, uzzināsi tūroperatora FlyMeAway sarūpētajā  piedāvājumā.

 

Kur dzīvo mafijas bosi? To vērts redzēt savām acīm! Dodamies uz Sicīliju

♥ ♥ ♥

Kā izskatās Grāfa Drakulas dzimtenē? Dodamies uz Transilvāniju!

Sabiedrība

Ar emocionālu ziņu klajā nākusi dziedātāja Aija Andrejeva

Aizvadītajā nedēļas nogalē, 6. augustā, Ogres novada Lielvārdes parkā – blakus vēsturiskajām pilsdrupām Daugavas krastā...

Tikšanās ar bijušo Magonei neizvēršas gluži kā plānots – VIDEO

  STV šova "Slavenības. Bez filtra"zvaigzne Magone kopā ar dēlu Raimondu ieradusies pie Venta Vītola, lai...

Sēru vēsts: Mūžībā devies bijušais Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis

  2022. gada 9. augustā pēc cīņas ar smagu slimību mūžībā devies bijušais Valsts policijas priekšnieks...

Zināms, kur ceturtdien par baltu velti varēs apmeklēt leģendārās grupas EOLIKA koncertu

  Augusta turpinājumā rīdziniekiem un pilsētas viesiem sarūpētas bezmaksas kultūras norises dažādās apkaimēs, prieka mirkļu parkos...

Aizkraukles pusē vakarā pamana aizdomīgu BMW – tālākie notikumi risinās kā trillerī – VIDEO

  Sestdien, 6. augustā, Aizkraukles novadā automašīnas „BMW 728” vadītājs nepakļāvās atkārtotām un vairākkārtējām policijas darbinieku prasībām...
Foto:Pexels.com/George Becker/CC

Diemžēl otrdienas rītā saņemta traģiska vēsts

  Aizvadītajā diennaktī valstī reģistrēti 120 ceļu satiksmes negadījumi, tajos cietušas 12 personas un viena gājusi...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 10. augusts

Šī diena būs piepildīta ar dažādiem negaidītiem notikumiem. Iespējams, viss attīstīsies pretēji tam, kā biji...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 9. augusts

Laba diena, lai izvēlētos sabiedrotos. Šodien tev būs paaugstinātas analītiskās spējas un intuīcija būs īpaši...
pixabay.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 8. augusts

  Labs laiks problēmu risināšanai un lēmumu pieņemšanai, kas saistīti ar nekustamo īpašumu. Centieni un darbības...

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 8.-14. augusts

  Augusts sācies pilnā sparā, arī jauna darba nedēļa klāt - aplūko, ko šonedēļ gaidīt, bet...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 7. augusts

  Šodien ievērojami palielināsies tava intuīcija. Tava iekšējā balss šodien būs skaļāka un precīzāka nekā pēdējā...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 6. augusts

  Šodien var nākties sastapties ar daudziem šķēršļiem un problēmām. Tie var rasties kā sekas dažādu...

Mājai un Dārzam

Foto:Flickr.com/Jani Halinen/CC

Brīdina par laiku šorīt Rīgā

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs otrdienas rītā izplatījis brīdinājumu par stipru lietu Rīgā. 09.08.2022. no...

Sinoptiķim Bricim ir ziņa kārtīgas vasaras faniem – pavisam jauna prognoze šai nedēļai

  Eiropas rietumos daudzviet ilgstoši valda karstums, Francijā un Lielbritānijā ierobežo ūdens izmantošanu, izsīkst upes un...

Parādās pilnīgi jaunas ziņas par laiku šonedēļ

Nedēļas nogalē Latviju no rietumiem šķērsoja aukstā atmosfēras fronte, kas atnesa nokrišņus un aukstāku gaisu....