“Fonds Līdzskaņa” šo gadu iesācis produktīvi – vijolniekam Aleksandram Šlujevam sarūpēta kreiļu vijole, mūziķim Rolandam Balodim-Ūdrim īpaši pielāgots trīsritenis, savākti ziedojumi Sondras Zaļupes ārstniecībai u.c.

 

Jau ziņots, ka pagājušā gada novembrī Latvijā iecienītais blūmīzerists Aleksandrs Šlujevs negadījumā zaudēja trīs pirkstus. Tika veikta sarežģīta mikroķirurģiska operācija un ar “Fonda Līdzskaņa” atbalstu nodrošināta rehabilitācija, pēc kuras abi kreisās rokas pirksti atguva kustību spēju. “Domāju, ka būs nepieciešamas regulāras nodarbības vismaz divu gadu garumā, lai sasniegtu tādu līmeni, lai varētu atgriezties uz skatuves. Taču, jo vairāk trenējos, jo labāki ir rezultāti un domāju, ka viss izdosies,” komentē Aleksandrs.

 

Lai arī mūziķa Rolanda Baloža-Ūdra atveseļošanās procesā vēl ir daudz izaicinājumu, viņa veselības stāvoklis lēnām uzlabojas un jau šajā vasarā viņš varēs pārvietoties ar īpaši pielāgotu velosipēdu, kas būs vērā ņemams palīgs ikdienā. Mūziķis varēs vieglāk pārvietoties, veikt lielākus attālumus, kā arī tas ļaus vairāk laika pavadīt svaigā gaisā.Šo gadu laikā apstiprinājies, ka trīsritenis nav tikai palīglīdzeklis fiziskām aktivitātēm, bet ir arī nebeidzams prieka avots, kas sniedz motivāciju un tas rehabilitācijas procesā ir jo īpaši svarīgi,” stāsta sociālās uzņēmējdarbības uzņēmuma “Hopp” pārstāve Madara Makare.

 

 

Saņemot ziņu par komponista Riharda Zaļupes sievas, mūzikas producentes Sondras Zaļupes veselības problēmām, arī “Fonds Līdzskaņa” iesaistījās viņas ārstniecības procesam nepieciešamo līdzekļu vākšanā, šogad pirmo reizi sadarbojoties ar “Zelta Mikrofonu”, kas rezultējās ar 3500 eiro lielu ziedojumu. Proti, katra nominācijas Alfas Gada dziesma laureātam veltītā balss tika ieskaitīta kā ziedojums mūziķu atbalstam, šim mērķim iegūto naudas balvu ziedoja arī tajā uzvarējusī muzikālā apvienība “Bermudu divstūris”. Papildus tam balsojuma laikā tika atvērts arī ziedojumu tālrunis.

 

 

Latvijas radiostacijās tiek atskaņots “Fonda Līdzskaņa” radošajā nometnē radītais skaņdarbs “Pirms”, kas tapa ar cēlu mērķi – visus par tā atskaņošanu gūtos ienākumus veltīt grūtībās nonākušajiem mūziķiem. Taču tas nebūt nav vienīgais iecerētais skaņdarbs. Arī šogad mūziķi šī cēlā mērķa vārdā apvienosies radošajā nometnē, kas notiks no 13. līdz 17. augustam Iecavas novada “Melnmeķos”. Nometnes mērķis ir sniegt emocionālu un praktisku palīdzību mūziķiem, kurus ir piemeklējušas dažāda rakstura veselības problēmas, sekmēt šo mūziķu pašnoteikšanos un uzdrīkstēšanos radīt, tādējādi palīdzot viņiem atgriezties muzikālajā vidē. Nometnes laikā mūziķi un viņu draugi, savstarpēji kontaktējoties, daloties pieredzē un darbojoties radošajās darbnīcās, radīs jaunus skaņdarbus, lai palīdzētu kolēģiem atveseļoties.

 

Lai nometnes gaitā mūziķiem tiktu nodrošināti nepieciešamie medicīniskie un sadzīviskie apstākļi, ir nepieciešams sabiedrības atbalsts, tāpēc aicinām līdzcilvēkus iesaistīties un ziedot, tādējādi atbalstot nometnes norisi.

 

Ziedojumus var veikt www.lidzskana.lv mājas lapā, veicot mērķmaksājumu uz “Fonda Līdzskaņa” bankas kontu: LV15UNLA0050024642558, ar norādi “Ziedojums Fonds Līdzskaņa radošajai nometnei”, vai arī iegādājoties kādu no mūziķu un Latvijas radošo personību veidotajiem oriģināldarbiem – apsveikumu kartītēm, unikālām krūzītēm un mūzikas ierakstiem “Fonda Līdzskaņa” internetveikalā.

 

Neesi vienaldzīgs – atbalsti nelaimē nonākušos mūziķus!

 

Nodibinājumu “Fonds Līdzskaņa” 2016. gada nogalē dibinājusi biedrība “Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA). Tā mērķis ir sniegt finansiālu vai praktisku atbalstu Latvijas mūziķiem, kuri saskārušies ar dažāda rakstura veselības un sadzīviskām problēmām, un paši nav spējīgi tās atrisināt. 

 

Vairāk par nodibinājumu “Fonds Līdzskaņa”: www.lidzskana.lv

Seko mums: www.facebook.lv/lidzskana

 

 

Sabiedrība

Šausmīgi notikumi risinājušies autobusa pieturā Liepājā: aizstāvot invalīdu, saņem nāvējošu dūrienu no cietumnieka

  11.jūnijā Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirknī tika uzsākts kriminālprocess par slepkavību. Policija turpina...

Bricis neiepriecina – Latvijai tuvojas lielākais karstuma vilnis pēdējos gados

  Nedēļas nogalē sāksies lielākais karstuma vilnis pēdējos divos gados, sarunā ar raidījumu "Rīta Panorāma" pastāstīja...

Svarīga ziņa pensiju un pabalstu saņēmējiem, kā arī citiem “Latvijas pasta” klientiem

  Vasaras saulgriežos strādās pasta nodaļas lielākajās pilsētās; 19.jūnijs Latvijas Pastam darbdiena, 24.jūnijs – brīvdiena, informē...

Diemžēl arī jaunā nedēļa sākusies ar sēru vēsti

  Aizvadītajā diennaktī valstī reģistrēts 71 ceļu satiksmes negadījums, tajos cietuši 10 cilvēki un viens gājis...

Raidījums: Lembergam nav cerību astoto reizi kļūt par Ventspils mēru

  Ja Ventspils domē ievēlētās partijas rīkosies tā, kā saka, tad Ventspils mēram Aivaram Lembergam pietrūks...

Raidījums: Apsver iespēju iedzīvotājiem maksāt par vakcinēšanos

  Pusgadu kopš vakcinācijas sākuma, Latvijā beidzot vakcīnu netrūkst, un pie savējās tikt var visi, kas...

Horoskopi un Testi

Foto:Flickr.com/Tommy Clark/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 14. jūnijs

  Pretēji vakardienai, kad vēlējies uzbrukt jebkuram atšķirīga viedokļa paudējam, šodien vairāk vēlēsies vienkārši dalīties ar...
Foto:De-mmim.blogspot.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 13. jūnijs

  Pirms uzsāc oponēt kāda izteiktajam viedoklim, padomā divreiz, vai tiešām tas ir nepieciešams un būs...
pixshark.com

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 14.-20. jūnijs

  Jūnijs rit pilnā sparā! Daba jau teju sasniegusi savu pilnbriedu - viss zied un zaļo!...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 12. jūnijs

  Visai lielu iespaidu šī brīža zvaigžņu stāvoklis atstās uz tiem, kuri paši par sevi jau...
Foto:Flickr.com/Susanne Nilsson/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 11. jūnijs

  Vadies pēc līdz šim gūtās dzīves pieredzes, lai atrastu sev piemērotāko veidu, kā izmantot šī...
Foto:Allhqwallpapers.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 10. jūnijs

  Centies lēmumus šajā dienā balstīt uz pieredzi un praktiskajām zināšanām, nevis emocijām.   Auns Auna zīmē dzimušajiem ieteicams...

Mājai un Dārzam

Bricis neiepriecina – Latvijai tuvojas lielākais karstuma vilnis pēdējos gados

  Nedēļas nogalē sāksies lielākais karstuma vilnis pēdējos divos gados, sarunā ar raidījumu "Rīta Panorāma" pastāstīja...

Parādās jaunas ziņas par laiku šonedēļ

  Tuvākajā nedēļā laika apstākļus galvenokārt noteiks anticiklonu darbība - laiks būs lielākoties sauss un saulains,...
Publicitātes foto

Latvijai tuvojas karstuma vilnis – vai tveice saglabāsies arī Jāņos?

  Sinoptiķis Jānis Trallis savā "Twitter" kontā aplūkojis prognozes nākamajai nedēļai. "Nākamās nedēļas otrajā pusē Latvijā sāksies...