Arta ir 3 mazu bērnu mamma. Pirms 3 gadiem, 2015. gada jūlija beigās, Arta bija 7. grūtniecības mēnesī ar jaunāko dēliņu. Ap to laiku parādījās dīvaini veselības traucējumi — asiņojošas smaganas, nespēks, infekcijas un svīšana naktīs, taču nelikās, ka to iemesls varētu būt cits kā gaidību laiks un netipiski karsta vasara. Diemžēl realitāte izrādījās šausminoša. Artai tika diagnosticēts vēzis — akūta mieloleikoze jeb akūta mieloīda leikēmija.

Tolaik Arta līdz galam neaptvēra, ko šī diagnoze nozīmē, jo nekas nelikās svarīgāks par bērniņa veselību. Puiku vajadzēja nekavējoties ķeizarot, bet Artai — pārliet asinis un uzsākt ķīmijterapiju. 3 gadu laikā Artai bijuši 7 lieli ķīmijterapijas kursi un neskaitāmi mazāki. Lai gan izdevies sasniegt remisiju, slimība atkal un atkal atgriežas. Mieloleikozei pievienojusies arī mielodisplāzija ar blastiem, kas nozīmē, ka kaulu smadzenes ražo defektīvas šūnas.

Vienīgā cerība uz izārstēšanos ir ārpusģimenes donora perifēro asiņu cilmes šūnu transplantācija, ko novembra vidū veiks Lietuvā par valsts līdzekļiem. Arta ar nepacietību gaida transplantāciju, un, kaut tā ir augsta riska metode, saglabā optimismu. Par labu cerīgam iznākumam runā tas, ka Arta ir jauna un viņai ir ideāla saderība ar donoru.

Līdz saslimšanai Arta strādāja LNT Ziņu dienestā, pēc tam, līdz kārtējam slimības recidīvam, veltīja savus spēkus, lai palīdzētu citiem — darbojās Bērnu Paliatīvās aprūpes biedrībā, kas nodrošina visaptverošu atbalstu neizārstējami slimiem bērniņiem un viņu ģimenēm, kā arī Rīgas Lutera draudzē.

Arta ir daudz atbalstījusi un priecējusi citus grūtos brīžos nonākušus cilvēkus, bet nu ir pienācis mūsu laiks palīdzēt Artai. Gaidot transplantāciju, jādomā arī soli uz priekšu — par rehabilitāciju. Ārstēšanās būs grūta, un rehabilitācijas periods prasa laiku un resursus, taču vienīgie Artas ienākumi ir invaliditātes pabalsts (126 EUR/mēn). Kā varam palīdzēt mēs – gan tie, kas jau seko līdzi Artas gaitām un centušies atbalstīt morāli, gan tie, kas Artu vēl nepazīst? Mēs varam parūpēties par to, lai Artai ārstēšanās un atlabšanas posms būtu pēc iespējas vieglāks, un sagatavot drošības spilvenu gan tagadējām, gan nākotnes vajadzībām. Tad Artai nebūtu jākautrējas lūgt palīdzību, nebūtu jāuztraucas par to, vai pietiks naudas kādai steidzamai maksas ārsta vizītei situācijā, kad rindas mēdz būt garas, vai varēs atļauties fizioterapiju, psihoterapijas sesijas, kas tik ļoti palīdz nepadoties un tikt galā ar psiholoģiski smago slimības pusi. Tāpat viņa varētu atļauties arī kanisterapiju jeb īpašu rehabilitācijas metodi, kur terapeita pienākumus veic speciāli atlasīts, apmācīts un sertificēts suns. Arta ir liela suņu mīlētāja, un šī metode viņai sagādā milzu prieku.

Artai ļoti noderēs Tavs atbalsts, lai turpinātu ne tikai izdzīvot, bet pa to laiku arī DZĪVOT!

Tu vari palīdzēt, ziedojot viņas kontā:

Arta Lāce
LV15HABA0551014613767

Sabiedrība

Ekrānšāviņš

Uzpildot degvielu, kāds Lielvārdes iedzīvotājs piedzīvojis fantastisku veiksmes brīdi

  Kādam Lielvārdes iedzīvotājam degvielas uzpildīšana Ogrē izvērtusies par ļoti veiksmīgu pasākumu, jo Circle K iegādātās...

Trešdiena sākusies ar skumju ziņu no Rīgas

  Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 22. janvāra plkst. 6.30 līdz 23. janvāra plkst....
Bezvests.lv

Atrasts Rīgā mīklaini pazudušais Rihards

  21.janvārī pazudušais Rihards Znotiņš ir sazinājies ar māsu un paziņoja, ka ar viņu viss ir...

Horoskopi un Testi

Foto:Pexels.com/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 23. janvāris

  No rītā tev var šķist, ka nekas tā īsti neizdodas. Nekrīti izmisumā – situācija drīz...
Foto:Flickr.com/Bousure/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 22. janvāris

  Šī būs pretrunīga diena, kas nesīs mulsumu, tomēr būs arī pilna brīnišķīgām iespējām! Tikai tavā...
Foto:Pexels.com/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 21. janvāris

  Tu esi vidusceļā – vai tas ir kāds projekts, pie kā strādā vai lēmums, ko...

Mājai un Dārzam

Brīdina par laiku šorīt

  LVĢMC speciālisti brīdina par laika apstākļiem otrdienas rītā un priekšpusdienā. 22.01.2019. no rīta vietām Latvijas centrālajos...

Izplatīts brīdinājums par laiku naktī

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši brīdinājumu par laiku naktī uz pirmdienu. 20.-21.01.2019. naktī...
Caters News

Nedēļas beigās laiks mainīsies

  Anticiklona ietekmē saglabāsies stabili laika apstākļi - ievērojami nokrišņi nav gaidāmi, naktis un dienas būs...