Bezatbildība un nevīžība… Māte ļāva nomirt savam mazajam bēbītim, kamēr apmierināja savas seksuālās tieksmes. Mazuļa nāvi sieviete pamanīja tikai nākamajā dienā, ziņo ārvalstu mediji.

 

Sešu bērnu māte Ivonna Adkinsa (32) atstāja savu jaunāko atvasi – trīs mēnešus veco Šanelli vienu. Tikmēr pati mājas otrajā stāvā malkoja viskiju un nodevās gultas priekiem ar savu mīļāko, kādu Nigērijas pilsoni, kuru bija iepazinusi vien nedēļu pirms liktenīgā notikuma.

 

2F65DB2D00000578-3361119-image-a-14_1450196400435

Mazā Šanelle, kura kopš dzimšanas cieta no refluksa (bērna kuņģa saturs nonāk atpakaļ barības vadā vai mutē) un vemšanas, tika atstāta guļam uz dīvāna citas pavisam mazas māsas uzraudzībā. Bezdarbniece Ivonna nākamajā dienā, kad pamodās, ieraudzīja, ka bērns ir miris. Viņa izsauca ārstu, taču, diemžēl, bija par vēlu.

 

Šī lieta nonāca līdz tiesai, kur tiesnesis atzina Ivonnu par vainīgu meitas nāvē, pamatojot, ka māte nevīžīgi izturējusies pret saviem pienākumiem. Tiesnesis norādīja, ka sieviete ļāvusies savu interešu un prieku apmierinājumam, atstājot novārtā savas atvases, kuras vēl nevar pašas par sevi parūpēties, jo īpaši trīs mēnešus vecā meitenīte.

 

Lietā ir ierakstīts atklāts spriedums: “Atstājot savu bērnu lejā bez uzraudzības (kopā vien ar diviem citiem pavisam maziem bērniem), viņa apzināti pakļāva mazuli riskam. Viņa ir sodīta – tas ir pamatoti. Viņa pārkāpa primāro mātes atbildību – rūpēties par savu bērnu. Ar to jaunajai sievietei nāksies sadzīvot visu atlikušo mūžu. Nebija iespējams izvirzīt vēl nopietnāku apsūdzību, jo nav precīzu, detalizētu pierādījumu tam, kad un kā tieši zīdainis nomira, zināms vien nepieskatīšanas un aizrīšanās fakts.”

 

Ziemeļu Safordšīras tiesas vecākais izmeklētājs Jans Smits norādīja: “Viens no nepatīkamākajiem aspektiem šajā gadījumā ir arī medicīnas iespējas, jeb drīzāk – tās nevarēšana. Man savā praksē nācies strādāt ar vairākiem gadījumiem, kad līdzīgā vecumā it kā bez iemesla mirst zīdainis. Šādos gadījumos pataloganatomi īsti nevar noteikt to, kas precīzi noticis. Varbūt pēc gadiem viss mainīsies.”

 

Adkinsas tiesas sēdi apmeklēja arī sociālie darbinieki, kuri pirms liktenīgā notikuma vairākkārt bija apmeklējuši jaunās sievietes māju, jo par viņu teju regulāri ziņojis kāds satraukts kaimiņš. Sociālā darbiniece Silvija Kolemana apmeklēja Adkinsu un pauda bažas par to, ka viņa uzticējusi bērnu pieskatīšanu pat savai māsai, kurai nav nedz izglītības, nedz nopietna darba, nedz atbilstoša sociālā statusa. “Es domāju, ka Adkinsai vajadzēja zināmu atbalstu, taču viņa palīdzību noraidīja. Arī par savas māsas atrašanos pie bērniem Ivonna teica, ka neuztic bērnu pieskatīšanu viņai, vien tik daudz, lai aizved mazos uz autobusu, lai viņi varētu doties ceļā pie vectēva,” tiesā stāstījusi sociālā darbiniece.

 

“Kad uzzināju, ka Šanelle ir mirusi, biju šokēta un steidzos uz slimnīcu. Tur satiku Ivonnu, kurai jautāju, kas noticis. viņa man stāstīja, ka piecos no rīta pabarojusi meitiņu un pēc tam abas aizmigušas. Kad Ivonna pamodusies, meitenīte vairs nav elpojusi. Brīdi vēlāk viņa pati man atzina, ka tomēr tā neesot bijis, ka viņa meitu nebija pabarojusi. Nākamajā dienā es kopā ar policijas darbiniekiem devos intervēt Ivonnas deviņgadīgo dēlu. Viņš izstāstīja, ka zīdainīte gulējusi dīvānā blakus māsai. Kad māsa pamodās, bērni ieraudzījuši, ka Šanellei uz sejas ir sega un vēlāk sapratuši, ka mazulis vairs neelpo,” tiesā liecinājusi Silvija Kolemana.

 

Tika nopratināts arī Ivonnas mīļākais, ar kuru viņa pavadīja liktenīgos mirkļus – Omolijs Babatumds Peters. “Es ierados Henlija autoostā, meklēju kādu, kam pajautāt, kur varu atrast sevis meklēto adresi un taksometru. Ieraudzīju sievieti, kura stumj bērnu ratiņus. Devos klāt un jautāju to, kas man interesēja. Pēcāk pajautāju vai viņa būtu ar mieru kļūt par manu paziņu, varbūt pat draugu, jo esmu tikko ieradies un nevienu nepazīstu. Viņa piekrita un iedeva man sava mobilā tālruņa numuru. Nākamajā dienā es viņai uzrakstīju īsziņu, un mēs satikāmies Ivonnas mājās – tā regulāri tur paliku un mēs bieži mīlējāmies. Naktī, kad nomira Šanelle, tuvība mums bija vien 10 minūtes, tad devāmies gulēt. Piecos no rīta es cēlos un devos uz darbu. Kādu laiku vēlāk Ivonna man zvanīja un teica, ka bērns neelpojot. Es teicu, lai zvana ātrajai palīdzībai un bērna tēvam. Pajautāju vai viņa grib, lai aizbraucu pie viņas, bet viņa atteica. Vēlāk Ivonna man atrakstīja īsziņu, ka bērns ir miris. Tas bija pēdējais kontakts ar viņu. Es tobrīd biju šokēts un nobijies. Nevēlos turpmāk vairs satikties, pat runāt ar šo sievieti, taču mana soma aizvien ir viņas mājās, un es vēlos to atgūt,” stāsta Peters.

2F65DB1300000578-3361119-image-m-12_1450196382632

Arī mediķi liecināja, ka Adkinsa, kurai ir seši bērni no četriem dažādiem vīriešiem, nav izrādījusi nekādas emocijas, kamēr ārsti cīnījās cerībā glābt bērna dzīvību. Daktere Frensina Vaita, tiesā izstāstīja, ka viņa ir pārsteigta, kā Adkinsa reaģēja, kad uzzināja par meitas nāvi. “Vecāki parasti vēlas braukt līdzi vai sekot ātrās palīdzības mašīnai, ja kaut kas atgadījies ar bērnu, taču Adkinsa to negribēja. Mēs teju piespiedām viņu doties līdzi. Brauciena laikā viņa teju visu laiku runāja pa telefonu ar ģimenes locekļiem. Man šķita ļoti dīvaina visa saruna un tas, cik mierīgi viņa runā par notikušo. Turklāt, viņa izteica varbūtību – man šķiet, ka viņa ir mirusi – pilnīgi bez emocijām. Šis fakts taču ir ļoti svarīgs, sāpīgs pat man, bet viņa taču ir māte šim bērnam. Viņa telefoniski spriedelēja par to, kā bērni rīkojas un nosodīja, ka bērns vispār ir spējīgs paraut sedziņu tā, ka tā ir viņam uz sejas. Kad nokļuvām slimnīcā Adkinsa atteicās redzēt savu meitiņu,” atceras daktere Vaita.

 

Turklāt pierādījās arī tas, ka Ivonna vairākkārt melojusi par lietas apstākļiem, tostarp teikusi arī, ka Šanelle liktenīgajā naktī gulējusi šūpulītī blakus mātes gultai.

 

Bērnu patologs Dr. Rodžers Malkomsons pastāstīja, ka kā nāves cēloni ierakstījis “neskaidrs” – pēkšņa un negaidīta nāve agrā bērnībā. Viņš pastāstīja tiesai: “Nav pietiekami daudz pierādījumu tam, ka bērns nonāvēts apzināti. Es nevaru izslēgt nosmakšanas, aizrīšanās vai sirds komplikācijas radītas sekas, taču tam visam nav pārliecinošu pierādījumu.”

 

Izmeklēšanas rezultātā tika noskaidrots arī tas, ka mazulis bijis rūpīgi jāpieskata, jo līdz liktenīgajai naktij bijuši vairāki gadījumi, kad viņas lūpas kļuvušas zilas pēc piena atgrūšanas un vemšanas. Tikuši izrakstīti pat medikamenti, lai mazinātu šo problēmu, un bija paredzēta vizīte pie ārsta nākamajā mēnesī, lai detalizētāk apskatītu, kas notiek, vai medikamenti palīdz, ko var līdzēt bērnam.

 

Adkinsa tika sodīta ar brīvības atņemšanu uz vairākiem gadiem par nevīžīgu izturēšanos pret bērnu.

 

Sabiedrība

Kariņš ierosina noteikt obligātu vakcināciju visiem iedzīvotājiem virs 50 gadu vecuma

  Ar paziņojumu vietnē "Twitter" otrdien klajā nācis premjers Krišjānis Kariņš. "Mājsēde bez plašas vakcinācijas tikai īslaicīgi...

Valsts policija brīdina Covid-19 krīzes laikā saradušos agresorus

  Covid-19 pandēmija un iedzīvotāju masveida saslimstība šobrīd ir gan pārslogojusi veselības sistēmu, gan arī uzliek...

Traģēdija ģimenē: Covid-19 padara piecus bērnus par bāreņiem

Divi cilvēki vecuma grupā no 40 – 50 gadiem gājuši bojā, jo atteikušies vakcinēties. Abi...

Pirmdien miruši 23 Covid-19 slimnieki, tostarp divi četrdesmitgadnieki; teju 2000 jaunu gadījumu un 1134 slimnīcās

  Otrdien saņemtas ziņas, ka aizvadītajā diennaktī atklāti 1853 jauni Covid-19 inficēšanās gadījumi, bet miruši vēl...

Diemžēl otrdienas rīts sācies ar ziņu par lielu nelaimi

  Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 18. oktobra plkst. 06.30 līdz 19. oktobra plkst. 06.30, Valsts ugunsdzēsības un...

Kādēļ “lokdauns” neglābs no strauja saslimstības pieauguma vēl vairākas nedēļas?

  Situācija ar Covid izplatību ir sliktāka, nekā gaidīts. To šodien apstiprināja arī apkopotā saslimstības statistika....

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 20. oktobris

  Pašreizējais planētu stāvoklis palielina jūsu optimismu, intuīciju, ļauj saskatīt jaunas iespējas. Taču nerīkojieties ātri un...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 19. oktobris

  Dienas pirmajā pusē gatavojies jaukam pārsteigumam. Radošā darbā sekmes un pašizpausmes iespējas būs teicamas. Tu...
Foto:Australiaentertains.com.au

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 18. oktobris

  Planētu stāvokļa dēļ palielināsies enerģijas krājumi, taču reizē kļūsim emocionālāki, būs grūti savaldīt jūtas. Un...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 17. oktobris

Šī diena izvērtīsies labvēlīga mērķtiecīgam darbam. Viegli spēsi kontrolēt savas emocijas, nebūs viegli novirzīt tevi...

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 18. – 24. oktobris

  Jau oktobris aizsoļojis pāri pusei un zelta rudeni sola nomainīt kailie koki, lielāks drēgnums un,...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 16. oktobris

Šodien būs iespējams uz dažādām lietām un problēmām paraudzīties no cita skata punkta. Iespējams, varēsi...

Mājai un Dārzam

Sinoptiķim Bricim visai dažādas ziņas par šonedēļ gaidāmo laiku – VIDEO

  Iepriekšējās dienās ziņās jau izskanējušas prognozes, ka šonedēļ Latvijā gaidāms pirmais sniegs, tāpat iespējamas rudens...

Sinoptiķi nāk klajā ar pavisam jaunām ziņām par laiku turpmākajās dienās

Šajā nedēļā laika apstākļi būs mainīgi - gaidāmas gan pāris siltas dienas, kad termometra stabiņš...
Foto:Flickr.com/Robert Couse-Baker/CC

Šonedēļ laiks būtiski mainīsies, brīdina par nakti uz otrdienu

  Sinoptiķis Jānis Trallis savā "Twitter" kontā ieskicējis to, kāds laiks būs šonedēļ, īpaši izceļot nakti...