Bezatbildība un nevīžība… Māte ļāva nomirt savam mazajam bēbītim, kamēr apmierināja savas seksuālās tieksmes. Mazuļa nāvi sieviete pamanīja tikai nākamajā dienā, ziņo ārvalstu mediji.

 

Sešu bērnu māte Ivonna Adkinsa (32) atstāja savu jaunāko atvasi – trīs mēnešus veco Šanelli vienu. Tikmēr pati mājas otrajā stāvā malkoja viskiju un nodevās gultas priekiem ar savu mīļāko, kādu Nigērijas pilsoni, kuru bija iepazinusi vien nedēļu pirms liktenīgā notikuma.

 

2F65DB2D00000578-3361119-image-a-14_1450196400435

Mazā Šanelle, kura kopš dzimšanas cieta no refluksa (bērna kuņģa saturs nonāk atpakaļ barības vadā vai mutē) un vemšanas, tika atstāta guļam uz dīvāna citas pavisam mazas māsas uzraudzībā. Bezdarbniece Ivonna nākamajā dienā, kad pamodās, ieraudzīja, ka bērns ir miris. Viņa izsauca ārstu, taču, diemžēl, bija par vēlu.

 

Šī lieta nonāca līdz tiesai, kur tiesnesis atzina Ivonnu par vainīgu meitas nāvē, pamatojot, ka māte nevīžīgi izturējusies pret saviem pienākumiem. Tiesnesis norādīja, ka sieviete ļāvusies savu interešu un prieku apmierinājumam, atstājot novārtā savas atvases, kuras vēl nevar pašas par sevi parūpēties, jo īpaši trīs mēnešus vecā meitenīte.

 

Lietā ir ierakstīts atklāts spriedums: “Atstājot savu bērnu lejā bez uzraudzības (kopā vien ar diviem citiem pavisam maziem bērniem), viņa apzināti pakļāva mazuli riskam. Viņa ir sodīta – tas ir pamatoti. Viņa pārkāpa primāro mātes atbildību – rūpēties par savu bērnu. Ar to jaunajai sievietei nāksies sadzīvot visu atlikušo mūžu. Nebija iespējams izvirzīt vēl nopietnāku apsūdzību, jo nav precīzu, detalizētu pierādījumu tam, kad un kā tieši zīdainis nomira, zināms vien nepieskatīšanas un aizrīšanās fakts.”

 

Ziemeļu Safordšīras tiesas vecākais izmeklētājs Jans Smits norādīja: “Viens no nepatīkamākajiem aspektiem šajā gadījumā ir arī medicīnas iespējas, jeb drīzāk – tās nevarēšana. Man savā praksē nācies strādāt ar vairākiem gadījumiem, kad līdzīgā vecumā it kā bez iemesla mirst zīdainis. Šādos gadījumos pataloganatomi īsti nevar noteikt to, kas precīzi noticis. Varbūt pēc gadiem viss mainīsies.”

 

Adkinsas tiesas sēdi apmeklēja arī sociālie darbinieki, kuri pirms liktenīgā notikuma vairākkārt bija apmeklējuši jaunās sievietes māju, jo par viņu teju regulāri ziņojis kāds satraukts kaimiņš. Sociālā darbiniece Silvija Kolemana apmeklēja Adkinsu un pauda bažas par to, ka viņa uzticējusi bērnu pieskatīšanu pat savai māsai, kurai nav nedz izglītības, nedz nopietna darba, nedz atbilstoša sociālā statusa. “Es domāju, ka Adkinsai vajadzēja zināmu atbalstu, taču viņa palīdzību noraidīja. Arī par savas māsas atrašanos pie bērniem Ivonna teica, ka neuztic bērnu pieskatīšanu viņai, vien tik daudz, lai aizved mazos uz autobusu, lai viņi varētu doties ceļā pie vectēva,” tiesā stāstījusi sociālā darbiniece.

 

“Kad uzzināju, ka Šanelle ir mirusi, biju šokēta un steidzos uz slimnīcu. Tur satiku Ivonnu, kurai jautāju, kas noticis. viņa man stāstīja, ka piecos no rīta pabarojusi meitiņu un pēc tam abas aizmigušas. Kad Ivonna pamodusies, meitenīte vairs nav elpojusi. Brīdi vēlāk viņa pati man atzina, ka tomēr tā neesot bijis, ka viņa meitu nebija pabarojusi. Nākamajā dienā es kopā ar policijas darbiniekiem devos intervēt Ivonnas deviņgadīgo dēlu. Viņš izstāstīja, ka zīdainīte gulējusi dīvānā blakus māsai. Kad māsa pamodās, bērni ieraudzījuši, ka Šanellei uz sejas ir sega un vēlāk sapratuši, ka mazulis vairs neelpo,” tiesā liecinājusi Silvija Kolemana.

 

Tika nopratināts arī Ivonnas mīļākais, ar kuru viņa pavadīja liktenīgos mirkļus – Omolijs Babatumds Peters. “Es ierados Henlija autoostā, meklēju kādu, kam pajautāt, kur varu atrast sevis meklēto adresi un taksometru. Ieraudzīju sievieti, kura stumj bērnu ratiņus. Devos klāt un jautāju to, kas man interesēja. Pēcāk pajautāju vai viņa būtu ar mieru kļūt par manu paziņu, varbūt pat draugu, jo esmu tikko ieradies un nevienu nepazīstu. Viņa piekrita un iedeva man sava mobilā tālruņa numuru. Nākamajā dienā es viņai uzrakstīju īsziņu, un mēs satikāmies Ivonnas mājās – tā regulāri tur paliku un mēs bieži mīlējāmies. Naktī, kad nomira Šanelle, tuvība mums bija vien 10 minūtes, tad devāmies gulēt. Piecos no rīta es cēlos un devos uz darbu. Kādu laiku vēlāk Ivonna man zvanīja un teica, ka bērns neelpojot. Es teicu, lai zvana ātrajai palīdzībai un bērna tēvam. Pajautāju vai viņa grib, lai aizbraucu pie viņas, bet viņa atteica. Vēlāk Ivonna man atrakstīja īsziņu, ka bērns ir miris. Tas bija pēdējais kontakts ar viņu. Es tobrīd biju šokēts un nobijies. Nevēlos turpmāk vairs satikties, pat runāt ar šo sievieti, taču mana soma aizvien ir viņas mājās, un es vēlos to atgūt,” stāsta Peters.

2F65DB1300000578-3361119-image-m-12_1450196382632

Arī mediķi liecināja, ka Adkinsa, kurai ir seši bērni no četriem dažādiem vīriešiem, nav izrādījusi nekādas emocijas, kamēr ārsti cīnījās cerībā glābt bērna dzīvību. Daktere Frensina Vaita, tiesā izstāstīja, ka viņa ir pārsteigta, kā Adkinsa reaģēja, kad uzzināja par meitas nāvi. “Vecāki parasti vēlas braukt līdzi vai sekot ātrās palīdzības mašīnai, ja kaut kas atgadījies ar bērnu, taču Adkinsa to negribēja. Mēs teju piespiedām viņu doties līdzi. Brauciena laikā viņa teju visu laiku runāja pa telefonu ar ģimenes locekļiem. Man šķita ļoti dīvaina visa saruna un tas, cik mierīgi viņa runā par notikušo. Turklāt, viņa izteica varbūtību – man šķiet, ka viņa ir mirusi – pilnīgi bez emocijām. Šis fakts taču ir ļoti svarīgs, sāpīgs pat man, bet viņa taču ir māte šim bērnam. Viņa telefoniski spriedelēja par to, kā bērni rīkojas un nosodīja, ka bērns vispār ir spējīgs paraut sedziņu tā, ka tā ir viņam uz sejas. Kad nokļuvām slimnīcā Adkinsa atteicās redzēt savu meitiņu,” atceras daktere Vaita.

 

Turklāt pierādījās arī tas, ka Ivonna vairākkārt melojusi par lietas apstākļiem, tostarp teikusi arī, ka Šanelle liktenīgajā naktī gulējusi šūpulītī blakus mātes gultai.

 

Bērnu patologs Dr. Rodžers Malkomsons pastāstīja, ka kā nāves cēloni ierakstījis “neskaidrs” – pēkšņa un negaidīta nāve agrā bērnībā. Viņš pastāstīja tiesai: “Nav pietiekami daudz pierādījumu tam, ka bērns nonāvēts apzināti. Es nevaru izslēgt nosmakšanas, aizrīšanās vai sirds komplikācijas radītas sekas, taču tam visam nav pārliecinošu pierādījumu.”

 

Izmeklēšanas rezultātā tika noskaidrots arī tas, ka mazulis bijis rūpīgi jāpieskata, jo līdz liktenīgajai naktij bijuši vairāki gadījumi, kad viņas lūpas kļuvušas zilas pēc piena atgrūšanas un vemšanas. Tikuši izrakstīti pat medikamenti, lai mazinātu šo problēmu, un bija paredzēta vizīte pie ārsta nākamajā mēnesī, lai detalizētāk apskatītu, kas notiek, vai medikamenti palīdz, ko var līdzēt bērnam.

 

Adkinsa tika sodīta ar brīvības atņemšanu uz vairākiem gadiem par nevīžīgu izturēšanos pret bērnu.

 

Sabiedrība

Izplatīts brīdinājums par laiku piektdien

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši sarkano brīdinājumu par ekstremāli stipru karstumu piektdien....

Glābēji nāk klajā ar nopietnu brīdinājumu iedzīvotājiem

Latvijā turpinās ekstremāli stiprs karstums - vietām gaisa temperatūra paaugstināsies līdz pat +33 grādiem. Valsts ugunsdzēsības...

Olga Kambala atzīst, ka izvēlējusies mīlestību un atklāj vēl vienu sapni

STV šova "Slavenības. Bez filtra" zvaigzne Olga Kambala, atklājusi, ka vīru Kasparu Kambalu izvēlējusies mīlestības...
Foto:Hdwallpapers.com

Sinoptiķi atklāj, kad kļūs vēsāks, tomēr ir arī slikta ziņa

  Šonedēļ laika apstākļus ietekmē anticiklona darbība, un vēl piektdien valstī saglabāsies ļoti stiprs karstums, taču...

Depozīta sistēmas uzturētājs nāk klajā ar paziņojumu

  Sešarpus mēnešu laikā depozīta sistēmā atgriezti 100 miljoni tukšo dzērienu iepakojumu, bet depozīta punktos šobrīd...

Parādās pavisam jaunas ziņas par populāro grupu “Tautumeitas”

  Etno mūzikas grupa “Tautumeitas” nāk klajā ar videoklipu dziesmai “Vīna ūtrai”, kas atrodama grupas jaunākajā...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 19. augusts

  Šī diena būs labvēlīga, lai dažādas lietas pārdomātu loģikā un saprātīgā veidā. Šodien vairāk vajadzētu...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 18. augusts

  Šodien solās būt diezgan aizņemta diena, tādēļ būs grūti nosēdēt mierā. Uzmanies no konfliktiem, tie...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 17. augusts

  Šodien gribēsies vairāk atpūsties, jautri pavadīt laiku, izklaidēties. Būs grūti turēt sevi grožos, noteikt dažādas...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 16. augusts

  Auns Kas par enerģisku dieniņu! Būsi spiests ļauties straumei pretī pārmaiņām. Iespējams, apsvērsi iespēju pieņemt kādu...
Foto:Flickr.com/Moyan Brenn/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 15. augusts

  Šodien tavs zinātkāres līmenis krietni pieaugs – tu būsi izslāpis pēc jaunām zināšanām. Taču tu...
Pexels/CC0 License

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 15.-21. augusts

  Augusts sasniedzis savu ekvatoru, tuvojas skolas laiks un atvaļinājumu viļņa beigas. Ļauj vaļu savām vēlmēm,...

Mājai un Dārzam

Izplatīts brīdinājums par laiku piektdien

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši sarkano brīdinājumu par ekstremāli stipru karstumu piektdien....
Foto:Hdwallpapers.com

Sinoptiķi atklāj, kad kļūs vēsāks, tomēr ir arī slikta ziņa

  Šonedēļ laika apstākļus ietekmē anticiklona darbība, un vēl piektdien valstī saglabāsies ļoti stiprs karstums, taču...

Izskan ļoti nopietns brīdinājums par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši oranžo un daļā valsts pat sarkano brīdinājumu...