Bezatbildība un nevīžība… Māte ļāva nomirt savam mazajam bēbītim, kamēr apmierināja savas seksuālās tieksmes. Mazuļa nāvi sieviete pamanīja tikai nākamajā dienā, ziņo ārvalstu mediji.

 

Sešu bērnu māte Ivonna Adkinsa (32) atstāja savu jaunāko atvasi – trīs mēnešus veco Šanelli vienu. Tikmēr pati mājas otrajā stāvā malkoja viskiju un nodevās gultas priekiem ar savu mīļāko, kādu Nigērijas pilsoni, kuru bija iepazinusi vien nedēļu pirms liktenīgā notikuma.

 

2F65DB2D00000578-3361119-image-a-14_1450196400435

Mazā Šanelle, kura kopš dzimšanas cieta no refluksa (bērna kuņģa saturs nonāk atpakaļ barības vadā vai mutē) un vemšanas, tika atstāta guļam uz dīvāna citas pavisam mazas māsas uzraudzībā. Bezdarbniece Ivonna nākamajā dienā, kad pamodās, ieraudzīja, ka bērns ir miris. Viņa izsauca ārstu, taču, diemžēl, bija par vēlu.

 

Šī lieta nonāca līdz tiesai, kur tiesnesis atzina Ivonnu par vainīgu meitas nāvē, pamatojot, ka māte nevīžīgi izturējusies pret saviem pienākumiem. Tiesnesis norādīja, ka sieviete ļāvusies savu interešu un prieku apmierinājumam, atstājot novārtā savas atvases, kuras vēl nevar pašas par sevi parūpēties, jo īpaši trīs mēnešus vecā meitenīte.

 

Lietā ir ierakstīts atklāts spriedums: “Atstājot savu bērnu lejā bez uzraudzības (kopā vien ar diviem citiem pavisam maziem bērniem), viņa apzināti pakļāva mazuli riskam. Viņa ir sodīta – tas ir pamatoti. Viņa pārkāpa primāro mātes atbildību – rūpēties par savu bērnu. Ar to jaunajai sievietei nāksies sadzīvot visu atlikušo mūžu. Nebija iespējams izvirzīt vēl nopietnāku apsūdzību, jo nav precīzu, detalizētu pierādījumu tam, kad un kā tieši zīdainis nomira, zināms vien nepieskatīšanas un aizrīšanās fakts.”

 

Ziemeļu Safordšīras tiesas vecākais izmeklētājs Jans Smits norādīja: “Viens no nepatīkamākajiem aspektiem šajā gadījumā ir arī medicīnas iespējas, jeb drīzāk – tās nevarēšana. Man savā praksē nācies strādāt ar vairākiem gadījumiem, kad līdzīgā vecumā it kā bez iemesla mirst zīdainis. Šādos gadījumos pataloganatomi īsti nevar noteikt to, kas precīzi noticis. Varbūt pēc gadiem viss mainīsies.”

 

Adkinsas tiesas sēdi apmeklēja arī sociālie darbinieki, kuri pirms liktenīgā notikuma vairākkārt bija apmeklējuši jaunās sievietes māju, jo par viņu teju regulāri ziņojis kāds satraukts kaimiņš. Sociālā darbiniece Silvija Kolemana apmeklēja Adkinsu un pauda bažas par to, ka viņa uzticējusi bērnu pieskatīšanu pat savai māsai, kurai nav nedz izglītības, nedz nopietna darba, nedz atbilstoša sociālā statusa. “Es domāju, ka Adkinsai vajadzēja zināmu atbalstu, taču viņa palīdzību noraidīja. Arī par savas māsas atrašanos pie bērniem Ivonna teica, ka neuztic bērnu pieskatīšanu viņai, vien tik daudz, lai aizved mazos uz autobusu, lai viņi varētu doties ceļā pie vectēva,” tiesā stāstījusi sociālā darbiniece.

 

“Kad uzzināju, ka Šanelle ir mirusi, biju šokēta un steidzos uz slimnīcu. Tur satiku Ivonnu, kurai jautāju, kas noticis. viņa man stāstīja, ka piecos no rīta pabarojusi meitiņu un pēc tam abas aizmigušas. Kad Ivonna pamodusies, meitenīte vairs nav elpojusi. Brīdi vēlāk viņa pati man atzina, ka tomēr tā neesot bijis, ka viņa meitu nebija pabarojusi. Nākamajā dienā es kopā ar policijas darbiniekiem devos intervēt Ivonnas deviņgadīgo dēlu. Viņš izstāstīja, ka zīdainīte gulējusi dīvānā blakus māsai. Kad māsa pamodās, bērni ieraudzījuši, ka Šanellei uz sejas ir sega un vēlāk sapratuši, ka mazulis vairs neelpo,” tiesā liecinājusi Silvija Kolemana.

 

Tika nopratināts arī Ivonnas mīļākais, ar kuru viņa pavadīja liktenīgos mirkļus – Omolijs Babatumds Peters. “Es ierados Henlija autoostā, meklēju kādu, kam pajautāt, kur varu atrast sevis meklēto adresi un taksometru. Ieraudzīju sievieti, kura stumj bērnu ratiņus. Devos klāt un jautāju to, kas man interesēja. Pēcāk pajautāju vai viņa būtu ar mieru kļūt par manu paziņu, varbūt pat draugu, jo esmu tikko ieradies un nevienu nepazīstu. Viņa piekrita un iedeva man sava mobilā tālruņa numuru. Nākamajā dienā es viņai uzrakstīju īsziņu, un mēs satikāmies Ivonnas mājās – tā regulāri tur paliku un mēs bieži mīlējāmies. Naktī, kad nomira Šanelle, tuvība mums bija vien 10 minūtes, tad devāmies gulēt. Piecos no rīta es cēlos un devos uz darbu. Kādu laiku vēlāk Ivonna man zvanīja un teica, ka bērns neelpojot. Es teicu, lai zvana ātrajai palīdzībai un bērna tēvam. Pajautāju vai viņa grib, lai aizbraucu pie viņas, bet viņa atteica. Vēlāk Ivonna man atrakstīja īsziņu, ka bērns ir miris. Tas bija pēdējais kontakts ar viņu. Es tobrīd biju šokēts un nobijies. Nevēlos turpmāk vairs satikties, pat runāt ar šo sievieti, taču mana soma aizvien ir viņas mājās, un es vēlos to atgūt,” stāsta Peters.

2F65DB1300000578-3361119-image-m-12_1450196382632

Arī mediķi liecināja, ka Adkinsa, kurai ir seši bērni no četriem dažādiem vīriešiem, nav izrādījusi nekādas emocijas, kamēr ārsti cīnījās cerībā glābt bērna dzīvību. Daktere Frensina Vaita, tiesā izstāstīja, ka viņa ir pārsteigta, kā Adkinsa reaģēja, kad uzzināja par meitas nāvi. “Vecāki parasti vēlas braukt līdzi vai sekot ātrās palīdzības mašīnai, ja kaut kas atgadījies ar bērnu, taču Adkinsa to negribēja. Mēs teju piespiedām viņu doties līdzi. Brauciena laikā viņa teju visu laiku runāja pa telefonu ar ģimenes locekļiem. Man šķita ļoti dīvaina visa saruna un tas, cik mierīgi viņa runā par notikušo. Turklāt, viņa izteica varbūtību – man šķiet, ka viņa ir mirusi – pilnīgi bez emocijām. Šis fakts taču ir ļoti svarīgs, sāpīgs pat man, bet viņa taču ir māte šim bērnam. Viņa telefoniski spriedelēja par to, kā bērni rīkojas un nosodīja, ka bērns vispār ir spējīgs paraut sedziņu tā, ka tā ir viņam uz sejas. Kad nokļuvām slimnīcā Adkinsa atteicās redzēt savu meitiņu,” atceras daktere Vaita.

 

Turklāt pierādījās arī tas, ka Ivonna vairākkārt melojusi par lietas apstākļiem, tostarp teikusi arī, ka Šanelle liktenīgajā naktī gulējusi šūpulītī blakus mātes gultai.

 

Bērnu patologs Dr. Rodžers Malkomsons pastāstīja, ka kā nāves cēloni ierakstījis “neskaidrs” – pēkšņa un negaidīta nāve agrā bērnībā. Viņš pastāstīja tiesai: “Nav pietiekami daudz pierādījumu tam, ka bērns nonāvēts apzināti. Es nevaru izslēgt nosmakšanas, aizrīšanās vai sirds komplikācijas radītas sekas, taču tam visam nav pārliecinošu pierādījumu.”

 

Izmeklēšanas rezultātā tika noskaidrots arī tas, ka mazulis bijis rūpīgi jāpieskata, jo līdz liktenīgajai naktij bijuši vairāki gadījumi, kad viņas lūpas kļuvušas zilas pēc piena atgrūšanas un vemšanas. Tikuši izrakstīti pat medikamenti, lai mazinātu šo problēmu, un bija paredzēta vizīte pie ārsta nākamajā mēnesī, lai detalizētāk apskatītu, kas notiek, vai medikamenti palīdz, ko var līdzēt bērnam.

 

Adkinsa tika sodīta ar brīvības atņemšanu uz vairākiem gadiem par nevīžīgu izturēšanos pret bērnu.

 

Sabiedrība

Trešdien un ceturtdien rūpīgi jāvēro laiks – varēs pateikt, kāds būs rudens un nākamā ziema

  Pazīstamais dabas laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs no Viļakas puses savā "Twitter" kontā stāsta, kādēļ...

Daļa Covid-19 izslimojušo uzzina nepatīkamus jaunumus – VIDEO

  Tieši pirms gada Latvijā tika atklāts pirmais Covid-19 saslimušais. Kopš šī brīža Latvijā reģistrēti vairāk...

Sinoptiķi brīdina par apstākļiem tuvākajās dienās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši brīdinājumu par paaugstinātu ūdens līmeni daudzviet Latvijā. Februāra...
Dailes teātris

Dailes teātra leģendai Dreģei dramatiska cīņa par veselību

  Daudziem nemaz nebija zināms, ka pagājušā gada nogalē smagas veselības problēmas piemeklēja Dailes teātra leģendu...

Rīgā kādā adresē uzsākti 47 procesi par ierobežojumu neievērošanu; administratori “atalgo” ar bargāko sodu

  Valsts policija turpina Covid-19 ierobežojumu kontroles pasākumus; februāra mēnesī kādā pakalpojuma sniegšanas vietā uzsākti 47...

Izskan jaunas ziņas par pavasarī gaidāmo Eirovīzijas dziesmu konkursu

  Eiropas Raidorganizāciju apvienība (EBU) kopā ar Nīderlandes pārstāvjiem publicējusi drošas Eirovīzijas norises protokolu, kas paredz...

Horoskopi un Testi

Pexels.com/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 3. marts

  Šodien vairāk laika vajadzētu pavadīt savās mājās un veltīt laiku tam, lai vairotu prieku un...

Horoskopa zīmes, kurām MARTS būs īpaši veiksmīgs

  Uzzini, kuras dienas šomēnes zvaigznēs tev ir ierakstītas pozitīvās krāsās, bet kuras iezīmē, ka jābūt...
Foto:Flickr.com/Eric Lynch/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 2. marts

  Šodien daudziem cilvēkiem tā vien būs gaisā jūtama mīlestība. Iespējams, šodien daudzi cilvēki spēs savienoties...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 1. marts

  Par ļaunu nenāks piesardzība, jo īpaši, ja esi sācis domāt par jauniem projektiem. Ko vēl...
Foto:Unsplash.com/Jordan Whitt/CC

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 1.-7. marts

  Esam teikuši ardievas ziemas pēdējam mēnesim. Uzzini, ar kādām vēsmām un notikumu pavērsieniem sagaidīsim martu....

Tavs horoskops veiksmīgam MARTAM

  Pirmais pavasara vēstnesis – marts – ir klāt! Sveicināsim to ar smaidiem un labām domām!...

Mājai un Dārzam

Trešdien un ceturtdien rūpīgi jāvēro laiks – varēs pateikt, kāds būs rudens un nākamā ziema

  Pazīstamais dabas laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs no Viļakas puses savā "Twitter" kontā stāsta, kādēļ...

Sinoptiķi brīdina par apstākļiem tuvākajās dienās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši brīdinājumu par paaugstinātu ūdens līmeni daudzviet Latvijā. Februāra...

Kļuvis zināms, kāds laiks mūs sagaida martā

  Pazīstamais dabas laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs no Viļakas puses savā interneta blogā publiskojis laika...