“Ar šo AS “Olainfarm” padomes vārdā vēlos informēt, ka otrdien, 4.septembrī, AS “Olainfarm” akcionāri nolēma pilnībā nomainīt uzņēmuma padomi, tās vadību uzticot jaunai un neatkarīgai profesionāļu komandai,” otrdien vēsta pērn mirušā uzņēmēja un miljonāra Valērija Maligina meita Irina.

 Šodien notikušajā AS “Olainfarm” akcionāru sēdē pieņemts lēmums no padomes atsaukt tās priekšsēdētāju Ivaru Kalviņu, vietnieku Milanu Beļeviču un padomes locekli Ivaru Godmani. Viņu vietā par padomes priekšsēdētāju ievēlēts advokāts Pāvels Rebenoks, par vietnieci – Valērija Maligina mantojuma aizgādne Irina Maligina, par padomes locekļiem – Mārtiņš Krieķis, Daina Širlaka un Signe Baldere-Sildedze.

Zīmīgi, ka Rebenoks un Krieķis iepriekš pārstāvēja Maligina atraitnes Elīnas Maliginas intereses mantojuma lietā, panākot izlīgumu.

“Akcionāru lēmums balstīts uz AS “Olainfarm” līdzšinējās darbības un rezultātu objektīvu izvērtējumu un faktos pamatotu prognozi par nākotnes izaicinājumiem ne vien farmācijas nozarē, bet visā tautsaimniecības sektorā kopumā. Analizējot paveikto, kā arī padomes darba stilu un potenciālu, secināts, ka līdzšinējais tās sastāvs nespēj nodrošināt stabilu uzņēmuma attīstību, vienlaikus izmantojot iespējas, ko piedāvā modernās tehnoloģijas, sadarbība ar finanšu iestādēm un starptautiskie kontakti. Līdz ar to, manā ieskatā, nav iespējams arī sasniegt mērķus, ko par sev un uzņēmumam vitāli svarīgiem savulaik izvirzīja mans tēvs V.Maligins – “Olainfarm” kā lielākā un ietekmīgākā farmācijas biznesa kompānija reģionā.

Esmu gandarīta, ka uzaicinājumam iekļauties jaunajā, ar uzvarētāja ambīcijām apveltītajā komandā piekrituši iesaistīties jauni un ar iepriekšējo padomi un akcionāriem nesaistīti profesionāļi, kas savas zināšanas, jaudu un varēšanu spoži apliecinājuši jau iepriekš.

Padomes priekšsēdētājs advokāts P.Rebenoks un padomes loceklis M.Krieķis uzrunāti, jo augstu novērtēju viņu darbu, panākot visām pusēm pieņemumu risinājumu mana tēva mantojuma lietā. P.Rebenoks pirms tam bijis Ministru prezidenta un finanšu ministra padomnieks, kā arī Ventspils brīvostas valdes loceklis, tagad vada ietekmīgu advokātu biroju, kas sevi spoži pierādījis vairāku īpaši sarežģītu lietu veiksmīgā atrisināšanā, tostarp, tādu, kas saistītas ar komercstrīdiem starp lielu uzņēmumu akcionāriem.

M.Krieķis ir jurists ar ilggadēju pieredzi tiesību nozarē, pārstāvot klientus vairākās sabiedrības uzmanību piesaistījušās civillietās, bijis arī valsts uzņēmuma juridiskā departamenta direktors. Savukārt padomes locekle D.Širlaka vairāk nekā 25 gadus darbojusies augstākās finanšu vadības jomā, kā arī piedalījusies pārrobežu sadarbības projektu sekmīgā īstenošanā.

Lai nodrošinātu padomes noteikto uzdevumu sasniegšanu, šodien veiktas izmaiņas arī uzņēmuma valdē – no tās atsaukts Lauris Macijevskis, bet viņa vietā ievēlēta ilggadēja AS “SEB Banka” vadoša darbiniece Inga Krūkle. Padome pauž pārliecību, ka sadarbību ar finanšu sektoru nepieciešams intensificēt, tāpēc I.Krūkles pieredze, strādājot bankā, ar kuru AS “Olainfarm” sadarbojās arī līdz šim, būs būtisks pienesums, īstenojot izvirzītos mērķus.

Jaunieceltā padome vienojusies, ka tās darbības prioritāte ir uzņēmuma ilgtspējīgas attīstītības nodrošināšana, paplašinot darbu jaunas produkcijas izstrādes segmentā, veicinot jaunu noieta tirgu apgūšanu un zāļu pieejamību gan Latvijā, gan ārpus tās robežām. Vienlaikus man kā akcionāru pārstāvei un tēva V.Maligina mantojuma aizgādnei svarīgs ir padomes uzstādījums turpināt kvalitatīvu un uz izaugsmi balstītu uzņēmuma darbību, nodrošināt tā attīstību un darīt visu iespējamo, lai tas joprojām būtu saistīts ar Maliginu vārdu,” stāsta I. Maligina.

 

Sabiedrība

Meklēt apzinātu inficēšanos ar Covid-19 – bīstami un pretlikumīgi

  Jau vēstīts par kādu skolotāju, kura kopā ar domubiedrēm meklē iespēju inficēties ar Covid-19, lai...
Foto:Pexels.com/Kaboompics//Karolina/CC

Latvijā izplatās ziņas par kādām Covid-19 zālēm – cilvēki tās meklē pat pie vetārstiem

  Arī Latvijā cilvēki taujā pēc ivermektīna, pamatā veterinārmedicīnā lietotām prettārpu zālēm, lai izmantotu tās Covid-19...

Ar Covid-19 saslimuši vairāki pazīstami politiķi; pieaug spiediens par lokdauna ieviešanu Latvijā

  Šonedēļ ar Covid saslimis Valsts prezidents, politiķi Juris Jurašs, Kārlis Šadurskis un Mārtiņš Bondars. Slimība...

Covid-19 izplatība valstī pārsniedz prognozes, ar paziņojumu klajā nāk premjers Kariņš

  Reaģējot uz dramatisko Covid-19 inficēšanās gadījumu pieaugumu pēdējā laikā, ar paziņojumu vietnē "Twitter" svētdien klajā...

Sinoptiķi nāk klajā ar pavisam jaunām ziņām par laiku nākamnedēļ

Nākamajā nedēļā laika apstākļi būs mainīgi - gaidāmas gan pāris siltas dienas, kad termometra stabiņš...

Bez sertifikāta neielaiž Ivo Fomina koncertā, atraidītais apmeklētājs izdara ko prātam neaptveramu

  Par ļoti nepatīkamu incidentu vēsta Tukuma pilsētas kultūras nams un notikušo skaidro Valsts policija. "Informējam, ka...

Horoskopi un Testi

Foto:Australiaentertains.com.au

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 18. oktobris

  Planētu stāvokļa dēļ palielināsies enerģijas krājumi, taču reizē kļūsim emocionālāki, būs grūti savaldīt jūtas. Un...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 17. oktobris

Šī diena izvērtīsies labvēlīga mērķtiecīgam darbam. Viegli spēsi kontrolēt savas emocijas, nebūs viegli novirzīt tevi...

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 18. – 24. oktobris

  Jau oktobris aizsoļojis pāri pusei un zelta rudeni sola nomainīt kailie koki, lielāks drēgnums un,...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 16. oktobris

Šodien būs iespējams uz dažādām lietām un problēmām paraudzīties no cita skata punkta. Iespējams, varēsi...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 15. oktobris

Planētu mijiedarbības dēļ šodien var būt nedaudz apgrūtināta loģiskā domāšana, savu ideju un domu izskaidrošana...
Foto: Ville Miettinen/Flickr.com/cc

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 14. oktobris

  Pirmā dienas puse solās būt labvēlīga dažādiem intelektuāla rakstura darbiem. Tā sakās būt ļoti laba...

Mājai un Dārzam

Sinoptiķi nāk klajā ar pavisam jaunām ziņām par laiku nākamnedēļ

Nākamajā nedēļā laika apstākļi būs mainīgi - gaidāmas gan pāris siltas dienas, kad termometra stabiņš...
Foto:Flickr.com/Robert Couse-Baker/CC

Šonedēļ laiks būtiski mainīsies, brīdina par nakti uz otrdienu

  Sinoptiķis Jānis Trallis savā "Twitter" kontā ieskicējis to, kāds laiks būs šonedēļ, īpaši izceļot nakti...

Izskan nepatīkamas ziņas par turpmāk gaidāmo laiku; pastāsta, kad iespējams pirmais sniegs

  Oktobra sākums ir aizvadīts ar ļoti sausu laiku, taču šonedēļ jau biežāk lija, jo sevišķi...