Dzīve reizēm patiešām mēdz pārsteigt un izstrādāt ar cilvēkiem dažādas pavisam neparedzētas lietas. Prieks, ja patīkamas…
Donna gulēja slimnīcā un aizvien prātoja, ka ir pieņēmusi pareizo lēmumu, jo jau bija dāvājusi dzīvību pieciem bērniem, tostarp astoņus mēnešus vecajiem dvīnīšiem. Viņa kopā ar vīru Deividu bija pieņēmusi lēmumu – jāveic ķirurģiskā kontracepcija jeb sterilizācija. Taču pēc pēdējo testu veikšanas ārsti kategoriski aizliedza to darīt, jo izrādījās, ka jau piecus mēnešus viņa ir stāvoklī, turklāt… atkal ar dvīnīšiem. Patiesi pārsteidzoši, jo šāda iespēja ir ārkārtīgi reta – Donna un Deivids sagaidīja pasaulē ierodamies divus dvīnīšu pārus viena gada laikā, vēsta izdevums Mirror

 

 
Liktenis pasniedz šai ģimenei sevis izstrādātu plānu. Tā kā grūtniecība jau bija ilgusi 5 mēnešus, Donnai nekas cits neatlika, kā bērniņus laist pasaulē. Tikai sešas dienas pirms iepriekšējo dvīņu pirmās dzimšanas dienas, 40 gadus vecā Donna laida pasaulē vēl divus bērniņus. “Es nedomāju, ka vispār ir tādi vārdi, lai es varētu aprakstīt to, cik apjukusi es jutos, kad to uzzināju. Jau ziņa par pirmajiem dvīņiem mani pārsteidza, jo nezināju, kā tas būs – ikdiena krasi mainījās līdz ar viņu ierašanos pasaulē… bet pēc nepilna gada sagaidīt ģimenē vēl divus… tas lika dzīvei absolūti mainīties,” sieviete atklāja Mirror. Šobrīd Donnas un Deivida ģimenē aug septiņi bērni – vecumā no diviem līdz 21 gadam. 

 

 

Twin-Twins (1)w4edsuobaqbslaqf

Donna ar vīru Deividu un visiem septiņiem bērniem

 

“Mana dzīve un ikdiena patiesi ir mainījusies tā, kā nekad nebiju gaidījusi. Vēl aizvien man trūkst laika, cenšoties sagādāt visiem bērniem to, kas viņiem ir nepieciešams, veltot laiku ikvienam no viņiem, lai neviens neskumtu, sev laika man neatliek tik pat kā nemaz. Mana dzīve burtiski vairs nav mana, taču… laimīga. Esam dzirdējuši, ka iespēja šādā veidā laist pasaulē divus dvīņu pārus, turklāt tik īsā laikā, ir iespējamība aptuveni 50 000 : 1. Tas patiešām ir neticami!” izdevumam stāsta Donna. Viņai un Dāvidam pārsteigums bija visi četri mazākie bērni. Kad 2010. gada decembrī viņi uzzināja, ka gaida bērniņus, viņiem jau bija trīs lielāki bērni – Tomass, kuram šobrīd ir jau 21 gads, Viljams, kuram ir 18 un Hanna, kura pašlaik ir 15 gadus veca. 

 

 
“Tobrīd domāju, ka man ir problēmas ar žultsakmeņiem un devos pie ārsta, lai pārbaudītu savu veselību. Man bija sajūta, ka vēderā ir krampji, ka tas ir uzpūties. Tā kā man arī iepriekš bija radušies žultsakmeņi un toreiz sajūtas bija stipri līdzīgas, nospriedu, ka tas viss atkārtojas. Ārsts mani nosūtīja uz ultrasonogrāfiju, kur man paziņoja, ka tie nav vis žultsakmeņi, bet esmu stāvoklī, turklāt gaidu divus! Abi bērniņi bija veseli, attīstījās labi, un es biju burtiski mēma no šādas ziņas, un toreiz bija jau 24. grūtniecības nedēļa,” atceras sieviete. 

 

 

 
Deivids, kuram pašam ir dvīņu māsa izdevumam Mirror atklāja: “Es domāju, ka mūsu autiņbiksīšu mainīšanas laiki jau sen bija aiz muguras, taču izrādījās, ka tas bija tikai sākums.” 

 

 
2011. gada jūnijā Donnai tika veikts ārkārtas ķeizargrieziens, jo tika atklāts, ka viens o bērniņiem atrodas tūpļa guļā un viņam draud briesmas. Izrādījās, ka Olīvijai, kuras svars bija ~2,5 kg, bija vēl puse no Džeimsa placentas, līdz ar to puisēna svars bija nepietiekams – vien ~1,3 kg, un viņam bija nepieciešama pastiprināta pēcdzemdību uzraudzība. Par laimi viss beidzās labi un jau pēc pāris nedēļām Donna ar saviem jaundzimušajiem varēja doties mājup.

 

 

Twin-Twins (1)03283-28ehdbw-384hdflsf

Džeimss un Olīvija pāris nedēļu vecumā

 

 

“Tad sākās vislielākais darbs. Tā kā bērniņi bija mazi, tos vajadzēja rūpīgi uzmanīt, bieži barot arī naktīs, kas nozīmēja – manam miegam laika tikpat kā vairs neatlika. Ja naktī varēju divas stundas pagulēt, tas jau bija daudz, jutos laimīga. Taču es tomēr ne pret ko to nemainītu. Viņi abi ir burvīgi un neraugoties uz lielo pārsteigumu, biju patiesi laimīga, ka liktenis mums dāvājis šos mazuļus. Tobrīd gan sapratu – man jāveic sterilizācija, lai negadās vēl kāds pārsteigums, jo ar vīru nolēmām, ka ar pieciem būs pilnīgi pietiekami,” ar smaidu atceras Donna.

 

“Gribēju, lai ķirurgs to izdara jau drīz vien pēc dzemdībām, taču tas nebija iespējams saistībā ar rētaudiem, kas bija pēc ķeizargrieziena operācijas. Šo procedūru varēju veikt tad, kad Olīvijai un Džeimsam bija astoņi mēneši. Tikai dienu pirms ieplānotās procedūras es uzzināju, ka atkal esmu stāvoklī un vēlreiz gaidu dvīņus. Es izplūdu asarās, jo tobrīd tas bija pēdējais, ko es vēlējos. Braucu mājās un raudāju. Kolīdz iegāju pa durvīm, vīrs man jautāja, kas ar mani ir noticis. Es iedevu viņam bildīti no ultrasonogrāfijas. Nebija tā, ka mēs nemīlētu savus bērnus, mēs vienkārši redzējām, cik daudz darba tam nepieciešams, cik daudz negulētu nakšu nākas piedzīvot, jo divi reizē, tas nav joks. Turklāt mums tas patiesi nācās diezgan smagi, jo Deivids pirms vairākiem gadiem cieta autoavārijā un aizvien viņu mocīga galvassapes un hronisks nogurums, tādēļ naktīs aprūpi pārsvarā uzņēmos viena, ļaujot vīram kaut nedaudz atpūsties. Nespēju iedomāties, kā es varēšu naktīs turpmāk aprūpēt četrus… Taču izvēles vairs nebija…”, atceras Donna.

 

 2012. gada jūnijā viņa priekšlaicīgi dzemdēja Izabellu, kura svēra ~1,5 kg un Džordžu, kurš bija vien dažus gramus smagāks.

 

 
“Kad ieraudzīju bērnus… viņi abi bija tik skaisti un pēc mēneša mēs tikām mājās.

 

 

George-and-Isabella-at-2-hours-old-32oewhfald va

Džordžs un Izabella pāris stundas pēc dzimšanas

 

Un tad sākās… Bija tādas dienas, kad man vienkārši nebija spēka ne saģērbties, ne nomazgāties, pārģērbt bērnus. Vecākie dvīņi arī vēl ēda no krūts, kas nozīmēja – naktī barot četrus bērnus. Ja varēju pagulēt divas stundas – tas jau bija ārkārtīgi daudz.  Nu jau divus gadus skrienu kā vāvere ritenī, jo jāpaspēj ir vis, arī māja ir jāuzkopj, un gan jau lielākā daļa cilvēku zina, kāda tā izskatās, ja mājās dzīvo trīsgadnieks vai divgadnieks,” smej Donna. “Varu jums pastāstīt arī to, ka nedēļā pārtikai veikalā atstāju aptuveni 400 mārciņu (~500 eiro). Mēs nedēļā patērējam, piemēram,14 maizes klaipus, astoņus lielus kartupeļu maisus, trīs milzīgus siera gabalus, aptuveni 24 litrus piena… Ir pilnas rokas darba – pietiek gan man, gan vīram, gan vecākajiem bērniem, taču tas tomēr ir fantastiski – es ne pret ko to nemainītu. Mēs esam gatavi izbaudīt ikkatru minūti, ko pavadām kopā ar viņiem pat tad, ja tas nozīmē upurēt savu atpūtu un miegu,” atzīst Donna.

Sabiedrība

Diemžēl piektdienas rītā notikusi liela nelaime

  Pēdējās dienās uz apledojušajiem un sniegotajiem Latvijas ceļiem notiek liels daudzums avāriju, tomēr līdz šim...

Bolderājas mežā uziet slēpni ar pārsteidzošu atradumu

  Pagājušajā nedēļā Valsts policijas likumsargi mežā Bolderājā konstatēja slēpni ar ievērojamu daudzumu kara laika granātu,...
pixabay.com

Kā tikt pie skaidras naudas veikalā, benzīntankā un aptiekā? Puse Latvijas iedzīvotāju šo nezina

  Teju puse (48%) Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka nezina par iespēju izņemt skaidru naudu tirdzniecības vietās...

Jauns pavērsiens Magones un Žaņa šķiršanās drāmā

  Sarunā ar citu STV šova "Slavenības. Bez filtra" zvaigzni Olgu Magone atklāj, ka Žanis ne...

Uz apledojušās Liepājas šosejas apgāzies satiksmes autobuss; Kurzemē avarējuši vēl vairāki autobusi- VIDEO

  Kā vēsta portāls liepajniekiem.lv un aculiecinieki soctīklos, netālu no Grobiņas ceturtdienas pievakarē apgāzies Liepājas Autobusu...

Jau zināms, kāds laiks būs brīvdienās un nākamnedēļ – prognoze 7 dienām!

  Līdz ar brāzmaino vēju tuvākajās dienās pie mums ieplūdīs aukstāka gaisa masa un visā valstī...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 22. janvāris

  Nedēļas noslēgums izdosies lielisks, šodien droši uzņemies pat visgarlaicīgāko darbu, jo tev pietiks pacietības un...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 21. janvāris

Nāksies turpināt apdomīgi un taktiski spert savus ikdienas soļus. Vajadzētu izmantot šodienas pretrunas un ķildas...

Tavs HOROSKOPS veiksmīgam FEBRUĀRIM

  Šī gada pirmais mēnesis jau tūliņ ir galā, bet te nākamais jau steidz – jāsaka...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 20. janvāris

  Rīts var sagādāt pārsteigumus. Kādi tie būs – viss atkarīgs tikai un vienīgi no mums...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 19. janvāris

  Šī diena kopumā solās būt harmoniska un mierīga. Šī diena dos tev daudz pozitīvu emociju...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 18. janvāris

  Šodien būs grūti pretoties jebkāda veida kārdinājumiem. Neaizmirsti par to, kas tev ir svarīgs un...

Mājai un Dārzam

Jau zināms, kāds laiks būs brīvdienās un nākamnedēļ – prognoze 7 dienām!

  Līdz ar brāzmaino vēju tuvākajās dienās pie mums ieplūdīs aukstāka gaisa masa un visā valstī...

Nopietni brīdina par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši dzelteno un oranžo brīdinājumu par ceturtdien gaidāmo...
Rīgas satiksme/Facebook

Rīgas dome pirms spēcīgās vētras izplatījusi brīdinājumu iedzīvotājiem

  Pirmdien, 17. janvārī, Rīgā gaidāma viena no stiprākajām vētrām pēdējo gadu laikā. Sagaidāms, ka vislielāko...