Dzīve reizēm patiešām mēdz pārsteigt un izstrādāt ar cilvēkiem dažādas pavisam neparedzētas lietas. Prieks, ja patīkamas…
Donna gulēja slimnīcā un aizvien prātoja, ka ir pieņēmusi pareizo lēmumu, jo jau bija dāvājusi dzīvību pieciem bērniem, tostarp astoņus mēnešus vecajiem dvīnīšiem. Viņa kopā ar vīru Deividu bija pieņēmusi lēmumu – jāveic ķirurģiskā kontracepcija jeb sterilizācija. Taču pēc pēdējo testu veikšanas ārsti kategoriski aizliedza to darīt, jo izrādījās, ka jau piecus mēnešus viņa ir stāvoklī, turklāt… atkal ar dvīnīšiem. Patiesi pārsteidzoši, jo šāda iespēja ir ārkārtīgi reta – Donna un Deivids sagaidīja pasaulē ierodamies divus dvīnīšu pārus viena gada laikā, vēsta izdevums Mirror

 

 
Liktenis pasniedz šai ģimenei sevis izstrādātu plānu. Tā kā grūtniecība jau bija ilgusi 5 mēnešus, Donnai nekas cits neatlika, kā bērniņus laist pasaulē. Tikai sešas dienas pirms iepriekšējo dvīņu pirmās dzimšanas dienas, 40 gadus vecā Donna laida pasaulē vēl divus bērniņus. “Es nedomāju, ka vispār ir tādi vārdi, lai es varētu aprakstīt to, cik apjukusi es jutos, kad to uzzināju. Jau ziņa par pirmajiem dvīņiem mani pārsteidza, jo nezināju, kā tas būs – ikdiena krasi mainījās līdz ar viņu ierašanos pasaulē… bet pēc nepilna gada sagaidīt ģimenē vēl divus… tas lika dzīvei absolūti mainīties,” sieviete atklāja Mirror. Šobrīd Donnas un Deivida ģimenē aug septiņi bērni – vecumā no diviem līdz 21 gadam. 

 

 

Twin-Twins (1)w4edsuobaqbslaqf

Donna ar vīru Deividu un visiem septiņiem bērniem

 

“Mana dzīve un ikdiena patiesi ir mainījusies tā, kā nekad nebiju gaidījusi. Vēl aizvien man trūkst laika, cenšoties sagādāt visiem bērniem to, kas viņiem ir nepieciešams, veltot laiku ikvienam no viņiem, lai neviens neskumtu, sev laika man neatliek tik pat kā nemaz. Mana dzīve burtiski vairs nav mana, taču… laimīga. Esam dzirdējuši, ka iespēja šādā veidā laist pasaulē divus dvīņu pārus, turklāt tik īsā laikā, ir iespējamība aptuveni 50 000 : 1. Tas patiešām ir neticami!” izdevumam stāsta Donna. Viņai un Dāvidam pārsteigums bija visi četri mazākie bērni. Kad 2010. gada decembrī viņi uzzināja, ka gaida bērniņus, viņiem jau bija trīs lielāki bērni – Tomass, kuram šobrīd ir jau 21 gads, Viljams, kuram ir 18 un Hanna, kura pašlaik ir 15 gadus veca. 

 

 
“Tobrīd domāju, ka man ir problēmas ar žultsakmeņiem un devos pie ārsta, lai pārbaudītu savu veselību. Man bija sajūta, ka vēderā ir krampji, ka tas ir uzpūties. Tā kā man arī iepriekš bija radušies žultsakmeņi un toreiz sajūtas bija stipri līdzīgas, nospriedu, ka tas viss atkārtojas. Ārsts mani nosūtīja uz ultrasonogrāfiju, kur man paziņoja, ka tie nav vis žultsakmeņi, bet esmu stāvoklī, turklāt gaidu divus! Abi bērniņi bija veseli, attīstījās labi, un es biju burtiski mēma no šādas ziņas, un toreiz bija jau 24. grūtniecības nedēļa,” atceras sieviete. 

 

 

 
Deivids, kuram pašam ir dvīņu māsa izdevumam Mirror atklāja: “Es domāju, ka mūsu autiņbiksīšu mainīšanas laiki jau sen bija aiz muguras, taču izrādījās, ka tas bija tikai sākums.” 

 

 
2011. gada jūnijā Donnai tika veikts ārkārtas ķeizargrieziens, jo tika atklāts, ka viens o bērniņiem atrodas tūpļa guļā un viņam draud briesmas. Izrādījās, ka Olīvijai, kuras svars bija ~2,5 kg, bija vēl puse no Džeimsa placentas, līdz ar to puisēna svars bija nepietiekams – vien ~1,3 kg, un viņam bija nepieciešama pastiprināta pēcdzemdību uzraudzība. Par laimi viss beidzās labi un jau pēc pāris nedēļām Donna ar saviem jaundzimušajiem varēja doties mājup.

 

 

Twin-Twins (1)03283-28ehdbw-384hdflsf

Džeimss un Olīvija pāris nedēļu vecumā

 

 

“Tad sākās vislielākais darbs. Tā kā bērniņi bija mazi, tos vajadzēja rūpīgi uzmanīt, bieži barot arī naktīs, kas nozīmēja – manam miegam laika tikpat kā vairs neatlika. Ja naktī varēju divas stundas pagulēt, tas jau bija daudz, jutos laimīga. Taču es tomēr ne pret ko to nemainītu. Viņi abi ir burvīgi un neraugoties uz lielo pārsteigumu, biju patiesi laimīga, ka liktenis mums dāvājis šos mazuļus. Tobrīd gan sapratu – man jāveic sterilizācija, lai negadās vēl kāds pārsteigums, jo ar vīru nolēmām, ka ar pieciem būs pilnīgi pietiekami,” ar smaidu atceras Donna.

 

“Gribēju, lai ķirurgs to izdara jau drīz vien pēc dzemdībām, taču tas nebija iespējams saistībā ar rētaudiem, kas bija pēc ķeizargrieziena operācijas. Šo procedūru varēju veikt tad, kad Olīvijai un Džeimsam bija astoņi mēneši. Tikai dienu pirms ieplānotās procedūras es uzzināju, ka atkal esmu stāvoklī un vēlreiz gaidu dvīņus. Es izplūdu asarās, jo tobrīd tas bija pēdējais, ko es vēlējos. Braucu mājās un raudāju. Kolīdz iegāju pa durvīm, vīrs man jautāja, kas ar mani ir noticis. Es iedevu viņam bildīti no ultrasonogrāfijas. Nebija tā, ka mēs nemīlētu savus bērnus, mēs vienkārši redzējām, cik daudz darba tam nepieciešams, cik daudz negulētu nakšu nākas piedzīvot, jo divi reizē, tas nav joks. Turklāt mums tas patiesi nācās diezgan smagi, jo Deivids pirms vairākiem gadiem cieta autoavārijā un aizvien viņu mocīga galvassapes un hronisks nogurums, tādēļ naktīs aprūpi pārsvarā uzņēmos viena, ļaujot vīram kaut nedaudz atpūsties. Nespēju iedomāties, kā es varēšu naktīs turpmāk aprūpēt četrus… Taču izvēles vairs nebija…”, atceras Donna.

 

 2012. gada jūnijā viņa priekšlaicīgi dzemdēja Izabellu, kura svēra ~1,5 kg un Džordžu, kurš bija vien dažus gramus smagāks.

 

 
“Kad ieraudzīju bērnus… viņi abi bija tik skaisti un pēc mēneša mēs tikām mājās.

 

 

George-and-Isabella-at-2-hours-old-32oewhfald va

Džordžs un Izabella pāris stundas pēc dzimšanas

 

Un tad sākās… Bija tādas dienas, kad man vienkārši nebija spēka ne saģērbties, ne nomazgāties, pārģērbt bērnus. Vecākie dvīņi arī vēl ēda no krūts, kas nozīmēja – naktī barot četrus bērnus. Ja varēju pagulēt divas stundas – tas jau bija ārkārtīgi daudz.  Nu jau divus gadus skrienu kā vāvere ritenī, jo jāpaspēj ir vis, arī māja ir jāuzkopj, un gan jau lielākā daļa cilvēku zina, kāda tā izskatās, ja mājās dzīvo trīsgadnieks vai divgadnieks,” smej Donna. “Varu jums pastāstīt arī to, ka nedēļā pārtikai veikalā atstāju aptuveni 400 mārciņu (~500 eiro). Mēs nedēļā patērējam, piemēram,14 maizes klaipus, astoņus lielus kartupeļu maisus, trīs milzīgus siera gabalus, aptuveni 24 litrus piena… Ir pilnas rokas darba – pietiek gan man, gan vīram, gan vecākajiem bērniem, taču tas tomēr ir fantastiski – es ne pret ko to nemainītu. Mēs esam gatavi izbaudīt ikkatru minūti, ko pavadām kopā ar viņiem pat tad, ja tas nozīmē upurēt savu atpūtu un miegu,” atzīst Donna.

Sabiedrība

Kuram tiks iespaidīgā naudas summa no šova “Dejo ar zvaigzni”?

  Šo svētdien, 4. decembrī, gaidāms TV3 šova “Dejo ar zvaigzni” fināls. Par uzvaru un galveno...

Jaunas ziņas par populāro režisoru Intaru Rešetinu

  Latvijas Leļļu teātris izsludinājis februāra repertuāru un uzsācis biļešu pārdošanu teātra kasē Rīgas Latviešu biedrības...

Tirgotājs “Maxima” pirms svētkiem nāk klajā ar jauku ziņu

  Sākoties Ziemassvētku gaidīšanas laikam, “Maxima Latvija” izveidojusi grandiozu rotaļu lāci, kas sagaidīs ģimenes un bērnus...

Kurš brauks uz Eirovīziju Liverpūlē? Noslēgusies dziesmu pieteikšana Latvijas Televīzijas konkursam “Supernova”

  1. decembrī noslēdzās pieteikšanās Latvijas Televīzijas (LTV) dziesmu konkursam “Supernova” – kopā šogad iesniegta 121...

Magones cīņa ar nelūgtiem viesiem beidzas pavisam nelāgi

  “Avotiņu” mājas pakšos iemitinājušās žurkas, kuras STV šova "Slavenības. Bez filtra" zvaigzne Magone cer iznīdēt...

Kiviči piedzīvo nepatīkamu atklājumu bērnu preču veikalā

  STV šova "Slavenības. Bez filtra" zvaigznes Kiviču pāris plāno kristīt savu meitiņu, taču izaicinājumu sagādā...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 3. decembris

  Zvaigznes šodien brīdina – neieslīgsti rutīnā, īpaši, ja ikdienā esi enerģiska un dinamiska personība. Elpo...
Foto:Mindymetivier.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 2. decembris

  Šī diena sniegs pozitīvas tendences tavas personības attīstībā, mudinot nebūt pārāk piesardzīgiem un baudīt dzīvi...
Foto:Flickr.com/Tambako The Jaguar/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 1. decembris

  Šodien var nākties sastapties ar situācijām, kas šķitīs pavisam neparastas. Jūties brīvi, izsakot savas domas,...

Horoskopa zīmes, kurām DECEMBRIS solās būt īpaši labvēlīgs

  Uzzini, kuras dienas šomēnes zvaigznēs tev ir ierakstītas pozitīvās krāsās, bet kuras iezīmē, ka jābūt...
Foto:Wallpapers.mi9.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 30. novembris

  Novembra pēdējā diena nebūs tā reize, kad varēsi atļauties lidināties 10 centimetrus virs zemes un...
Foto:Wallpaperbeta.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 29. novembris

  Šo dienu raksturos optimistiska attieksme. Vari drosmīgi uzņemties lietas, kas vienmēr šķitušas neērtas. Nešaubies par...

Mājai un Dārzam

Vai saglabāsies “mīnusi” un kad uzsnigs? Izskan jaunas prognozes brīvdienām un nākamajai nedēļai

Šajā nedēļā dominēja anticiklona ietekme, līdz ar to nokrišņu bija maz. Arī tuvākajās dienās gaidāms...

Sinoptiķis Bricis atklāj, cik ilgi decembrī varētu saglabāties sals; prognozē turpmāko

  Ziema vēl tikai nupat sākusies, bet brīvdienās sniega un apledojuma dēļ Latvijā notika daudz smagu...

Latvijai tuvojas vēl aukstākas gaisa masas – laika prognoze 7 dienām!

  Šajā nedēļā laiks būs lielākoties mākoņains, brīžiem arī snigs un sniega sega kļūs vēl par...