Anglijas karaļnamā šodien ir svētki – Keitas Midltones un prinča Viljama pirmdzimtajam aprit otrais dzīves gadiņš! Atminēsimies, kā pagāja viņa pirmie dzīves 24 mēneši… 

 

JAUNAIS TROŅMANTNIEKS IR DZIMIS!

Šķiet, ka pavisam nesen pasaule, elpu aizturējusi, gaidīja pasaulē ierodamies nākamo Anglijas troņmantnieku. Daudzi prātoja vai tā būs meitene vai zēns un arī paši vecāki – Keita Midltone un princis Viljams pirms dzemdībām izvēlējās neuzzināt gaidāmā bērna dzimumu, vēloties dabisku pārsteigumu.

 

Un nu jau apritējuši divi gadi, kopš 2013. gada – 22. jūlija pēcpusdienā plkst. 16:24 pēc Anglijas laika (18:24 pēc Latvijas laika) 19. gadsimta ēkā – Svētās Marijas slimnīcas Lindo spārnā pēc gandrīz 14 stundu ilgām, dabiskām dzemdībām karaliskajā ģimenē piedzima veselīgs aptuveni 3,8 kg smags puika!

 

1_00f87be80bcdd97b43022e3fa6491714_3

Foto:Dailymail.co.uk

 

Dažas dienas vēlāk tika oficiāli paziņots, ka pāra pirmdzimtais nosaukts par Džordžu Aleksandru Luisu un viņš visai pasaulei būs zināms kā viņa karaliskā augstība Kembridžas princis Džordžs.

 

Interesanti, ka Kembridžas hercoga un hercogienes pirmdzimtais pēc horoskopa ir vēzis, tāpat kā viņa tēvs princis Viljams un vecāmāte – princese Diāna.

 

 

PIRMIE OFICIĀLIE ĢIMENES FOTO

Pirmās oficiāli publiskotās britu karaļnama jaunās ģimenes fotogrāfijas varējām aplūkot tā paša gada augustā. Tajās bija redzami laimīgie vecāki un viņu gandrīz mēnesi vecais pirmdzimtais – viņa karaliskā augstība princis Džordžs Aleksandrs Luiss, kā arī ģimenes mīlulis,  kokerspaniels Lupo, kuru Midltone un princis Viljams adoptēja 2012. gada sākumā.

 

Foto attēli tika uzņemti mazā prinča pirmo dzīves nedēļu mājvietā – Midltonu ģimenes mājās Baklberijā, Berkšīrā. Vienā no attēliem karaliskajam pārim ar atvasi pievienojās arī Kembridžas hercogienes vecāku zeltainais retrīvers Tillija.

 

džordža oficialie foto

 

 

džordža oficialie foto1

Foto:Mirror.co.uk

 

DŽORDŽA KRISTĪBAS

Ceremonija notika 2013. gada 23. oktobrī un tas noteikti bija pavisam īpašs notikums un ne tikai tāpēc, ka tika kristīts trīs mēnešus vecais princis Džordžs. Proti, Kembridžas hercogs un hercogiene izlēma pārkāpt karaļnama reglamentu – laužot tā tradīcijas un, daudziem par pārsteigumu un pat izbrīnu, sava dēla krustvecāku sarakstā iekļāva arī abu tuvus koledžas un augstskolas draugus, jo laulātie vēlējās, lai dēla krustvecāku vidū būtu ar karalisko namu nesaistītas personas, kuras sniegtu viņu atvasei daļu normālās dzīves, vēlreiz apliecinot, ka jaunie vecāki ir nolēmuši audzināt savu atvasi, balstoties uz savām pārliecībām, nevis akli sekojot karaliskajiem uzstādījumiem. To pierādīja arī fakts, ka mazā Džordža kristības notiks nevis Bekimgenas pils mūzikas zālē, kā tas ir pieņemts, bet gan  Kensingtonas pilī. Ceremoniju vadīja Kenterberijas arhibīskaps Džastins Velbijs.

 

dzordza kristibas1

 

 

dzordza kristibas

Foto:Eonline.com

Kembridžas princim Džordžam, kurš šajā dienā tika pie 7 krustvecākiem bija ļoti īpašs tērps – ar smalkām mežģīnēm rotāta, zīda un satīna kristāmkleita, precīza kopija tai, kādā Dieva svētību saņēmušas 60 karaliskās dzimtas atvases jau kopš Edvarda VII laika.

 

ROYAL-CHRISTENING-6

h

Foto:Journaldesfemmes.com

 

Tāpat tika ievērota vēl kāda sena tradīcija. Kristībās, kā tas ir pieņemts – tika pasniegta daļa no prinča Džordža vecāku – Keitas Midltones un prinča Viljama kāzu tortes, kas iepriekš tika sasaldēta un īpaši atlaidināta.

 

981ad4973e28084bbbdd1bfd00326bc8

Foto:Pintereset.com

 

MAZĀ PRINČA ĪPAŠIE ZIEMASSVĒTKI

Šie ir īpaši svētki teju ikvienā ģimenē, izņēmums nav arī britu karaļnams! Kembridžas hercogiene savam pirmdzimtajam jau laikus sarūpēja dāvanas viņa pirmajos Ziemassvētkos, pievēršot īpašu vērību tam, lai tās būtu praktiskas un noderīgas, turklāt ar patriotisku noti!
Kembridžas hercogiene arī parādīja savu lielisko humora izjūtu, iegādājoties džemperi  uz kā attēloti trīs Bekingemas pils sargi. Un tie nu mazajam princim ir pavisam ierasti cilvēki, jo tos viņš sastop ikreiz, kad viesojas pie savas vecvecmāmiņas – Anglijas karalienes Elizabetes II. Šis džemperis Midltonei izmaksāja nepilnas 15 sterliņu mārciņas.

guards--_dzemperis_peleks_sargi

Foto:Hellomagazine.com

 

Savus pirmos Ziemassvētku Džordžs Aleksandrs Luiss pavadīja karalienes tradicionālajā pasākumā Sadringemā. Šajā pasākumā tika ieaicinātu vairāk nekā 30 viesu, no kuriem liela daļa mazo karaliskās ģimenes locekli satika pirmo reizi.

 

Ziemassvētku vakarā karalienes mazbērni un mazmazbērni tradicionāli iekāra eglē pēdējos rotājumus un tad ieturēja vakariņas, pēc tam sveču gaismā atverot dāvanas. Pirmajos Ziemassvētkos visi kopīgi devās uz netālu esošo Svētās Marijas Magdalēnas baznīcu, kur piedalījās dievkalpojumā, pēc kura ieturēja svinīgas pusdienas.

 

 

 

MAZAIS PRINCIS – CEĻOTĀJS

Būdams vēl pavisam maziņš, Džordžs Aleksandrs Luiss kopā ar vecākiem pabija vizītēs Austrālijā un Jaunzēlandē, piedalījās dažādos gan oficiālos, gan saviesīgos pasākumos, apburot ikvienu, kurš iepazinās ar viņu.

 

Prince-George-Arriving-Sydney-Pictures

Foto:Popsugar.com

Royal visit to Australia and NZ - Day 1

Foto:Nationalturk.com

 

JAUNĀKIE OFICIĀLIE FOTO

Kā nākamo karaliskās ģimenes oficiālo fotogrāfiju Kensingtonas pils pārstāvji izplatīja attēlu, kas veltīts mazā Džordža pirmā gada jubilejai. Tā tika uzņemta 2013. gada 2. jūlijā, kad mazais princis kopā ar vecākiem apmeklēja taureņu izstādi Londonas dabas vēstures muzejā (The Natural History Museum), ko bieži dēvē arī par britu dabas vēstures muzeju. Pasaulslavenais zēns tajā tērpies sev visiecienītākajā toņu paletē – zilā un strīpainā tērpā. Pēc attēla publiskošanas mediju pārstāvji novēroja, ka Kembridžas hercoga un hercogienes pirmdzimtais kļuvis par teju stila ikonu un viņa tērpu saviem mazuļiem kopējuši neskaitāmi vecāki visā plašajā pasaulē.

 

dzordza of.att1

 

 

 

dzordza of.att

Foto:People.com

 

Taču daudzi acīgie pamanīja vēl kādu sakarību, kas saistīta ar šo fotogrāfa Džona Stilvella uzņemto attēlu. Proti, tajā redzamais – ļoti mundrais, pašpārliecinātais un apņēmīgais Džordžs Aleksandrs Luiss neapšaubāmi līdzinās savam tēvam – princim Viljamam gandrīz tajā pašā vecumā. Salīdzinot tēva un dēla attēlu, ir skaidrs, ka abiem ir teju vienāda, blonda matu krāsa, burvīgas tumši zilas acis un laimīga, apgarota sejas izteiksme, turklāt abi izskatās žilbinoši, tērpušies zila toņa apģērbos.

6f1f6f53166451ce0e6a2a026b25d522

 

 

Abu līdzība saskatāma arī šajos foto:

4ae9d8a0-c5a2-11e3-bdb7-cb75026e56e0_william-george-toyscc006a80-c5a2-11e3-a851-c3bf2f638ffc_charles-william20ea80e0-c5a2-11e3-bdb7-cb75026e56e0_william-george-mamasboys

Foto:Birthandbeyondmagazine.com

 

Nākamais Anglijas karalis, kurš ir trešais rindā uz troni pēc vectēva – Velsas prinča Čārlza un tēva – prinča Viljama, savu pirmo dzimšanas dienu sagaidīja braši soļojot un izsakot savus pirmos vārdiņus, kā arī joprojām mostoties daudz agrāk nekā viņa vecāki vēlētos.

 

Karaliskajam pārim pietuvinātas personas atklāja, ka mazā troņmantnieka pirmās jubilejas svinības tika atzīmētas ģimeniskā pasākumā karalienes Elizabetes II iemīļotajā vasaras rezidencē – Balmoralas pilī Skotijā.

 

1397611567_484997063_kate-middleton-prince-william-prince-george-zoom

Foto:Usmagazine.com

 

PRINČA EKSKLUZĪVĀS OTRO ZIEMASSVĒTKU DĀVANAS

Savos otrajos Ziemassvētkos Keitas Midltones un prinča Viljama dēls saņema kādu ļoti ekskluzīvu lietu. Karaļnamam pietuvinātas personas atklāja, ka Kembridžas hercogienes vecāki  Kerola un Maikls Midltoni sarūpēja mazdēlam īpašu, ar rokām darinātu šūpuļzirdziņu, nē – šūpuļzebru! Tiek lēsts, ka tās cena bija vairāk nekā 8 tūkstoši EUR)!

2425A4B100000578-2882088-image-a-17_1419108705478

Tāpat Džordžs Aleksandrs Luiss ļoti cerēja, ka savos otrajos Ziemassvētkos kā dāvanu saņems retro automašīnu par vairāk nekā 120 EUR, kā arī Brio Deluxe dzelzceļa komplektu ar vilcieniņiem un dažādiem citiem papildus aprīkojumiem ilgām un aizraujošām spēlēm par gandrīz 250 EUR. Tas arī piepildījās! Kopumā šajos svētkos viņš saņēma 770 dāvanas, iespaidīgi, vai ne?

BRIO Deluxe Railway Set - £220 from Debenham

 

Par godu šiem svētkiem Kensingtonas pils pārstāvji publiskoja šīs oficiālās fotogrāfijas.

 

21730669-548d6fe69740a

 

princegeorge-main_1

 

Christmas Photographs Of Prince George

 

 

 

MĀSAS PIEDZIMŠANA un DŽORDŽA ZVAIGŽŅU STUNDA

Zīmīgi, ka sagaidot mazā prinča pirmo dzimšanas dienu, princeses Diānas bijusī astroloģe Penija Tortona ielūkojās nākamā Anglijas troņmantnieka horoskopā, atklājot, ka turpmākais periods mazajam princim ir sarūpējis lielas pārmaiņas. Pirmā nozīmīgā lieta, ko astroloģe iezīmēja bija tas, ka princis Džordžs kļūs par vecāko brāli, ka šis notikums mainīs Džordžu un tā arī notika!

 

2015. gada 2. maijā sveika un vesela 08:34 no rīta (10:34 pēc Latvijas laika), sverot 3,71 kg, vien 2,5 stundas pēc Midltones un prinča Viljama ierašanās elitārajā medicīnas iestādē pasaulē ieradās Džordža mazā māsiņa – Šarlote Elizabete Diāna.

 

Brīdi pēc mazās piedzimšanas princis Viljams devās pēc sava pirmdzimtā, lai atgrieztos Svētās Marijas slimnīcas Lindo spārnā, lai brālis pirmo reizi sastaptu savu māsiņu.

 

Izņēmis pirmdzimto no mašīnas un nesot viņu uz rokām,  abi lēnām devās uz slimnīcas pusi. Viņi apstājās, lai pamātu tur esošajiem cilvēku pūlim. Un tā bija Džordža Aleksandra Luisa lielā zvaigžņu stunda, simpātiskais, nedaudz biklais zēns lika pasmaidīt ikvienam klātesošajam.

 

deelspamaaj

Prince-william-main-new

 

 

Mazo princi krietni samulsināja apkārtesošo cilvēku uzmanība un skaļās gaviles, taču tētis viņu nomierināja ar maigu skūpstu – simbolizējot, ka ir līdzās un viss ir kārtībā.

 

 

 

PIRMIE KOPĪGIE ATTĒLI AR MĀSU

Kensingtonas pils pārstāvji pirms mazās princese Šarlotes kristībām saviem atbalstītājiem sarūpēja dāvanu – pirmos kopīgos lielā brāļa – Džordža Aleksandra Luisa un karaļnama jaunpienācējas mazās princeses Šarlotes foto!

 

Pirmās prinča Džordža un viņa mazās māsiņas fotogrāfijas uzņēma viņu mamma – tautā un visā pasaulē mīlētā Keita Midltone.

 

Attēli uzņemti maija vidū viņu mājās.

 

 

dzordzs_sharlote

 

APLŪKO ŠĪS BURVĪGĀS FOTOGRĀFIJAS

DZ-SH1

 

DZ-SH2

 

 

DZ-SH3

 

 

DZ-SH4

 

 

 

PIRMAIS KARALISKAIS RITUĀLS

Par īpašu notikumu izvērtās diena, kad par godu Anglijas karalienes Elizabetes II 89. dzimšanas dienai tika rīkota tradicionālajā parāde, kas vēsturē iegāja ar to, ka pirmo reizi karalisko rituālu veica nepilnus divus gadus vecais britu princis Džordžs Aleksandrs Luiss.

 

Mazais zēns pirmo reizi publiski parādījās uz Bekingemas pils slavenā balkona, no kura britu monarhi atrādās tautai. Bet tas vēl nav viss – viņam mugurā bija tieši tas pats apģērbs, kurā pirms 31 gada šajā parādē tika ietērpts viņa tēvs, Kembridžas hercogs Viljams, kurš šoreiz bija tērpies sarkanā militārajā parādes formā. 

 

teerps

 

 

royals-saturday-6-500x356

 

 

 

LEPNAIS PRINCIS MĀSAS KRISTĪBĀS un OFICIĀLIE KRISTĪBU FOTO

Mazās princeses Šarlotes Elizabetes Diānas kristībās 2015. gada 5. jūlijā visu uzmanība nebija pievērsta vien nozīmīgā notikuma gaviļniecei, bet viennozīmīgi arī Keitas Midltones un prinča Viljama pirmdzimtajam, kurš visus apbūra ar savu harizmu.

 

Mazajam princim Džordžam mugurā bija sarkani šorti un balts krekls.

 

11230968_958273624194468_8306632753670628410_n

 

 

Prince-George-of-Cambridge-arrives-at-the-Church-of-St-Mary-Magdalene-on-the-Sandringham-Estate

 

 

Šoreiz viņš jau pārliecinošāk māja klātesošajiem karaliskās ģimenes atbalstītājiem, kopā ar vecākiem un ratos guļošo māsiņu lepni soļojot Svētās Marijas Magdalēnas baznīcas virzienā.

 

Princess-Charlottes-Christening

 

 

Kate-Middleton-and-Prince-William-with-Prince-George-and-Princess-Charlotte-arrive-at-the-Church-of-St-Mary-Magdalene

 

 

Pēc šī nozīmīgā notikuma karaliskā ģimene izplatīja oficiālās  kristību fotogrāfijas, tajās sirdis izkausēja ne tikai mazā Šarlote Elizabete Diāna, bet arī viņas lielais brālis.

 

Šos īpašos attēlus iemūžināja Velsas princeses Diānas iecienītais fotogrāfs – Mario Testino. Tas noticis tūdaļ pēc oficiālās procesijas 5. jūlijā.

 

Starp tām ir kāda pavisam īpaša fotogrāfija, kurā mazas princis Džordžs pirmo reizi oficiālā fotogrāfijā iemūžināts smaidām. Cik jauki!

 

Princess-Charlotte-christening-images (3)

 

 

Princess-Charlotte-christening-images

 

 

MAZĀ PRINČA DIVU GADU JUBILEJA 

Džordža Aleksandra Luisa dzimšanas dienas priekšvakarā Kensingtonas pils oficiālajā Twitter kontā tika publicēts īpašs attēls par godu šim notikumam, vēl nevienam nerādīts foto no princeses Šarlotes kristībām.

 

Tajā mazais princis, kurš ir klēpī savam tētim princim Viljamam – smaida un ir pieliecies tuvāk kamerai. Tev piestāv smaids, Džordž!

 

CKcMkxzWoAAK6sW

 

Šodien, Džordža Aleksandra Luisa dzimšanas dienā šajā vietnē publicēts apsveikuma ieraksts un pateicība ikvienam, kurš apsveicis mazo divgadnieku.

 

tweets

 

 

Ir zināms, ka Keita Midltone un princis Viljams ir iecerējuši savam pirmdzimtajam privātu svinību ceremoniju savā lauku īpašumā Norfolkā, Anmerholā. 

 

anmer-hall_3265304b

Karaliskā četrotne šeit ir pārcēlusies uz dzīvi, kamēr ģimenes galva – princis Viljams iekārtojas jaunajā amatā, pildot Austrumanglijas gaisa ambulances helikoptera pilota pienākumus. 

Nesen par godu mazajam jubilāram Vestminsteras abatijā tika skandināti zvani. 

zvans

 

Salīdzini mazo Džordžu un viņa tēti – princi Viljamu divu gadu vecumā!

 

 

 

Daudz laimes otrajā dzimšanas dienā, Džordž!

Sabiedrība

“Es beidzot pastāstīšu, kā ir patiesībā.” Liene Kiviča pārtrauc ģimenes klusēšanu

  Pēdējā laikā patiešām maz informācijas ir par mākslinieku Andra un Lienes Kiviču ģimeni, kuri vismaz...

Sliktas ziņas par laiku tuvākajās dienās; no svētdienas viss mainīsies

  Tuvākajās dienās virs Latvijas teritorijas laika apstākļus turpinās noteikt ciklonu darbība - laiks būs mākoņains...

Rīdzinieks vairākas dienas neierodas darbā, kolēģi ceļ trauksmi – viņu atrod vannā… – VIDEO

  Kad kāds darbinieks vairākas dienas nebija ieradies savā darba vietā, kolēģi un uzņēmuma vadība vērsušies...

Šausmīgs negadījums uz gājēju pārejas nofilmēts Rīgas centrā

  Vietnē "Sadursme" ievietots kāds novērošanas kameras ieraksts, kas fiksējis 22. septembrī Rīgā notikušu nelaimi uz...

Rēzeknē turpina meklēt pirms 10 dienām mīklainos apstākļos pazudušo Intu

Valsts policijas Rēzeknes iecirknis turpina meklēt prombūtnē esošo Intu Zepu! Bija ģērbusies: zaļganā jakā, zilās džinsu...

Īsts brīnums! Jelgavas puses mežos uziet 87 gadus vecu ogotāju, kurš tur pavadījis vairākas dienas

  Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jelgavas iecirknī otrdien, 21. septembrī, tika saņemta informācija par bezvēsts...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 24. septembris

Izvairies no jebkādas vulgaritātes vai rupjības. Nesteidzies iegūt jaunas paziņas vai draugus, tāpat neesi pārāk...

Atklātas horoskopa zīmes, kuras 2022. gadā būs VISNEVEIKSMĪGĀKĀS

Iepriekš informējām par tām horoskopa zīmēm, kuras 2022. gadā solās būt visveiksmīgākās. Nu pienākusi kārta...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 23. septembris

Pirmā dienas puse tev ir jāizmanto pēc iespējas aktīvāk. Uzņemies iniciatīvu un izmanto savu pašpārliecinātību....

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 22. septembris

  Šī solās būt diezgan labvēlīga diena. Pieaugs optimisms un paaugstināsies entuziasms. Var rasties daži izdevīgi...

“Arī sienas runā” jeb ko tava mājokļa krāsas stāsta par tevi

Straujiem soļiem tuvojas rudens – viens no košākajiem gadalaikiem, kas īpaši izceļas ar spilgtu krāsu...

Atklātas horoskopa zīmes, kuras 2022. gadā būs visveiksmīgākās

Aplūko vai arī tava horoskopa zīme solās nākamgad būt īpaši veiksmīga!   Lauva Lauva joprojām svinēs uzvaras gājienu...

Mājai un Dārzam

Sliktas ziņas par laiku tuvākajās dienās; no svētdienas viss mainīsies

  Tuvākajās dienās virs Latvijas teritorijas laika apstākļus turpinās noteikt ciklonu darbība - laiks būs mākoņains...

Sinoptiķi nopietni brīdina par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par laiku ceturtdien un naktī uz piektdienu. 23.09.2021....

Sinoptiķim Bricim neiepriecinoša prognoze tuvākajām dienām, bet ir arī laba ziņa

Uz siltāku laiku cerības nedēļas nogalē, intervijā LTV "Rīta Panorāmai" pirmdien sacīja LTV laika ziņu...