Anglijas karaļnamā šodien ir svētki – Kembridžas hercoga un hercogienes dēlam aprit pirmais dzīves gadiņš! Atminēsimies, kā pagāja viņa pirmie dzīves 12 mēneši… 

JAUNAIS TROŅMANTNIEKS IR DZIMIS!

Šķiet, ka pavisam nesen pasaule, elpu aizturējusi, gaidīja pasaulē ierodamies nākamo Anglijas troņmantnieku. Daudzi prātoja vai tā būs meitene vai zēns un arī paši vecāki – Keita Midltone un princis Viljams pirms dzemdībām izvēlējās neuzzināt gaidāmā bērna dzimumu, vēloties dabisku pārsteigumu.  

 

Un nu jau apritējis gads, kopš pērn – 22. jūlija pēcpusdienā plkst. 16:24 pēc Anglijas laika (18:24 pēc Latvijas laika) 19. gadsimta ēkā – Svētās Marijas slimnīcas Lindo spārnā pēc gandrīz 14 stundu ilgām, dabiskām dzemdībām karaliskajā ģimenē piedzima veselīgs aptuveni 3,8 kg smags puika!

 

1_00f87be80bcdd97b43022e3fa6491714_3

Foto:Dailymail.co.uk

 

Dažas dienas vēlāk tika oficiāli paziņots, ka pāra pirmdzimtais nosaukts par Džordžu Aleksandru Luisu un viņš visai pasaulei būs zināms kā viņa karaliskā augstība Kembridžas princis Džordžs.

 

Interesanti, ka Kembridžas hercoga un hercogienes pirmdzimtais pēc horoskopa ir vēzis, tāpat kā viņa tēvs princis Viljams un vecāmāte – princese Diāna.

 

PIRMIE OFICIĀLIE ĢIMENES FOTO

Pirmās oficiāli publiskotās britu karaļnama jaunās ģimenes fotogrāfijas varējām aplūkot augustā. Tajās bija redzami laimīgie vecāki un viņu gandrīz mēnesi vecais pirmdzimtais – viņa karaliskā augstība princis Džordžs Aleksandrs Luiss, kā arī ģimenes mīlulis,  kokerspaniels Lupo, kuru Midltone un princis Viljams adoptēja 2012. gada sākumā. Foto attēli tika uzņemti mazā prinča pirmo dzīves nedēļu mājvietā – Midltonu ģimenes mājās Baklberijā, Berkšīrā. Vienā no attēliem karaliskajam pārim ar atvasi pievienojās arī Kembridžas hercogienes vecāku zeltainais retrīvers Tillija.

džordža oficialie foto

džordža oficialie foto1

Foto:Mirror.co.uk

 

DŽORDŽA KRISTĪBAS

Ceremonija notika 23. oktobrī un tas noteikti bija pavisam īpašs notikums un ne tikai tāpēc, ka tika kristīts trīs mēnešus vecais princis Džordžs. Proti, Kembridžas hercogs un hercogiene izlēma pārkāpt karaļnama reglamentu – laužot tā tradīcijas un, daudziem par pārsteigumu un pat izbrīnu, sava dēla krustvecāku sarakstā iekļāva arī abu tuvus koledžas un augstskolas draugus, jo laulātie vēlējās, lai dēla krustvecāku vidū būtu ar karalisko namu nesaistītas personas, kuras sniegtu viņu atvasei daļu normālās dzīves, vēlreiz apliecinot, ka jaunie vecāki ir nolēmuši audzināt savu atvasi, balstoties uz savām pārliecībām, nevis akli sekojot karaliskajiem uzstādījumiem. To pierādīja arī fakts, ka mazā Džordža kristības notiks nevis Bekimgenas pils mūzikas zālē, kā tas ir pieņemts, bet gan  Kensingtonas pilī. Ceremoniju vadīja Kenterberijas arhibīskaps Džastins Velbijs.

dzordza kristibas1

 

dzordza kristibas

Foto:Eonline.com

Kembridžas princim Džordžam, kurš šajā dienā tika pie 7 krustvecākiem bija ļoti īpašs tērps – ar smalkām mežģīnēm rotāta, zīda un satīna kristāmkleita, precīza kopija tai, kādā Dieva svētību saņēmušas 60 karaliskās dzimtas atvases jau kopš Edvarda VII laika.  

ROYAL-CHRISTENING-6

h

Foto:Journaldesfemmes.com

 

Tāpat tika ievērota vēl kāda sena tradīcija. Kristībās, kā tas ir pieņemts – tika pasniegta daļa no prinča Džordža vecāku – Keitas Midltones un prinča Viljama kāzu tortes, kas iepriekš tika sasaldēta un īpaši atlaidināta.

 

981ad4973e28084bbbdd1bfd00326bc8

Foto:Pintereset.com

 

MAZAIS PRINCIS – CEĻOTĀJS

Neraugoties uz to, ka nākamajai Anglijas galvai ir tikai 12 mēneši, viņš kopā ar vecākiem jau pabijis vizītēs Austrālijā un Jaunzēlandē, piedalījies dažādos gan oficiālos, gan saviesīgos pasākumos.

Prince-George-Arriving-Sydney-Pictures

Foto:Popsugar.com

Royal visit to Australia and NZ - Day 1

Foto:Nationalturk.com

 

JAUNĀKAIS OFICIĀLAIS FOTO

Nesen karaliskā ģimene oficiāli izplatīja fotogrāfiju par godu mazā Džordža pirmajai jubilejai. Tā uzņemta 2. jūlijā, kad mazais princis kopā ar vecākiem apmeklēja taureņu izstādi Londonas dabas vēstures muzejā (The Natural History Museum), ko bieži dēvē arī par britu dabas vēstures muzeju. Pasaulslavenais jubilārs tajā tērpies sev visiecienītākajā toņu paletē – zilā un strīpainā tērpā. Pēc attēla publiskošanas mediju pārstāvji novērojuši, ka Kembridžas hercoga un hercogienes pirmdzimtais kļuvis par teju stila ikonu un viņa tērpu saviem mazuļiem kopējuši neskaitāmi vecāki visā plašajā pasaulē.

dzordza of.att1

dzordza of.att

Foto:People.com

Taču daudzi acīgie pamanījuši vēl kādu sakarību, kas saistīta ar šo fotogrāfa Džona Stilvella uzņemto attēlu. Proti, tajā redzamais – ļoti mundrais, pašpārliecinātais un apņēmīgais Džordžs Aleksandrs Luiss neapšaubāmi līdzinās savam tēvam – princim Viljamam gandrīz tajā pašā vecumā. Salīdzinot tēva un dēla attēlu, ir skaidrs, ka abiem ir teju vienāda, blonda matu krāsa, burvīgas tumši zilas acis un laimīga, apgarota sejas izteiksme, turklāt abi izskatās žilbinoši, tērpušies zila toņa apģērbos.

6f1f6f53166451ce0e6a2a026b25d522

 

 

Abu līdzība saskatāma arī šajos foto:

4ae9d8a0-c5a2-11e3-bdb7-cb75026e56e0_william-george-toyscc006a80-c5a2-11e3-a851-c3bf2f638ffc_charles-william20ea80e0-c5a2-11e3-bdb7-cb75026e56e0_william-george-mamasboys

Foto:Birthandbeyondmagazine.com

Nākamais Anglijas karalis, kurš ir trešais rindā uz troni pēc vectēva – prinča Čārlza un tēva – prinča Viljama, savu dzimšanas dienu sagaida braši soļojot un izsakot savus pirmos vārdiņus, kā arī joprojām mostoties daudz agrāk nekā viņa vecāki vēlētos.

 

KO ZVAIGZNES MAZAJAM PRINCIM SOLA NĀKAMGAD?

Princeses Diānas bijusī astroloģe Penija Tortona ielūkojusies nākamā Anglijas troņmantnieka horoskopā, atklājot, ka nākamais gads mazajam princim sarūpējis lielas pārmaiņas. Pirmā nozīmīgā lieta, kas sagaida viņa karalisko augstību – princi Džordžu būs kļūšana par vecāko brāli, kas, visticamāk, notiks nākamgad, astroloģe pavēstījusi People.com. Šis notikumu pavērsiens ļoti mainīšot mazo princi, jo mazulis klauvēs pie viņa pjedestāla. Tortoni pārsteigusi karaliskās atvases komunikablā personība, jo kā saules vēzim ar Mēness ietekmi mežāža un skorpiona zīmē, viņam būtu jābūt daudz spēcīgākam un ne tik atvērtam sabiedrībā. Pēc zvaigžņu pārzinātājas domām, tas atspoguļojot to, cik labi viņa vecāki uzmundrina un rūpējas par savu atvasi, jo viņš ir Kembridžas hercoga un hercogienes uzmanības un mīlestības epicentrā.

 

NOBEIGUMA VIETĀ…

Karaliskajam pārim pietuvinātas personas atklājušas, ka mazā troņmantnieka pirmās jubilejas svinības tiks atzīmētas ģimeniskā pasākumā karalienes Elizabetes II iemīļotajā vasaras rezidencē – Balmoralas pilī Skotijā. 

Likumsakarīgi, ka 1983. gadā, kad princim Viljamam bija pirmā gada jubileja viņa vecāki – princis Čārlzs un princese Diāna nemaz nebija kopā ar dēlu, bet gan ilgstošā oficiālā vizītē Kanādā, no kurienes zvanīja auklītei, lai viņa pieliek klausuli pie mazā Viljama auss, lai vecāki var apsveikt savu lolojumu. Nē, vēsture neatkārtosies! Nav šaubu, ka šīsdienas jubilārs ir savu vecāku lielākais acuraugs, kura vecāki lepojas ar katru viņa jauno sasniegumu, kā arī – neraugoties uz savu bagātību, varu un ietekmi dara visu, lai šis mazulis uzaugtu normālā vidē, paši izbaudot ik mirkli sava pirmdzimtā pirmajā gadā. Iespējams, mazais drīzumā saņems pavisam īpašu dāvanu – brāli vai māsiņu, par ko nebeidz baumot visā plašajā pasaulē.

1397611567_484997063_kate-middleton-prince-william-prince-george-zoom

Foto:Usmagazine.com

MAZĀ DŽORDŽA PIRMAIS DZĪVES GADS – 2 MINŪTĒS:

Sabiedrība

Jauns pavērsiens saistībā ar Rīgā gaidāmo pasaules čempionātu hokejā – VIDEO

  Pēc dažiem neveiksmīgiem mēģinājumiem vakar vakarā beidzot ekspluatācijā nodota Daugavas stadiona ledus halle. Tā ir...

Piektdien 544 Covid-19 gadījumi, miruši vēl 9 cilvēki un 632 slimnīcās

  Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) sestdien vēsta, ka aizvadītajā diennaktī konstatēti vēl 544 jauni...

Parādās negaidītas un nepatīkamas runas par “Balss maskā” pirmās sezonas uzvarētāju – VIDEO

  Diskusiju vētru sociālajos tīklos sacēlis kādas jaunas sievietes – divu mazu bērnu mammas lūgums pēc...
Foto:Flickr.com/Gael Varoquaux/CC

Izplatīts brīdinājums par laiku sestdienas rītā

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par laika apstākļiem sestdienas rītā. 15.05.2021. no rīta...

Sinoptiķis Bricis komentē izskanējušo nepatīkamo prognozi vasarai – kā būs patiesībā? – VIDEO

  Brīvdienas būs siltas, bet cik ticamas izskanējušās prognozes par vēsu un mitru vasaru? Stāsta LTV...

Pēc otrā Eirovīzijas mēģinājuma Samanta Tīna neklusē – VIDEO

  Gatavojoties 65. starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa pusfinālam, Latvijas pārstāve Samanta Tīna veiksmīgi  aizvadījusi jau otro...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 16. maijs

  Ko zvaigznes tev sola svētdienai, 16. maijam?   Auns Auna zīmē dzimušajiem ir pamats uztraukumam. Tu bieži esi...
Pexels.com/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 15. maijs

  Ikviens šajā dienā jutīsies sevišķi darbīgs un mērķtiecīgs. Izmanto šīs dienas zvaigžņu stāvokli, pavadot dienu...

Horoskops: Atklāj, kas biji pagātnē un to, kas būsi nākamajā dzīvē

Vadoties pēc dzimšanas gada ir iespējams saprast, kas esi – kādas ir tavas rakstura īpašības,...
Foto:Pexels.com/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 14. maijs

  Ko zvaigznes sola piektdienai, 14. maijam?   Auns Auna zīmē dzimušie ir ļoti enerģiski cilvēki un, lai gan...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 13. maijs

Laba diena dažādu, gan ar darbu, gan personīgajām interesēm saistītu pētījumu veikšanai. Auns Auna zīmē dzimušajiem ieteicams...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 12. maijs

  Auns Auna zīmē dzimušie ir tendēti ļoti strauji uzsākt dažādus projektus un aizrautīgi arī turpināt pie...

Mājai un Dārzam

Foto:Flickr.com/Gael Varoquaux/CC

Izplatīts brīdinājums par laiku sestdienas rītā

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par laika apstākļiem sestdienas rītā. 15.05.2021. no rīta...

Sinoptiķis Bricis komentē izskanējušo nepatīkamo prognozi vasarai – kā būs patiesībā? – VIDEO

  Brīvdienas būs siltas, bet cik ticamas izskanējušās prognozes par vēsu un mitru vasaru? Stāsta LTV...

Izskan jaunas ziņas par šovasar gaidāmo laiku

  Pazīstamais sinoptiķis Jānis Trallis, kura veidotās prognozes izmanto ziņu aģentūra LETA un līdz ar to...