VAS “Latvijas Loto” Simtgades loterijā laimēts pirmais no četriem lielajiem loterijas laimestiem 100 000 eiro apmērā. Kopš loterijas pārdošanas uzsākšanas laimēti jau seši 10 000 eiro laimesti. Mēneša laikā pārdotas 180 000 loterijas biļetes, kas ir 18% no kopējā biļešu skaita. Tas ir lielākais pārdoto loterijas biļešu skaits viena mēneša laikā Latvijas Loto momentloteriju vēsturē.

 

 

Vienu no pirmajiem lielajiem Simtgades loterijas laimestiem 100 000 eiro apmērā laimējis Dagdas novada iedzīvotājs Ēvalds, kurš strādā mežistrādē. Vīrietis līdz šim reti pārbaudījis savu veiksmi loterijā, joprojām ir ļoti pārsteigts un spēšot noticēt tikai tad, kad nauda būs kontā. Lielais 100 000 eiro laimests bija vienā no piecām vīrieša iegādātām Simtgades loterijas biļetēm. “Konkrēta plāna, kur ieguldīt laimestu, vēl nav, bet gribas iztērēt pareizi, piemēram, sava meža sakopšanai. Lai pēc gadu desmitiem citiem būtu, par ko priecāties. Gribas ieguldīt pareizi, lai labumu nauda nestu vēl ilgi. Man ir plāns dzīvot līdz 100 gadiem, tāpēc nauda būs vēl vajadzīga,” atklāj lielā laimesta ieguvējs.

 

 

Kopš Simtgades loterijas biļešu tirdzniecības uzsākšanas šī gada aprīļa vidū lielo laimestu 10 000 eiro apmērā laimējuši jau seši iedzīvotāji: sieviete no Kurzemes, divi vīrieši no Latgales (Daugavpils pilsēta un Rēzeknes novads), viena rīdziniece un viens vīrietis no Rīgas reģiona, kā arī loterijas spēlētāja no Madonas. Kopumā Simtgades loterijas sērijā ir divdesmit 10 000 eiro laimesti.

 

 

Simtgades loterijas biļešu dizainu veidojuši pieci Latvijas mākslinieki, bet zem loterijas biļetes nokasāmā slāņa atrodas 20 Latvijas simboli — rupjmaize, pīlādzis, kokle, papardes zieds, dziedātājs, ugunskurs, labība un citi. 10 000 eiro laimesta ieguvējs no Rīgas reģiona atklāj, ka viņa veiksmes atslēga slēpās tieši zem rupjmaizes simbola.  “Īsta Latvijas rupjmaize ir vienīgā maize, kas man garšo. Tas, ka laimests bija tieši zem šīs zīmes, ir simbolisks rezultāts,” skaidro laimētājs.

 

 

Patīkamu pārsteigumu, laimējot 10 000 eiro, piedzīvoja veiksminieki no Rēzeknes novada, kas dalījās savā priekā ne tikai par 10 000 eiro lielo laimestu, ko izmantos mājas siltināšanai, bet arī bija gandarīti par vērienīgo stipendiju programmu. Laimētāja sieva kā skolotāja atzina, ka Simtgades loterijas piedāvātā stipendiju programma, būs lielisks “dzinulis” absolventu klases skolēniem, lai jauno mācību gadu uzsāktu ar jaunu sparu gan uzlabojot sekmes, gan sabiedrisko aktivitāti.

 

 

Mājsaimniece no Madonas kopumā internetā bija nopirkusi 5 Simtgades loterijas biļetes, no tām četrās slēpās 5 eiro un 10 eiro laimesti, kā arī ļoti laimīgā biļete ar 10 000 eiro laimestu. To, visticamāk, tērēs automašīnas iegādei.

 

 

Simtgades loterijas kalpo noteiktam labdarības mērķiem – daļa no Simtgades loterijas ienākumiem tiks ziedota Latvijas skolu perspektīvāko absolventu stipendijām. 2018. un 2019. gadā kopā stipendijām tiks novirzīti vairāk nekā 400 000 eiro. Vienreizēju stipendiju 500 eiro apmērā saņems katras vidējās izglītības mācību iestādes spožākais absolvents.

 

 

Simtgades loterija ir līdz šim nozīmīgākais nacionālās momentloterijas projekts Latvijas Loto vēsturē ar kopējo apgrozījumu 5 miljonu eiro apmērā, kur laimestu fonds ir 3,2 miljoni eiro jeb 65 % no loterijas kopējās vērtības.

 

 

VAS “Latvijas Loto” ir Latvijas nacionālais loteriju uzņēmums, un tā vienīgais īpašnieks ir Latvijas valsts. Latvijas Loto darbības ideja balstīta uz loteriju nozares pamatbūtību — iedzīvotāju brīvo līdzekļu piesaiste, no kuriem daļa tiek izmaksāta laimestos un daļa kā papildu finansējums nonāk valsts budžetā. 2016. gadā Latvijas Loto valsts budžetā nodokļu, nodevu un dividenžu veidā iemaksāja vairāk nekā 8,2 miljonus eiro.

 

Sabiedrība

Šausmīgi notikumi Līgo svētku priekšvakarā risinājušies Jēkabpilī

  22. jūnijā Jēkabpilī kādā dzīvesvietā tika atrasts vīrieša līķis ar redzamām vardarbīgas nāves pazīmēm. Par...

Latvieši Līgo brīvdienās nodevuši neticami lielu skaitu depozīta iepakojumu

  Aizvadīto svētku brīvdienu laikā (23.-26.06.) taromātos nodoti vairāk nekā 4,2 miljoni tukšo depozīta iepakojumu –...
Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvalde

Meitenītes pazušana Siguldā: Policija nāk klajā ar paziņojumu

  Turpinot Siguldā pazudušās Evitas meklēšanu, Valsts policija ir saņēmusi informāciju, ka vakar, 26. jūnijā, Siguldā,...

Kā pasargāt savu viedtālruni no karstuma? 8 VĒRTĪGI PADOMI!

  Viens no lielākajiem tālruņu ienaidniekiem vasarā ir karstums, kas var ne tikai saīsināt akumulatora darbības...

Izplatīts sarkanais brīdinājums: Latvijā valdīs ekstremāls karstums!

  Pēc vasaras saulgriežiem laika apstākļus Latvijā nosaka anticiklons. Tā ietekmē ar dienvidu vējiem mūsu reģionā...

Pēc Jāņu brīvdienām izplatītas skumjas vēstis

  Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 22.jūnija plkst. 6.30 līdz 27.jūnijam plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 28. jūnijs

  Dienas pirmā puse visai produktīva mājsaimniecības darbiem. Tos paveiksi rūpīgi un tas dos lielu gandarījumu....

10 lietas, kas padara traku katras horoskopa zīmes pārstāvi

Vai zini, kas ir tās lietas, kas visvairāk kaitina katru horoskopa zīmi? Katrai zīmei šādu...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 27. jūnijs

Šodien nāksies pievērsties jautājumu risināšanai, kas skar romantisko dzīvi. Tāpat iespējams, ka būs nepieciešams pieņemt...
Foto:Flickr.com/llee_wu/CC

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 27. jūnijs – 3. jūlijs

  Ko zvaigznes sola jūnija pēdējām dienām un jūlija sākumam?     Auns Šobrīd, iespējams, esi ļoti atkarīgs no apkārtējiem...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 26. jūnijs

  Planētu pozīcija dienas pirmajā pusē nodrošinās diezgan intensīvus notikumu apstākļus. Tava uzvedība var kļūt noteiktāka,...
Foto:Pexels.com/Tarek Ansary/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 25. jūnijs

  Šo dienu varētu raksturot kā diezgan aktīvu un veiksmīgu. Ļoti svarīgi šodien izmantot savu enerģiju...

Mājai un Dārzam

Notāri atgādina: trīs būtiskākie faktori drošiem darījumiem ar nekustamo īpašumu

Latvijas Zvērinātu notāru padome (LZNP) atgādina par trīs būtiskām lietām, kas jāņem vērā, lai iegādātos...

Izplatīts sarkanais brīdinājums: Latvijā valdīs ekstremāls karstums!

  Pēc vasaras saulgriežiem laika apstākļus Latvijā nosaka anticiklons. Tā ietekmē ar dienvidu vējiem mūsu reģionā...

Izskan nopietns brīdinājums par laiku pirmdien

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši oranžo brīdinājumu par karstumu pirmdien un otrdien...