VAS “Latvijas Loto” Simtgades loterijā laimēts pirmais no četriem lielajiem loterijas laimestiem 100 000 eiro apmērā. Kopš loterijas pārdošanas uzsākšanas laimēti jau seši 10 000 eiro laimesti. Mēneša laikā pārdotas 180 000 loterijas biļetes, kas ir 18% no kopējā biļešu skaita. Tas ir lielākais pārdoto loterijas biļešu skaits viena mēneša laikā Latvijas Loto momentloteriju vēsturē.

 

 

Vienu no pirmajiem lielajiem Simtgades loterijas laimestiem 100 000 eiro apmērā laimējis Dagdas novada iedzīvotājs Ēvalds, kurš strādā mežistrādē. Vīrietis līdz šim reti pārbaudījis savu veiksmi loterijā, joprojām ir ļoti pārsteigts un spēšot noticēt tikai tad, kad nauda būs kontā. Lielais 100 000 eiro laimests bija vienā no piecām vīrieša iegādātām Simtgades loterijas biļetēm. “Konkrēta plāna, kur ieguldīt laimestu, vēl nav, bet gribas iztērēt pareizi, piemēram, sava meža sakopšanai. Lai pēc gadu desmitiem citiem būtu, par ko priecāties. Gribas ieguldīt pareizi, lai labumu nauda nestu vēl ilgi. Man ir plāns dzīvot līdz 100 gadiem, tāpēc nauda būs vēl vajadzīga,” atklāj lielā laimesta ieguvējs.

 

 

Kopš Simtgades loterijas biļešu tirdzniecības uzsākšanas šī gada aprīļa vidū lielo laimestu 10 000 eiro apmērā laimējuši jau seši iedzīvotāji: sieviete no Kurzemes, divi vīrieši no Latgales (Daugavpils pilsēta un Rēzeknes novads), viena rīdziniece un viens vīrietis no Rīgas reģiona, kā arī loterijas spēlētāja no Madonas. Kopumā Simtgades loterijas sērijā ir divdesmit 10 000 eiro laimesti.

 

 

Simtgades loterijas biļešu dizainu veidojuši pieci Latvijas mākslinieki, bet zem loterijas biļetes nokasāmā slāņa atrodas 20 Latvijas simboli — rupjmaize, pīlādzis, kokle, papardes zieds, dziedātājs, ugunskurs, labība un citi. 10 000 eiro laimesta ieguvējs no Rīgas reģiona atklāj, ka viņa veiksmes atslēga slēpās tieši zem rupjmaizes simbola.  “Īsta Latvijas rupjmaize ir vienīgā maize, kas man garšo. Tas, ka laimests bija tieši zem šīs zīmes, ir simbolisks rezultāts,” skaidro laimētājs.

 

 

Patīkamu pārsteigumu, laimējot 10 000 eiro, piedzīvoja veiksminieki no Rēzeknes novada, kas dalījās savā priekā ne tikai par 10 000 eiro lielo laimestu, ko izmantos mājas siltināšanai, bet arī bija gandarīti par vērienīgo stipendiju programmu. Laimētāja sieva kā skolotāja atzina, ka Simtgades loterijas piedāvātā stipendiju programma, būs lielisks “dzinulis” absolventu klases skolēniem, lai jauno mācību gadu uzsāktu ar jaunu sparu gan uzlabojot sekmes, gan sabiedrisko aktivitāti.

 

 

Mājsaimniece no Madonas kopumā internetā bija nopirkusi 5 Simtgades loterijas biļetes, no tām četrās slēpās 5 eiro un 10 eiro laimesti, kā arī ļoti laimīgā biļete ar 10 000 eiro laimestu. To, visticamāk, tērēs automašīnas iegādei.

 

 

Simtgades loterijas kalpo noteiktam labdarības mērķiem – daļa no Simtgades loterijas ienākumiem tiks ziedota Latvijas skolu perspektīvāko absolventu stipendijām. 2018. un 2019. gadā kopā stipendijām tiks novirzīti vairāk nekā 400 000 eiro. Vienreizēju stipendiju 500 eiro apmērā saņems katras vidējās izglītības mācību iestādes spožākais absolvents.

 

 

Simtgades loterija ir līdz šim nozīmīgākais nacionālās momentloterijas projekts Latvijas Loto vēsturē ar kopējo apgrozījumu 5 miljonu eiro apmērā, kur laimestu fonds ir 3,2 miljoni eiro jeb 65 % no loterijas kopējās vērtības.

 

 

VAS “Latvijas Loto” ir Latvijas nacionālais loteriju uzņēmums, un tā vienīgais īpašnieks ir Latvijas valsts. Latvijas Loto darbības ideja balstīta uz loteriju nozares pamatbūtību — iedzīvotāju brīvo līdzekļu piesaiste, no kuriem daļa tiek izmaksāta laimestos un daļa kā papildu finansējums nonāk valsts budžetā. 2016. gadā Latvijas Loto valsts budžetā nodokļu, nodevu un dividenžu veidā iemaksāja vairāk nekā 8,2 miljonus eiro.

 

Sabiedrība

Steidzami: Mīklaini pazudusi Līga un viņas mazā meitiņa

  Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvalde meklē 2001. gadā dzimušo Līgu Berovsku, kura šodien, 8. maijā,...
NMPD

Diemžēl situācija strauji pasliktinās… Medicīnas nozare nāk klajā ar atklātu vēstuli

Veselības ministrijas, Slimību profilakses un kontroles centra, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas , Paula...

Piektdien vēl teju 800 Covid-19 gadījumu un 11 mirušie; slimnīcās 627 cilvēki

  Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) sestdien vēsta, ka aizvadītajā diennaktī konstatēti vēl 786 jauni...

Arī sestdiena sākusies ar nepatīkamu ziņu

  Aizvadītajā diennaktī valstī reģistrēti 120 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cietuši 14 cilvēki un viens gājis...

Covid-19 Latvijā: Diemžēl izskan ļoti nepatīkamas ziņas no epidemiologiem

  Arvien pieaugot Covid-19 saslimstībai Latvijā, pieaugums no nedēļas uz nedēļu kopš aprīļa sākuma sastāda 35,5%....

Princis Harijs un Megana Mārkla sagādājuši pamatīgu vilšanos

Ceturtdien, 6. maijā, Meganas Mārklas un prinča Harija dēlam Ārčijam bija divu gadu dzimšanas diena....

Horoskopi un Testi

Foto:Flickr.com/Ilya Schurov/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 9. maijs

Pirmā dienas puse nesīs daudz negaidītu notikumu, bet ne visi no šiem pārsteigumiem būs pozitīvi....
Foto:Hdwallpapersin.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 8. maijs

  Planētu mijiedarbībai šodien būs liela ietekme uz tavām starppersonu attiecībām. Uzticēšanās un savstarpējā sapratne –...

Šīm četrām horoskopa zīmēm ir lielākā iespēja kļūt bagātām

Astroloģija mums var sniegt visdažādāko ieskatu mūsu mīlestības dzīvē, karjeras ceļos un nākotnē. Bet vai...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 7. maijs

 Tavs spēcīgākais ierocis šajā dienā būs tavi pateiktie vārdi.   Auns Auna zīmē dzimušie bieži vien iekuļas nepatikšanās,...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 6. maijs

  Auns Auni ir drosmīgi un enerģiski cilvēki, kuri no pašreizējā zvaigžņu stāvokļa ņems visu, ko var...
Foto:Flickr.com/Latvijas armija/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 5. maijs

  Lai arī lielākā daļa cilvēku jutīsies stipri iedvesmoti darbam (un arī lieliski paveiks savus plānus),...

Mājai un Dārzam

Parādās jaunas ziņas par laiku turpmāk – prognoze 7 dienām!

Šīs nedēļas otrajā pusē ciklonu ietekme turpinās dominēt - saglabāsies vēss laiks un bieži līs....

Parādās pilnīgi jauna prognoze par laiku nākamnedēļ

  Kā savā "Twitter" kontā vēsta sinoptiķis Jānis Trallis, nākamnedēļ Latvijā gaidāma ievērojama laika maiņa. "Nu jau...

Izskan nepatīkamas ziņas par laiku maija pirmajā nedēļā – prognoze 7 dienām

  Tuvākajā nedēļā laika apstākļus galvenokārt noteiks ciklonu darbība, tādēļ daudzviet, jo īpaši nedēļas sākumā, ir...