Pirms kāda laika klajā nāca ziņas, ka arī Kembridžas hercogienes Keitas Midltones māsa Filipa Šarlote Midltone, saukta par Pipu – saderinājusies un drīz iestūrēs laulības ostā. Taču ne viss ir tik pasakaini skaisti, kā šķita, jo prieku aizēno arī liela traģēdija viņas līgavaiņa ģimenē.

 

Pipa kopā ar savu brāli Džeimsu Midltonu un līgavaini Džeimsu Metjūzu labdarības nolūkos uzkāpuši Materhornā – kalnā uz Šveices un Itālijas robežas. Tā ir ne tikai viena no augstākajām Alpu virsotnēm (4478 m), bet arī viena no bīstamākajām.

 

Jau sen zināms, ka ekstrēmie sporta veidi ir viena no Pipas kaislībām, taču kāpiens Francijas Alpos – Materhornā šoreiz bijis vairāk emocionāls nevis fizisks pārbaudījums. Pipa devās šajā piedzīvojumā par godu sava līgavaiņa brālim, kurš 1999. gadā gāja bojā, mēģinot iekarot Everesta virsotni, taču iekļuva Himalaju vētrā. Midltones māsa pieņēma šo izaicinājumu, lai palīdzētu piesaistīt naudu traģiski bojā gājušā Maikla Metjūza labdarības fondam. Maikla Metjūza fonds ir dibināts, lai palīdzētu nodrošināt izglītību bērniem dažādās tālās vietās, kuri bez atbalsta un palīdzīgas rokas diezin vai vispār gūtu iespēju mācīties. Pipa iekaroja Materhornu vien dažas nedēļas pēc tam, kad paziņoja plašākai publikai par savu saderināšanos ar Džeimsu Metjūzu.

 

Vien dažas stundas pēc virsotnes iekarošanas, Pipa atklāja, ka tieši līgavaiņa brāļa piemiņa, tās svētums palīdzēja tikt līdz pašai augšai. Pipa arī agrāk ir palīdzējusi piesaistīt līdzekļus Maikla Metjūza fondam, taču atklājusi, ka šobrīd tas viņai ir vēl svarīgāk, jo nu jau runa ir par viņas ģimeni. “Tā bija brīnišķīga pieredze – uzkāpt vienā no skaistākajām virsotnēm, turklāt tajā pašā laikā piesaistot naudu labdarībai, kā arī jauna un lieliska cilvēka piemiņai, kurš, diemžēl, zaudēja savu dzīvību, tiecoties pēc citas virsotnes sasniegšanas,” atklājusi Pipa.

Everest death/Matthews/Summit
Maikls (no kreisās) kopā ar draugu Džeimiju Everetu ceļā uz Everesta virsotni

 

“Lai gan ne es, ne mans brālis – mēs neesam nekad satikuši Maiklu, tomēr arī mūsos abos mājo viņa gars – aizraušanās un mīlestība pret kalniem. Šādi mēs vēl vairāk varam pieminēt Maiklu un turēt viņa garu dzīvā piemiņā,” teikusi Pipa. “Lai gan mēs visi esam priecīgi par saderināšanos, tomēr pagātni noliegt nav iespējams un šis fakts, ka Džeimss pirms 17 gadiem tik traģiski zaudējis savu brāli, mūs visus skumdina. Tas nav kas tāds, ko tik vienkārši var aizmirst, šis notikums būs vienmēr kopā ar mums. Maiklam par godu izveidotais fonds ir mūsu sirds darbs un labā griba paturēt viņu gaišā piemiņā,” turpināja Pipa.

 

Maikls labdarības mājas lapā aprakstīts kā ļoti jautrs, pieticīgs un darbu mīlošs cilvēks. Viņš bija 162. cilvēks, kurš gājis bojā Everestā. Viņa mirstīgās atliekas tā arī nekad nav tikušas atrastas, kas šo gadījumu padara vēl traģiskāku. 1999. gadā, kad Maikls gāja bojā, viņš bija tikai 22 gadus jauns. Viņa tēvs Dāvids daudzējādi mēģinājis juridiskā ceļā pierādīt, ka dēls bojā gājis klinšu kāpēju pavadoņa neuzmanības dēļ, taču bez panākumiem. Diemžēl, lai arī izdotos pierādīt kāda vainu, tas neko vairs nespētu mainīt. Pipas līgavaini brāļa nāve skāra ļoti smagi. Maikls bija 18 mēnešus jaunāks par Džeimsu.

NINTCHDBPICT000253308263
Visi trīs brāļi kopā. No kreisās: Maikls, Džeimss un priekšā Spensers

 

“Maikla zaudējums bija ļoti sāpīgs visai mūsu ģimenei un laika gaitā situācija kļuva aizvien sliktāka, jo tā arī neatrada ne viņa ķermeni, ne arī bija iespējams pilnībā izskaidrot viņa nāves iemeslu un apstākļus,” raksta jaunākais brālis Spensers Metjūzs savā autobiogrāfijā “Čelsijas puiša grēksūdze”, kas veltīta Maiklam.

 

Kaislīgais un pieredzējušais alpīnists Maikls bija uzkāpis Šveices Alpos, Pirenejos un Kilimandžāro Tanzānijā, un tad devās iekarot Himalajus. Maikls samaksāja vairāk nekā 26 tūkstošus eiro kompānijai “Out There Trekking”, kas organizēja ekspedīcijas uz Everestu – viņiem bija iespaidīgas drošības garantijas. Maikls gāja bojā spēcīgā sniega vētrā vairāk nekā 8000 metru augstumā bēdīgi slavenajā “Nāves zonā”.

Sabiedrība

Valsts policija nākusi klajā ar nopietnu brīdinājumu iedzīvotājiem

Šā gada jūlijā un augustā Valsts policijas iecirkņos visā Latvijā ir saņemta informācija no iedzīvotājiem,...
Foto:Pixabay.com/Hans/CC

Ceturtdiena iesākusies ar satraucošām ziņām

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 10.augusta plkst. 6.30 līdz 11.augusta plkst. 6.30, Valsts...

Nopietnas veselības likstas piemeklējušas dziedātāju Marku Rivu

Dziedātājs Markus Riva izdevumam “Privātā Dzīve” atklājis, ka pēdējā laikā jutis izteiktāku sagurumu un sāpes...

Policija Rīgā sastop bērnu un piedzērušos vecākus; sākas negaidīts jandāliņš

  Otrdien, 9. augustā, neilgi pēc pulksten 21.30, patrulējot Čiekurkalna apkaimē, Rīgas pašvaldības policijas Ziemeļu pārvaldes...

Ar emocionālu ziņu klajā nākusi dziedātāja Aija Andrejeva

Aizvadītajā nedēļas nogalē, 6. augustā, Ogres novada Lielvārdes parkā – blakus vēsturiskajām pilsdrupām Daugavas krastā...

Tikšanās ar bijušo Magonei neizvēršas gluži kā plānots – VIDEO

  STV šova "Slavenības. Bez filtra"zvaigzne Magone kopā ar dēlu Raimondu ieradusies pie Venta Vītola, lai...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 12. augusts

Dienas pirmajā pusē tev vajadzētu vairāk paļauties uz savu intuīciju. Ļoti piemērota diena, lai to...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 11. augusts

Šī nudien būs saspringta diena. Attiecībās šajā dienā kļūs dziļākas, stabilākas un nopietnākas. Jutīsi enerģijas...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 10. augusts

Šī diena būs piepildīta ar dažādiem negaidītiem notikumiem. Iespējams, viss attīstīsies pretēji tam, kā biji...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 9. augusts

Laba diena, lai izvēlētos sabiedrotos. Šodien tev būs paaugstinātas analītiskās spējas un intuīcija būs īpaši...
pixabay.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 8. augusts

  Labs laiks problēmu risināšanai un lēmumu pieņemšanai, kas saistīti ar nekustamo īpašumu. Centieni un darbības...

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 8.-14. augusts

  Augusts sācies pilnā sparā, arī jauna darba nedēļa klāt - aplūko, ko šonedēļ gaidīt, bet...

Mājai un Dārzam

Foto:Flickr.com/Jani Halinen/CC

Brīdina par laiku šorīt Rīgā

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs otrdienas rītā izplatījis brīdinājumu par stipru lietu Rīgā. 09.08.2022. no...

Sinoptiķim Bricim ir ziņa kārtīgas vasaras faniem – pavisam jauna prognoze šai nedēļai

  Eiropas rietumos daudzviet ilgstoši valda karstums, Francijā un Lielbritānijā ierobežo ūdens izmantošanu, izsīkst upes un...

Parādās pilnīgi jaunas ziņas par laiku šonedēļ

Nedēļas nogalē Latviju no rietumiem šķērsoja aukstā atmosfēras fronte, kas atnesa nokrišņus un aukstāku gaisu....