Pirms kāda laika klajā nāca ziņas, ka arī Kembridžas hercogienes Keitas Midltones māsa Filipa Šarlote Midltone, saukta par Pipu – saderinājusies un drīz iestūrēs laulības ostā. Taču ne viss ir tik pasakaini skaisti, kā šķita, jo prieku aizēno arī liela traģēdija viņas līgavaiņa ģimenē.

 

Pipa kopā ar savu brāli Džeimsu Midltonu un līgavaini Džeimsu Metjūzu labdarības nolūkos uzkāpuši Materhornā – kalnā uz Šveices un Itālijas robežas. Tā ir ne tikai viena no augstākajām Alpu virsotnēm (4478 m), bet arī viena no bīstamākajām.

 

Jau sen zināms, ka ekstrēmie sporta veidi ir viena no Pipas kaislībām, taču kāpiens Francijas Alpos – Materhornā šoreiz bijis vairāk emocionāls nevis fizisks pārbaudījums. Pipa devās šajā piedzīvojumā par godu sava līgavaiņa brālim, kurš 1999. gadā gāja bojā, mēģinot iekarot Everesta virsotni, taču iekļuva Himalaju vētrā. Midltones māsa pieņēma šo izaicinājumu, lai palīdzētu piesaistīt naudu traģiski bojā gājušā Maikla Metjūza labdarības fondam. Maikla Metjūza fonds ir dibināts, lai palīdzētu nodrošināt izglītību bērniem dažādās tālās vietās, kuri bez atbalsta un palīdzīgas rokas diezin vai vispār gūtu iespēju mācīties. Pipa iekaroja Materhornu vien dažas nedēļas pēc tam, kad paziņoja plašākai publikai par savu saderināšanos ar Džeimsu Metjūzu.

 

Vien dažas stundas pēc virsotnes iekarošanas, Pipa atklāja, ka tieši līgavaiņa brāļa piemiņa, tās svētums palīdzēja tikt līdz pašai augšai. Pipa arī agrāk ir palīdzējusi piesaistīt līdzekļus Maikla Metjūza fondam, taču atklājusi, ka šobrīd tas viņai ir vēl svarīgāk, jo nu jau runa ir par viņas ģimeni. “Tā bija brīnišķīga pieredze – uzkāpt vienā no skaistākajām virsotnēm, turklāt tajā pašā laikā piesaistot naudu labdarībai, kā arī jauna un lieliska cilvēka piemiņai, kurš, diemžēl, zaudēja savu dzīvību, tiecoties pēc citas virsotnes sasniegšanas,” atklājusi Pipa.

Everest death/Matthews/Summit
Maikls (no kreisās) kopā ar draugu Džeimiju Everetu ceļā uz Everesta virsotni

 

“Lai gan ne es, ne mans brālis – mēs neesam nekad satikuši Maiklu, tomēr arī mūsos abos mājo viņa gars – aizraušanās un mīlestība pret kalniem. Šādi mēs vēl vairāk varam pieminēt Maiklu un turēt viņa garu dzīvā piemiņā,” teikusi Pipa. “Lai gan mēs visi esam priecīgi par saderināšanos, tomēr pagātni noliegt nav iespējams un šis fakts, ka Džeimss pirms 17 gadiem tik traģiski zaudējis savu brāli, mūs visus skumdina. Tas nav kas tāds, ko tik vienkārši var aizmirst, šis notikums būs vienmēr kopā ar mums. Maiklam par godu izveidotais fonds ir mūsu sirds darbs un labā griba paturēt viņu gaišā piemiņā,” turpināja Pipa.

 

Maikls labdarības mājas lapā aprakstīts kā ļoti jautrs, pieticīgs un darbu mīlošs cilvēks. Viņš bija 162. cilvēks, kurš gājis bojā Everestā. Viņa mirstīgās atliekas tā arī nekad nav tikušas atrastas, kas šo gadījumu padara vēl traģiskāku. 1999. gadā, kad Maikls gāja bojā, viņš bija tikai 22 gadus jauns. Viņa tēvs Dāvids daudzējādi mēģinājis juridiskā ceļā pierādīt, ka dēls bojā gājis klinšu kāpēju pavadoņa neuzmanības dēļ, taču bez panākumiem. Diemžēl, lai arī izdotos pierādīt kāda vainu, tas neko vairs nespētu mainīt. Pipas līgavaini brāļa nāve skāra ļoti smagi. Maikls bija 18 mēnešus jaunāks par Džeimsu.

NINTCHDBPICT000253308263
Visi trīs brāļi kopā. No kreisās: Maikls, Džeimss un priekšā Spensers

 

“Maikla zaudējums bija ļoti sāpīgs visai mūsu ģimenei un laika gaitā situācija kļuva aizvien sliktāka, jo tā arī neatrada ne viņa ķermeni, ne arī bija iespējams pilnībā izskaidrot viņa nāves iemeslu un apstākļus,” raksta jaunākais brālis Spensers Metjūzs savā autobiogrāfijā “Čelsijas puiša grēksūdze”, kas veltīta Maiklam.

 

Kaislīgais un pieredzējušais alpīnists Maikls bija uzkāpis Šveices Alpos, Pirenejos un Kilimandžāro Tanzānijā, un tad devās iekarot Himalajus. Maikls samaksāja vairāk nekā 26 tūkstošus eiro kompānijai “Out There Trekking”, kas organizēja ekspedīcijas uz Everestu – viņiem bija iespaidīgas drošības garantijas. Maikls gāja bojā spēcīgā sniega vētrā vairāk nekā 8000 metru augstumā bēdīgi slavenajā “Nāves zonā”.

Sabiedrība

Jāņus vairs nesagaidīs… Atpūta pie ūdens kompānijai beidzas traģiski – VIDEO

  Jēkabpilī vairāku apstākļu kopums novedis pie traģēdijas – vienā no pilsētas ūdenstilpēm noslīka cilvēks. Latvijā...

Svētku priekšvakarā smaga avārija notikusi uz Ventspils šosejas

  Otrdien smaga avārija notikusi uz Ventspils šosejas aptuveni 5 km no otrā Tukuma apļa uz...

Policija aicina atsaukties tūrisma kompānijas apkrāptos iedzīvotājus

Valsts policijā šobrīd notiek izmeklēšana saistībā ar iespējamām prettiesiskām darbībām, ka veikuši tūrisma aģenta SIA...
Foto:Pexels.com/CC

Līgo dienas priekšvakarā saņemtas skumjas ziņas

  Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 21.jūnija plkst. 06.30 līdz 22.jūnija plkst. 06.30, Valsts ugunsdzēsības un...

Kašera un Jāņa kāzas Dānijā izmaksājušas bargu naudu; Kašers vairs neklusē

  Lai arī kāzas nenoliedzami ir viens no gaidītākajiem mirkļiem Kašera un Jāņa dzīvēs, puiši ir...

Ar paziņojumu klajā nācis veikalu tīkls “Rimi”

Līdz ar Līgo svētkiem ir veiktas izmaiņas Rimi veikalu darba laikos. Tāpat izmaiņas gaidāmas arī...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 23. jūnijs

  Iespējams, šodien nāksies krietni vien pasvīst dažādos darbos, kas radīs aizkaitināmību, līdz ar to būs...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 22. jūnijs

Esi piesardzīgs, jo ir skaidrs, ka šajā dienā apkārt valdīs sarkasms, kurš atsevišķos gadījumos var...
Foto:Wall321.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 21. jūnijs

  Zvaigznes ikvienu šajā dienā padarīs nedaudz stūrgalvīgāku un spītīgāku kā ierasts gan privātajā, gan sociālajā...
Foto:Pexels.com/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 20. jūnijs

  Šajā dienā ieteicams tomēr ļauties komunikācijai ar apkārtējiem, jo sevišķi svaigā gaisā. Esiet uzmanīgi karstumā!     Auns Auna...

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 21. – 27. jūnijs

  Vasaras saulgrieži, Līgo vakars un Jāņu diena šonedēļ priecēs daudzus jo daudzus. Ko mums visiem...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 19. jūnijs

 Centies vērst skatu uz apkārt notiekošo pēc iespējas tālāk un plašāk.   Auns Auna zīmē dzimušajiem, kuri ir...

Mājai un Dārzam

Sinoptiķi atjaunojuši sarkano brīdinājumu – tas ir spēkā līdz Līgo vakaram

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi atjaunoši iepriekš izplatīto sarkano brīdinājumu par ekstremālu karstumu....

Parādās jauna informācija par laiku Līgo svētkos; precizē, kad beigsies karstums

  Sinoptiķi Toms Bricis un Jānis Trallis pavēstījuši jaunākās ziņas par tuvākajās dienās gaidāmo laiku. Kad...

Vai šogad Līgo naktī gaidāmi nokrišņi?

  Tā kā Līgo svētki visbiežāk tiek svinēti svaigā gaisā un pie dabas, viens no aktuālākajiem...