Pēdējā laikā daudz ziņots par Kembridžas hercogu pāra Viljama un Ketrīnas aktualitātēm. Ir jau arī iemesls – gadu vecā prinča Džordža vecāki ar satraukumu gaida otru atvasīti, tomēr šis laiks nav viegls nevienam no viņiem, ziņo virkne britu plašsaziņas līdzekļu.
Kā zināms, Keita pēdējā laikā praktiski nav rādījusies sabiedrībā un septembrī arī nedevās savā ieplānotajā vizītē uz Maltu. Īsi pirms tās karaļnams oficiāli apstiprināja jau mēnešiem ilgi presē cirkulējošo informāciju – Midltone ir stāvoklī. Otrā grūtniecībā Keitai pagaidām izvērtusies negaidīti smaga un šobrīd vieglāk nekļūst.
Lai kaut nedaudz atvieglotu ikdienu, hercogiene izdarījusi negaidītu izvēli – pārcēlusies uz savu vecāku Kerolas un Maikla māju, bet Viljams vismaz pagaidām palicis abu kopīgajā mājoklī Kensingtonā. Kādēļ? Prese min, ka, iespējams, šādi – prom no visuredzošā personāla acīm – Keitai paciest rīta sliktumus ir vieglāk. Dažviet arī minēts, ka pāris varētu būt sastrīdējies, par pamatu kalpojot kāda avota stāstītais un pieņēmums, ka precētai sievietei pārvākties uz vecāku māju ir, mazākais, dīvaini. Vēl jo vairāk tādēļ, ka tur viņai nav pieejami labākie karaliskie ārsti un aparatūra. Tas dažiem medijiem liek secināt, ka, tieši otrādi, Keitas veselības stāvoklis ir uzlabojies, ja jau viņa reiz izšķīrusies par tik drosmīgu soli.
Būtiski jaunumi šajā situācijā, visticamāk, parādīsies oktobra beigās, kad karaļnams gaidībās esošajai Keitai ieplānojis vairākas vizītes. Ja hercogiene jutīsies pietiekami labi, viņa tajās dosies un beidzot būs iespējams novērtēt viņas otrās grūtniecības ģērbšanās stilu, ko nepacietīgi gaida bulvārprese.
Jau vēstīts, ka Midltone, tāpat kā pirmās grūtniecības laikā, cieš no ļoti retas slimības ar tikpat sarežģītu latīnisko nosaukumu – Hyperemesis gravidarum. Tā ir īpaši smaga grūtniecības toksikoze. Ar šādu kaiti sirgst vien aptuveni 3% no visām pasaulē esošajām topošajām māmiņām. Tas ir stāvoklis, ko raksturo ārkārtīgi slikta dūša, vemšana, svara zudums (kas hercogienei ir īpaši bīstams, jo viņa ir smalkas miesasbūves sieviete) un pat līdzsvara traucējumi. Vieglākos gadījumos šī kaite tiek ārstēta ar uztura maiņu, atpūtu un antacīdiem. Smagākos gadījumos ārstēšana tiek veikta slimnīcā, lai mātes un augļa veselību pastiprināti uzmanītu mediķi, apgādājot ķermeni ar nepieciešamo ūdens un barības vielu daudzumu intravenozi. Šī grūtniecības izraisītā slimība parasti sākas ap ceturto grūtniecības nedēļu un ilgst līdz 16., pat 18. grūtniecības nedēļai. Pamatojoties uz šo informāciju iespējams secināt, ka karaliskā atvase pasaulē gaidāma ne ātrāk kā 2015. gada aprīlī.