Pagājušajā svētdienā norisinājās šova „X faktors” pirmā tiešraide, kur savus priekšnesumus rādīja visi 12 dalībnieki. Diemžēl, beigās noskaidrojās, ka pirmajā raidījumā no konkursa jāaiziet Intara Busuļa komandas dalībniekam Aivo Oskim. Aicinājām Aivo uz īsu sarunu par iespaidiem, emocijām un nākotnes plāniem!

 

Uz šova „X faktors” skatuves 15. oktobrī norisinājās lielas kaislības – jaunie talanti ar sirdi un dvēseli izpildīja savas pirmās dziesmas konkursa tiešraidē, cīnoties par lielo uzvaru. Spriedze un enerģija bija jūtama pat otrpus TV ekrāniem un katrs skatītājs tur īkšķus par savu favorītu. Diemžēl, jau šī reize lika dalībnieku skaitam samazināties. Pēc skatītāju balsojuma pēdējās divas vietas šajā pārraidē ieņēma Aivo Oskis un Edgars Kreilis. Abiem puišiem nācās kāpt uz skatuves vēlreiz un dziedāt vēl pa vienai dziesmai un priekšnesumi atkal aizkustināja. Izvēle grūta. Žūrijas dalībniekiem atkal nācās vērtēt, jo vienam šovs bija jāpamet. Reinis Sējāns, lai gan atzina, ka nepārprotami ir talants, lēma, ka šovs jāpamet Aivo, savukārt, Aija Auškāpa atzina abus par spēcīgiem, taču, kā pati atzina, uzvēla smago lēmumu uz Intara Busuļa pleciem, sūtot mājās Edgaru. Nu mentoram Intaram Busulim nācās izdarīt izvēli – kuru no abiem savas komandas dalībniekiem šoreiz sūtīt mājās, jo par katru no viņiem jau tika dota viena žūrijas pārstāvja balss. Šajā reizē paveicās Edgaram, bet mājās nācās doties Aivo Oskim.

 

Kas bija Tavs pamudinājums piedalīties „X faktorā”? Kādas bija sajūtas, izejot atlases kārtas? Tomēr taču bija milzīga konkurence…

“X faktoram” mani pamudināja pieteikties mazā māsīca Vendija, kura mani vienmēr ir ļoti atbalstījusi. Dalība šajā šovā ir bijusi ļoti vērtīga, jo iegūtā pieredze ir tiešām noderīga.

Vienmēr dzīvi uztveru pozitīvi  un pats svarīgākais man bija parādīt savu talantu, tāpēc, ejot uz atlasēm, noskaņojos uz to, ka man nav ko zaudēt, tikai iegūt jaunu pieredzi. Esmu lepns, ka esmu viens no 12 labākajiem, kuri tika uz tiešraižu raidījumiem. Ir svarīgi novērtēt lietas, kas ir izdevušās un ko esmu ieguvis, nevis domāt – kā būtu, ja būtu.

Kopumā visās atlašu kārtās biju ļoti priecīgs redzēt, ka Latvijā ir tik daudz labu un stilīgu dziedātāju. Esmu pārliecināts, ka “X faktora” šova veidotāji liks uzmirdzēt vēl daudziem jauniem talantiem nākošajās sezonās.

 

 

Kā Tu vērtē savu mentoru un viņa ieguldījumu Tavā dalībā šovā? Vai ir kas tāds, ko Tu labprāt būtu darījis citādāk?

Intars ir labākais! Es viņu ļoti cienu un respektēju viņa viedokli. Viņš man deva vērtīgus padomus, kurus esmu ņēmis vērā, gatavojot priekšnesumus un uzstājoties.

 

Kas, Tavuprāt, ir svarīgākais, lai cilvēks vispār spētu izturēt šo konkurenci un patiesībā pat spriedzi, kas notiek šovā?

Domāju, uzdrīkstēšanās, vēlme būt sadzirdētam un ticība, ka vari uzvarēt.

 

 

Skatītāji redz skaistus cilvēkus ar labām balsīm, kuri uzkāpj uz skatuves un brīnišķīgi dzied. Bet vai vari pastāstīt, kas „stāv” aiz visa šī? Kas patiesībā notiek aizkulisēs? Cik ilgs laiks jāpavada gatavojoties, lai uzkāptu uz skatuves šai vienai dziesmai?

Gatavošanās pirmajai tiešraidei prasīja daudz darba, ne tikai no šova dalībniekiem, bet arī no tā veidotājiem. Šova tapšanā ir iesaistīti ļoti daudz cilvēku, kuri ir industrijas profesionāļi. Visi iesaistītie rūpējas par to, lai skatītājiem būtu interesanti un, lai katrs dalībnieks tiktu parādīts pēc iespējas labāk. Atzīšos, ka ne viss aizskatuvē vienmēr izdodas kā plānots, taču es to saucu par māksliniecisko haosu, taču veidotāju profesionalitāte parādīja, ka katra ķibele ir paredzēta un to iespējams kontrolēt un novērst. Cepuri nost!

Kurš, Tavuprāt, ir uzvaras cienīgākais dalībnieks? Kuram Tu to novēlētu?

Mani ir vairāki favorīti! Tomēr mans uzvarētājs ir Artūrs. Viņa vienkāršība, patiesums un spēcīgais talants tiešām ir hipnotizējošs katra priekšnesuma laikā.  

 

Noskaties Aivo uzstāšanos “X faktorā”:

 

Kādi ir Tavi tuvākie un tālākie plāni mūzikā? Kur un kā iztēlojies sevi pēc pieciem gadiem?

Jau šova atlašu laikā esmu aizsācis dažus projektus un ar pozitīvu garu eju uz priekšu. Tuvākajā nākotnē gaidāmas orģināldziesmas, kā arī sadarbība ar citiem māksliniekiem. Nespēju ieskatīties tik tālā nākotnē, man vairāk patīk dzīvot mirklim, taču vienmēr apdomāju arī iespējas nākotnes plāniem.

Tevī ir jūtams milzīgs pozitīvisms un sirsnība! Kā Tu spēj to saglabāt? Varbūt ir kāda „recepte”? Jo mūsdienās daudz cilvēku ir negatīvi noskaņoti uz dažādām lietām.

Ģimene un draugi ir mana pozitīvisma avots. Es vienmēr visā spēju un cenšos saskatīt labo. Ir tāds teiciens “Vienmēr var būt labāk”, taču es saku, ka “Vienmēr var būt sliktāk”. Uzskatu, ka ir jānovērtē padarītais un viss labais, kas man jau šobrīd ir.

Ko Tu varētu ieteikt cilvēkiem, kuri vēlas dziedāt, bet baidās uzdrīkstēties? Jo, domājams, ka ikvienam, kurš saņēmās aiziet uz atlasēm, bija vajadzīga milzīga drosme!

Nav jēgas baidīties! Ir jāiet, jāuzdrīkstas un jāpiesaka sevi. Sliktākais, kas var notikt, piemēram, “X faktorā” ir tas, ka trīs cilvēki izteiks savu viedokli un pateiks nē. Katrs no žurijas pārstāvjiem ir profesionālis un zinošs savā jomā, taču no otras puses –  tie ir tikai trīs cilvēku viedokļi. Ja nesanāk viss kā iecerēts, jāiet vēlreiz un jāpārliecina, ka viņiem nebija taisnība. Es visiem iesaku jebkurā dzīves situācijā saskatīt pozitīvo un uztvert to kā brīnišķīgu un vērtīgu pieredzi.  

 

 

BrīvBrīdis.lv komanda vēl Aivo aizvien jaunas iespējas, izdošanos un vienmēr iemeslu smaidīt!

Sabiedrība

Foto:Flickr.com/ Roger Ahlbrand/CC

Jāņu dienā noticis traģisks negadījums

  Kā vēsta Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Jāņu dienā, 24. jūnijā, no kāda dīķa Trapenes...

Aija un Līga divatā gatavo Jāņu gardumus daudzu Anglijas latviešu galdiem – VIDEO

  Lielbritānijā dzīvojošajiem latviešiem celt Jāņu galdā īstu latviešu ēdienu ir goda lieta. Taču ne vienmēr...

“Iziešu pie vīra un te palikšu!” – ukrainiete Juļa cer, ka viņas Jāņu nakts vēlēšanās piepildīsies – VIDEO

  Daudzās Latvijas sētās šogad Jāņus svin arī no kara atbēgušie ukraiņi. LTV filmēšanas grupa devās...

Liela nelaime notikusi Gaujā pie Cēsīm; nu peldēties tur liegts

  Jau vairākas dienas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki turpina meklēt trešdien Gaujā pazudušo vīrieti....

Nopietns brīdinājums par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par sestdien, 25. jūnijā, gaidāmo laiku. Brīdinājums...
Foto:Flickr.com/Michel Filion/CC

Līgo vakarā notikusi traģēdija

  23. jūnijā valstī reģistrēts 121 ceļu satiksmes negadījums, kuros cietuši 30 cilvēki un viens gājis...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 26. jūnijs

  Planētu pozīcija dienas pirmajā pusē nodrošinās diezgan intensīvus notikumu apstākļus. Tava uzvedība var kļūt noteiktāka,...
Foto:Pexels.com/Tarek Ansary/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 25. jūnijs

  Šo dienu varētu raksturot kā diezgan aktīvu un veiksmīgu. Ļoti svarīgi šodien izmantot savu enerģiju...
Foto:Elīna Lūse-Mūrniece/BrīvBrīdis.lv

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 24. jūnijs

  Izmanto savu personīgo šarmu - tad solās būt panākumi un komunikācija ar cilvēkiem patīkamāka. Otrajā...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 23. jūnijs

  Šī diena izrādīsies produktīva dažādām iepriekš pārdomātām un izskaitļotām darbībām. Godīgas un apdomīgas rīcības novedīs...
Foto:Flickr.com/Feggy Art/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 22. jūnijs

  Šī diena būs piemērota uzdevumiem, kas saistīti ar mājas dzīvi. Šodien objektīvi varēsi novērtēt savu...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 21. jūnijs

  Šodien negatīvisms nav pieņemams pat vismazākajās tā izteiksmēs. Dari visu tā, lai smaids un optimisms...

Mājai un Dārzam

Nopietns brīdinājums par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par sestdien, 25. jūnijā, gaidāmo laiku. Brīdinājums...

Sinoptiķi pirms Jāņiem atklāj, kad gaidāms pirmais karstuma vilnis

  Tuvākās dienas anticiklona ietekmē būs saulainas un sausas, bet gaisa temperatūra pakāpeniski paaugstināsies. Jaunnedēļ gaidāms...

Parādās pavisam jaunas ziņas par laiku turpmāk

  Sinoptiķis Jānis Trallis savā "Twitter" kontā īsi ieskicējis laika prognozi turpmākajām dienām. "Turpmākās dienas Latvijā būs...