Kārtējā svētdiena un ar nepacietību gaidītā šova “X Faktors” tiešraide un, protams, neatņemama tā sastāvdaļa – izbalsošana. Pagājušajā svētdienā šovu pameta divi dalībnieki, viens no tiem – Lauris Bergmanis.

 

Kā Lauris atklāja video rullītī pirms pirmās atlases kārtas: “Mūzika man dod iespēju atslēgties no visas, tā teikt, samaitātās pasaules, jo dziedot, spēlējot ģitāru vai klavieres, es ieeju tādā kā transā, citā pasaulē. Es domāju labas lietas un aizmirstu par sliktajām, kas man ir bijušas dzīvē.” Astoņpadsmit gadus jaunais puisis 17. septembra vakarā pirmo reizi kāpa uz “X Faktora” lielās skatuves, kur konkurēja ar citiem dalībniekiem vecuma grupā “16 – 25 gadi”. Lauris ar savu sirsnību, labestību, kas no viņa staroja un, protams, dziedājumu pārliecināja žūriju un, saņemdams iedvesmojošus komentārus, kā arī trīs “Jā!”, viņš tika nākamajā kārtā.

 

“Krēslu izaicinājumā” Bergmanis izpildīja īru grupas “Kodaline” dziesmu “Brother”. Tajā brīdī visi četri krēsli jau bija aizņemti taču žūrija par viņa emocionālo dziedājumu bija sajūsmā, tāpēc kategorijas “16 – 25” mentore Aija Auškāpa lēma dot Laurim krēslu, sūtot mājās citu dalībnieku – Didzi Melderi. Tomēr Auškāpa lēma, ka Laura vietu ieņems kāds cits – priekšpēdējais šīs atlases kārtas dalībnieks – Roberts Memmēns, kurš pēc šī pārbaudījuma no dalības šovā atteicās, tādējādi vietu atdodot atpakaļ Laurim.

 

Pēc pirmās tiešraides, kurā Lauris izpildīja Dona dziesmu “Signāls”, Lauris bija drošībā. Lai gan žūrijas pārstāvji atzina, ka dziesmas izvēle neesot bijusi pareizā, skatītājiem dziedājums patika un balsojumā to parādīja. Otrajā tiešraidē Bergmanis izpildīja grupas “Owl City” dziesmu “Fireflies”, un šoreiz žūrija to atzina par lielisku un balsij ļoti piemērotu izvēli.


Diemžēl, trešā tiešraide Laurim izrādījās pēdējā “X Faktorā”. Raidījuma sākumā šova vadītājs Markuss Riva paziņoja, ka šajā vakarā mājās būs jādodas uzreiz diviem dalībniekiem, turklāt vienam no viņiem tas būs jādara, negūstot iespēju izpildīt savu izglābšanas dziesmu. Puisis šajā reizē izpildīja sera Eltona Džona dziesmu “I’m stil standing” un pats atzina, ka šī dziesma viņam asociējas pašam ar sevi, jo viņš aizvien stāv uz šīs skatuves: “Lai arī ko citi domā, es to neņemu galvā, stāvu ar smaidu sejā un eju tālāk ar paceltu galvu!” Diemžēl, skatītāji savā balsojumā Lauri ierindoja pēdējā vietā, un viņam bija jādodas mājās bez iespējas sevi glābt ar otru dziesmu. Aicinājām Lauri uz nelielu sarunu.

 

Vai Tu arī iepriekš jau esi piedalījies kādos TV projektos? Kas pamudināja pieteikties X Faktoram?

Šī man ir pirmā pieredze TV projektos un šovos kā tādos, bet, kad biju mazāks, teiksim, 8, varbūt 9 gadi, biju uz atlasi šovam “Latvijas Zelta Talanti”, kur, protams, par atlasi nekur tālāk netiku! Uz šī šova atlasi braucu “piedūriena” pēc. Tīri tāpēc, lai nedaudz pakavētu skolu un aizbrauktu uz Liepāju! [Smejas] Vienu dienu audžumāsa pieskrēja pie manis, parādīdama telefonā reklāmu. Pasmējās un teica, lai pamēģinu. Tā arī darīju. Sākumā, protams, man tas nešķita nekas liels, bet, kad ieraudzīju to cilvēku čupiņu, kura bija sabraukusi, uzreiz mainīju savas domas. Tiešām necerēju, ka esmu kaut par kripatiņu labāks par balsīm, kuras satiku atlases laikā.

 

 

Ar kādām sajūtām devies uz atlasēm un kā izvēlējies repertuāru?

Uz pašu pirmo atlasi, kura bija Liepājā, devos ar brīvu prātu, neko necerēdams. Ar dziesmu izvēlēm bija diezgan vienkārši, jo varēju dziedāt to, ko vēlos, tāpēc par neko neuztraucos. Laikam viss noritēja gludi, ja jau es tiku tālāk. Uz otro atlasi bija nedaudz grūtāk, jo vajadzēja izvēlēties samērā uzmanīgi un uz trešo tieši tāpat. Dziesmas izvēlējos ar jēgu un tā, lai tās var kādam veltīt, tāpēc arī tas nebūt nebija pārāk grūts darbiņš.

 

Kā notika gatavošanās šova tiešraidēm? Sākot no dziesmas izvēles, līdz tam, ko redzam mēs savos TV ekrānos. Vai vari to kaut nedaudz aprakstīt?

Patiesībā tas bija nogurdinošāk nekā man šķita, kad mani samainīja ar Robertu. Ļoti daudz laika jāatvēlē horeogrāfijai un dziesmām, un tas tik tiešām nav tik viegli kā šķiet, kad cilvēki skatās šovu caur TV ekrāniem. Tas ir milzīgs darbs un apņēmība no agra, agra rīta līdz vēlām nakts stundām un tā katru dienu. Ir jāzina 2 līdz 3 dziesmas uz priekšu un, protams, tām dziesmām ir jādomā horeogrāfija un ne tikai… Tas ir ilgs un diezgan piņķerīgs process. Daudz tabulu un anketu par dziesmu izvēlēm un katru mazāko lietu uz skatuves – skatuves krāsām, kamerām, apģērbu utt. Ļoti daudz darba tiek ieguldīts katrā mazākajā niansē, ko, protams, es nekad nepaveiktu, ja man nepalīdzētu “X Faktora” komanda.

 

 

Kas ir tas, kas tev visvairāk un spilgtāk paliks atmiņā no X faktora?

Visspilgtākais, kas man ir un vienmēr būs atmiņā ir katra pavadītā diena ar saviem kolēģiem. Tas noteikti ir tas neatņemamais, kas man vienmēr rādīsies sapņos kā vakardiena. Milzīgs prieks, ka varēju satikt tik jaukus un foršus cilvēkus, iegūt jaunus draugus un pozitīvismu. Vienmēr atbalsts ne tikai no manas ģimenes, bet arī no kolēģu puses. Bija tiešam bēdīgi aiziet zinot, ka man būs viņi jāpamet.

 


Tevī pašā staro milzīgs pozitīvisms, to redzēja un sajuta, šķiet, visi. Kā Tu spēj tādu uzturēt, saglabāt, jo tomēr mūsdienu aizņemtība ikdienā bieži ievieš savas korekcijas un mēs smaidām retāk nekā vajadzētu.

Uzskatu, ka bez pozitīvisma mēs, cilvēki, nevarētu sasniegt to, ko esam jebkad sasnieguši. Ir jāraugās uz lietām no gaišākās puses, neskatoties uz grūtībām, caur kurām ejam dzīvē. Aizņemtās dienas tikai aizpildītas darot to, kas man patīk, tāpēc nemaz nebija tik traki. Pozitīvisms nebūt neizpaudās tikai no manis, arī no maniem mentoriem un vokālajiem pedagogiem, kā arī pārējiem dalībniekiem.

 

Svētdiena. Izbalsošana. Pēkšņi paziņo, ka tiks izbalsoti divi. Un Tev nācās aiziet pat bez iespējas sevi mēģināt glābt ar otro dziesmu. Kādas sajūtas Tevi pārņēma tajā brīdī?

Kad Markuss nosauca manu vārdu, es nebūt nebiju pārsteigts! Jau domāju, ka būšu uz strīpas, bet, tomēr cerēju, ka varēšu nodziedāt savu izglābšanās dziesmu. Biju priecīgs, jo nav par ko bēdāties. Šī visa gājuma laikā es ieguvu jaunus draugus, ar kuriem pavadīju kopā neaizmirstami labu laiku, guvu milzīgu ne tikai skatuves pieredzi, bet arī pieredzi šovbiznesā un, protams, labas emocijas un komandas darba sajūtu. Vēl zināju to, ka beidzot varēšu vairāk laika atvēlēt saviem mīļajiem cilvēkiem un ģimenei, tāpēc es nebiju negatīvi noskaņots, plus, vienai izbalsošanai jau esmu gājis cauri, tāpēc šī man nebūt nav nekas jauns! Vienīgā lieta, par kuru bēdājos ir aiziešana no saviem draugiem. Tā sajūta, ka vairs nesastrādāsieties kopā – tas ir tas bēdīgākais!

 

Vai vari mums atklāt, kādi ir tai tuvākie nākotnes plāni? Tu taču turpināsi dziedāt?

Par tuvākajiem plāniem neesmu gluži pārliecināts, bet pavisam noteikti turpināšu dziedāt un attīstīt savu balsi. Atgriezīšos skolā un veltīšu laiku saviem hobijiem.

 

 

Kuram un kāpēc Tu novēlētu uzvaru šajā “X Faktorā”?

Manuprāt, mēs visi esam uzvarētāji. Neuzskatu, ka kāds ir TAS uzvarētājs un esmu kaut ko zaudējis. Esmu tikai ieguvis, tāpat arī visi pārējie dalībnieki. No šova aizies visi – vai nu tagad, vai vēlāk. Bet mēs visi arī paliksim uzvarētāji. Uzskatu, ka šis ir pats labākais, ko esmu ieguvis – milzīga pieredze un daudz labu draugu.

 

Kāds būtu Tavs ieteikums tiem, kuri kaut ko ļoti vēlas, bet baidās uzdrīkstēties?

Es iesaku nebaidīties nevienam, jo, kamēr tu nepiepildīsi savu sapni, tikmēr kāds cits viņu piepildīs tavā vietā. Vislabāk motivēt sevi var katrs cilvēks pats. Kad saproti, ko dari, ko vēlies, ko vari, tad gribasspēks atnāks pats. Ir tikai jāatrod tā īstā lieta, ko vēlies darīt, jo, kad pienāks tava pēdējā diena, tu nožēlosi nevis to, ko tu izdarīji, bet to, ko tu neizdarīji un nesasniedzi savā dzīvē – katru savu sapni, ko nepiepildīji. Un atceraties – vienmēr būs tikai divas dienas, kurās mēs neko nevaram iesākt – vakardiena un rītdiena, tādēļ šodiena vienmēr būs īstā diena, lai mīlētu, ticētu, darītu un, galvenokārt, dzīvotu. To arī iesaku – nebaidieties dzīvot! 🙂 

 

 

Šo skaisto skatu uz dzīvi vēlam Tev saglabāt, Lauri, jebkurā situācijā!

 

Sabiedrība

Latgalē dzērumā jauna sieviete pagalmā sabojā sešas automašīnas – FOTO

  Pagājušās nedēļas beigās Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ludzas iecirkņa Kriminālpolicijas darbinieki aizturēja sievieti, kura...

Privātmājā Jūrmalā atrod nodurtu sievieti; policija rīkojas uz karstām pēdām

  Šo pirmdien, 3. augustā, pēc telefona zvana saņemšanas par Jūrmalā izdarītu slepkavību, policisti kādā privātmājā...

Sinoptiķis Bricis dalās ar kapu pārzines filmētu iespaidīgu video no Krāslavas

  "Vasaras sākumā es saņēmu iespaidīgu video no Krāslavas. Tur kapu pārzini Viju Poļevaju darba laikā...

Horoskopi un Testi

Foto:Wallpaperhi.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 4. augusts

Šodien būsi motivēts tiekties pēc saviem ideāliem, kā arī pacelt pats savu latiņu augstāk, lai...
Foto:Babymagz.com

Horoskopa zīmes, kurām AUGUSTS būs īpaši veiksmīgs

Uzzini, kuras dienas šomēnes zvaigznēs tev ir ierakstītas pozitīvās krāsās, bet kuras iezīmē, ka jābūt...
Foto:Flickr.com/Fun Mag/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 3. augusts

Nozīmīga diena karjeras jomā. Nāksies tikt galā ar vairākiem izaicinājumiem. Var gadīties, ka būsi visai...

Mājai un Dārzam

Sinoptiķis Bricis dalās ar kapu pārzines filmētu iespaidīgu video no Krāslavas

  "Vasaras sākumā es saņēmu iespaidīgu video no Krāslavas. Tur kapu pārzini Viju Poļevaju darba laikā...

Kāds laiks mūs sagaida atlikušajā vasarā? Stāsta sinoptiķis Toms Bricis – VIDEO

  Lielu karstuma viļņu nebūs, bet vasara nav beigusies! No trešdienas sāksies silta un saulaina laika...
Foto:Pexels.com/Adam Kontor/CC

Nedēļas vidū laiks būtiski mainīsies: Prognoze 7 dienām!

  Šonedēļ pāri Latvijai uz ziemeļiem virzīsies ciklons, kas nedēļas pirmajā pusē nesīs intensīvu lietu un...