21. oktobrī noritēja Latvijas X-faktora otrās sezonas pirmā tiešraide, kurā uzstājās visi 12 finālisti. Diemžēl kā jau ikvienā konkursā, arī šajā ir noteikumi un, lai tiktu līdz uzvarētājam, pa vienam vien dziedātājiem šovs jāpamet. Diemžēl šosezon pirmais šovu atstāja Oskars Millers.

Jau pirmajā atlasē, kas TV ekrānos bija vērojama š.g. 9. septembrī, Oskars pārliecinoši sevi pieteica teikdams: “Es gribu parādīt žūrijai enerģiju, harizmu un parādīt to, ka tas ir tas, ko es mīlu, un tas ir tas, ko es visu mūžu gribu darīt.” Viņš izpildīja Bruno Marsa dziesmu “Treasure”, patiesi pierādot savu enerģiju tā, ka žūrijas pārstāve Aija Auškāpa pēc priekšnesuma uzreiz atzina, ka vēlētos Oskaru savā komandā, atzīstot, ka viņa profesionalitāte un iemaņas liks vēl vairāk censties pārējiem. Saņemdams trīs pārliecinošus “JĀ”, Oskars varēja soļot uz nākamo atlases kārtu, pietuvojoties mērķim par iekļūšanu finālā.

Nākamā kārta, kas Oskaram bija jāpārvar, bija tā saucamais “krēslu izaicinājums”. 7. oktobra vakarā tika izlozēts, ka kategorijas “25+” mentore šogad būs Aija Auškāpa. Šajā kategorijā iekļāvās arī Millers, kurš, ar smaidu paziņojot, ka atnācis uzvarēt, izpildīja Džona Ņūmena dziesmu “Love Me Again”. Šķita, ka Millers patiesi “uzspridzina” skatuvi ar savu enerģiju, degsmi un patiesu vēlmi atrasties uz tās. Tiesa, žūrijas pārliecība nebija tik pamanāma, jo Busulis atzina, ka priekšnesums bijis garlaicīgs, bet Reinis Sējāns pauda nepārliecinātību par Millera spējām, retoriski vaicājot vai tikai ar šo arī viss pulveris nav ticis izšauts. Aijas viedoklis gan bija pozitīvāks un viņa teica: “Nu, nav tik traki, kā Intars mālē. Tāds pop dziedātājs puisis manā komandā ļoti noderētu.” Viņa gan atzina arī to, ka šķitis, ka priekšnesums ir tik ļoti pārdomāts, ka pazudis pirmatnējais dabiskums, pazudusi brīvā ļaušanās skatuvei un dziesmai. Taču ar cerību, ka Oskarā ir vēl kaut kas pirmatnējs un neatklāts, Auškāpa deva viņam krēslu. Viņš izturēja pārējo dziedātāju uzstāšanās, nosēžot krēslā līdz galam un iekļuva finālā.

21. oktobra vakarā, pirmajā šova tiešraidē, Oskars izpildīja “Kings Of Leon” dziesmu “Sex on the fire”. Šoreiz žūrijas komentāri bija iedvesmojoši un Millers guva atzinību. Diemžēl skatītāju balsojumā dziedātājs ierindojās vienā no pēdējām vietām, kas lika jau pirmajā tiešraidē likt galdā arī savu glābējdziesmu. Viņam nācās spēkoties ar Amandu Meržecku. Situācija bija saspringta, bet Intars Busulis, kuram piederēja pēdējā balss, tomēr mājup sūtīja Oskaru. Tieši tāpēc BrīvBrīdis.lv aicināja Oskaru Milleru uz sarunu par un ap X-faktoru, kā arī tuvākiem un tālākiem nākotnes plāniem.

Kas/kurš Tevi pamudināja pieteikties X-faktoram? Kas bija Tava lielākā motivācija?

Es pats sevi pamudināju izmēģināt savus spēkus kā solo mākslinieks, jo vienmēr esmu dziedājis grupā “Rock’n’Berries” un vēlējos pierādīt sevi kā individuāls dziedātājs.

 

Ar kādām sajūtām devies uz atlasēm? Vai katru reizi bija liels uztraukums, vai arī šis process sagādāja baudījumu? Vai varbūt – abi kopā?

Es teiktu ka abi kopā, jo katra reize bija savādāka, līdz nonāca pie lielākā pārbaudījuma, kur biju visvairāk satraucies, kas bija krēslu izaicinājums, bet tas bija patīkams satraukums.

 

Un kādas bija Tavas sajūtas, apsēžoties uz krēsla? Vai tās emocijas vispār ir aprakstāmas?

Es uzstājos ar 4. kārtas numuru un visu laiku, sēžot uz krēsla, sirds sarāvās pie nākamā dalībnieka. Noticēju, ka tiku tālāk, tikai nākamajā dienā. (Smejas)

Foto:TV3/Toms Norde

Kā Tu pats vērtē savu uzstāšanos pirmajā tiešraidē? Vai, Tavuprāt, visu izdarīji tik labi, cik vien varēji, vai arī bija nianses, ko varēji uzlabot?

Pirmajā tiešraidē mani pārņēma stress un atbildības sajūta. Es izdarīju visu, ko varēju attiecīgajos apstākļos, bet mans mīnus bija tas, ka pārāk koncentrējos uz priekšnesumu, uz kamerām un nevarēju atrast to brīvības mirkli, kurā varu vienkārši izbaudīt mirkli.

 

Kā vērtē sadarbību ar savu mentori Aiju Auškāpu? Lai gan šī sadarbība šova ietvaros bija īsa, bet vai paguvi gūt kādu vērtīgu mācību arī no viņas?

Aija ir superīgs cilvēks un vēl lieliskāka tajā, ko dara. Viņa nevienu brīdi neslēpa padomu azotē, komentēja katru manu kustību un katru izdziedāto frāzi. Nemelošu, atklājot, ka biju no viņas nedaudz nobijies, jo viņa zina, ko saka un vēlējos izdarīt visu maksimāli labi.

 

Laiks X-faktorā Tev bija īss, bet, dzīve jau ar to nebeidzas. Viennozīmīgi – liels ieguvums ir tas, ka parādīji sevi un nokļuvi starp 12 labākajiem. Un noteikti Tev ir arī savi personīgie ieguvumi. Kas ir tā dzīves mācība vai varbūt vairākas, ko paņemsi līdzi aizejot no šova?

Līdzi es paņemšu emocijas, ko paspēju noķert, atrodoties tajā visā iekšā un, protams, Aijas komentārus par to, lai esmu tāds kāds esmu, jo nekad neizdabāsi visiem, un tas nekad nav vajadzīgs.

Foto:TV3/Toms Norde

Kuram no dalībniekiem Tu novēlētu uzvaru?

Uzvaru novēlu savam labam draugam Robertam Memmēnam, jo viņš to ir pelnījis.

 

Kādi ir Tavi tuvākie nākotnes plāni? Kur Taviem atbalstītājiem būs iespējams Tevi redzēt, dzirdēt?

Mani tuvākie nākotnes plāni ir sekojoši: Šobrīd strādājam pie otrā studijas albuma ar grupu “Rock’n’Berries”, kas jau dienas gaismu piedzīvos šī gada izskaņā, kā arī jau novembra sākumā es izdošu jaunu singlu latviešu valodā sadarbībā ar Mārtiņu Makrecki (Makree), ko uzrakstījām “Riga Live” songwhriting nometnē. Kā arī daudzi citi jaunumi. Tāpēc turpiniet man sekot, “X-faktors” bija tikai sākums raženām darbībām.

 

Kāda vispār ir Tava ikdiena šobrīd?

Mana ikdiena sastāv no dziesmu rakstīšanas, koncertēšanas un, protams, arī studēšanas RSU juridiskajā fakultātē.

Foto:TV3/Toms Norde

Kādu iztēlojies sevi pēc 10 gadiem?

Pēc 10 gadiem sevi iztēlojos dziedam arēnās un ceļojot apkārt pa pasauli, un sniedzot koncertus.

 

Ko Tu varētu ieteikt/novēlēt cilvēkiem, lai diena būtu izdevusies?

Padomājiet par to, kas jūs dara laimīgus un atmetiet to, kas jums traucē tādiem būt. Tad, kad to izdarīsiet, dodieties savai laimei pretī. Darot to ko jūs mīlat, kas padara jūs laimīgus, jūs vienmēr būsiet priecīgi.

 

Oskar, lai izdodas darīt to, ko mīli un baudīt sava ieguldītā darba augļus ikvienā situācijā!

 

Lūk arī abas pirmās tiešraides glābējdziesmas:

Sabiedrība

Ko par pavērsienu svarcēlājas Kohas dzīvē domā tēvs, bijušais puisis un treneri?

  Abi vadošie bulvārpreses izdevumi "Kas jauns" un "Privātā dzīve" savos 4. augusta numuros uz vāka...

Meganas Mārklas labākā draudzene atklāj neglaimojošus faktus

  Meganas Mārklas bijusī labākā draudzene Ninaki Pridija atklājusi faktus par tagadējās Saseksas hercogienes šķiršanos ar...

Brīdina par laiku naktī uz trešdienu

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par laiku naktī uz trešdienu. 04.-05.08.2020. naktī austrumu...

Horoskopi un Testi

Foto:Hdwallpapers.cat

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 6. augusts

Ikvienam piemītošā iekšējā intuīcija šodien sasniegs virsotnes. Vienlīdzīgās lomās būs gan reālā, gan garīgā dzīve....
imgarcade.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 5. augusts

Vakardienas valdošā enerģija vēl šodien vedīs tevi savā fantāziju pasaulē. Garīgā un dievišķā enerģija ies...
Foto:Wallpaperhi.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 4. augusts

Šodien būsi motivēts tiekties pēc saviem ideāliem, kā arī pacelt pats savu latiņu augstāk, lai...

Mājai un Dārzam

Brīdina par laiku naktī uz trešdienu

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par laiku naktī uz trešdienu. 04.-05.08.2020. naktī austrumu...

Sinoptiķis Bricis dalās ar kapu pārzines filmētu iespaidīgu video no Krāslavas

  "Vasaras sākumā es saņēmu iespaidīgu video no Krāslavas. Tur kapu pārzini Viju Poļevaju darba laikā...

Kāds laiks mūs sagaida atlikušajā vasarā? Stāsta sinoptiķis Toms Bricis – VIDEO

  Lielu karstuma viļņu nebūs, bet vasara nav beigusies! No trešdienas sāksies silta un saulaina laika...