Kāds Nekā personīga skatītājs nofilmējis Jāņa Urbanoviča izmantoto Range Rover rupji pārkāpjam ceļu satiksmes noteikumus uz Rīgas -Daugavpils šosejas. Urbanovičs noliedz, ka bijis pie stūres, taču skaidrojumi rada šaubas par šī apgalvojuma patiesumu.

 

 

Saeimas deputāts saskaņietis Jānis Urbanovičs brauc ar dārgu Range Rover. Tā ir viena no lepnākajām automašīnām Saeimas deputātu autoparkā. To nevar nepamanīt. Mašīnu ievērojis arī kāds Nekā personīga skatītājs.

 

 

Skatītājs Urbanoviča auto pamanījis  svētdien, 11 no rīta uz  Rīgas Daugavpils šosejas Pļaviņās. Braucējs pārsniedzis atļauto braukšanas ātrumu, kas šajā vieta ir 70 kilometri stundā, apdzinis krustojumā, šķērsojot nepārtraukto līniju.

 

 

VIDEO AUTORS.

Automašīnu es piefiksēju tāpēc, ka skatos televizoru, sekoju līdzi politikai arī. Pēc numurzīmes, skatījos atpakaļskata spogulī un redzu, ka nu pazīstama mašīna nu takā liekās, nu tādas daudz mašīnas nebrauc pa mūsu ceļiem. Nu un tad skatos, ka tā ir mūsu deputāta mašīna, Jānim Urbanovičam piederoša.

Vai jūs saskatījāt pašu autovadītāju?

Autovadītāju nu teiksim tā, man mašīna par cik ir zemāka, nekā džips, teiksim tā no deguna uz leju tos apaļīgos vaigus, tiešām varēja pateikt, varētu būt, ka bija Jānis Urbanovičs.

Cauri Pļaviņu pilsētai viņš jau izskatījās tāds diezgan nemierīgs pie stūres, un es iekšēji jutu, kad izbrauksim uz liela ceļa, viņš noteikti man dosies garām. Nu un tieši tā arī notika.

 

 

NORMUNDS KRAPSIS

VP Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks

Vērtējot šo te video ierakstu var redzēt visticamāk šis auto vadītājs ir pārkāpis ceļu horizontālā apzīmējuma prasības. Proti – veicis apdzīšanas manevru tanī vietā, kur tas nav atļauts, tātad šķērsojis nepārtrauktās līnijas, par ko ir paredzēts administratīvais sods 55 eiro un kā papildus ietekmēšanas līdzeklis ir divi soda punkti par šāda veida pārkāpumu. Pārkāpums ir kvalificējams kā rupjš pārkāpums un bīstams, protams.

 

 

Urbanovičs ir iecienījis Range Roverus. Pie jaunākās, vairāk nekā 100 tūkstošus eiro vērtās automašīnas Range Rover Urbanovičs tika šovasar. Automašīna reģistrēta sabiedriskajai organizācijai “Baltijas Forums”, kurā deputāts ir dibinātājs un prezidents. Noskatījies Nekā personīga rīcībā esošo video, Jānis Urbanovičs liedzas, ka pārkāpuma brīdī būtu bijis pie auto stūres.

 

 

JĀNIS URBANOVIČS

Partijas Saskaņa Saeimas frakcijas vadītājs

Atļautais 70. Braucat pa pretējo joslu, ja tas esat jūs.

Noteikti nē! Es jau četrus gadus neesmu pārkāpis likumus, ceļu satiksmes. Četrus gadus.

Tas neesat jūs?

Nē!

 

 

Brīdi padomājis, Urbanovičs paziņoja, ka viņam ir aizdomas, kas varētu būt nekaunīgais pārkāpējs. Mašīnu Baltijas forumā izmantojot vēl divi darbinieki.

 

 

JĀNIS URBANOVIČS

Partijas Saskaņa Saeimas frakcijas vadītājs

Bet jūs tad atstājiet tādas šaubas. Varbūt tomēr izskaidrosiet, kura bija tā persona, kura bija tanī brīdī pie jūsu mašīnas stures.

Man ir jānoskaidro, jo ar šo konkrēto mašīnu braukā vēl vismaz divi. Baltijas foruma ļaudis.

Jā, uz Rēzeknes pusi?

Kāpēc ne? Tas ir tabu? Jābrauc tik uz Grobiņu?

Nākamreiz lieciet savam sabiedriskajam inspektoram, lai panāk un nointervē. Tas būtu foršāk. Citādi, ko tad jūs kājas laužat, traucējat, staigājat, filmējat.

Tad varbūt jūs varētu noskaidrot un rīt pateikt, kurš tas cilvēks ir, kas brauc svētdien ar to mašīnu, tad mums nebūtu nekādu šaubu.

Nu es mēģināšu. Jūs pienāciet.

Labi.

 

 

Tomēr ceturtdien Urbanovičs uz Saeimas sēdi neatnāca. Arī Saeimas prezidijs nebija saņēmis dokumentus par deputāta darba kavējuma iemesliem.

 

 

VALĒRIJS AGEŠINS

Partijas Saskaņa Saeimas frakcijas priekšsēdētāja biedrs

Kur Urbanoviča kungs palika?

Viņa nav.

Jā.

Viņš komandējumā.

Uz kurieni?

Es nepateikšu jums. Es nezinu.

 

 

Par savām gaitām Urbanovičs ir ļoti noslēpumains ne tikai ar saviem kolēģiem. Arī Nekā personīga viņš attiecās skaidrot, kur bijis laikā, kad notika pārkāpums.

 

 

JĀNIS URBANOVIČS

Partijas Saskaņa Saeimas frakcijas vadītājs

Kur jūs pats bijāt svētdien?

Svētdien es biju visur kur. Bet Rīgā ierados pirmdien. Jūs gribat zināt, ko es darīju svētdien? To es jums nevaru.. No rīta biju baznīcā.

Kurā vietā baznīcā?

Rēzeknē.

 

 

Urbanovičs intervijās ir teicis, ka ir aktīvs katolis. Rēzeknē ir divas katoļu baznīcas, bet nevienā no tām svētdien Urbanovičs neesot manīts.

 

 

AINĀRS LONDE 

Rēzeknes Jēzus sirds katedrāles vikārs

Vai Saeimas deputāts Jānis Urbanovičs ir jūsu draudzē?

Nu ir redzēts ik pa laikam.

Un vai šo svētdien ar viņš bija uz misēm?

Nu it kā nav pamanīts. Neredzēju.

 

 

Sociāldemokrāts Urbanovičs jau gadiem brauc ar organizācijai Baltijas forums reģistrētiem glauniem auto, ik pa laikam nomainot uz jaunākiem modeļiem. Personīgajam auto viņam nepietiekot naudas.

 

 

JĀNIS URBANOVIČS

Partijas Saskaņa Saeimas frakcijas vadītājs

Tur jau tā lieta, ka mana rocība neļauj iegādāties mašīnu un braukt ar viņu.

 

 

Amatpersonu ienākumu deklarācijā Urbanovičs ir uzrādījis 36 tūkstošu eiro uzkrājumus bankā un tūkstoti skaidrā naudā.  Par šādu naudu var nopirkt  vairākas jaunas ŠKODA, pāris OPEL vai piektās sērijas BMW.

Sabiedrība

“Rimi” pirms teju mēnesi ilgās mājsēdes nāk klajā ar svarīgu ziņu pircējiem

  Saistībā ar vīrusa Covid-19 izplatību visā Latvijā turpinās stingri epidemioloģiskās drošības pasākumi. Visi Rimi veikali, izņemot atsevišķus Rimi...

Dažas stundas pirms “lokdauna” ar paziņojumu klajā nāk “Lidl”

  Ņemot vērā Ministru kabineta 20. oktobra lēmumus, no ceturtdienas, 21. oktobra visi “Lidl” veikali Latvijā...

Premjers un veselības ministrs pastāsta, cik grūti turpmāk klāsies nevakcinētajiem iedzīvotājiem

  Trešdien preses konferencē pēc valdības sēdes premjers Krišjānis Kariņš un veselības ministrs Daniels Pavļuts pastāstīja,...

Cik cilvēku “lokdauna” laikā var braukt vienā privātajā auto?

  Pārvietošanās ar privāto auto mājsēdes laikā - stāsta Ministru kabineta pārstāvji. Ar privāto auto atļauts pārvietoties...

“Lokdauna” priekšvakarā ar paziņojumu klajā nāk veikalu tīkls “Maxima”

  Lai valstī plānotās mājsēdes laikā ikviens iedzīvotājs, ar vai bez sertifikāta, varētu turpināt iepirkties, “Maxima”...

Latvijā sākas stingrā “mājsēde”: Kas jāņem vērā iedzīvotājiem?

  No ceturtdienas, 21. oktobra, līdz 15. novembrim Latvijā ieviesti stingri ierobežojumi attiecībā uz pulcēšanos, sabiedriskām...

Horoskopi un Testi

Foto:Wallpaperbeta.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 21. oktobris

  Dienas pirmā puse labvēlīga godīgai, atklātai komunikācijai. Gaidāmas konstruktīvas diskusijas, jums būs interese tajās iesaistīties....

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 20. oktobris

  Pašreizējais planētu stāvoklis palielina jūsu optimismu, intuīciju, ļauj saskatīt jaunas iespējas. Taču nerīkojieties ātri un...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 19. oktobris

  Dienas pirmajā pusē gatavojies jaukam pārsteigumam. Radošā darbā sekmes un pašizpausmes iespējas būs teicamas. Tu...
Foto:Australiaentertains.com.au

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 18. oktobris

  Planētu stāvokļa dēļ palielināsies enerģijas krājumi, taču reizē kļūsim emocionālāki, būs grūti savaldīt jūtas. Un...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 17. oktobris

Šī diena izvērtīsies labvēlīga mērķtiecīgam darbam. Viegli spēsi kontrolēt savas emocijas, nebūs viegli novirzīt tevi...

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 18. – 24. oktobris

  Jau oktobris aizsoļojis pāri pusei un zelta rudeni sola nomainīt kailie koki, lielāks drēgnums un,...

Mājai un Dārzam

Izskan nopietns brīdinājums par laiku tuvākajā diennaktī

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi nopietni brīdina par tuvākajā diennaktī gaidāmo laiku. 20.10.2021. pēcpusdienā...
ventspils.lv

Uzmanību: Sinoptiķi izplata ļoti nopietnu brīdinājumu par turpmāk gaidāmo

  Ceturtdien un piektdien Baltijas jūru šķērsos plaša un spēcīga ciklonu sistēma, tā rezultātā mūsu reģionā...

Sinoptiķim Bricim visai dažādas ziņas par šonedēļ gaidāmo laiku – VIDEO

  Iepriekšējās dienās ziņās jau izskanējušas prognozes, ka šonedēļ Latvijā gaidāms pirmais sniegs, tāpat iespējamas rudens...