Valsts policija izplata būtisku informāciju! 

Mobilās ierīces, piemēram, viedtālruņi un planšetdatori, ir kļuvušas par neatņemamu mūsu dzīves sastāvdaļu. Tehnoloģiskās iespējas, kas agrāk bija pieejamas tikai stacionārajos datoros, tagad varam izmantot plaukstas lieluma ierīcēs. Tikpat ātri, cik izplatās šo jauno ierīču popularitāte, pieaug arī kibernoziedznieku vēlme šīm ierīcēm uzbrukt. Ļaunprogrammatūru risks mobilajām ierīcēm ir reāls – hakeri var nozagt naudu un sensitīvu informāciju, izmantot šīs ierīces robotprogrammatūrām, vai pat izsekot jūsu darbības. Diemžēl vairums cilvēku nav apjautuši, cik svarīgi ir aizsargāt savas ierīces no šādiem uzbrukumiem.

 

Lai informētu lietotājus, Eiropola Eiropas Kibernoziedzības centrs (EC3) Eiropas kiberdrošības mēneša ietvaros šodien uzsāk apvienoto informācijas kampaņu pret ļaunprogrammatūrām mobilajās ierīcēs.

 

Šonedēļ 22 ES dalībvalstis (Austrija, Beļģija, Horvātija, Kipra, Čehija, Ungārija, Īrija, Itālija, Francija, Vācija, Grieķija, Latvija, Lietuva, Luksemburga, Malta, Nīderlande, Polija, Portugāle, Rumānija, Slovēnija, Spānija un Lielbritānija), 3 valstis, kas nav ES dalībvalstis (Kolumbija, Norvēģija un Ukraina) un 2 ES aģentūras (ENISA un eu-LISA) sadarbībā ar vairākiem valsts un privātā sektora partneriem informēs lietotājus par šo noziegumu un tā sekām. Plānotajos pasākumos ir iekļautas preses konferences, lekcijas skolās, izglītojoši darbsemināri un apmācību kursi, tiešsaites viktorīnas un tiešsaites tērzēšana sociālajos plašsaziņas līdzekļos. Šīs visu Eiropu aptverošās kampaņas laikā tiks veikta arī plaša komunikācijas kampaņa sociālajos plašsaziņu līdzekļos un nacionālo tiesībsargājošo iestāžu tīmekļa vietnēs.

 

Lai palīdzētu lietotājiem labāk aizsargāt mobilās ierīces no kibernoziegumiem, Eiropola Eiropas Kibernoziedzības centrs ir izstrādājis informatīvu materiālu, kas ir publiski pieejams lejuplādei 20 valodās. Tajā ir sniegts pārskats par apdraudējumu mobilajām ierīcēm un to galvenajiem ievainojamības veidiem. Tiek uzskaitīti vairāki padomi par to, kā drošā veidā veikt ikdienas darbības, piemēram, lejuplādēt lietotnes, izmantot internetbanku, pieslēgties bezvadu internetam, kā arī par to, kā nekļūt par mobilo ierīču izspiedējvīrusa upuri.

 

Saskaņā ar Eiropola 2016. gada Interneta organizētās noziedzības draudu novērtējumu izmeklēšanas par mobilo ierīču ļaunprogrammatūrām tiesībsargājošās iestādes veic 14 Eiropas valstīs. Tas skaidri norāda uz to, ka beidzot mobilo ierīču ļaunprogrammatūras ir iekļuvušas publiskajā telpā attiecībā gan uz ziņošanu par mobilo ierīču ļaunprogrammatūru uzbrukumiem, gan uz tai sekojošu kriminālizmeklēšanu.

 

Eiropola publiskā informācija

Eiropola direktors Robs Veinvraits (Rob Wainwright) ir norādījis: „Tiesībsargājošās iestādes un mūsu nozares partneri turpina ziņot par mobilo ierīču ļaunprogrammatūru izplatību, kas tagad ir tikpat sarežģītas, cik datoru ļaunprogrammatūras. Drošības programmatūru izmantošana un ziņošana par uzbrukumiem palīdzēs gan tiesībsargājošām, gan drošības iestādēm iegūt skaidrāku kopējo ainu un tādējādi lielākas iespējas novērst draudus. Mums par to ir jābrīdina iedzīvotāji un uzņēmumi. Šī globālā kampaņa ir pirmais solis, lai izveidotu savstarpēju sadarbību starp valsts un privātajiem sektoriem ES robežās un ārpus tās”.

 

Vairāk nekā 45 partneru no interneta drošības nozares, finanšu iestādēm, valstu ministrijām un CERT (reaģēšanas grupām datorapdraudējumu gadījumos) atbalstīs šo kampaņu nacionālā līmenī.

 

Par to, kā sevi pasargāt no mobilo ierīču ļaunprogrammatūrām, lasiet mūsu tīmekļa vietnē (saite uz mērķlapu).

 

Šī informatīvā kampaņa tiek rīkota kā daļa no EMPACT 2016. gada daudzgadējā stratēģiskā plāna sadaļas par kibernoziegumiem ar apakšprioritāti kiberuzbrukumi ES politikas cikla ietvaros organizētas un smagas starptautiskas noziedzības jomā, kura mērķis ir veicināt privāto lietotāju un profesionāļu zināšanas, atbildību, elastīgumu un veiklību attiecībā uz kiberdrošību, uzsvaru liekot uz kritiskās infrastruktūras un informācijas sistēmu operatoriem, lai mazinātu draudus upuriem un kibernoziedzības radīto kaitējumu. Kampaņu koordinē Eiropols ciešā sadarbībā ar Grieķijas policijas Kibernoziedzības nodaļu.

 

Par kiberdrošību ir jāuzņemas kopīga atbildība. Eiropas kiberdrošības mēnesis (EKB) ir ES ikgadēja atbalsta kampaņa, kas tiek rīkota oktobrī, un kuras mērķis ir informēt par kibernoziedzības draudiem, veicināt kiberdrošību starp iedzīvotājiem un sniegt jaunāko informāciju par drošību, izglītojot un daloties ar labas prakses piemēriem.

 

Vairāk informācijas par to, kā pasargāt mobilās ierīces lasi ŠEIT!

Sabiedrība

Profesors Dumpis: “Slimnīcās šobrīd ir klusums pirms vētras. Protams, ka situācija pasliktināsies”

  Esošā situācija saistībā ar Covid-19 pacientu skaitu slimnīcās ir klusums pirms vētras, LTV raidījumā "Panorāma"sacīja...

Ģimenes ar bērniem martā saņems vienreizēju atbalstu no valsts – cik liels tas būs un kam pienāksies?

  Cilvēkam, kuram ir tiesības uz bērna kopšanas pabalstu par bērnu līdz viena gada vecumam, ģimenes...

Pirmo reizi diennaktī vairāk nekā 5000 inficēto; 17 cilvēki miruši un vēl 75 nonākuši slimnīcās

  Trešdien saņemtas ziņas, ka aizvadītajā diennaktī atklāti 5082 jauni Covid-19 inficēšanās gadījumi, kas ir pārliecinoši...

Diemžēl epidemiologam nav labu ziņu par Latvijā turpmāk gaidāmo – VIDEO

  Slimību profilakses un kontroles centra apkopotā informācija liecina, ka aizvadītajā nedēļā jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits...

TV zvaigzni Magoni pat grūti atpazīt; viņa atklāj savus jaunumus mīlas frontē

  STV šova "Slavenības. Bez filtra" zvaigzne Magone jaunās sezonas sākumā tā sapucējusies, uzkrāsojusies un tikusi...

Valsts policija ļoti meklē šo kundzi – FOTO

  Lūdzam aplūkot attēlā redzamo sievieti un, ja jūsu rīcībā ir jebkāda informācija, kas sekmētu viņas...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 20. janvāris

  Rīts var sagādāt pārsteigumus. Kādi tie būs – viss atkarīgs tikai un vienīgi no mums...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 19. janvāris

  Šī diena kopumā solās būt harmoniska un mierīga. Šī diena dos tev daudz pozitīvu emociju...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 18. janvāris

  Šodien būs grūti pretoties jebkāda veida kārdinājumiem. Neaizmirsti par to, kas tev ir svarīgs un...
wallpapersis.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 17. janvāris

  Šodien vairāk varētu nākties iesaistīties savstarpējās attiecībās, paužot savas simpātijas. Ja kāds ar tevi flirtē,...
flckr.com

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 17.-23. janvāris

  Klāt kārtējā šī gada janvāra nedēļa. Nāc, aplūko, kā izkārtojušās zvaigznes un planētas. Uzzini, ko...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 16. janvāris

  Lieliski piemērota diena, lai sāktu atradināšanos no kaitīgajiem ieradumiem. Koncentrējies uz to un rīkojies neatlaidīgi....

Mājai un Dārzam

Rīgas satiksme/Facebook

Rīgas dome pirms spēcīgās vētras izplatījusi brīdinājumu iedzīvotājiem

  Pirmdien, 17. janvārī, Rīgā gaidāma viena no stiprākajām vētrām pēdējo gadu laikā. Sagaidāms, ka vislielāko...

Vētra beigusies: zināms, kāds laiks gaidāms nedēļas turpinājumā

  Pēc pirmdienas ciklona otrdien debesis skaidrosies un vējš pierims un iegriezīsies no dienvidrietumiem, bet ceturtdien...

Rīgā un centrālajos rajonos sarkanais brīdinājums, laika apstākļi kļūst bīstami!

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi pirmdien visā piekrastē izsludinājuši oranžo brīdinājumu (tas nozīmē,...