Valsts policija izplata būtisku informāciju! 

Mobilās ierīces, piemēram, viedtālruņi un planšetdatori, ir kļuvušas par neatņemamu mūsu dzīves sastāvdaļu. Tehnoloģiskās iespējas, kas agrāk bija pieejamas tikai stacionārajos datoros, tagad varam izmantot plaukstas lieluma ierīcēs. Tikpat ātri, cik izplatās šo jauno ierīču popularitāte, pieaug arī kibernoziedznieku vēlme šīm ierīcēm uzbrukt. Ļaunprogrammatūru risks mobilajām ierīcēm ir reāls – hakeri var nozagt naudu un sensitīvu informāciju, izmantot šīs ierīces robotprogrammatūrām, vai pat izsekot jūsu darbības. Diemžēl vairums cilvēku nav apjautuši, cik svarīgi ir aizsargāt savas ierīces no šādiem uzbrukumiem.

 

Lai informētu lietotājus, Eiropola Eiropas Kibernoziedzības centrs (EC3) Eiropas kiberdrošības mēneša ietvaros šodien uzsāk apvienoto informācijas kampaņu pret ļaunprogrammatūrām mobilajās ierīcēs.

 

Šonedēļ 22 ES dalībvalstis (Austrija, Beļģija, Horvātija, Kipra, Čehija, Ungārija, Īrija, Itālija, Francija, Vācija, Grieķija, Latvija, Lietuva, Luksemburga, Malta, Nīderlande, Polija, Portugāle, Rumānija, Slovēnija, Spānija un Lielbritānija), 3 valstis, kas nav ES dalībvalstis (Kolumbija, Norvēģija un Ukraina) un 2 ES aģentūras (ENISA un eu-LISA) sadarbībā ar vairākiem valsts un privātā sektora partneriem informēs lietotājus par šo noziegumu un tā sekām. Plānotajos pasākumos ir iekļautas preses konferences, lekcijas skolās, izglītojoši darbsemināri un apmācību kursi, tiešsaites viktorīnas un tiešsaites tērzēšana sociālajos plašsaziņas līdzekļos. Šīs visu Eiropu aptverošās kampaņas laikā tiks veikta arī plaša komunikācijas kampaņa sociālajos plašsaziņu līdzekļos un nacionālo tiesībsargājošo iestāžu tīmekļa vietnēs.

 

Lai palīdzētu lietotājiem labāk aizsargāt mobilās ierīces no kibernoziegumiem, Eiropola Eiropas Kibernoziedzības centrs ir izstrādājis informatīvu materiālu, kas ir publiski pieejams lejuplādei 20 valodās. Tajā ir sniegts pārskats par apdraudējumu mobilajām ierīcēm un to galvenajiem ievainojamības veidiem. Tiek uzskaitīti vairāki padomi par to, kā drošā veidā veikt ikdienas darbības, piemēram, lejuplādēt lietotnes, izmantot internetbanku, pieslēgties bezvadu internetam, kā arī par to, kā nekļūt par mobilo ierīču izspiedējvīrusa upuri.

 

Saskaņā ar Eiropola 2016. gada Interneta organizētās noziedzības draudu novērtējumu izmeklēšanas par mobilo ierīču ļaunprogrammatūrām tiesībsargājošās iestādes veic 14 Eiropas valstīs. Tas skaidri norāda uz to, ka beidzot mobilo ierīču ļaunprogrammatūras ir iekļuvušas publiskajā telpā attiecībā gan uz ziņošanu par mobilo ierīču ļaunprogrammatūru uzbrukumiem, gan uz tai sekojošu kriminālizmeklēšanu.

 

Eiropola publiskā informācija

Eiropola direktors Robs Veinvraits (Rob Wainwright) ir norādījis: „Tiesībsargājošās iestādes un mūsu nozares partneri turpina ziņot par mobilo ierīču ļaunprogrammatūru izplatību, kas tagad ir tikpat sarežģītas, cik datoru ļaunprogrammatūras. Drošības programmatūru izmantošana un ziņošana par uzbrukumiem palīdzēs gan tiesībsargājošām, gan drošības iestādēm iegūt skaidrāku kopējo ainu un tādējādi lielākas iespējas novērst draudus. Mums par to ir jābrīdina iedzīvotāji un uzņēmumi. Šī globālā kampaņa ir pirmais solis, lai izveidotu savstarpēju sadarbību starp valsts un privātajiem sektoriem ES robežās un ārpus tās”.

 

Vairāk nekā 45 partneru no interneta drošības nozares, finanšu iestādēm, valstu ministrijām un CERT (reaģēšanas grupām datorapdraudējumu gadījumos) atbalstīs šo kampaņu nacionālā līmenī.

 

Par to, kā sevi pasargāt no mobilo ierīču ļaunprogrammatūrām, lasiet mūsu tīmekļa vietnē (saite uz mērķlapu).

 

Šī informatīvā kampaņa tiek rīkota kā daļa no EMPACT 2016. gada daudzgadējā stratēģiskā plāna sadaļas par kibernoziegumiem ar apakšprioritāti kiberuzbrukumi ES politikas cikla ietvaros organizētas un smagas starptautiskas noziedzības jomā, kura mērķis ir veicināt privāto lietotāju un profesionāļu zināšanas, atbildību, elastīgumu un veiklību attiecībā uz kiberdrošību, uzsvaru liekot uz kritiskās infrastruktūras un informācijas sistēmu operatoriem, lai mazinātu draudus upuriem un kibernoziedzības radīto kaitējumu. Kampaņu koordinē Eiropols ciešā sadarbībā ar Grieķijas policijas Kibernoziedzības nodaļu.

 

Par kiberdrošību ir jāuzņemas kopīga atbildība. Eiropas kiberdrošības mēnesis (EKB) ir ES ikgadēja atbalsta kampaņa, kas tiek rīkota oktobrī, un kuras mērķis ir informēt par kibernoziedzības draudiem, veicināt kiberdrošību starp iedzīvotājiem un sniegt jaunāko informāciju par drošību, izglītojot un daloties ar labas prakses piemēriem.

 

Vairāk informācijas par to, kā pasargāt mobilās ierīces lasi ŠEIT!

Sabiedrība

Izskan svarīga informācija visiem “SuperBingo” spēlētājiem

  24.jūlija SuperBingo izlozē tika izlozēta TV izlozes ciparu kombinācija: 2945, 2228, 7937. Uz nākamo auditorijas spēli netika...

Parādās jaunas prognozes par laiku nākamnedēļ – tās iepriecinās daudzus

  Jūlija pēdējā nedēļā biežāk gaidāms lietus, vietām iespējams pērkona negaiss ar stiprām lietusgāzēm un brāzmainu...
Foto:Flickr.com/Jürgen Mangelsdorf/CC

Diemžēl Pierīgā pazudušais vīrietis atrasts miris

  Diemžēl bezvēsts prombūtnē bijušais 1967. gadā dzimušais Guntis Žuks šodien tika atrasts noslīcis, informē Valsts...
Live Nation

Lūdz palīdzēt glābt trīs bērnu tēvu Artūru

  Artūram ir 36 gadi, viņam ir ģimene , kurā aug trīs bērni - 9, 4...

Svētdiena diemžēl sākusies ar skumju ziņu

  Kā vēsta Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, sestdien Latvijā noslīcis vēl viens cilvēks. Glābēji sestdien Balvu...

Jauns pavērsiens latviešu tik iecienītajā Lielbritānijā – ļoti trūkst strādnieku

  Brexit un pašizolēšanās prasības radījušas Lielbritānijā pamatīgu darbaroku trūkumu. Daudzviet izskan bažas par piegāžu pārtraukšanu...

Horoskopi un Testi

pixabay.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 26. jūlijs

  Šodien pievērs uzmanību savai veselībai. Ēd veselīgāk, pat, ja iepriekš tev trūka iniciatīvas, nu ir...
pixabay.com

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 26. jūlijs – 1. augusts

  Šīs nedēļas beigās jau klāt vasaras pēdējais mēnesis – augusts! Tas jāizbauda un jāļaujas, lai...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 25. jūlijs

  Šī būs konfliktu diena, taču tu tos atrisināsi dienas beigās, ja neizvairīsies no piepūles, ko...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 24. jūlijs

  Atceries, ka bez piepūles neko nevar paveikt! Mums katram ir savs Everests, ko iekarot –...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 23. jūlijs

  Ko zvaigznes tev sola 23. jūlijā?     Auns Šī diena būs emocijām bagāta diena. Vēlēsies skaļi izpaust savus...

Tavs horoskops veiksmīgam AUGUSTAM

  Klāt vasaras pēdējais mēnesis - augusts. Aplūko, kā izkārtojušās zvaigznes, un ko tas sola tieši...

Mājai un Dārzam

Parādās jaunas prognozes par laiku nākamnedēļ – tās iepriecinās daudzus

  Jūlija pēdējā nedēļā biežāk gaidāms lietus, vietām iespējams pērkona negaiss ar stiprām lietusgāzēm un brāzmainu...

Sinoptiķi brīdina par laiku tuvākajās dienās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši virkni brīdinājumu par tuvākajās dienās gaidāmajiem laika...

Parādās jaunas ziņas par laiku brīvdienās un nākamnedēļ – prognoze 7 dienām!

  Līdz ar vēl vienu karstuma vilni, kurš aizsāksies svētdien, šī gada jūlijs, iespējams, kļūs par...