Materiāls daudziem licis uzlūkot ISIS citām acīm…

Divdesmit četru lappušu apjomīgais dokuments, ko sarakstījuši džihādistu grupējuma pārstāvji no Islāma valsts (ISIS), atklāj teroristu sīki un smalki izveidotu plānu – pasaules kundzību, vēsta The Guardian un citi ārvalstu mediji.

 

Dokuments, kas izklāsta, kā ISIS tieši plāno organizēt plašu sevis pārvaldīto teritoriju un citu iekarošanu un nostiprināšanu, atspoguļo, ka teroristu grupējumi  un to plāni ir daudz sarežģītāki, nekā daudzi bija iedomājušies.

 

Nopludinātajā materiālā izklāstīts, kā teroristu grupējums mēģina veidot valsti, komplektējot to ar vadlīnijām izglītības, dabas resursu, rūpniecības, diplomātijas, propagandas un militārajā sfērā.

 

Tas sarakstīts pagājušajā gadā,  norādot uz ISIS kaujinieku vēlmi iegūt kontroli pār ienesīgo naftas rūpniecības  nozari.

 

‘’Islāma valsts pārvaldes  principi’’ sniedz neticamu ieskatu labi finansētā režīmā.

 

Viens no autoriem –  ēģiptietis Abu Abdullahs īpaši uzsvēris, ka bērniem jāsaņem, jāiegūst vieglo ieroču apmācības kurss.

 

Viņš arī aicina izveidot vienotu teroristu grupas identitāti, apvienojot kā ārzemniekus, tā vietējos indivīdus, padarot to par pamatu neatkarīgas vietējās militārās un pārtikas ražošanas rūpnīcu izveidei.

 

Džordžijas štata Universitātes vecākais pētnieks Čārlijs Vinters atzinis: „Šī nebūt nav neracionāla armija, asinskāri fanātiķi, ISIS ir dziļi izskaitļota, aprēķināta politiska organizācija ar ļoti sarežģītu, labi plānotu infrastruktūru aiz tās!”

 

Teroristu  grupējumu šausminošās ideoloģiskās metodes tika atklātas nesen kādā propagandas video, kas stāstīja par mazu zēnu, kura māti un māsas seksuāli izmantojuši, bet tēvu un brāli nogalinājuši ISIS kaujinieki, kuri nolaupījuši viņu un pārvērtuši par asinskāru slepkavniecisku mašīnu.

 

Zēns piedalījies jaunajā ISIS video,  kurā uzrunāja personas Sīrijā.

 

Zināms, ka viņš šobrīd atrodas lielā ISIS kaujinieku nolaupīto bērnu grupā, kur šos nevainīgos mazuļus pārvērš par bezjūtīgām slepkavām.

 

Apjomīgais ISIS plāns norāda uz kaujinieku vēlmi  izveidot vairākas šādas treniņnometnes, lai izglītotu bērnus, kā lietot šaujamieročus.

 

Tajā teikts arī tas, ka veterāniem vajadzētu ik gadu –  divu nedēļu garumā piedalīties īpašos kursos, kas palīdzētu atsvaidzināt viņu iemaņas, kā arī nodrošinātu iespēju saņemt visjaunāko informāciju par ieročiem.

 

Tomēr šis dokuments atklāj arī problēmas. Ir zināms, ka ISIS ir spiesti draudēt ārstiem un citiem medicīnas darbiniekiem, lai apturētu viņu aizbraukšanu.

 

Dokumentā teikts, ka daudzi ārsti centušies doties projām vai izmisīgi vēlas to darīt, jo baidās par savām dzīvībām. Viņus īpaši biedē stingrie reliģiskie ierobežojumi, kādos ir spiesti strādāt.

 

Lai īstenotu savu mērķi, ISIS kaujinieki propagandē dažādās klīnikās un slimnīcās. Tāpat, izmantojot interneta, tiešsaistes aktivitātes, aicina veselības aprūpes speciālistus pārcelties uz Islāma valsti, lai pildītu šo misiju, strādātu viņu labā. 

 

Tuvo Austrumu mediju pētniecības institūta darbinieki paskaidrojuši, ka teroristu grupējumi labi apzinās, ka, ja nenodrošinās atbilstošas kvalitātes veselības aprūpi, būs grūti iegūt cilvēku atbalstu un paklausību.

 

Turklāt, ISIS pieprasa kvalificētus ārstus ne tikai, lai rūpētos par civiliedzīvotājiem, bet arī, lai aprūpētu savus kaujiniekus.

 

 Skarbi…

 

Laimes-rats

Sabiedrība

Karstajā sestdienā notikušas vairākas smagas avārijas – VIDEO

  Aculiecinieki "Instagram" kontā "Sadursme" publiskojuši vairākus foto un video ar sestdien uz Latvijas ceļiem notikušajiem...

Sinoptiķis Bricis: Mūs sagaida ekstremāls karstums

Lielā karstuma dēļ Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC) izplatījis sarkano – augstākā līmeņa...

UZMANIBU: Sinoptiķi izplatījuši sarkano brīdinājumu

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši sarkano brīdinājumu par laiku turpmākajās dienās. Izvērtējot jaunākās...

VIDEO: Policisti notver “lidojošu” lietuvieti

  17.jūnijā ap pulksten 13.00 Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Satiksmes uzraudzības rotas amatpersonas, patrulējot Nīcas...

Piektdien miruši vēl astoņi Covid-19 slimnieki; saslimstība sarūk vēl vairāk

  Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) sestdien vēsta, ka aizvadītajā diennaktī konstatēti vēl 84 jauni...
VUGD

Diemžēl sestdiena pienākusi ar skumju vēsti

  Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 18.jūnija plkst. 06.30 līdz 19.jūnija plkst. 06.30, Valsts ugunsdzēsības un...

Horoskopi un Testi

Foto:Pexels.com/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 20. jūnijs

  Šajā dienā ieteicams tomēr ļauties komunikācijai ar apkārtējiem, jo sevišķi svaigā gaisā. Esiet uzmanīgi karstumā!     Auns Auna...

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 21. – 27. jūnijs

  Vasaras saulgrieži, Līgo vakars un Jāņu diena šonedēļ priecēs daudzus jo daudzus. Ko mums visiem...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 19. jūnijs

 Centies vērst skatu uz apkārt notiekošo pēc iespējas tālāk un plašāk.   Auns Auna zīmē dzimušajiem, kuri ir...
Foto:Wallshark.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 18. jūnijs

  Ikvienam ieteicams smelties Auniem raksturīgo entuziasmu, tomēr neaizmirst jau laikus apzināt iespējamos sarežģījumus savu plānu...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 17. jūnijs

Dari visu, kas nepieciešams, lai saglabātu savu produktivitāti, savukārt brīžos, kad nepieciešams pieņemt kādu lēmumu,...
Foto:Flickr.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 16. jūnijs

  Darbīgāko zīmju pārstāvjiem ieteicams izmantot intuīciju un empātiju, lai spētu pieņemt efektīvus un ētiskus lēmumus,...

Mājai un Dārzam

Sinoptiķis Bricis: Mūs sagaida ekstremāls karstums

Lielā karstuma dēļ Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC) izplatījis sarkano – augstākā līmeņa...

UZMANIBU: Sinoptiķi izplatījuši sarkano brīdinājumu

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši sarkano brīdinājumu par laiku turpmākajās dienās. Izvērtējot jaunākās...

Stiprais karstums Latvijā: Izskan vēl kāda nepatīkama vēsts

Latvijā no dienvidiem ieplūstot karstai gaisa masai, termometra stabiņš gandrīz visā Latvijas teritorijā līdz svētkiem...