Materiāls daudziem licis uzlūkot ISIS citām acīm…

Divdesmit četru lappušu apjomīgais dokuments, ko sarakstījuši džihādistu grupējuma pārstāvji no Islāma valsts (ISIS), atklāj teroristu sīki un smalki izveidotu plānu – pasaules kundzību, vēsta The Guardian un citi ārvalstu mediji.

 

Dokuments, kas izklāsta, kā ISIS tieši plāno organizēt plašu sevis pārvaldīto teritoriju un citu iekarošanu un nostiprināšanu, atspoguļo, ka teroristu grupējumi  un to plāni ir daudz sarežģītāki, nekā daudzi bija iedomājušies.

 

Nopludinātajā materiālā izklāstīts, kā teroristu grupējums mēģina veidot valsti, komplektējot to ar vadlīnijām izglītības, dabas resursu, rūpniecības, diplomātijas, propagandas un militārajā sfērā.

 

Tas sarakstīts pagājušajā gadā,  norādot uz ISIS kaujinieku vēlmi iegūt kontroli pār ienesīgo naftas rūpniecības  nozari.

 

‘’Islāma valsts pārvaldes  principi’’ sniedz neticamu ieskatu labi finansētā režīmā.

 

Viens no autoriem –  ēģiptietis Abu Abdullahs īpaši uzsvēris, ka bērniem jāsaņem, jāiegūst vieglo ieroču apmācības kurss.

 

Viņš arī aicina izveidot vienotu teroristu grupas identitāti, apvienojot kā ārzemniekus, tā vietējos indivīdus, padarot to par pamatu neatkarīgas vietējās militārās un pārtikas ražošanas rūpnīcu izveidei.

 

Džordžijas štata Universitātes vecākais pētnieks Čārlijs Vinters atzinis: „Šī nebūt nav neracionāla armija, asinskāri fanātiķi, ISIS ir dziļi izskaitļota, aprēķināta politiska organizācija ar ļoti sarežģītu, labi plānotu infrastruktūru aiz tās!”

 

Teroristu  grupējumu šausminošās ideoloģiskās metodes tika atklātas nesen kādā propagandas video, kas stāstīja par mazu zēnu, kura māti un māsas seksuāli izmantojuši, bet tēvu un brāli nogalinājuši ISIS kaujinieki, kuri nolaupījuši viņu un pārvērtuši par asinskāru slepkavniecisku mašīnu.

 

Zēns piedalījies jaunajā ISIS video,  kurā uzrunāja personas Sīrijā.

 

Zināms, ka viņš šobrīd atrodas lielā ISIS kaujinieku nolaupīto bērnu grupā, kur šos nevainīgos mazuļus pārvērš par bezjūtīgām slepkavām.

 

Apjomīgais ISIS plāns norāda uz kaujinieku vēlmi  izveidot vairākas šādas treniņnometnes, lai izglītotu bērnus, kā lietot šaujamieročus.

 

Tajā teikts arī tas, ka veterāniem vajadzētu ik gadu –  divu nedēļu garumā piedalīties īpašos kursos, kas palīdzētu atsvaidzināt viņu iemaņas, kā arī nodrošinātu iespēju saņemt visjaunāko informāciju par ieročiem.

 

Tomēr šis dokuments atklāj arī problēmas. Ir zināms, ka ISIS ir spiesti draudēt ārstiem un citiem medicīnas darbiniekiem, lai apturētu viņu aizbraukšanu.

 

Dokumentā teikts, ka daudzi ārsti centušies doties projām vai izmisīgi vēlas to darīt, jo baidās par savām dzīvībām. Viņus īpaši biedē stingrie reliģiskie ierobežojumi, kādos ir spiesti strādāt.

 

Lai īstenotu savu mērķi, ISIS kaujinieki propagandē dažādās klīnikās un slimnīcās. Tāpat, izmantojot interneta, tiešsaistes aktivitātes, aicina veselības aprūpes speciālistus pārcelties uz Islāma valsti, lai pildītu šo misiju, strādātu viņu labā. 

 

Tuvo Austrumu mediju pētniecības institūta darbinieki paskaidrojuši, ka teroristu grupējumi labi apzinās, ka, ja nenodrošinās atbilstošas kvalitātes veselības aprūpi, būs grūti iegūt cilvēku atbalstu un paklausību.

 

Turklāt, ISIS pieprasa kvalificētus ārstus ne tikai, lai rūpētos par civiliedzīvotājiem, bet arī, lai aprūpētu savus kaujiniekus.

 

 Skarbi…

 

Laimes-rats

Sabiedrība

Nopietni brīdina par laiku sestdien

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs izplatījis dzelteno brīdinājumu par karstumu austrumos sestdien. 06.08.2022. dienas vidū...
Foto:Flickr.com/Michel Filion/CC

Piektdienas rītā saņemta traģiska vēsts

  Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 4.augusta plkst. 6.30 līdz 5.augusta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un...

Kas sekos pēc karstuma? Laika prognoze 7 dienām!

  Piektdien un sestdien gaidāms karsts laiks, temperatūra pakāpsies līdz pat +27…+31°. Sestdien Latviju no rietumiem...

Jaunas ziņas pircējiem izplata veikalu tīkls “Maxima”

  Turpinot darbu pie veikalu pārveidošanas pircēju un darbinieku ērtību uzlabošanai, “Maxima Latvija” vasaras aktīvākajā periodā...
Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvalde

Diemžēl pazudušo rīdzinieku atrod mirušu

  Diemžēl bezvēsts prombūtnē bijušais 1969. gadā dzimušais Normunds Lapsa ir atrasts miris. Sākotnējā informācija neliecina...

Pamatīgās nepatikšanās nonākuši vairāki viltus vakcinētāji

  Šā gada jūlijā Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde nodeva prokuratūrai kriminālvajāšanas...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 6. augusts

  Šodien var nākties sastapties ar daudziem šķēršļiem un problēmām. Tie var rasties kā sekas dažādu...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 5. augusts

  Dienas pirmajā pusē iespējami patīkami pārsteigumi un negaidīta veiksme, kas sekmēs tavu plānu realizāciju. Iespējams,...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 4. augusts

  Šodien vajadzētu izvairīties no steigas. Lai gan, visticamāk, tu jutīsies enerģijas pārpilns un aktīvs, tomēr...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 3. augusts

  Labvēlīga diena konstruktīvai komunikācijai. Visiem vārdiem un sarunām būs lielāka nozīme nekā parasti. Tādēļ tev...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 2. augusts

  Iespējams, pirmajā dienas pusē tu mazliet pārvērtēsi savas spējas. Var gadīties, ka būsi pārlieku optimistisks...

Horoskopa zīmes, kurām AUGUSTS būs īpaši labvēlīgs

  Aplūko, kuras šī gada augusta dienas tev solās būt veiksmīgas, bet kuras ne tik ļoti.   Ja...

Mājai un Dārzam

Nopietni brīdina par laiku sestdien

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs izplatījis dzelteno brīdinājumu par karstumu austrumos sestdien. 06.08.2022. dienas vidū...

Kas sekos pēc karstuma? Laika prognoze 7 dienām!

  Piektdien un sestdien gaidāms karsts laiks, temperatūra pakāpsies līdz pat +27…+31°. Sestdien Latviju no rietumiem...

Zināms, kad gaidāms karstums – jaunas ziņas par laiku turpmākajās dienās

  Nedēļas vidū nokrišņi gaidāmi vien atsevišķos rajonos, un dienās vietām termometra stabiņš tuvosies +30° grādu...