Rasma Heniņa ir medicīnas zinātņu doktore un Latvijā pazīstama ārste ar vairāk kā 50 gadu darba pieredzi. Nu pēc starpgadījuma Rīgas satiksmes (RS) trolejbusā viņa Pirmo Adventi spiesta sagaidīt kā paciente ar sāpēm plecos, gūžās un citās ķermeņa vietās, vēsta TV3 raidījums Bez Tabu.
Daktere Heniņa, nākot no darba, iekāpusi 5.trolejbusā. Pacēlusi roku, lai e-talonā atzīmētu braucienu, kad trolejbuss ar negantu rāvienu sācis kustību no pieturvietas. “Ar visu savu biļeti aizlidoju pa gaisu,” ar rūgtumu atceras daktere. “Savāda sajūta, it kā es sapņoju, jo es lidoju, un nokritu trolejbusa vidū. Ļoti satraumēju plecu un labo gurnu.”
Trolejbusa vadītāja gan atnākusi apraudzīt nokritušo sirmgalvi, tomēr viņas pirmie vārdi bija “Vajag turēties!” To uzsver arī RS pārstāve.
Jau otro mēnesi Heniņas kundze lieto pretsāpju medikamentus, veiktas sarežģītas medicīniskas manipulācijas un izmeklējumi. “Asinis vēl neuzsūkušās, muskuļu tūska, pārrautas muskuļu šķiedras. Biju pie neirologa, ir traucēta jušana,” savu kritienā radīto veselības problēmu sarakstu uzskaita ārste. Ja viņa būtu citas profesijas pārstāve, par kolēģu sniegtajiem pakalpojumiem būtu jāšķiras no lielas naudas summas.
Viņa nevēlas naudas kompensāciju no RS, taču, viņasprāt, vajadzētu aktualizēt jautājumu par sabiedriskā transporta vadītāju braukšanas stilu. Šogad vien traumas sabiedriskajos transportlīdzekļos guvuši 90 pasažieri, aptuveni 20 no tiem gan bijuši iereibuši pasažieri, kuri krituši. Tā kā kopumā pārvadāti 100 miljoni pasažieru, šis skaits procentuāli neesot liels.