Vai atkal mums nāksies šausmināties par kādiem notikumiem kaimiņzemē? Nē! Viss ir pavisam citādāk!

Esam pieraduši un tā nu ir sanācis, ka parasti ziņas no mūsu kaimiņu lielvalsts gandrīz vienmēr ietver negatīvu pieskaņu, taču šis ir patīkams izņēmums, vēsta ārvalstu mediji.

 

Proti, Krievijā ir radīta informatīva kampaņa, kas māca un atgādina cilvēkiem kā pareizi un galvenais droši uzņemt selfijus jeb pašbildes!

 

Kā skaidro kaimiņvalsts pārstāvji, tas realizēts, jo cilvēki aizvien turpina iet bojā, neapdomīgi un pārgalvīgi riskējot ar savu dzīvību, lai savā īpašumā iegūtu šādu ekstrēmu pašfoto. Un daudzus nemaz neuztrauc, ka tas viņu dzīvē var būt pēdējais.

 

Krievijas iedzīvotāji riskē ar savām dzīvībām, vēloties iemūžināt sevi kopā ar tīģeriem, knapi balansējot uz augstu ēku jumtiem un daudzām citām bīstamām vietām, kas galu galā ir nonācis valdības uzmanības lokā.

 

Pagājušajā nedēļā Krievijā tik prezentēta un izplatīta īpaša pamācība un instruktāža, kā tad visdrošāk realizēt savu vēlmi pēc šādas fotogrāfijas.

 

Tajā ilustrētie padomi ietver brīdinājumu, ka nevajadzētu tos uzņemt – uz kāpnēm, ēku un vilcienu jumtiem, elektropārvades līnijām un kalniem, kā arī laivās un, jā, lai cik tas neskanētu šausminoši – pozējot kamerai ar plēsīgu kaķi utt.

 

s1

 

s2

 

Rūpīgi pārdomātais brošūras saturs uzsver, ka ikvienam ir rūpīgi jāapdomā vai šāda riskanta attēla uzņemšana ir vērta, lai par to maksātu ar savu dzīvību.

 

“Jūsu veselība un dzīvība ir vērta daudz vairāk nekā miljons „Like” sociālajos tīklos,” teikts informatīvās kampaņas aprakstošajā dokumentā.

 

Par godu šim notikumam Krievijas valdība rīkoja preses konferenci, lai apspriestu to un veicinātu iedzīvotāju informētību.

 

Un tam patiešām ir iemesls, statistikas dati ir nepielūdzami! Associated Press ziņo, ka pēc Krievijas varas iestāžu sniegtās informācijas, jau 2015. gadā vismaz 10 Krievijas iedzīvotāju pašbilžu uzņemšanas laikā ir gājuši bojā un vismaz 100 guvuši nopietnus savainojumus.

 

Kāda pusaugu meitene pirms ilgāka laika nomira pēc tam, kad centās uzņemt selfiju uz dzelzceļa tikta smailes.

 

Savukārt, pavisam nesen kāda divdesmit vienu gadu veca sieviete nokrita un no gūtajām traumām mira, pēc tam, kad nogāzās no tilta Maskavā.

 

,,Katru no šiem gadījumiem varēja novērst… Kad cilvēks mēģina pats sevi nofotografēt, viņš kļūst izklaidīgi, zaudē līdzsvaru, turklāt neskatās apkārt un neizjūt nekādu apdraudējumu.” teikts kampaņas pavadvēstulē.

 

Bukleta informācija iesaka un mudina atcerēties un ielāgot, ka radot pašbildi ir jāpārliecinās, ka esi drošā vietā un, ka tava dzīvība nav apdraudēta!

 

 

Ņemsim vērā arī mēs!

 

Sabiedrība

Izrādās, šefpavārs Tannis ar mīļoto Ilonu iepazinušies pavisam nejauši – VIDEO

  Elmārs Tannis un viņa mīļotā sieviete Ilona ir iepazinušies neapzināti, noskaidrojis raidījums "Iečeko slavenību". Kabatā saspiedies...

Ar burvīgu ziņu klajā nācis veikalu tīkls “Lidl”

  Nepilnu četru mēnešu laikā Latvijas Samariešu apvienības un mazumtirgotāja “Lidl” kopīgi uzsāktajā labdarības projektā “Lai...
Foto:Pexels.com/CC

Diemžēl liela nelaime notikusi Vidzemes pusē

  Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 26. janvāra plkst. 6.30 līdz 27. janvāra plkst. 6.30, Valsts...

Nopietni brīdina par laiku šorīt

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par laika apstākļiem piektdienas rītā. Tas ir...

Diemžēl nav patīkamu ziņu par laiku brīvdienās un nākamnedēļ

  Šīs nedēļas izskaņā būtiski nokrišņi nav gaidāmi, taču jaunnedēļ, vairākām nokrišņu zonām šķērsojot Latvijas teritoriju,...

Sēru vēsts: ar decembrī pazudušo jauno sievieti no Rīgas noticis ļaunākais

  Bezvēsts prombūtnē bijusī Liāna Zaula diemžēl tika atrasta mirusi. Sākotnējā policijas rīcībā esošā informācija neliecina...

Horoskopi un Testi

Foto:Pexels.com/Brenda Timmermans/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 28. janvāris

  Kopējā atmosfēra šodien solās būt visai labvēlīga. Ir jācenšās ļauties savām radošajām izpausmēm.     Auns Šodien visas darbības...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 27. janvāris

  Šodien vari atļaut sev kādas paviršības. Saglabā piesardzību un neiesaisties tur, kur tas nav nepieciešams.     Auns ...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 26. janvāris

  Šajā dienā tavas sajūtas būs tādā kā svētku atmosfērā, taču neaizmirsti, ka līdz vakaram ir...
Foto:Unsplash.com/Jaanus Jagomagi/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 25. janvāris

  Šodien ir risks zaudēt mīļoto emocionālas nestabilitātes dēļ. Lai tas nenotiktu, paturi savas īgnās piezīmes...
pixabay.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 24. janvāris

  Dienas pirmā puse solās būt diezgan vienmuļa, laiks rutīnas ikdienas darbiem, laiks, lai mēs koncentrētos...
Foto:Autumn-sunshine.net

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 23. janvāris

  No rītā tev var šķist, ka nekas tā īsti neizdodas. Nekrīti izmisumā – situācija drīz...

Mājai un Dārzam

Nopietni brīdina par laiku šorīt

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par laika apstākļiem piektdienas rītā. Tas ir...

Diemžēl nav patīkamu ziņu par laiku brīvdienās un nākamnedēļ

  Šīs nedēļas izskaņā būtiski nokrišņi nav gaidāmi, taču jaunnedēļ, vairākām nokrišņu zonām šķērsojot Latvijas teritoriju,...

Nopietni brīdina par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs brīdina par trešdienas pēcpusdienā un vakarā gaidāmo laiku. 25.01. pēcpusdienā...