Vai atkal mums nāksies šausmināties par kādiem notikumiem kaimiņzemē? Nē! Viss ir pavisam citādāk!
Esam pieraduši un tā nu ir sanācis, ka parasti ziņas no mūsu kaimiņu lielvalsts gandrīz vienmēr ietver negatīvu pieskaņu, taču šis ir patīkams izņēmums, vēsta ārvalstu mediji.
Proti, Krievijā ir radīta informatīva kampaņa, kas māca un atgādina cilvēkiem kā pareizi un galvenais droši uzņemt selfijus jeb pašbildes!
Kā skaidro kaimiņvalsts pārstāvji, tas realizēts, jo cilvēki aizvien turpina iet bojā, neapdomīgi un pārgalvīgi riskējot ar savu dzīvību, lai savā īpašumā iegūtu šādu ekstrēmu pašfoto. Un daudzus nemaz neuztrauc, ka tas viņu dzīvē var būt pēdējais.
Krievijas iedzīvotāji riskē ar savām dzīvībām, vēloties iemūžināt sevi kopā ar tīģeriem, knapi balansējot uz augstu ēku jumtiem un daudzām citām bīstamām vietām, kas galu galā ir nonācis valdības uzmanības lokā.
Pagājušajā nedēļā Krievijā tik prezentēta un izplatīta īpaša pamācība un instruktāža, kā tad visdrošāk realizēt savu vēlmi pēc šādas fotogrāfijas.
Tajā ilustrētie padomi ietver brīdinājumu, ka nevajadzētu tos uzņemt – uz kāpnēm, ēku un vilcienu jumtiem, elektropārvades līnijām un kalniem, kā arī laivās un, jā, lai cik tas neskanētu šausminoši – pozējot kamerai ar plēsīgu kaķi utt.
Rūpīgi pārdomātais brošūras saturs uzsver, ka ikvienam ir rūpīgi jāapdomā vai šāda riskanta attēla uzņemšana ir vērta, lai par to maksātu ar savu dzīvību.
“Jūsu veselība un dzīvība ir vērta daudz vairāk nekā miljons „Like” sociālajos tīklos,” teikts informatīvās kampaņas aprakstošajā dokumentā.
Par godu šim notikumam Krievijas valdība rīkoja preses konferenci, lai apspriestu to un veicinātu iedzīvotāju informētību.
Un tam patiešām ir iemesls, statistikas dati ir nepielūdzami! Associated Press ziņo, ka pēc Krievijas varas iestāžu sniegtās informācijas, jau 2015. gadā vismaz 10 Krievijas iedzīvotāju pašbilžu uzņemšanas laikā ir gājuši bojā un vismaz 100 guvuši nopietnus savainojumus.
Kāda pusaugu meitene pirms ilgāka laika nomira pēc tam, kad centās uzņemt selfiju uz dzelzceļa tikta smailes.
Savukārt, pavisam nesen kāda divdesmit vienu gadu veca sieviete nokrita un no gūtajām traumām mira, pēc tam, kad nogāzās no tilta Maskavā.
,,Katru no šiem gadījumiem varēja novērst… Kad cilvēks mēģina pats sevi nofotografēt, viņš kļūst izklaidīgi, zaudē līdzsvaru, turklāt neskatās apkārt un neizjūt nekādu apdraudējumu.” teikts kampaņas pavadvēstulē.
Bukleta informācija iesaka un mudina atcerēties un ielāgot, ka radot pašbildi ir jāpārliecinās, ka esi drošā vietā un, ka tava dzīvība nav apdraudēta!
Ņemsim vērā arī mēs!