Stāsts, kas, visticamāk, liks aizdomāties…

Pavisam nesen Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs savā Twitter kontā ierakstīja paziņojumu, kas, visticamāk, šokēja daudzus Latvijas iedzīvotājus, izraisot plašu rezonansi kā Latvijā, tā ārpasaulē. Viņš atzinās, ka ir gejs, kļūstot par pirmo Latvijas politiķi vēsturē, kurš ir publiski atzinis, ka ir netradicionāli orientēts.

g1g2

 

Daudzi ministra soli noniecināja, taču liela daļa – apsveica par uzdrīkstēšanos, norādot, ka izliekoties, ka kas tāds mūsu valstī un pasaulē nenotiek, nenozīmē, ka tas nepastāv pavisam, ka pasaulei jākļūst tolerantākai.

 

Rinkēviča solis pamudinājis ‘iznākt no skapja’ arī Jāni Daukšu. Viņš savā Facebook.com kontā veica šādu ierakstu, padaloties stāstā par sevi:

 

”Pateicoties Edgara Rinkēviča drosmīgajam solim, tēma ir aktuāla. Iespējams, tāpēc arī es nolēmu bilst kādu vārdu šajā sakarā. Galu galā vairāki cilvēki ir izteikušies, ka man vajadzētu rakstīt. Bet, piedodiet, nebūs nedz zinātniskās fantastikas, nedz pasaku, nedz dzejoļu vai lugu. Būs stāsts. Par mani.
 

Ir grūti pateikt, kad es apzinājos savu seksuālo orientāciju, galvenokārt tāpēc, ka tad, kad es augu, par tādām lietām neviens nerunāja. Atcerieties, PSRS seksa nebija (pat heteroseksuāla)!

 

Mani vienmēr ir interesējis savs dzimums. Vienmēr, kopš sevi atceros. Puikas gados es to mēģināju skaidrot ar to, ka man ir interese salīdzināt to kā es augu un attīstos ar to, kā šie procesi notiek citiem. Man pat nebija divu domu, ka kaut kādā brīdī, kad es pieaugšu, man nebūs sievas un bērnu, jo tā taču notiek. Ko gan es tad sapratu no seksualitātes!? Es kaut kur pa ausu galam biju dzirdējis kaut ko par zilajiem, bet tie taču bija kaut kādi perversi tipi, kuri slapstās pa kaktiem. Es nekādā ziņā to neattiecināju uz sevi, jo nekur neslapstījos un perverss nejutos, galu galā nekādas seksuālās pieredzes arī nebija.

 

Kad paaugos, šķiet, 9. klasē pirmo reizi izdzirdēju par heteroseksualitāti, biseksualitāti un homoseksualitāti. Tas bija brīdis, kad beidzot pār mani nāca apskaidrība. Beidzot es zināju, kā to nosaukt vārdā. Es nebiju no tiem cilvēkiem, kuri paraustītu plecus un teiktu – ok., esmu gejs, nu un?

 

Pagāja ļoti ilgs laiks, lai kaut kā ar to tiktu galā. Bija laiks, kad naktīs raudāju un lūdzu Dievam, lai atņem man redzi, dzirdi, valodu vai spēju staigāt, lai tikai padara mani par normālu. Tas nenotika. Tad lūdzu, lai atsūta nāvi. Arīdzan nekā! Tad nolēmu, to izdarīt pats. Nesanāca. Procesa laikā iedomājos, kas būs pēc tam ar man tuvajiem cilvēkiem. Pašnāvība ir egoistisks solis, kaut arī tajā brīdī likās kā vienīgā izeja. Starp citu, pētījumi rāda, ka homoseksuālu jauniešu vidū pašnāvības risks ir pat četras reizes augstāks nekā citiem jauniešiem. Ir vērts aizdomāties, kāpēc!
 

Laikam ritot, uzradās cilvēki, ar kuriem es padalījos savā briesmīgajā noslēpumā. Lai gan vairumā gadījumu tā bija, var teikt, spiesta atzīšanās. Piemēram, ja meitene atzīstas jūtās un viņas draudzība ir svarīga, citu variantu īsti nav. Vai arī, ja kāds puisis ļoti iepatikās, ka bija jāsaņemas drosme un klusā cerībā jāatklāj patiesība, cerot, ka nenotiks ļaunākais. Bet pārsvarā es dzīvoju izvairoties no šo tēmu apspriešanas. Vienmēr centos kaut kā izlocīties. Necentos pierādīt pretējo. 
Kāpēc man tagad pēkšņi ir tik svarīgi par to runāt? Tāpēc, ka ir apnicis. Ir apnicis dzirdēt un lasīt visdažādākos pārspriedumus par šo tēmu. (Mazs paradokss, vai ne?) Apnicis dzirdēt, ka joprojām cilvēki apgalvo, ka tā ir izvēle. Es nevaru runāt citu vārdā, bet es neatceros to brīdi, kad es būtu sēdējis un, apsverot visus plusus un mīnusus, izdarījis izvēli. Tas bija dabisks process, pieņemu gluži tāds pats, kā heteroseksuāliem cilvēkiem, tikai atšķirība tajā, ka šī interese bija vērsta uz savu nevis pretējo dzimumu.

 

Tāpat man ir apnicis klausīties, ka viendzimumu laulības apdraud tradicionālu ģimeni. Joprojām, nesaprotu argumentāciju… Kā manas potenciālās laulības liktu kādam tradicionālam pārim šķirt laulību vai atteikties no bērniem? Kā vispār šādas izmaiņas likumdošanā ietekmētu heteroseksuālus pārus, jo tas uz viņiem pat neattiecas? Man apnicis klausīties arī dažādu kristiešuizteikumos par šo tēmu. Man šķiet, ka katram cilvēkam vajadzētu uztraukties galvenokārt par sevi. Ja kāds mācītājs saka, ka manas orientācijas dēļ es degšu ellē, man gribas atgādināt, ka tiesu spriež tikai Dievs un tikai Viņš var nolemt, kas notiks ar manu dvēseli. Tiesāšana galu galā ir grēks (un iedomība, ja uzskati, ka vari veikt Dieva darbu).Tāpat man šķiet, ja cilvēks uzskata, ka mīlestība (arī uz savu dzimumu) ir grēks, tad vienīgais, ko šis cilvēks var darīt, ir nevis mest ar akmeni (vai mēsliem), bet lūgt par manu dvēseli, jo pārējais ir starp mani un Dievu. Tāpat man liekas absurds apgalvojums, ka geju mērķis ir pavest (rekrutēt) aizvien vairāk jaunus gejus. Piedodiet, bet tas ir idiotisms! Pirmkārt, kāpēc gan lai es kādam novēlētu tādu dzīvi kāda ir man? Otrkārt, nevienu nevar pataisīt par to, kas viņš nav. Es nespēju iedomāties sevi esam patiesi kopā ar sievieti, un, pieņemu, ka arī heteroseksuāls cilvēks nespēj iedomāties sevi attiecībās ar savu dzimumu. Kādi gan būtu mani argumenti, lai rekrutētu kādu – tas ir forši – tevi apsaukās, varbūt piekaus, varbūt pat nogalinās, iespējams, atlaidīs no darba vai nepieņems darbā, tev nebūs vienlīdzīgas tiesības likuma priekšā… Jūs šāda perspektīva uzrunā?

 

Man apriebies, ka homoseksuālismam karina klāt pedofīliju, zoofīliju utt. Es tiešām nezinu statistiku, bet pēdējā laikā skaļākie notikumi ir bijuši, kad kāds pieaudzis vīrietis ir izmantojis nepilngadīgas meitenes, un tam ar homoseksualitāti nav nekāda sakara. Gluži tāpat kā jebkurš cilvēks, pedofīls ir vai nu heteroseksuāls, vai nu homoseksuāls. Tāpat mani izbrīna, ka cilvēki uzskata, ka viendzimuma pāris izaudzinās homoseksuālu bērnu. Mani audzināja heteroseksuāli cilvēki. Un ko darīt ar ģimenēm, kurās dažādu iemeslu dēļ ir tikai viens no vecākiem? Atņemt bērnus?
Lūk, kas man ir apnicis. Es nevēlos neko īpašu. Man nevajag speciālas privilēģijas. Tikai to, kas ir citiem. Es gribu apprecēties. Es gribu, ejot pa ielu, sadoties rokās ar cilvēku, kuru mīlu, nebaidoties, ka kādam tas nepatiktu un šo nepatiku izrādītu agresīvi. Es gribu, lai vilcienā, redzot mūs skūpstoties, tante mums uzburkšķētu nevis tāpēc, ka mēs esam slimi deģenerāti, kuri būtu jānošauj, bet tāpēc, ka publiskā vietā tā neklājas darīt. Es gribu vienkārši dzīvot. Un tiem cilvēkiem, kuri saka, ka viņiem nav nekas pret gejiem, tikai lai atstāj to visu savās guļamistabās, mēģiniet vienu mēnesi iztikt bez publiskiem mīlestības apliecinājumiem cilvēkiem, kurus mīlat (ne vārdi, ne pieskārieni, ne skatieni utt,) un tad parunāsim vēlreiz.”

 

Viela pārdomām, vai ne?

 

Sabiedrība

Milzu skandālā iekļuvis dabas draugs Olte; viņš skaidro situāciju ar “kokaīna” šņaukšanu – VIDEO

  Lietoja vai nelietoja aizliegtas vielas? Šāda jautājuma krustugunīs nokļuvis Madonas novada domes deputāts Māris Olte...

Jelgavas pusē pamana trīs aizdomīgus vīrus ārvalstīs reģistrētā auto – tālāk jau iesaistās specvienība

  Ceturtdien, 16. septembrī, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jelgavas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas darbinieki, veiksmīgi sadarbojoties ar...

Jau drīzumā nevakcinētos Latvijas iedzīvotājus varētu sagaidīt nepatīkami jaunumi – VIDEO

  Lai ierobežotu Covid-19 izplatību, no 1. novembra varētu stāties spēkā prasība par obligātu vakcinēšanos visiem...

“Maxima” komentē Lietuvā ieviestos skarbos ierobežojumus nevakcinētajiem – kas notiks, ja tādi būs arī pie mums?

  No pagājušās nedēļas Lietuvā ieviestie ierobežojumi, kas liedz brīvu pieeju pirmās nepieciešamības precēm un pakalpojumiem...

Kašers pats savā virtuvē sastopas ar negaidītu problēmu

  STV šova "Slavenības. Bez filtra" zvaigzne Kašers izrādās īsts iesācējs virtuvē, taču vēlas apgūt jaunas...

Izskan milzīgi jaunumi visiem “Maxima” pircējiem

  Pēc noslēpumainā ”Maisiņš vaig” vides objekta uzstādīšanas Rīgas centrā, “Maxima Latvija” atklāj tā saturu un...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 22. septembris

Šī solās būt diezgan labvēlīga diena. Pieaugs optimisms un paaugstināsies entuziasms. Var rasties daži izdevīgi...

“Arī sienas runā” jeb ko tava mājokļa krāsas stāsta par tevi

Straujiem soļiem tuvojas rudens – viens no košākajiem gadalaikiem, kas īpaši izceļas ar spilgtu krāsu...

Atklātas horoskopa zīmes, kuras 2022. gadā būs visveiksmīgākās

Aplūko vai arī tava horoskopa zīme solās nākamgad būt īpaši veiksmīga!   Lauva Lauva joprojām svinēs uzvaras gājienu...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 21. septembris

  Pirmā dienas puse nesolās būt pārāk pozitīva. Emocijas ietekmēs tavu attieksmi, bet tu nedrīksti padoties,...

Tavs horoskops veiksmīgam OKTOBRIM

Rudens ir klāt! Ielūkosimies zvaigznēs! Auns Zvaigznes norāda, ka oktobrī neprecējušies šī zvaigznāja pārstāvji var izjust vēlmi...
Foto:Pexels.com/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 20. septembris

  Šīs dienas enerģētika solās būt laipnības un mīlestības piepildīta. Labvēlīgs laiks esošo attiecību nostiprināšanai un...

Mājai un Dārzam

Sinoptiķim Bricim neiepriecinoša prognoze tuvākajām dienām, bet ir arī laba ziņa

Uz siltāku laiku cerības nedēļas nogalē, intervijā LTV "Rīta Panorāmai" pirmdien sacīja LTV laika ziņu...

Nedēļas otrajā pusē laiks jūtami mainīsies – prognoze 7 dienām!

  Otrdien, mazinoties ciklona ietekmei, nokrišņi mitēsies, savukārt nedēļas nogalē valsti sasniegs plaša nokrišņu zona, tādēļ...

Nākamā nedēļa būs auksta, bet ir arī labā ziņa. Stāsta Toms Bricis

  "Arī nākamā nedēļa būs auksta, bet prognozēs manāmas cerības uz nelielu atvasaru mēneša beigās," stāsta...