Šī gada pirmajā pusgadā Omniva pakomātu biznesa segmenta izaugsme Latvijā bijusi 47%, nosedzot 77% tirgus. Plānojot arī turpmāku pieaugumu, Omniva jau septembrī ieviesīs jaunu pakalpojumu Omniva Checkout un izvērtē iespējas nākotnē nodrošināt Latvijā arī muitojamo preču loģistiku. Tādēļ jau tuvākajā laikā plānots izsludināt konkursu jauna loģistikas centra telpu nomai un šķirošanas līnijas iegādei.

Strauji augot Omniva pakomātu pakalpojuma pieprasījumam, aizvien būtiskāks kļūst jautājums par plašāku loģistikas centru, procesu efektivizēšanu un automatizāciju. Šogad Latvijā plānota vēl 45 jaunu pakomātu uzstādīšana un septembrī jauna pakalpojuma – Omniva Checkout – ieviešana.

Jaunais pakalpojums paredz papildināt preču piegādes un atgriešanas loģistikas pakalpojumu lokālajiem e-veikaliem un mājražotājiem, piedāvājot tiem iespēju izvēlēties arī norēķinu apkalpošanu – preču apmaksu ar banku saitēm un norēķinu kartēm. Tādējādi tiks nodrošināts pakalpojums viena līguma ietvaros – uzņēmums noslēdz līgumu gan par preču piegādi uz pakomātiem, gan to atgriešanu, gan arī maksājumu pieņemšanu. Tas ne tikai nodrošinās uzņēmumiem laika resursu efektivizēšanas iespējas, bet arī finanšu līdzekļu ietaupījumu – uzņēmumiem vairs nebūs nepieciešams slēgt atsevišķus līgumus ar katru banku, maksāt ikmēneša uzturēšanas un kontu apkalpošanas maksas. Turklāt finanšu plūsma būs viegli pārskatāma, jo maksājumu administrēšana tiks veikta elektroniskajā vidē, kas pieejama 24h diennaktī arī no viedtālruņa.

Būtisks jaunums nozarē ir arī pieņemtais lēmums, ka no 2021.gada visu trešo valstu sūtījumiem uz Eiropu būs jāpiemēro PVN – šobrīd šādiem sūtījumiem piemēro PVN, ja pirkums summa pārsniedz 22 eiro. Tā kā patlaban Omniva Latvijā šādu pakalpojumu nenodrošina, šis ir potenciāls biznesa attīstībai, jo paredzams, ka šo valstu e-komercijas uzņēmumi jau tuvākajā laikā meklēs uzticamus partnerus, kas spēj nodrošināt šādus loģistikas pakalpojumus ne tikai lokālā mērogā. Un Omniva var.

“Mūsu plānos ir stiprināt un palielināt Omniva tirgus pozīcijas ne tikai Latvijā, bet skatāmies arī uz Eiropu. Jaunie pakomāti, Omniva Checkout ieviešana un ambīcija nodrošināt tieši Latvijā arī muitojamo preču apstrādi, uzglabāšanu un loģistiku, noteikti audzēs mūsu pakalpojuma pieprasījumu, līdz ar to arī apjoma pieaugumu. Šo attīstības plānu realizācijai mums Latvijā nepieciešama lielāka un efektīvāka noliktava jau tuvākajā laikā, jo šī brīža loģistikas centra efektivitātes un ietilpības resursi ir tuvu robežai. Tādēļ jau tuvākajā laikā izsludināsim konkursu jauna loģistikas centra telpu nomai un šķirošanas līnijas iegādei,” skaidro Omniva Latvija vadītāja Beāte Krauze.

Atbilstoši Omniva aplēsēm optimālākā lokācija šādam loģistikas centram būtu Pierīga – Valdlauči vai Mārupe. Taču, tā kā šobrīd tirgū nav piemērota piedāvājuma, drīzumā konkursa kārtībā Omniva plāno meklēt attīstītāju, kas būs gatavs investēt un piedāvāt ilgtermiņa nomas tiesības. Paralēli, izvērtējot pārējo valstu pieredzi, tiek analizētas arī procesu robotizācijas iespējas, piemēram, jaunai šķirošanas līnijai, tomēr piemērotākā risinājuma izvēle ir nopietns lēmums, jo jāspēj prognozēt paku izmēri ilgtermiņā.

Šī gada pirmos sešos mēnešos Omniva grupas kopējie ieņēmumi Baltijā sasnieguši 50,73 miljonus eiro. Tas galvenokārt skaidrojams ar pakomāta tīkla paplašināšanu, kā rezultātā sūtījumu apjoms Baltijas reģionā pieaudzis par 20%. Visstraujākā izaugsme bijusi tieši Latvijas pakomātu biznesa pakalpojumam, kas palielinājies par 47%.

Sabiedrība

Izskan brīdinājums par laiku naktī un rītdien

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par laiku naktī uz pirmdienu un dienas...

Parādās pavisam jaunas ziņas par laiku nākamnedēļ – prognoze 7 dienām!

  Pirmdien Latvijai no dienvidaustrumiem pietuvosies plašs ciklons, kura rietumu mala arī noteiks laikapstākļu nedēļas sākumā...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 3. oktobris

  Šī var izrādīties diezgan saspringta diena. Tu vari izdarīt nepareizus secinājumus un, visticamāk, ļausi viegli...

Izrādās, princis Harijs par karalienes nāvi uzzinājis pavisam nelāgā veidā

Parādījušās ziņas, ka princis Harijs par karalienes Elizabetes II nāvi uzzinājis no medijiem. Tiesa, pils...

Magone piedzīvojusi lielu sarūgtinājumu – kas īsti notika?

  Tikusi pie jauna uzvārda, STV šova "Slavenības. Bez filtra" zvaigzne Magone vēlas beidzot šo jautājumu...

Saeimas vēlēšanu vakarā risinājušies traģiski notikumi

  Kā vēsta Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD), 1.oktobra vakarā, kad daudzi vēl steidza nobalsot...

Horoskopi un Testi

pixabay.com

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 3.-9. oktobris

  Esam pavadījuši septembri un sagaidīsim rudens otro mēnesi – oktobri! Darīsim to ar patiesu prieku...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 2. oktobris

  Šodien sāksi just enerģijas pieplūdumu. Mēģini saprast un apzināties savas pamatvērtības. Mēģini savas šīs dienas...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 1. oktobris

  Šodien ir īstais brīdis, lai strādātu un attīstītu savu pašdisciplīnu. Atceries lietas, ko iepriekš nācies...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 30. septembris

Šī diena var izrādīties diezgan saspringta. Pirmajā tās pusē vajadzētu atturēties no dažādu lietu iegādes,...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 29. septembris

  Šodien pamanīsi, ka apkārtējie tādā vai citādā veidā, bet pakļaujas Tavai ietekmei un aktīvajai rīcībai....

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 28. septembris

Šodien veiksmīgi solās būt dažādi izbraukumi, jo īpaši, ja pats esi to iniciators. Daudz kas...

Mājai un Dārzam

Izskan brīdinājums par laiku naktī un rītdien

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par laiku naktī uz pirmdienu un dienas...

Parādās pavisam jaunas ziņas par laiku nākamnedēļ – prognoze 7 dienām!

  Pirmdien Latvijai no dienvidaustrumiem pietuvosies plašs ciklons, kura rietumu mala arī noteiks laikapstākļu nedēļas sākumā...

Brīdina par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par laiku svētdienas rītā. 02.10.2022. nakts vidū vietām...