Gatavojoties 65. starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa pusfinālam, Latvijas pārstāve Samanta Tīna veiksmīgi  aizvadījusi jau otro mēģinājumu Roterdamas “Ahoy” arēnā. Dziedātājas uzstāšanos uz konkursa lielās skatuves redzēsim arī LTV1 tiešraidē 20. maijā pl.22.00.

“Pirms otrā mēģinājuma biju nedaudz uztraukusies par to, ka pirmajā mēģinājumā viss bija tik superīgi,  ka otrajā gan jau kaut kas noies šķērsām. Taču centos tam neļauties un, manuprāt, šajā mēģinājumā bija vēl labāk, jo tā vairs nebija pirmā reize uz skatuves, mēs jutāmies drošāk, zinājām, ko gaidīt un ko izdarīt labāk. Esmu absolūtā sajūsmā par savas komandas darbu, par savām meitenēm, par mūsu delegācijas darbu un Eirovīzijas komandas darbu. Nevaru jau sagaidīt nākamo reizi, kad atkal varēšu kāpt ar “The Moon Is Rising” uz šīs skatuves,” pēc mēģinājuma atklāja Samanta Tīna.

TV priekšnesuma režijas konsultants Juris Matuzelis stāsta, ka lielākā daļa priekšdarbu bija paveikta jau Rīgā un galvenais uzdevums šeit Roterdamā ir pārliecināties, lai priekšnesums tiktu veiksmīgi adaptēts lielajai skatuvei tā, kā esam to iecerējuši. “Pirmajā mēģinājumā  veicām uzlabojumus, Eirovīzijas komanda bija ļoti pretimnākoša un atbalstoša, tāpēc otrajā mēģinājumā atlika tikai pieslīpēt nianses. Taču nekas šai pasaulē nav ideāls, tāpēc arī turpmākajos mēģinājumos strādāsim ar pilnu atdevi. Arī dienās starp mēģinājumiem darbs turpinās – tiek analizēts nofilmētā mēģinājuma kadru plāns, gaismas, specefekti un skaņa, lai nākamajā mēģinājumā tupinātu pilnveidot priekšnesumu.”  

Skaņu režisors Krišjānis Geidāns, kurš iepriekš Eirovīzijā strādājis arī ar Aminatas un Justa dziesmām, atzīst, ka Samantas vokāls abos līdzšinējos mēģinājumos ir bijis pārliecinošs un stabils. “Par vokālo sniegumu šaubu vai uztraukuma man nav. Gatavojoties Eirovīzijai Rīgā, ierakstījām un analizējām daudzus mēģinājumus, lai Roterdamā uz lielās skatuves kāptu jau maksimāli sagatavojušies. Savu mājasdarbu esam izdarījuši labi un turpmākajos mēģinājumos strādāsim pie niansēm.”  

Samantas Tīnas skatuves tērpu ir veidojis Kašers jeb Kaspars Blūms-Blūmanis, un tā īpašākais akcents ir cimdi ar mirdzošām pērlīšu bārkstīm, kas paspilgtina dziedātājas roku kustības – īpaši kroņa uzlikšanu uz galvas, tādējādi simboliski atspoguļojot dziesmas vēstījumu par sevis pieņemšanu, iemīlēšanu un atzīšanu par karalieni.

Priekšnesuma laikā uz skatuves kopā ar Samantu Tīnu redzamas arī bekvokālistes Kitija Blūma, Una Daniela Aizgale un Paula Saija. Par Samantas Tīnas grimu un frizūru Roterdamā rūpējas grima māksliniece un matu stiliste Jana Kozlova.

Kopumā šogad  konkursā piedalās 39 dalībvalstis. Finālisti tiks noskaidroti divos pusfinālos, no kuriem pirmais notiks otrdien, 18. maijā, bet otrais – 20. maijā. Pirmajā pusfinālā piedalīsies Lietuva, Slovēnija, Krievija, Zviedrija, Austrālija, Ziemeļmaķedonija, Īrija, Kipra, Norvēģija, Horvātija, Beļģija, Izraēla, Rumānija, Azerbaidžāna, Ukraina un Malta. Latvija piedalīsies 2. pusfinālā kopā ar Sanmarīno, Igauniju, Čehiju, Grieķiju, Austriju, Poliju, Moldovu, Islandi, Serbiju, Gruziju, Albāniju, Portugāli, Bulgāriju, Somiju, Šveici un Dāniju. Finālā redzēsim arī tā saucamo lielo piecinieku jeb Franciju, Itāliju, Vāciju, Spāniju un Lielbritāniju, kā arī organizatoru valsti Nīderlandi.

Sabiedrība

Foto:Latloto.lv

Oficiāli: Vakcinācijas loterijā varēs laimēt 100 000 eiro

  Latvijā tiks rīkota Vakcinācijas loterija ar iespēju laimēt no 100 līdz pat 100 000 eiro. Pretendēt...

Ceturtdienas vakarā ļoti smaga avārija piedzīvota Ozolnieku pusē – VIDEO

  Smaga avārija ceturtdienas vakarā piedzīvota Ozolnieku pusē, vēsta aculiecinieki vietnē breaking.lv. Pēc aculiecinieku vārdiem autovadītājs nesavaldīja...

Izplatīts brīdinājums par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par stipru vēju piektdien un sestdien, kā...

Septiņi glābēji cietuši, četri slimnīcā. Rīgā dzēsts milzīgs ugunsgrēks – VIDEO

  Paaugstinātas bīstamības ugunsgrēkā, kas šorīt izcēlās Rīgā, Rumbulas apkaimē, cietuši septiņi ugunsdzēsēji. Četri no viņiem...

Izskan pilnīgi jaunas ziņas par laiku brīvdienās un nākamnedēļ

  Šajā un nākošas nedēļas pirmajā pusē laika apstākļus noteiks galvenokārt aktīvu ciklonu darbība - gaidāms...

Pašizolācijā Tokijā nonākuši četri Latvijas Televīzijas darbinieki – kā tas ietekmēs spēļu atspoguļošanu?

  Četru Latvijas Televīzijas darbinieku nonākšana pašizolācijā olimpisko spēļu atspoguļošanu būtiski neietekmēs, jo visiem nodrošināta iespēja...

Horoskopi un Testi

Foto:Unsplash.com/Andrew Branch/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 30. jūlijs

  Šī diena būs kā radīta tam, lai tu varētu izteikties - nepalaid to garām. Saki...
Foto:Wallpapersas.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 29. jūlijs

  Šodien pieņemtie lēmumi būs balstīti uz katra paša domām un viedokli. Ko vēl zvaigznes sola...
Foto:Newhope.org.uk

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 28. jūlijs

  Šodien pacenties pievērst vairāk uzmanības cilvēkiem, kuri ir no zemāka sociālā slāņa. Iespējams, kāds meklēs...
Foto:Flickr.com/Maria Eklind/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 27. jūlijs

  Politiskā situācija darbā var kļūt diezgan saspringta. Mēģini būt lietas kursā par to, kas ir...
pixabay.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 26. jūlijs

  Šodien pievērs uzmanību savai veselībai. Ēd veselīgāk, pat, ja iepriekš tev trūka iniciatīvas, nu ir...
pixabay.com

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 26. jūlijs – 1. augusts

  Šīs nedēļas beigās jau klāt vasaras pēdējais mēnesis – augusts! Tas jāizbauda un jāļaujas, lai...

Mājai un Dārzam

Izplatīts brīdinājums par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par stipru vēju piektdien un sestdien, kā...

Izskan pilnīgi jaunas ziņas par laiku brīvdienās un nākamnedēļ

  Šajā un nākošas nedēļas pirmajā pusē laika apstākļus noteiks galvenokārt aktīvu ciklonu darbība - gaidāms...

Sinoptiķi nopietni brīdina par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši virkni brīdinājumu par tuvākajās stundās gaidāmajiem laika...