Nav jāpērk dārgi trenažieri vai aprīkojums, lai varētu kvalitatīvi vingrot mājās. Pietiks vien ar visparastāko dvieli. Ir tikai jāzina kā to pareizi izmantot. Izpildot šos desmit vingrinājumus, jutīsi ka dvielis ir pat ļoti labs sporta inventārs.

 

Tas nav nekas neparasts, ka bieži vien savu nevēlēšanos sportot, pamatojam ar aizņemtību vai inventāra trūkumu vai to, ka nav lieku līdzekļu fitnesa kluba apmeklējumiem. Taču mājsaimniecībā ir dažādas labas lietas, ko varam izmantot arī savos treniņos. Šoreiz runa ir par vannasistabas vai trauku dvieli, jo tas var labi palīdzēt izkustēties un stiprināt muskuļus. Izveido lielisku treniņu mājās!

Atceries! Ja esi iesācēja sporta lauciņā – nepārpūlies! Sāc lēnām, izpildi tik, cik spēj, nepārcenties un nenoslogo savu ķermeni pārāk daudz.

 

Vingrojums Nr. 1

Sarullētu dvieli paņem virs galvas iztaisnotās rokās, kas ir novietotas nedaudz platāk nekā pleci. Sasprindzini rokas un, it kā raujot dvieli ar katru roku uz savu pusi, saliec rokas elkoņos, lai dvielis ir aiz galvas. Tad atkal taisno rokas un atkārto vingrojumu.

 

Vingrojums Nr. 2

Nostājies – kājas plecu platumā un paņem sarullētu dvieli uz priekšu izstieptās rokās. Iesēdies ceļgalos – tā it kā grasītos apsēsties. Mugura taisna. Sasprindzini rokas un, it kā raujot dvieli ar katru roku uz savu pusi, cel taisni izstieptas rokas uz augšu, tad atkal nolaid lejā un atkārto vingrojumu.

 

Vingrojums Nr.3

Saloki dvieli un noliec to uz grīdas. Uzliec vienu kāju uz dvieļa, rokas saliec elkoņos un plaukstas savelc dūrēs. Dūres saliec kopā un turi aptuveni zoda augstumā. Veic pietupienus, slidinot prom kāju, kura uzlikta uz dvieļa, un velkot to atpakaļ. Pēc tam to pašu ar otru kāju.

 

Vingrojums Nr. 4

Nogulies uz grīdas, saliec ceļus 90 grādu leņķī un uzliec papēžus uz dvieļa. Rokas noliec gar sāniem ar plaukstām pret grīdu. Pacel gurnus un kāju purngalus, sasprindzini dibena muskuļus. Turot gurnus paceltus no grīdas, cik vien vari, iztaisno kājas, ar dvieļa palīdzību slidinot tās uz priekšu. Tad atgriezies sākuma pozīcijā un atkal atkārto vingrojumu.

 

Vingrojums Nr. 5

Novieto dvieli uz grīdas un uzgulies tā, lai tas būtu zem tavām krūtīm, vēdera un līdz ceļgaliem. Izstiep rokas uz priekšu un novieto ar plaukstām pret grīdu, nedaudz platāk par pleciem. Sasprindzini pēcpuses muskuļus un nedaudz pacel kājas no zemes. Turot kājas paceltas, atbalsties ar plaukstām pret grīdu aptuveni vienā līnijā ar krūtīm un velc sevi uz priekšu. Tad atkal aizslīdi atpakaļ un atkārto vingrinājumu.

 

Vingrojums Nr. 6

Ieņem uz grīdas tādu pozīciju, it kā tu gatavotos pumpēties – rokas plecu platumā, kājas (purngali) uz dvieļa, ķermenis taisns. Izmantojot vēdera muskuļus, velc kājas sev klāt, turot tās cik iespējams taisnas un ceļot dibenu uz augšu. Tad aizslidini kājas atpakaļ un atkārto vingrojumu.

 

Vingrojums Nr. 7

Ieņem uz grīdas tādu pozīciju, it kā tu gatavotos pumpēties – rokas plecu platumā, kājas katra uz sava neliela dvieļa, ķermenis taisns. Sasprindzini vēdera muskuļus un pamīšus velc ceļgalus cik vari pie rokām, imitējot rāpšanos.

 

Vingrojums Nr. 8

Apgulies uz muguras zemē, saliec kājas ceļos, rokas gar sāniem un zem papēžiem novieto salocītu dvieli. Lēnām slidini uz priekšu uz dvieļa uzliktās kājas, līdz tās ir pilnīgi taisnas pie zemes. Tad velc atkal atpakaļ.

 

Vingrojums Nr. 9

Guļot uz muguras pievelc ceļgalos saliektas kājas pēc iespējas tuvāk krūtīm. Apliec sarullētu dvieli ap pēdām un turi katru dvieļa galu savā rokā. Lēnām iztaisno kājas, cik vien vari, tad atkal pievelc atpakaļ un atkārto vingrojumu.

 

Vingrojums Nr. 10

Sēžot uz grīdas, ar taisnu muguru un taisnām kājām, paņem rokās sarullētu dvieli un izstiep tās taisnas augšā virs galvas, turot nedaudz platāk par pleciem. Sasprindzini rokas un liecies uz sāniem, nolaižot roku pēc iespējas tuvāk grīdai. Vispirms uz vienu pusi, tad atpakaļ taisni, pēc tam uz otru pusi un atpakaļ taisni. Atkārto vingrojumu.

 

Ja veiksi šos vingrojumus katru dienu, rezultāti neizpaliks. Sākotnēji vari katru atkārtot piecas reizes, pakāpeniski palielinot skaitu. Lai izdodas!

Sabiedrība

Jaunākie apkures un elektrības rēķini šokējuši pat pazīstamo miljonāru Krūmiņu

  Miljonārs Jūlijs Krūmiņš (78) jaunākos saņemtos elektrības un apkures rēķinus komentē lakoniski: "Baisas šausmas!" Viņš izdevuma...

Parādās jaunas ziņas par iepriekš grūtā situācijā nonākušo mūziķi Jakušonoku

  Kā vēsta izdevuma "Kas jauns" 25.-31. janvāra numurs, mūziķis Normunds Jakušonoks, kurš iepriekš publicēja sludinājumu,...

“Katrs rīts man sākas ar raudāšanu,” neslēpj kādreiz tik populārā komiķe Suvorova

  Izdevuma "Privātā dzīve" 25.-31. janvāra numurā savu sāpi par strauji pieaugušajiem komunālo maksājumu rēķiniem izteikusi...

“Zinu, ka citiem ir daudz smagāk.” Sarežģītā situācijā nonākusi kādreizējā “Degpunktā” zvaigzne

  Izdevuma "Kas jauns" 25.-31. janvāra numurā publiskots TV žurnālistes Ineses Supes stāsts - viņa vairākkārt...

Atklāj gaužām skumjas ziņas par leģendārā aktiera Līcīša nāves apstākļiem

  Abi valsts vadošie bulvārpreses izdevumi "Privātā dzīve" un "Kas jauns" savos 25.-31. janvāra numuros publicējuši...

Aizkraukles pusē pircēja neļauj pārdevējai apskaitīt pašai sevi – dienu vēlāk tas atmaksājas tūkstoškārtīgi!

  Sestdien, 22. janvārī, Aizkrauklē ielikts ģeogrāfiskais punkts Sporto visi kartē atnesa 5000 eiro laimestu 33 gadus vecai Aizkraukles...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 25. janvāris

  Uzmanies, lai nekļūtu pārlieku paranoisks vai izslāpis pēc varas.   Auns Aunam nemaz prātā  nenāk dancot pēc kāda...
Foto: tanjila ahmed/Flickr.com/cc

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 24. janvāris

  Šodien prioritāte būs pacietība un vienkāršība. Raugi, lai tev šīs īpašības ir kā oficiālos, tā...
coolwallpapers.org

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 24. – 30. janvāris

  Klāt jauna nedēļa, kad tūdaļ jau ar vienu kāju kāpjam februārī. Nāc, aplūko, kā izkārtojušās...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 23. janvāris

  Šodien pasivitātei un slinkumam vajadzētu pārvilkt treknu krustu. Šīs dienas enerģētikas potenciāls būs ļoti liels,...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 22. janvāris

  Nedēļas noslēgums izdosies lielisks, šodien droši uzņemies pat visgarlaicīgāko darbu, jo tev pietiks pacietības un...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 21. janvāris

Nāksies turpināt apdomīgi un taktiski spert savus ikdienas soļus. Vajadzētu izmantot šodienas pretrunas un ķildas...

Mājai un Dārzam

Izplatīts brīdinājums par tuvākajās stundās gaidāmo laiku

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par laika apstākļiem pirmdien un otrdien. 25.01.2022. no...

Izskan pilnīgi jaunas ziņas par šonedēļ gaidāmo laiku

  Tuvākajā nedēļā daudzviet gaidāmi nelieli nokrišņi, lielākoties slapjš sniegs un sniegs, taču būtiska sniega segas...

Izskan pirmās prognozes par laiku ziemas turpinājumā

  Sinoptiķis Jānis Trallis savā "Twitter" kontā īsi ieskicējis prognozes par laiku turpmākajā ziemā. "Prognozes februārim un...