Svētdien ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Amatas novadu, kur saskaņā pieteikto informāciju, jau divas dienas pie ezera stāv velosipēds un makšķernieku piederumi, bet ezerā redzama veste. Ūdenslīdēji pārmeklējot ūdenstilpi, kur bija redzama veste, atrada noslīkušu cilvēku, kuru nodeva Valsts policijas darbiniekiem.

 VUGD atgādina, ka šobrīd uz ūdenstilpnēm esošā ledus kārta ne vienmēr var izturēt cilvēka svaru un uz tā atrasties ir bīstami!

 Aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no šī gada 15.decembra plkst. 6.30 līdz 17.decembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 80 izsaukumus, no kuriem 35 bija uz ugunsgrēku dzēšanu, 32 uz glābšanas darbiem, bet 13 no izsaukumiem bija maldinājumi.

Naktī uz svētdienu plkst. 2.01 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Valkas novada Valkas pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg divstāvu dzīvojamā māja 100m2 platībā. Visi mājas iedzīvotāji pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies saviem spēkiem. Plkst. 8.12 šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks likvidēts.

Plkst. 2.47 saņemts izsaukums uz Lielo prospektu Jūrmalā, kur ugunsgrēks bija izcēlies divstāvu dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ar atklātu liesmu deg dzīvojamā māja 120m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas saviem spēkiem evakuējās viens cilvēks. Plkst. 6.26 šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks likvidēts.

Vakar plkst. 9.21 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz kādu dzīvojamo māju Madonā, kur izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka augšējā stāva dzīvoklī deg dīvāns un sadzīves mantas 6m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas saviem spēkiem evakuējās 12 cilvēki, bet vēl vienu cilvēku evakuēja ugunsdzēsēji glābēji. Ugunsgrēkā cieta viens cilvēks, kurš nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Plkst. 10.35 ugunsgrēks likvidēts.

Plkst. 16.36 VUGD steidzās uz izsaukumu Liepājā, kur dega vieglā automašīna. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka automašīna deg 2m2 platībā. Ugunsgrēkā cieta viens cilvēks, kurš nodots NMPD mediķiem. Plkst. 17.15 ugunsgrēks likvidēts.

Plkst. 20.55 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Inčukalnu, kur ugunsgrēks bija izcēlies trīsstāvu dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka trešā stāva dzīvoklī deg mēbeles 4m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji no piedūmotās ēkas evakuēja piecus cilvēkus, bet vienu cilvēku izglāba un nodeva NMPD mediķiem. Plkst. 22.56 ugunsgrēks likvidēts.

Plkst. 22.09 saņemts izsaukums uz Olaines novada Olaines pagastu, kur ugunsgrēks izcēlies vienstāvu dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg pārsegums starp pirmo stāvu un bēniņiem, bēniņu un jumts 60m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji no piedūmotās ēkas izglāba vienu cilvēku, kurš bija cietis un nodeva NMPD mediķiem. Plkst. 00.45 šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks likvidēts.

Aizvadītajā diennaktī saņemti arī divi izsaukumi, kas saistīti ar ugunsgrēkiem, kas izcēlušies bez uzraudzības atstātu sveču dēļ! Vakar saņemts izsaukums uz kādu dzīvojamo māju Jēkabpilī, kur izcēlies ugunsgrēks. Ugunsdzēsēji glābēji no piedūmotās ēkas izglāba vienu cilvēku, kurš bija cietis un tika nodots NMPD mediķiem. Ugunsgrēku likvidēja pēc vienas stundas darba un tajā dega sadzīves mantas 30m2 platībā un visticamāk šis ugunsgrēks izcēlās tieši degošas sveces dēļ. Savukārt otrs izsaukums saņemts uz Bīriņu ielu Saulkrastos, kur dzīvojamās mājas otrā stāva dzīvoklī dega adventes vainags 0,02m2 platībā. Ugunsgrēks tika savlaicīgi pamanīts un par laimi tas neizvērtās par traģisku ugunsgrēku.

Lai pasargātu savu dzīvību un īpašumu nav nepieciešami lieli finansiālie ieguldījumi, bet gan atbildība un zināšanas, ikdienā ievērojot ugunsdrošības prasības. Tāpēc VUGD aicina parūpēties par savu un līdzcilvēku drošību laikus – ievērot ugunsdrošības prasības un uzstādīt dūmu detektoru, kas brīdinās par izcēlušos ugunsgrēku!

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, sodrēji piecu ēku dūmvados, papīri, riepas, sadzīves tehnika, sadzīves mantas, vieglā automašīna, istabas grīda, bēniņu pārsegums, starpsiena, garāžas jumts, kaķu māja, neapdzīvota māja, siltumnīca, žāvētava, trīs pirtis, šķūnis, dzīvojamā māja un divos gadījumos bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

Palīdzot bezpalīdzīgā stāvoklī nonākušiem dzīvniekiem, ugunsdzēsēji glābēji Jelgavas novada Jaunsvirlaukas pagastā izcēla ledū ielūzušu dzīvnieku un palaida brīvībā, Ozolciema ielā Rīgā notverts dzīvojamās mājas kāpņu telpā ielidojis sikspārnis un palaists brīvībā, Kuldīgas novada Snēpeles pagastā no koka nocēla kaķi, bet Kosmonautu ielā Rēzeknē no otrā stāva balkona nocēla kaķi un nodeva saimniekiem.

Sabiedrība

Meža masīvā uziets bezvēsts pazudušais Alvis

  Policisti 25. maijā veiksmīgi atrada bezvēsts prombūtnē bijušo Alvi Zīdermani meža masīvā. Vīrietis nogādāts ārstniecības...

Kivičs: visa Latvija zina, ka esmu metējs

  Viesošanās pie Magones Andrim Kivičam izvēršas pārbaudījumu un humora pilna – kartupeļu stādīšanas talkas laikā...

Pilsētnieka Kiviča jautājums laucinieci Magoni sasmīdina līdz asarām

  Ierodoties Magones sētā, Andris Kivičs neslēpj, ka ir tipisks pilsētnieks un lauku dzīvi nav baudījis....

Olgas kopīgā iepirkšanās ar meitām izvēršas murgā

  Olga ar meitām ieradusies kleitu salonā, lai izvēlētos pašu efektīgāko tērpu meitu jubilejas ballītei. Cerētais...

Gatavojoties ballītei, rīdziniece pavisam negaidītā veidā tiek pie iespaidīgas naudas summas

  Gatavojoties ballītei, 47 gadīga sieviete no Rīgas iegādājās momentloterijas biļetes Rimi Latvia tirdzniecības vietā Kr. Valdemāra ielā 112, un...

Parādās jaunas ziņas par estrādes leģendām – grupu “Eolika”

  Latviešu estrādes leģenda – grupa “Eolika” 1. jūnijā 19:30 atklās vasaras koncertsezonu K. K. fon...

Horoskopi un Testi

Foto:Hdwallpapersin.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 26. maijs

  Auns Šo dienu pavadīsi savu vecāku mājās. No tuviniekiem saņemtais morālais atbalsts un vērtīgie ieteikumi būs...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 25. maijs

  Auns Šodien savā īpašumā iegūsi ko ļoti vērtīgu. Tiesa gan, par konkrēto lietu nāksies samaksāt nedaudz...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 24. maijs

  Auns Šodien nodosies savas personības izaugsmei un attīstībai – gan iekšēji, gan ārēji. Atbrīvosies no kādas...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 23. maijs

  Auns Šī diena lielas izmaiņas tavā dzīvē neatnesīs. Vienīgais svarīgais notikums norisināsies vēlā vakarā. Kādā no...
Foto:Unsplash.com/Stefan Steinbauer/CC

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 23.-29. maijs

  Palūko, kā izkārtojušās zvaigznes un planētas, lai uzzinātu, ko tās maija pēdējai pilnajai nedēļai sola...
Foto:Pexels.com/Tarek Ansary/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 22. maijs

  Auns Šodien ieteicams atturēties no ģenerāltīrīšanas veikšanas. Pat, ja to iesāksi, dažādu iemeslu dēļ pabeigt to...

Mājai un Dārzam

Diemžēl sinoptiķiem nav patīkamu ziņu par laiku turpmāk

  Jaunās darba nedēļas sākumā laiks būs sauss un saulains. Sākot no trešdienas, pietuvojoties ciklonam no...
Foto:Pexels.com/CC

Sinoptiķiem ir pilnīgi jaunas ziņas par laiku nogalē un nākamnedēļ – prognoze 7 dienām!

  Nedēļas izskaņā debesis būs apmākušās, lielā daļā valsts teritorijas ir gaidāmas lietusgāzes, vietām tās būs...

Pastāsta par laiku tuvākajās dienās; nepatīkamas ziņas par tālāko

  Sinoptiķis Jānis Trallis savā "Twitter" kontā īsi ieskicējis prognozes par laiku šajā nedēļas nogalē un...