Anglijā ir pārāk daudz imigrantu no Polijas, Latvijas, Lietuvas un Rumānijas, tamdēļ steidzami jāievieš stingri ieceļošanas noteikumi, – tā vērtē LNT Ziņu uzrunātie daļa britu Bostonas pilsētā. Viņi par problēmām sauc austrumeiropiešu nevēlēšanos integrēties un spiedienu uz sociālajām un veselības aprūpes infrastruktūrām. Bostona ir kļuvusi par iebraucēju galamērķi, jo tur ir tūkstošiem darbavietu fabrikās, fermās un noliktavās.

 

“Pērn mums bija problēma ar austrumeiropiešu dzērājiem, kuri regulāri piekakāja ielas un krūmus. Kakāšanas problēma bija tik liela, ka tika nolemts krūmus likvidēt. Tas ir pretīgi!” Tā LNT Ziņām atzīst Endžija Kuka, kas ir Bostonas zināmākā imigrācijas pretiniece, jo piedalījusies vairāk nekā 30 televīzijas debatēs par imigrācijas negatīvajām sekām. Tāpat viņa pauž neapmierinātību, ka liela daļa imigrantu tiek turēti karavānu parkā.  Pēc skata gluži kā tādas bēgļu nometnes Itālijā vai Grieķijā, bet Bostonas pievārtē, karavānu parkā, aiz dzeloņstiepļu žoga dzīvo imigranti no Austrumeiropas. Viņu skaits vairāki simti.  Te lielākoties rumāņi, bulgāri un ungāri. Iepriekš šeit daudz bijuši latviešu. Karavānu parka vienā pusē – lauks, uz kura audzē dārzeņus, otrā pusē – pārstrādes fabrika.

 

Intervijā LNT Ziņām, bostoniete Kuka vērtē, ka karavānu parks “izskatās kā koncentrācijas nometne.” Viņa pieļauj, ka imigranti strādā 12 stundas dienā, un no teritorijas izkļūst tikai tad, ja izsauc taksi, jo nav ļauti privātie auto. Endžija vērtē, ka dzīvošana izolētā lauku apvidū nozīmē imigrantu nespēju integrēties.

 

 

 

Lai mazinātu integrācijas plaisu un iebraucējus izvilktu no izolācijas burbuļiem, Bostonas dome plāno šogad rīkot vairākus starptautiskos festivālus. Tajos abas konfliktējošās puses tikšot savestas kopā.

 

Anglijas lauksaimniecības pilsētā Bostonā esot vislielākais blīvums ar austrumeiropiešu imigrantiem. Te arī sliktākie integrācijas rādītāji visā Lielbritānijā.

 

UK_karavanas

 

Nekontrolētās imigrācijas no Eiropas Savienības dēļ britu pacietības mērs pērn bija sasniedzis galējo robežu, un tieši Bostonā bija vislielākā vēlme izstāties no Eiropas Savienības. 76% iedzīvotāju nobalsoja par Brexit, tamdēļ Bostonu mēdz dēvēt arī par Lielbritānijas Brexit galvaspilsētu.

 

Bostonas domes deputāts Antuāns Doni par problēmu sauc pilsētas budžeta nespēju tikt līdzi arvien pieaugošajam skaitam imigrantu: “Sekas izjūt skolas. Tajās vairs nav vietu. Bostonā ir skolas, kurās 70% bērnu ir imigranti. Milzīgi naudas resursi tiek tērēti tulkiem. Tāpat ir apkaunojoši, ka pieaugušie migranti, kas dzīvojuši te pat piecus gadus, nav spējuši iemācīties angļu valodu, lai pat pie ārsta bez tulka pateiktu, kas sāp. Valdība arī nespēj mums sniegt papildus finansējumu.”

 

Iebraucēju skaits arī radot spiedienu uz vietējām slimnīcām un ārstu praksēm. Līdz šim visai izplatīts ir bijis medicīnas tūrisms, tostarp migranti no Latvijas veduši uz Angliju savus slimos radiniekus par brīvu ārstēt. NHS jeb Nacionālais veselības dienests sniedz bezmaksas veselības aprūpi.

 

Džeks, Bostonas iedzīvotājs

“Pārāk daudz cilvēku ielaists iekšā. Kad tas apstāsies? Esam jau pārpildīti. Nacionālais veselības dienests netiek galā ar imigrantu lielo skaitu, ir milzīgas rindas pie ģimenes ārstiem. Ja iepriekš bija jāgaida divas dienas, tagad līdz trīs mēnešiem.”

 

Bostonas ostā sastaptais anglis Džons vērtē – vietējie uzņēmēji ir vienīgie, kas vēlas imigrantus. Britu fermeru apgalvotais, ka angļi jau nu nestrādās mazkvalificētos darbus, esot meli. Viņiem vajagot imigrantus tikai naudas taupīšanai, un šī merkantilā attieksme esot sabojājusi idillisko angļu pilsētiņu.

 

Džons, Bostonas iedzīvotājs
“ Visi britu fermeri ir miljonāri. Labumu guvēji. Braukā ar dārgām mašīnām. Viņi nodarbina  tikai migrantus, jo var maksāt zemas algas. Angļi darītu šos darbus migrantu vietā, ja alga būtu lielāka. Salīdzinājumā ar iebraucējiem, kas dzīvo kopmītnēs, mums angļiem ir lieli rēķini par saviem mājokļiem.”

 

LNT Ziņu uzrunātie bostonieši ironizē – angļu valodu dominējoši pilsētas centrā varot dzirdēt vien tikai divas reizes nedēļā – trešdienās un sestdienās – tirgus dienās. Pārējā laikā visapkārt austrumeiropiešu valodas. Arī rakstveida uzraksti imigrantu valodās parādījušies daudzviet pilsētā. LNT Ziņas reportāžā no Bostonas rāda ielas, kur vietējā pašvaldība izvietojusi paziņojumu trīs valodās – latviešu, krievu un poļu, ka alkohola lietošana sabiedriskās vietās ir sodāma rīcība līdz pat 500 mārciņām. Citādi angļi netiekot galā ar austrumeiropiešu dzeršanas tradīcijām. Angļi skaidro – Bostonas pilsētas centrā var redzēt visai daudz iereibušus cilvēkus, sevišķi vakarpusē, kad migranti atgriežas no darba.

Sabiedrība

“Maxima” nāk klajā ar patīkamu ziņu visiem pircējiem

  Lai palīdzētu iedzīvotajiem izdarīt videi draudzīgu izvēli ikdienā, “Maxima Latvija” turpina samazināt cenas papīra iepirkuma...

LU profesore nosauc 4 iemeslus, kādēļ ir svarīgi vakcinēt bērnus – VIDEO

  Daudzas ģimenes gaida brīdi, kad varēs justies mierīgākas par saviem mazajiem bērniem, proti, paziņojumu, ka...

Turpmāk divreiz nedēļā testēs visus klātienē strādājošos, arī vakcinētos un pārslimojušos – VIDEO

  No 6. decembra visiem strādājošajiem, kas darbu veic klātienē un ir saskarē ar citiem cilvēkiem,...

“Es gribu, lai cilvēki saprot, ka nevajag ticēt antivakseru muļķībām. Mums tika “izskalotas” smadzenes.” Mediķi neticami glābj smagu pacienti

  Sieviete no Češīras atteicās no Covid-19 vakcinācijas. Vēlāk viņa piedzīvoja neapskaužamu notikumu ķēdi un nomira...

Tas ir jāredz: Magone izlēmusi remontēt māju saviem spēkiem

  STV šova "Slavenības. Bez filtra" zvaigzne Magone ķērusies pie remontdarbiem un izlīdzas kā var, tapešu...

Devās uz Rīgu pie ārsta un paziņas… Jau nedēļu mīklaini pazudis sirmgalvis no Talsiem

  Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Talsu iecirkņa amatpersonas meklē bezvēsts prombūtnē esošo 79 gadus veco...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 24. novembris

  Veidi, kādos planētas sevi šodien pozicionēs būs ļoti labvēlīgi un optimistiski, tāpēc, visticamāk, šodien būs...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 23. novembris

  Šodien, visticamāk, beidzot sajutīsi savu nozīmi, taču neaizraujies ar savas ietekmes izrādīšanu. Piemērota diena, lai...
Foto:Tharunaya.co.uk

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 22. novembris

  Šodien tu vieglāk nekā parasti varēsi padarīt savus ikdienas darbus. Tava uzmanība un pacietība aizvien...
Deviant Art

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 21. novembris

  Šodien, visticamāk, tu kļūsi pārāk kritisks un kategorisks. Daudz radīsies dažādu secinājumu un būs vēlme...

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 22. – 28. novembris

  Kārtējā nedēļa jau beigusies, sākas atkal nākamā. Kā izkārtojušās zvaigznes un, ko tas nozīmēs tieši...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 20. novembris

  Pirmajā dienas pusē var rasties pārlieku liels optimisms un nereālas cerības. Iespējams, tev būs nosliece...

Mājai un Dārzam

Izplatīts brīdinājums par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši brīdinājumu par laika apstākļiem otrdien. Naktī no 22.11....

FOTO, VIDEO: Vietām Latvijā jau snieg; otrdienas rītā sniegs klās valsts lielāko daļu

  Pirmdienas pēcpusdienā vietām Kurzemē jau snieg, savukārt naktī un otrdienas rītā sniegs pārklās valsts lielāko...

Sinoptiķi sarūgtina ar jaunāko prognozi turpmākajām dienām

  Nedēļas sākumā Latvija atradīsies anticiklona ietekmē un gaidāms lielākoties skaidrs laiks, taču jau no otrdienas...