24. februārī neilgi pēc pusnakts Rīgas pašvaldības policijas Vidzemes pārvaldes darbinieki saņēma informāciju par trīs agresīvi noskaņotiem pusaudžiem 23. maršruta trolejbusā. Tas tika apstādināts Dzelzavas ielā, lai sagaidītu likumsargus.

 

 

Policisti, ierodoties notikuma vietā, sastapa vienu no pasažieriem. Vīrietis pastāstīja, ka trīs puiši trolejbusā uzvedušies agresīvi, iesituši trolejbusa vadītājai pa vēderu, ar nazi atlauzuši durvis un aizbēguši. Informācija jau bija nodota Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbiniekiem, lai apskatītu cietušo.

 

 

Kārtības sargi, apsekojot tuvāko apkārtni, pamanīja aprakstam atbilstošus pusaudžus. Zēni, ieraugot policijas operatīvo transportlīdzekli, ieskrēja daudzdzīvokļu namu iekšpagalmā, kur viņiem izdevās nozust no likumsargu redzesloka. Pie policijas busiņa apstājās kāda izpalīdzīga autovadītāja, kura norādīja uz netālu esošo bedri pie pagraba ieejas. Sieviete skaidroja, ka viens no bēgļiem ielēcis tajā un noslēpies.

 

 

Pusaudzis tika izcelts no bedres un aizvests uz policijas auto. Sarunas laikā 11 gadus vecais puisis apgalvoja, ka vēlajā nakts stundā devies uz veikalu, lai nopirktu ūdeni. Pusaudzis noliedza, ka būtu bijis trolejbusā un uzbrucis tā vadītājai. Jautājot, vai vecāki atļāvuši naktī doties ārā vienam, pusaudzis apgalvoja, ka, mātei nezinot, izlavījies no dzīvokļa.

 

 

Zēns nogādāts dzīvesvietā, kur mātei izskaidroti notikušā apstākļi. Sieviete atklāja, ka dēlam ir divi draugi, kuri atbilst meklēto pārkāpēju aprakstam. Dēls nevēlējās atklāt abu draugu vārdus un uzvārdus, taču māte pārskaitusies lika nevilcinoties visu izstāstīt. Sarunas laikā sieviete ievēroja, ka viņas viesistabas sekcijā aiz mīkstajām rotaļlietām slēpjas viens no dēla draugiem. Zēns izlīda ārā. Arī 13 gadus vecais pusaudzis atbilda aculiecinieka sniegtajam aprakstam.

 

 

Pēc brīža abi atzinās, ka bijuši trolejbusā, taču teica, ka vadītājai iesitis trešais draugs. Noskaidroti arī trešā zēna dati.

 

 

11 gadus vecais pārkāpējs nodots mātei. Taču, ņemot vērā to, ka dzīvoklī valdīja antisanitāri apstākļi, sieviete informēta par to, ka tuvākajā laikā tiks veikta atkārtota pārbaude par bērna dzīves apstākļiem. Savukārt 13 gadus vecais pusaudzis nogādāts uz viņa mājām, kur sastapta zēna vecmamma. Sirmā kundze atklāja, ka mazdēls ir nevaldāms un bieži uz vairākām dienām pazūd. Arī šajā reizē zēns mājās nebija rādījies aptuveni nedēļu.

 

 

Saistībā ar notikušo uzsāktas trīs administratīvā pārkāpuma lietvedības.

 

 

Lietas materiāli nosūtīti Rīgas bāriņtiesas, kā arī RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas darbiniekiem turpmākam darbam ar ģimenēm. Tāpat tiks izvērtēta visu vecāku atbildība saistībā ar mazgadīgo bērnu klaiņošanu naktī. Vienlaikus informācija par trolejbusa vadītājai nodarītajiem miesas bojājumiem tiks nodota Valsts policijai.

 

Sabiedrība

Uzmanību: No pirmdienas Covid-19 testus vairs neapmaksās visiem

  Bet jau no nākamās nedēļas Covid-19 testus bez maksas veiks tikai tiem cilvēkiem, kurus uz...

Covid-19 Kurzemē paņem tēvu un meitu: Piederīgajiem ir daudz jautājumu – VIDEO

  TV3 Ziņas trešdien vēsta par traģēdiju Kurzemē, kur Covid-19 īsā laikā paņēmis divas dzīvības -...

Engures pusē uz lauka pēkšņi izveidojusies trīs metrus dziļa bedre – VIDEO

  Engures novada Milzkalnē kādā rapšu laukā izveidojusies apmēram trīs metrus dziļa piltuvveida bedre. Dabas aizsardzības...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 22. oktobris

  Meklē spēku, palielinot uzticību kādai nesen veiktai lietai. Ja jūties tā, it kā būtu izsists...
Foto:Calgaryisawesome.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 21. oktobris

  Šodien planētas ir tādā stāvoklī, lai iedvesmotu tavus radošos centienus. Velti laiku, lai izveidotu kaut...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai: 20. oktobris

  Planētas šodien dod papildus enerģiju visiem. Izdomā, kur noteikti tev jāliek šis spēks lietā, neiztērē...

Mājai un Dārzam

catmoji.com

Izplatīts brīdinājums par laiku ceturtdien

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši brīdinājumu par laiku ceturtdien. 22.10.2020 priekšpusdienā, sākot no...
flicr/PROJames Jordan

Izskan pirmās ziņas par oktobra pēdējā nedēļā gaidāmo laiku

  LTV laika ziņu redaktors Toms Bricis Latvijas sabiedrisko mediju portālā lsm.lv pastāstījis par šīs nedēļas...

Nedēļas vidū laiks jūtami mainīsies – stāsta sinoptiķis Toms Bricis – VIDEO

  LTV laika ziņu redaktors Toms Bricis sarunā ar raidījumu "Rīta Panorāma" stāsta par pirmo sniegu...