Viens no iemesliem, kāpēc princis Harijs un viņa sieva Megana Mārkla izlēma atteikties no karaliskajām saistībām, bija tas, ka viņi vēlējās savam dēlam “normālu” dzīvi, privātumu un plašākas iespējas kā ģimenei. Tomēr Ārčija liktenis ir kļūt par princi – patīk tas viņa vecākiem vai nē, vēsta britu mediji.

Pēc tam, kad šī gada marta sākumā Harijs (35) un Megana (38) oficiāli pārstāja pildīt karaliskos pienākumus, viņi kopā ar dēlu Ārčiju (1) apmetušies uz dzīvi Losandželosā, ASV, kur, kā nesen vēstījām, abi ir nopietni noraizējušies par dēla drošību. Pēc Ārčija dzimšanas viņi izvēlējās nepiešķirt dēlam karalisko titulu un vēlējās viņu audzināt daudz privātākos apstākļos. Viņš reģistrēt bez tituliem kā Ārčijs Harisons Mountbatens – Vindzors.

Kā vēsta karaliskās ģimenes eksperti, lai gan Harijs un Megana no saviem karaliskajiem tituliem ir atteikušies, viņu dēla Ārčija liktenis joprojām ir cieši saistīts ar Lielbritānijas karaļnamu, un viņam paredzēt ieņemt gan Saseksas hercoga, gan prinča titulus. Pēc sava tēva prinča Harija nāves Ārčijs iegūs Saseksas hercoga titulu, bet pēc savas vecvecmātes karalienes Elizabetes II nāves viņš kļūs par princi. Karaliskās ģimenes eksperts Ians Makmartens, kurš šobrīd strādā pie savas doktora disertācijas par britu monarhiju, atklājis medijiem arī to, ka šobrīd Ārčijam konvencijas lēmumu dēļ ir visas privilēģijas tikt dēvētam par Dumbartonas grāfu, jo šādu titulu karaliene piešķīra Harijam viņa kāzu dienā. Skotijā Harijs un Megana zināmi kā Dumbartonas grāfs un grāfiene. “Pēc karalienes Elizabetes II nāves Ārčija dzīve, visticamāk, dramatiski mainīsies. Pēc likuma tajā brīdī viņš kļūs par Viņa karalisko augstību Saseksas princi Ārčiju, taču tituls netiks nodots tālāk viņa pēcnācējiem. Pēc viņa nāves reizē “mirs” arī Viņa karaliskās augstības nosaukums. Jebkuram savam vīriešu dzimuma mantiniekam Ārčijs varēs nodot Saseksas hercoga, bet ne Viņa karaliskās augstības vai prinča titulu. To nosaka Džordža V [pirmais britu minargs – red. piez.] vēstules patents, kas izdots 1917. gadā un regulē “Viņa karaliskā augstība” lietojumu un noteikumus,” atklāj Makmartens.

Cits karaliskais eksperts uzsvēris, ka viss būs atkarīgs no tā vai Ārčij izvēlēsies nākotnē izmantot savu hercoga titulu. Kaut arī Harijs un Megana vairs nav karaliskās ģimenes pārstāvji, tomēr tituli “Viņa karaliskā augstība” un “Viņas karaliskā augstība” ir saglabājušies. Tiesa, vienošanās ar karalieni ir tāda, ka viņi, aizejot no karaliskās ģimenes, savus titulus nekādā veidā nedrīkst izmantot. Šobrīd viņi atrodas sava veida “izmēģinājuma periodā”, jo pēc gada visi noteikumi un vienošanās kopumā tiks karalienes pārskatīta.

Raugoties uz Ārčija kā Saseksas hercoga nākotni, karaliskās ģimenes komentators Ričards Ficviljams apgalvo: “Ārčijam bez šaubām būs elitāra un arī egalitāra audzināšana. ”Kādu dienu viņam pienāksies Saseksas hercoga tituls. Šī karaliskā hercogiste tik izveidota 19. gadsimtā, bet savu pastāvēšanu beidza 1843. gadā, līdz karaliene to atjaunoja un piešķīra Saseksas hercoga titulu Harijam  un Saseksas hercogienes titulu Meganai viņu kāzu dienā. Vai Ārčijs šo titulu izmantos? Tiesa, kamēr viņš ir bērns, tomēr to var izlemt viņa vecāki, taču pieaugot, Ārčijs pats varēs lemt vai savu titulu izmantot.”

Sabiedrība

Pēkšņi parādās jaunas ziņas par leģendāro grupu EOLIKA

  Par godu leģendārās grupas "Eolika" 40. gadu jubilejas tūrei, ne mazāk leģendārais komponists Boriss Rezņiks...

Sinoptiķi brīdina par laiku tuvākajās dienās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši virkni brīdinājumu par tuvākajās dienās gaidāmajiem laika...

Diemžēl liela nelaime šorīt notikusi Latgalē

  Par traģiskiem notikumiem piektdienas rītā vēsta Valsts policijas Latgales reģiona pārvalde. 2021. gada 23. jūlijā ap...

Slavenības, kuru bērni izskatās kā pilnīgas vecāku kopijas

Par bērniem nereti saka, ka viņi ir kā vecāku kopijas, taču interesanti ielūkoties slavenību aprindās...

Meganas Mārklas tēvs sacēlis skandālu un sūdzēs meitu tiesā

Meganas Mārklas atstumtais tētis ir teicis, ka viņš ir gatavs vērsties tiesā pret savu meitu...

Divi gados jauni cilvēki – puisis un meitene – Pierīgā sabojā sev visu atlikušo dzīvi

  Veicot mērķtiecīgu izmeklēšanu lietā saistībā ar sievietes slepkavību, kas tika izdarīta šā gada aprīlī viņas...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 24. jūlijs

  Atceries, ka bez piepūles neko nevar paveikt! Mums katram ir savs Everests, ko iekarot –...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 23. jūlijs

  Ko zvaigznes tev sola 23. jūlijā?     Auns Šī diena būs emocijām bagāta diena. Vēlēsies skaļi izpaust savus...

Tavs horoskops veiksmīgam AUGUSTAM

Klāt vasaras pēdējais mēnesis - augusts. Aplūko, kā izkārtojušās zvaigznes, un ko tas sola tieši...
desktopnexus.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 22. jūlijs

  Šī būs veiksmīga diena ambīciju realizēšanai. Ļauj sev sapņot lielas lietas, tikai tad spēsi sasniegt...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 21. jūlijs

  Šī būs negaidītu ziņu diena. Tā ietvers pretrunas – laimīgus un ne tik pozitīvus brīžus....

Kā vasaras karstums ietekmē katru horoskopa zīmi?

Vasara, karstums… Lielākajai daļai cilvēku tas Latvijā ir ļoti nepierasts, pat nepanesams, un pat kārtējās...

Mājai un Dārzam

Sinoptiķi brīdina par laiku tuvākajās dienās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši virkni brīdinājumu par tuvākajās dienās gaidāmajiem laika...

Tomēr parādās jaunas ziņas par laiku brīvdienās un nākamnedēļ – prognoze 7 dienām!

  Līdz ar vēl vienu karstuma vilni, kurš aizsāksies svētdien, šī gada jūlijs, iespējams, kļūs par...

Būs vēl vismaz viens karstuma vilnis; pastāsta, kad tas sāksies

  Pēc ilgā karstuma viļņa, pirmdien Latvijā laiks bija krietni vēsāks. Taču prognozes liecina, ka nedēļas...