Princis Harijs ar sievu Meganu Mārklu šajā pavasarī atvadījās no dzīves Lielbritānijas karaļnamā, lai pārceltos uz dzīvi Losandželosā, ASV. Tiesa, tiek prognozēts, ka Harijam dzīve Amerikā ne tuvu nesniegs gandarījumu, vēsta britu mediji.

Pāris oficiāli atkāpās no karaliskā statusa šī gada 31. martā, kad bija izpildījuši savus pēdējos pienākumus. Pēdējais abu oficiālais pasākums, kur viņi parādījās kā monarhi, bija Sadraudzības dienas dievkalpojums Vestminsteras abatijā 9. martā kopā ar karalieni Elizabeti II, Kembridžas hercogpāri un citiem karaliskās ģimenes locekļiem.

Lielbritānijā šis notikums nosaukts par “Megsitu” (Megxit). Harijam un Meganai ir doti 12 mēneši, lai viņi gūtu finansiālu neatkarību. Pēc šī termiņa vēlreiz tiks pārskatīts vai ir pieņemts pareizais lēmums, pārceļoties uz dzīvi ASV.

Tā kā Harijs un Megana vairs nedrīkst izmantot karalisko vārdu “Saseksas hercogi”, viņi izveidojuši savu labdarības organizāciju “Ārčvela” (Archewell), kā nosaukums atvasināts no viņu dēla Ārčija vārda. Karaliene izteikusies arī, ka pilnībā atbalsta Harija un Meganas vēlmi pēc neatkarības. Savā ziņojumā karaliene teica: “Lai arī mēs būtu gribējuši, ka viņi paliek pilnas slodzes Karaliskās ģimenes locekļi, mēs cienām un saprotam viņu vēlmi dzīvot patstāvīgāku dzīvi kā ģimenei, taču tajā pašā laikā viņi vienmēr būs arī mūsu ģimenes nozīmīga daļa.”

Nu jau pāris mēnešus Harijs un Megana dzīvo ASV, taču karaliskie eksperti prognozē, ka Harijam iedzīvoties Losandželosā būs vēl krietni grūtāk, nekā Meganai Lielbritānijā. Karaliskais rakstnieks Toms Kvinns teicis, ka ļoti ticams, ka Harijs ASV jutīsies “kā pazaudētā dvēsele”. To viņš atklāja dokumentālajā filmā “Harry & Meghan: Two Troubled Years.” “Harijam Amerikā būs daudz grūtāk nekā Meganai Anglijā. Tas tāpēc, ka viņš nav tik izturīgs kā Megana,” Kvinns piebilda.

Žurnāliste Deizija Makendrjū šajā pašā dokumentālajā filmā izteicās, ka Harijam nākotnē visvairāk varētu pietrūkt sava militārā darba. “Kad viņš aizbrauca, viņš acīmredzami nebija gatavs, negribēja vai nespēja pilnībā saraut šīs saites. Tāpēc viņš nebija gatavs atteikties no saviem goda nosaukumiem, kā arī turpina iesaistīties labdarībā, jo īpaši izceļot viņa sirds darbu ar “Invictus Games”. Domāju, ka agri vai vēlu tieši šis viņam pietrūks visvairāk, neatrodoties Lielbritānijā un nevarot iesaistīties klātienē tāpat kā līdz šim, jo no ASV viss tomēr ir citādāk,” spriež Makendrjū.

Harijs un Megana pavisam nesen nosvinēja savu otro kāzu gadadienu. Pāris salaulājās 2018. gada 19. maijā Svētā Džordža kapelā Vindzorā.

Sabiedrība

Nepatīkami notikumi šovakar risinājušies uz Liepājas šosejas – VIDEO

  "Uz Liepājas šosejas, Rīgas virzienā, aiz Lāčiem notikusi divu kravas automašīnu un mikroautobusa sadursme. Braukšanas...

Aiz daudzdzīvokļu nama dzīvokļa durvīm Rīgā atklājas kas šausmīgs – VIDEO

  Rīgā aizdomīgas skaņas no pensionēta kaimiņa dzīvokļa apkārtējiem lika nojaust, ka kaut kas nogājis gaužām...

“Traģisks notikums un liels zaudējums” Valsts policija piemin Lietuvā nošauto kolēģi – slavenu kinologu

  "Latvijas Valsts policijas kolektīvs izsaka visdziļāko līdzjūtību Lietuvas policijai, kolēģi - Saulius Žymantas - zaudējot....

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 30. maijs

Apstājies un ieelpo dzīves smaržu! Neraugoties uz to, ka ir jaunas nedēļas sākums, un šī...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 29. maijs

Šī solās būt lielisku iespēju un labas veiksmes diena. Ja patiesi vēlies kaut ko izdarīt,...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 28. maijs

Šī diena var celt optimismu un palielināt veiksmi tiem, kuri ir pārliecināti par savām spējām...

Mājai un Dārzam

pixshark.com

Ar kādu laiku sāksies skolēnu brīvlaiks? Jaunākā prognoze 7 dienām!

  Maija pēdējās un jūnija pirmajās dienās Latvijā valdīs galvenokārt anticiklons. Līdz ar to visā teritorijā...

Vai aukstums neatgriezīsies? Vai ziemas drēbes var nolikt pavisam? Stāsta Toms Bricis

  Aizvadītajās brīvdienās bija gan saule un siltums, gan arī nomācies un lietains laiks. Maija nogali...
Foto:Flickr.com/likeaduck/CC

Laika vērotājs jau prognozē, kāda būs gaidāmā vasara

  Pazīstamais dabas laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs no Viļakas puses savā interneta blogā nācis klajā...