Biedrības AEMESA FAVILLE valde publicējusi skarbu viedokli par pagājušajā ceturtdienā Saulkrastos notikušo traģēdiju, kur pirotehnikas sprādzienā tika pilnībā sagrauta privātmāja, un bojā gāja pazīstamais pirotehniķis Ilmārs Āboliņš un viņa ģimene.

 

 

Biedrība “AUGSTI ENERĢĒTISKO MATERIĀLU EKSPERT UN SPECIĀLSTU ASOCIĀCIJA “FAVILLE”” tika nodibināta 2010.gadā, ar mērķi rūpēties par kopēju – augsti enerģētisko materiālu – nozares drošu attīstību. Biedrības kodolu veido profesionāli pirotehnikas un spridzināšanas darbu uzņēmumi, LR Valsts policijas un citu drošības struktūru esošie un bijušie darbinieki, kuru profesionālā darbība ir tiešā mērā saistīta ar nozari. 2011.gadā par biedrības biedriem kļuva arī Ilmārs Āboliņš un viņa dzīves biedre Ilze Kazradze, kas pārstāvēja uzņēmumu “Svētku aģentūra”.

 

 

Pēc biedrības AEMESA FAVILLE iniciatīvas tika izveidots mācību centrs, kurš arī šobrīd veiksmīgi darbojas un īsteno trīs valsts akreditētas profesionālās pilnveides programmas “Pirotehniskie darbi”, “Spridzināšanas darbu veikšana civilām vajadzībām” un “Spridzināšanas darbu vadīšana civilām vajadzībām”.

 

 

Turpina meklēt Saulkrastos bojā gājušās ģimenes mīluli Greko! FOTO

 

 

Sākotnējā sadarbība bija ļoti veiksmīga, jo nozares pārstāvji bija vienisprātis, ka nepieciešams veikt virkni pasākumu, lai sakārtotu nozari un tā funkcionētu pēc vienotiem, pamatā drošībā balstītiem, principiem. Tika apzināta virkne problēmu – nevēlēšanās ieguldīt darbinieku apmācībā, un nepietiekams sertificēto pirotehniķu skaits uzņēmumos, resursu ekonomija, lai panāktu maksimāli zemāko cenu u.c. Domstarpības ar Ilmāru Āboltiņu eskalēja 2015. gadā, kad par nelojālu attieksmi pret biedriem, profesionālās ētikas pārkāpumiem un bezatbildīgu profesionālo darbību, viņš no biedrības tika izslēgts.

 

 

Lai arī 5.oktobra vakarā notikušais ir traģiska nelaime, tomēr ar nožēlu jāsecina, ka tas ir likumsakarīgs notikums. Ilgstoši Ilmārs Āboliņš publiski uguņošanu veidošanā iesaistīja savu nepilngadīgo dēlu Nilu Kazradzi kopā ar viņa klases biedriem, kas ir klajš gan Darba tiesību, gan Pirotehnisko Izstrādājumu aprites likuma pārkāpums. Ar šo faktu profesionālais pirotehniķis pat lepojās un veidoja publikācijas presē. Savukārt drošību sargājošās iestādes neizrādīja nekādu interesi par šo faktu. Neizprotams ir arī apstāklis, ka pēc Licences anulēšanas uzņēmumam “Svētku aģentūra”, netika anulēti pirotehniķa sertifikāti atbildīgajām amatpersonām, tāpat “Svētku aģentūra” vēl aizvien (2017.gada 9.oktobrī) nav dzēsta no Licencēto pirotehnisko pakapojumu sniedzēju saraksta, kas publicēts LR Valsts policijas mājas lapā, tādejādi maldinot pakalpojumu izmantotājus. Ņemot vērā, ka SIA “Svētku aģentūra” bija nozīmīgs spēlētājs Latvijas pirotehnikas tirgū, veidojot publiskas uguņošanas tādās pašvaldībā kā Liepāja, Ādaži, Olaine u.c., šāda nolaidība faktiski robežojas ar sabiedrības drošības apdraudējumu.

 

 

Saulkrastu sprādziens: Nila skolas direktore emocionāli atvadās no bojā gājušās ģimenes

 

 

Biedrība “AEMESA FAVILLE” turpinās iesākto darbu, cerot, ka šī paliks traģiskākā lapaspuse Latvijas pirotehnikā, savukārt komersanti ņems vērā šo rūgto pieredzi un peļņu nenostādīs pāri drošībai.

 

 

Izsākam līdzjūtību bojā gājušo tuviniekiem.

 

Sabiedrība

Atcelti pasākumi un piesardzība dārziņos: Zināma jaunākā informācija par saindēšanos Siguldā

  Siguldas novada pašvaldība informē, ka 16. septembrī turpinās Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) un Slimību...

PVD brīdina iedzīvotājus par viltus ziņām

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) informē: "Aicinām Latvijas iedzīvotājus kritiski attiekties pret informāciju sociālajos medijos,...

Prinča Harija 35. dzimšanas dienā Mārkla parāda vēl neredzētu foto

Saseksas hercogiene Megana Mārkla oficiālajā “Sussex Royal” Instagram kontā dalījusies ar vēl neredzētu ģimenes fotogrāfiju,...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 17. septembris

Dienas pirmajā pusē kļūsi pašpārliecinātāks. Spēsi veiksmīgi atrisināt visas problēmas, kas saistītas ar mājām, ģimeni...
Foto:Pexels.com/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 16. septembris

  Diena iezīmē dažādus negaidītus pavērsienus. Draugu vai ģimenes locekļu zvani vai apciemojumi var pamatīgi izsist...
Foto:Cn.forwallpaper.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 15. septembris

  Planētu stāvoklis iezīmē, ka šī diena būs veiksmīga. Šis ir ideāls laiks, lai attīstītu personiskās...

Mājai un Dārzam

Izplatīts brīdinājums par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs izplatījis brīdinājumu par laiku pirmdien. 16.09.2019. priekšpusdienā daudzviet Latvijā rietumu...
Foto:Flickr.com/Jani Halinen/CC

Sliktas ziņas par laiku tuvākajās dienās; pēc tam laiks mainīsies

  Šajā darba nedēļā laika apstākļus noteiks ciklonu darbība - līdz ar to bieži gaidāms lietains...

Dabas vērotājs parāda, ko sestdienas krusa pastrādājusi Viļakā -FOTO

  Latvijas atzītākais dabas laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs savā "Twitter" kontā dalījies ar attēliem no...