Piektdien, 26. aprīlī, Rīgā, Purvciemā, nakts vidū kādā dzīvoklī norisinājās konflikts. 1988. gadā dzimis vīrietis bija atgriezies savā dzīvesvietā alkohola reibuma stāvoklī un savai sievai pieprasījis naudu. Sieviete naudu dot atteicās, kas ļoti saniknoja vīrieti, un viņš sāka dzīvesbiedri virtuvē sist. Kliedzienus izdzirdēja sievietes septiņpadsmit gadus vecais dēls, kurš metās uz virtuvi aizstāvēt māti no patēva uzbrukuma. Jaunietis nostājās abiem pa vidu, kas vēl vairāk saniknoja varmāku, un vīrietis sāka puisi žņaugt.

Puisim izdevās izrauties no vīrieša satvēriena, aizbēgt uz istabu un pa dzīvokļa pirmā stāva logu izkļūt laukā. Jaunietis sāka saukt pēc palīdzības, norādot, ka viņa mātei tiek darīts pāri. Saucienus pēc palīdzības izdzirdēja atsaucīgs kaimiņš un divi garāmgājēji, kuri izsauca policiju un nekavējoties steidzās palīdzēt sievietei.

Atsaucīgie iedzīvotāji sāka klauvēt pa virtuves logu. Varmāka attaisīja logu un iedzīvotāji centās vīrieti atrunāt no sievietes fiziskas aizskaršanas. Kamēr bija novērsta varmākas uzmanība, sieviete izmuka mājas kāpņu telpā. Taču tas varmāku neapturēja, – viņš paķēra nazi un metās savai sievai pakaļ, draudot viņu nogalināt. Kāpņu telpā tobrīd bija ienācis arī kaimiņš, kurš centās nomierināt satrakojušos vīrieti. Par laimi, kaimiņam ar cietušo sievieti izdevās izkļūt no kāpņu telpas, un, lai varmāka nevarētu aizbēgt projām, aculiecinieki ar spēku turējuši kāpņu telpas ārdurvis. Pēc laika varmāka atmetis ar roku centieniem izkļūt ārā un devās atpakaļ uz dzīvokli, kur ieslēdzies.

Notikuma vietā ieradās Valsts policijas Speciālo uzdevumu bataljona policisti un Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes patruļpolicisti, kuri iekļuva dzīvoklī, vīrieti aizturēja un nogādāja Rīgas Teikas iecirknī. Tobrīd viņš atradās 1,5 promiļu stiprā alkohola reibumā.

Jaunietis tika nogādāts ārstniecības iestādē, taču sievietei hospitalizācija nebija nepieciešama.

Jāpiemin, ka aizturētais jau iepriekš sodīts par noziedzīgiem nodarījumiem, kas vērsti pret personu dzīvību un veselību. Tāpat vīrietis nonācis policijas redzeslokā par laupīšanu un sadzīves konfliktu. Tiesa gan, iepriekš nav saņemta informācija par vardarbīgiem konfliktiem šajā ģimenē.

Saistībā ar gadījumu Purvciemā pret vīrieti uzsākts kriminālprocess, kas kvalificēts pēc Krimināllikuma 15. panta ceturtajā daļā, 116. pantā (par slepkavības mēģinājumu) un Krimināllikuma 174. panta pirmajā daļā (par cietsirdīgu vai vardarbīgu apiešanos ar nepilngadīgo, ja ar to nepilngadīgajam nodarītas fiziskas vai psihiskas ciešanas un ja tās nodarījušas personas, no kurām cietušais ir materiāli vai citādi atkarīgs) nodarīto noziedzīgo nodarījumu sastāva pazīmēm.

Tiesa aizdomās turētajam vīrietim piemērojusi drošības līdzekli – apcietinājumu.

Valsts policija izsaka pateicību iedzīvotājiem, kuri nepalika vienaldzīgi un ne vien izsauca policiju, bet, pat riskējot ar savu veselību un dzīvību, paši iesaistījās konflikta risināšanā.

Personas, kuras cieš no vardarbības ģimenē, tiek aicinātas neklusēt, bet nekavējoties ziņot par šādiem gadījumiem policijā. Tiesiskais regulējums paredz tiesības policijai, izbraucot uz izsaukumu, uz cietušā rakstveida iesnieguma pamata nekavējoties pieņemt lēmumu par nošķiršanu – uzlikt par pienākumu varmākam pamest mājokli, kā arī aizliegt varmākam tuvoties mājoklim un sazināties ar cietušo. Tas ir līdzeklis tūlītēju draudu novēršanai. Nošķirt var jebkuru vardarbīgu ģimenes locekli, kā arī personu, ar kuru cietušajam ir nereģistrētas attiecības. Lēmumu par nošķiršanu Valsts policija var piemērot uz laiku līdz astoņām dienām. Ja cietusī persona pēc tam vēlas, lai šo jautājumu turpina skatīt tiesa, tad ar policijas starpniecību tiek iesniegts pieteikums tiesai un noteikts policijas lēmums par nošķiršanu uz laiku, kamēr tiesa pieņem lēmumu.

Sabiedrība

Avārija, kurā bojā gāja mediķe: Video ieraksts atklāj šausmīgās sadursmes detaļas

  Kā vēsta TV3 raidījums "Degpunktā", policija turpina izmeklēt pirms nedēļas uz Vidzemes šosejas Launkalnē notikušo...

Cerības mirst pēdējās: Līdz pirmdienas vakaram piecgadīgo Evitu nav izdevies atrast

  Pirmdien turpinājās svētdien pie Siguldas Gaujas pludmalē pazudušās piecus gadus vecās Evitas meklēšana. Iesaistījušies gan policisti,...

Šausmīgi notikumi Līgo svētku priekšvakarā risinājušies Jēkabpilī

  22. jūnijā Jēkabpilī kādā dzīvesvietā tika atrasts vīrieša līķis ar redzamām vardarbīgas nāves pazīmēm. Par...

Latvieši Līgo brīvdienās nodevuši neticami lielu skaitu depozīta iepakojumu

  Aizvadīto svētku brīvdienu laikā (23.-26.06.) taromātos nodoti vairāk nekā 4,2 miljoni tukšo depozīta iepakojumu –...
Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvalde

Meitenītes pazušana Siguldā: Policija nāk klajā ar paziņojumu

  Turpinot Siguldā pazudušās Evitas meklēšanu, Valsts policija ir saņēmusi informāciju, ka vakar, 26. jūnijā, Siguldā,...

Kā pasargāt savu viedtālruni no karstuma? 8 VĒRTĪGI PADOMI!

  Viens no lielākajiem tālruņu ienaidniekiem vasarā ir karstums, kas var ne tikai saīsināt akumulatora darbības...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 28. jūnijs

  Dienas pirmā puse visai produktīva mājsaimniecības darbiem. Tos paveiksi rūpīgi un tas dos lielu gandarījumu....

10 lietas, kas padara traku katras horoskopa zīmes pārstāvi

Vai zini, kas ir tās lietas, kas visvairāk kaitina katru horoskopa zīmi? Katrai zīmei šādu...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 27. jūnijs

Šodien nāksies pievērsties jautājumu risināšanai, kas skar romantisko dzīvi. Tāpat iespējams, ka būs nepieciešams pieņemt...
Foto:Flickr.com/llee_wu/CC

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 27. jūnijs – 3. jūlijs

  Ko zvaigznes sola jūnija pēdējām dienām un jūlija sākumam?     Auns Šobrīd, iespējams, esi ļoti atkarīgs no apkārtējiem...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 26. jūnijs

  Planētu pozīcija dienas pirmajā pusē nodrošinās diezgan intensīvus notikumu apstākļus. Tava uzvedība var kļūt noteiktāka,...
Foto:Pexels.com/Tarek Ansary/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 25. jūnijs

  Šo dienu varētu raksturot kā diezgan aktīvu un veiksmīgu. Ļoti svarīgi šodien izmantot savu enerģiju...

Mājai un Dārzam

Notāri atgādina: trīs būtiskākie faktori drošiem darījumiem ar nekustamo īpašumu

Latvijas Zvērinātu notāru padome (LZNP) atgādina par trīs būtiskām lietām, kas jāņem vērā, lai iegādātos...

Izplatīts sarkanais brīdinājums: Latvijā valdīs ekstremāls karstums!

  Pēc vasaras saulgriežiem laika apstākļus Latvijā nosaka anticiklons. Tā ietekmē ar dienvidu vējiem mūsu reģionā...

Izskan nopietns brīdinājums par laiku pirmdien

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši oranžo brīdinājumu par karstumu pirmdien un otrdien...